Titokban készült fotók a CATL-gyárból, ahol több tíz tonna magzatkárosító NLP-t és más mérgező anyagokat tároltak szabálytalanul a Tisza jelöltje szerint
Tárkányi Zsolt szerint volt, amivel nem is vesződtek, csak kirakták az udvarra egy drótkerítés mögé. A cég belső vizsgálatot indított, a hatóságok pedig eljárásokat folytatnak a gyárban.
Tárkányi Zsolt, a Tisza Párt debreceni jelöltje a Facebookon osztott meg fotókat, amelyek szerinte a debreceni CATL akkumulátorgyárban készültek, és a mérgező anyagok szabálytalan tárolását mutatják.
A politikus azt állítja, hogy egy engedélyekkel nem rendelkező csarnokban több tíz tonnányi magzatkárosító NMP-t és más mérgező anyagot tároltak.
Bejegyzésében azt írja: „Így festett februárban az engedélyekkel nem rendelkező csarnok a CATL gyárban, ahol több tíz tonnányit tároltak szabálytalanul a magzatkárosító NMP-ből és más mérgező anyagból. Volt, amivel nem is vesződtek csak kirakták az udvarra, köré drótkerítés “oszt jónapot.””
Tárkányi a helyzetet döbbenetesnek nevezte, és úgy tudja, a Tisza Párt figyelemfelhívása után a hatóságok felléptek. A posztja szerint aznap munkavédelmi és idegenrendészeti eljárások is folytak a gyárban. A politikus a bejegyzését így zárja:
„Helyes, jobb ha a kínai vezetők hozzászoknak. Bár úgy hallottam már megy a gondolkodás a probléma megoldásán. Ja, nem, nem a szabályok betartásán agyalnak, hanem hogy a dolgozók mobilján a kamerákat hogy lehetne lefóliázni.”
Korábban Tárkányi arról írt, hogy információi szerint a CATL akkugyárban több tonna mérgező vegyi anyagot tárolnak minimum másfél hónapja, de valószínűleg jóval hosszabb ideje egy még át nem adott, hivatalosan építés alatt álló területen.
Hozzátette, hogy arról is tudomása van, hogy mérgező anyagokról, a mérgezésről megjelent hírek után az egyik rework szobán a termelés egyik napról a másikra megszűnt létezni, az addig ott dolgozó magyarokat és filippínó munkásokat visszaküldték az Inpark területére, mivel ellenőrzések várhatóak a cégnél.
Akkor úgy tudta, hogy a raktárban tárolt veszélyes anyagokat
„nagy siettséggel rakodták kamionra a kínaiak és küldték át a Ghibli Jedlik Ányos utcai raktárába, természetesen lehetetlen volt minden anyagot elszállítani, ezért a maradékot a raktár melletti sátrakba kezdték betárolni úgy, hogy az kívülről ne tűnjön fel, úgynevezett rózsaszín foam hulladékkal rakták azt körbe, így fel sem tűnik, hogy ott mi rejtőzik.”
Fotókon a debreceni gyárban tárolt mérgező anyagok:
Tárkányi Zsolt, a Tisza Párt debreceni jelöltje a Facebookon osztott meg fotókat, amelyek szerinte a debreceni CATL akkumulátorgyárban készültek, és a mérgező anyagok szabálytalan tárolását mutatják.
A politikus azt állítja, hogy egy engedélyekkel nem rendelkező csarnokban több tíz tonnányi magzatkárosító NMP-t és más mérgező anyagot tároltak.
Bejegyzésében azt írja: „Így festett februárban az engedélyekkel nem rendelkező csarnok a CATL gyárban, ahol több tíz tonnányit tároltak szabálytalanul a magzatkárosító NMP-ből és más mérgező anyagból. Volt, amivel nem is vesződtek csak kirakták az udvarra, köré drótkerítés “oszt jónapot.””
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Szemrebbenés nélkül hazudik” – üzente, majd puszit dobott Magyar Péternek Takács Péter
Egy heves vita közepén tette a szokatlan gesztust Takács Péter fideszes képviselő. A politikus hazugsággal vádolta Magyar Péter miniszterelnököt az egészségügyi kiadásokkal kapcsolatban.
Puszit dobott és egy szívecskét is mutatott Magyar Péter miniszterelnöknek Takács Péter fideszes országgyűlési képviselő a parlament hétfői ülésén – írja a Blikk.
Az eset egy heves szóváltás közben történt, amikor a volt egészségügyi államtitkár az egészségügyi finanszírozással kapcsolatban kérte számon a miniszterelnököt.
„Tisztelt Miniszterelnök Úr! Szemrebbenés nélkül hazudik. Folytatja azt, amit a kampányban megkezdett” – fogalmazott a Fidesz képviselője.
