Kiszakadt egy erkély korlátja, kizuhant és meghalt egy nő Budapesten
Kiszakadt egy erkély korlátja, emiatt kizuhant a harmadik emeletről és meghalt egy nő.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság vizsgálatot indított az eset körülményeinek tisztázására.
Kiszakadt egy erkély korlátja, emiatt kizuhant a harmadik emeletről és meghalt egy nő.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság vizsgálatot indított az eset körülményeinek tisztázására.
Szombaton még igazi nyári időre számíthatunk, a hőmérséklet helyenként elérheti a 31 fokot is. Kecskeméten például ilyen meleg várható, míg Siófokon 27 fok körüli maximumot jeleznek előre. Az ország nagy részén tehát strandidő lesz, így aki vízparti kikapcsolódást tervez, most érdemes kihasználnia az alkalmat.
A délután folyamán azonban fokozatosan megváltozik az időjárás. Nyugat felől megvastagszik a felhőzet, és helyenként záporok is kialakulhatnak.
Késő délutántól, kora estétől egyre nagyobb területen alakulhatnak ki zivatarok. Először az északnyugati megyékben, majd fokozatosan északon és északkeleten is megjelenhetnek a viharok, amelyek kelet, északkelet felé haladnak tovább.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat hajnalban módosította a szombatra vonatkozó riasztást.
– írja az ATV az OMSZ közlése alapján.
A várható zivatarokat viharos szél (általában 60-90 km/h, de helyenként akár 90 km/h is lehet), jégeső (átlagosan 2 cm) és intenzív csapadék is kísérheti. A riasztást hét megyére adták ki:
Mindenki azt hitte, hogy Magyar Péter a tegnapi Gulyás Gergely-interjú megjegyzéseire fog ma első felindulásból reagálni. De nem ez történt. Magyar délelőtti posztja kifejezetten nem ennek jegyében íródott, szinte békés hangvétele azt jelzi, nem akar Gulyás ellenében egyelőre egy új frontot nyitni.
Mi hiszünk abban, hogy mindenki magyar, aki annak született, vagy éppen annak vallja és érzi magát.
Hiszünk abban, hogy a gyűlölet és a megosztás hatalmát csak szeretettel, őszinteséggel, a másikat is embernek tartva lehet legyőzni.
A TISZA elutasítja a honfitársaink címkézését, dehumanizálását, és feltétel nélkül tiszteletben tartja mindenki emberi méltóságát."
Magyar ezzel azt is jelzi, hogy bár tudna érdekeseket mondani Gulyásról, de nem teszi.
Gulyás tegnap videós interjút adott a Mandiner Reakció című műsorában. A Miniszterelnökséget vezető miniszter az interjúban több témát is érintett, köztük Magyar Pétert, a Tisza Párt elnökét is.
A beszélgetés során Gulyás azt mondta, hogy szerinte Magyar Péter pszichés állapota miatt sem alkalmas arra, hogy közhatalmat gyakoroljon. Hozzátette:
A miniszter kitért arra a hangfelvételre is, amelyen Magyar készített, és amelyen Varga Judit hallható. Gulyás ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: ilyet „a náci házmesterek és a kommunista besúgók csináltak.”
Donald Trump ismét figyelemfelkeltő posztot tett közzé a közösségi médiában – szúrta ki a 444. Ezúttal nem királyi, hanem pápai szerepben ábrázolta saját magát a Truth Social felületén.
Ezt követően hozzátette, hogy van egy jó érsek épp New Yorkban, úgyhogy meglátják, mi lesz ebből.
Reporter: Who do you want to be the next Pope?
— Republicans against Trump (@RpsAgainstTrump) April 29, 2025
Trump: “I'd like to be Pope. That'd be my number one choice.”? pic.twitter.com/gTIUBhXjMG
Trump 2020 óta felekezeten kívüli kereszténynek vallja magát, míg a Wikipedia szerint anyai ágon presbiteriánus, vagyis református nevelést kapott. És ami még érdekesebb, hogy amerikai pápa eddig még nem került a katolikus egyház élére.
Ugyanakkor a dolog pikantériáját az adja, hogy nem ez az első eset, amikor Trump különleges szerepekben jelenik meg saját bejegyzéseiben. Februárban például királyi koronával a fején szerkesztett magáról egy képet, amely egy általa készített Time magazin címlapjára került. A posztról korábban ebben a cikkünkben írtunk.
Egy 60 éves bécsi férfinél leprát diagnosztizáltak – számolt be róla a Kronen Zeitung. A férfi másfél éve észlelte az első tüneteket, de sokáig nem tudta, mi okozza a panaszait.
Először enyhe bénulást érzett a talpán, amit eleinte nem tartott komolynak. Később azonban a zsibbadás a bokájára, térdére, majd a könyökére és kézfejére is átterjedt. Bár több orvost is felkeresett, sokáig nem derült ki, mi áll a háttérben.
Fordulatot egy telefonbeszélgetés hozott, amikor a férfi beszélt egy berlini orvos ismerősével, akinek elmesélte a tüneteit. Az orvos leprára gyanakodott, és a férfi ezután felkereste a bécsi egyetemi kórházat (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien), ahol a vizsgálatok igazolták a diagnózist.
– mondta a férfi. Azt is elmondta, hogy meglepődött a diagnózison, mert azt hitte, ez a betegség már nem fordul elő Európában.
A Kronen Zeitung szerint a férfi a lepra legsúlyosabb formájával küzd. A baktériumok ellenőrizetlenül elszaporodhatnak, és a vérereken, idegszöveteken, nyálkahártyákon és a nyirokrendszeren keresztül az egész szervezetben elterjedhetnek.
A bécsi egyetemi kórházban két hete kezdte meg a kezelést. Háromféle, nehezen beszerezhető antibiotikumot szed. Azt mondta, mióta tudja, mi a baja, jobban érzi magát. Az orvosok is nagy érdeklődést mutattak az esete iránt.
– mesélte.
Az osztrák egészségügyi minisztérium szerint nem áll fenn fertőzésveszély, ugyanakkor a férfi családtagjait megvizsgálták. Egyelőre nem tudni, hol fertőződhetett meg, mivel gyakran utazik távoli, trópusi országokba.
A lepra a világ egyik legrégebbi betegsége. A kórokozó akár 20 évig is lappanghat a szervezetben. Ausztriában legutóbb 2015-ben merült fel egy gyanús eset Salzburgban, de azt végül cáfolták.
(via Telex)