Szerinte a miniszterelnök elfelejti megemlíteni, hogy az ő államtitkársága alatt a kórházak műszaki üzemeltetésére fordítható összeg 31 milliárdról majdnem 220 milliárd forintra nőtt. „Ezt csak a jegyzőkönyv és a korrektség kedvéért mondom” – tette hozzá, majd megjegyezte, hogy az új egészségügyi miniszternek is ezt kellene megismételnie.
A hétfői jelenet beleillik a politikusok között egy ideje tartó üzengetésbe. Takács korábban „szexi ellenzékinek” nevezte magát, amire a miniszterelnök egy kommentben azzal vágott vissza, hogy a képviselő talán a Tindert pörgeti a parlamentben.
A mostani parlamenti vitában felbukkanó szívecske a múlt héten robbantott ki vitát. Akkor Magyar Péter egy migrációs paktum elleni tüntetés résztvevőinek mutatott fel egy szívet a Miniszterelnökség épületének erkélyéről.
Puszit dobott és egy szívecskét is mutatott Magyar Péter miniszterelnöknek Takács Péter fideszes országgyűlési képviselő a parlament hétfői ülésén – írja a Blikk.
Az eset egy heves szóváltás közben történt, amikor a volt egészségügyi államtitkár az egészségügyi finanszírozással kapcsolatban kérte számon a miniszterelnököt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését felajánlotta a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítványnak
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszte közölte, hogy teljes illetményét a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítványnak utalja. „Azért vagyok itt, mert vissza szeretnék adni annak az országnak, ahol felnőttem és ahol karrierem első felében dolgoztam” - mondta.
Kapitány István egy hétfő esti Facebook-videóban jelentette be, hogy „a teljes miniszteri fizetésemet felajánlom a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítvány részére”.
Azt mondta, amikor Magyar Péter miniszterelnök felkérte gazdasági és energetikáért felelős miniszternek, egyetlen dolog miatt mondott igent: „Mert hiszek abban, hogy a tapasztalatomat most Magyarország javára tudom fordítani.”
Felidézte, hogy több mint négy évtizeden át a versenyszférában dolgozott. „Magyarországról indulva nemzetközi vezetői pályát jártam be, és 85 országban több tízezer kereskedelmi egység és több százezer munkavállaló munkájáért viseltem felelősséget. Büszke vagyok arra, amit munkával, teljesítménnyel és kitartással elértem” – fogalmazott, hozzátéve, hogy a jelenlegi feladata ennél is nagyobb.
„Most lehetőségünk van arra, hogy hazahozzuk az uniós forrásokat, beindítsuk a gazdaságot, megerősítsük a magyar vállalkozásokat, biztonságosabbá tegyük az, és így egy működőbb, emberségesebb országot építsünk.”
Szerinte ilyen történelmi lehetősége Magyarországnak a rendszerváltás óta nem volt, az ő feladata pedig az ország szolgálata.
Kapitány a személyes motivációjáról azt mondta
„Azért vagyok itt, mert vissza szeretnék adni annak az országnak, ahol felnőttem és ahol karrierem első felében dolgoztam. Annak a közösségnek, ahová bármikor tértem vissza, mindig mosolyjal és jó szóval fogadtak.”
„A munkám során pedig minden döntésem világos és átlátható lesz.”
Gondolatait azzal zárta, hogy a kapott bizalmat munkával fogja meghálálni, és mindenben a magyar emberek érdekét fogja nézni a következő négy évben is.
Kapitány István egy hétfő esti Facebook-videóban jelentette be, hogy „a teljes miniszteri fizetésemet felajánlom a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítvány részére”.
Azt mondta, amikor Magyar Péter miniszterelnök felkérte gazdasági és energetikáért felelős miniszternek, egyetlen dolog miatt mondott igent: „Mert hiszek abban, hogy a tapasztalatomat most Magyarország javára tudom fordítani.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Hegedűs Zsolt leváltotta a Szent Imre Kórház vezetését
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy Járai Zoltán veszi át a Szent Imre Kórház irányítását. A távozó főigazgató, Bedros J. Róbert nyugdíjba vonul, az új vezetés feladata pedig a korábbi működés hibáinak feltárása lesz.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy vezetőváltás történik a Szent Imre Kórház élén. A miniszter arról írt, hogy a tárcánál egyeztetett az intézmény két köztiszteletnek örvendő, régi munkatársával.
„A mai napon, 2026. június 8-án reggel az Egészségügyi Minisztériumban megbeszélést folytattunk a Szent Imre Kórház két osztályvezető főorvosával, az intézmény működését jól ismerő, köztiszteletnek örvendő régi munkatársakkal: Prof. dr. Járai Zoltánnal és dr. Kerkovits Andrással.”
Hegedűs közölte, hogy a minisztérium munkatársaival áttekintették a kórház helyzetét és problémáit.
„A kórház közelmúltja sajnos nem volt mentes a sajtóban is megjelent komoly működési zavaroktól; példaként említhető a sürgősségi osztály működését veszélyeztető személyi állomány problémája, illetve a pszichiátriai osztály félbemaradt felújítása.”
A miniszter szerint a fenti okokból is indokolt az intézmény élén a csere, valamint „egy új, transzparens, a dolgozókat megtartani képes vezetési stílus kialakítása”.
A poszt szerint a vezetőváltás szükségességével az intézmény eddigi főigazgatója, Bedros J. Róbert is egyetért, aki bejelentette nyugdíjba vonulását.
„A kórház irányításának átvétele és új alapokra helyezése mellett az eddigi működés átvilágítása, valamint hibáinak feltárása is feladatuk lesz” – zárta bejegyzését a miniszter az új vezetők feladatairól.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy vezetőváltás történik a Szent Imre Kórház élén. A miniszter arról írt, hogy a tárcánál egyeztetett az intézmény két köztiszteletnek örvendő, régi munkatársával.
„A mai napon, 2026. június 8-án reggel az Egészségügyi Minisztériumban megbeszélést folytattunk a Szent Imre Kórház két osztályvezető főorvosával, az intézmény működését jól ismerő, köztiszteletnek örvendő régi munkatársakkal: Prof. dr. Járai Zoltánnal és dr. Kerkovits Andrással.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
88 milliós megtakarítás, 20 forintos részvény: megjelent Magyar Péter első miniszterelnöki vagyonnyilatkozata
Hétfő este vált nyilvánossá Magyar Péter immár kormányfőként tett vagyonnyilatkozata. Ebből többek közt az is kiderül, hogy mennyit keres most, és mennyivel csökken a fizetése júliustól.
88 millió forintos megtakarítással, rendezett tartozásokkal és júliustól csökkentett fizetéssel kezdi a ciklusát Magyar Péter – a friss vagyonnyilatkozata hétfő este került fel a parlament honlapjára, és néhány, politikailag is beszédes tételt árul el a miniszterelnök pénzügyeiről.
A képviselői eskütétele után kitöltött dokumentum szerint a kormányfő rendezte a januárban még meglévő 9,2 millió forintos tartozását. A mostani, 88 millió forintos összesített megtakarítása nagyjából 11 millióval kevesebb, mint ami az év elején volt.
Magyar Péternek összesen 60 millió forintja van különböző befektetési alapokban, kötvényekben és értékpapírokban, 7 millió forintot tart készpénzben és a bankszámláján, emellett 20,5 millió forint értékű devizával rendelkezik.
Érdekesség, hogy a mostani bevallásban újra feltűnt egy darab, 20 forint névértékű 4iG-részvény, ami az előző vagyonnyilatkozatából kimaradt. Miután tavaly júniusban kiderült, hogy a 4iG veheti meg kilenc magyar állami hadiipari cég többségét, Magyar bejelentette, hogy egyetlen darab kivételével eladja a tulajdonában lévő összes 4iG-részvényt.
Ingatlanvagyona nem változott: továbbra is négy ingatlan szerepel a nevén, köztük két lakás és egy garázs a XII. kerületben, valamint egy balatonhenyei telek, amely a Varga Judittal való válás utáni osztozkodásból maradt nála.
Jövedelmeit tekintve a bruttó 2,8 millió forintos képviselői tiszteletdíja mellett bruttó 5,4 millió forintot kap miniszterelnökként, de ez az összeg jelentősen csökkenni fog.
A hétfőn elfogadott törvénymódosítás értelmében júliustól a jelenlegi bruttó 7,58 millió forint helyett összesen bruttó 5,12 millió forintot keres majd.
Pártelnökként és cégtulajdonosként nem vesz fel díjazást.
Változni fog a vagyonnyilatkozati rendszer
A kormány kedden nyújtja be az átláthatósági és korrupcióellenes törvénycsomagját a parlamentnek. Ez a tervek szerint szigorítaná a vagyonnyilatkozati rendszert, megerősítené az Integritás Hatóság jogköreit, és a Büntető Törvénykönyv módosításával akár két év börtönnel is sújtaná a lényeges információk elhallgatását.
A személyeskedő üzengetések mellett a Tisza Párt a rendszer teljes átalakítását is ígérte. Vitézy Dávid miniszter nemrég jelentette be, hogy a korrupció visszaszorítását célzó jogszabálycsomaggal jelentősen szigorodnak a vagyonnyilatkozati szabályok. A kormány célja az átláthatóság növelése mellett az uniós források felszabadításához szükséges feltételek teljesítése is.
88 millió forintos megtakarítással, rendezett tartozásokkal és júliustól csökkentett fizetéssel kezdi a ciklusát Magyar Péter – a friss vagyonnyilatkozata hétfő este került fel a parlament honlapjára, és néhány, politikailag is beszédes tételt árul el a miniszterelnök pénzügyeiről.
A képviselői eskütétele után kitöltött dokumentum szerint a kormányfő rendezte a januárban még meglévő 9,2 millió forintos tartozását. A mostani, 88 millió forintos összesített megtakarítása nagyjából 11 millióval kevesebb, mint ami az év elején volt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!