HÍREK
A Rovatból

„Ha sikerül összegyűjtenem 6 millió forintot, akkor folytatjuk a korrupciós esetek feltárását” – Hadházy adományt kért a munkájához

A hozzászólók többsége Kövér Lászlóra akadt ki, amiért még nem adott lehetőséget a képviselőnek az eskütételre. Volt, aki viszont felháborodott: „Tegye le az esküt és járjon be dolgozni! A kunyerálás helyett.”


Hadházy Ákos a Facebook-oldalán kér adományt képviselői munkájához, mivel a parlamenti eskü hiányában sem képviselői tiszteletdíjra nem jogosult, sem más pénzügyi forrásokhoz. A független képviselő szándékosan nem tette le az esküt a parlament alakuló ülésén, mivel - mint ahogy azt a friss bejegyzésében is megfogalmazta - "nem kívánta legitimálni a tisztességtelen választás eredményét".

Úgy gondolja, annak ellenére, hogy az ellenzéki képviselők végül nem csatlakoztak hozzá a bojkottban, "a Fidesz mégis veszélyesnek látja az ilyen, szimbolikus kiállást", hiszen Kövér László házelnök azóta sem "engedi", hogy letegye a képviselői esküt. Hadházy szerint ezzel nem őt veszi semmibe az Országgyűlés elnöke, hanem azt a több mint 30 ezer zuglói polgárt, akik megválasztották az áprilisi választáson.

Mint írja, az eskütétel halogatásának az is a következménye, hogy nem kap képviselői tiszteletdíjat, de ezzel eddig is tisztában volt. A megélhetését ez nem veszélyezteti, mert saját cége és rendelője, ahol állatorvosként dolgozik. Viszont így azokhoz a pénzügyi keretekhez sem fér hozzá, amelyek minden képviselőt megilletnek. Hadházy azt mondja, korában ebből tudta finanszírozni az őt segítő kollégáit, ebből tudta biztosítani a munkája egyéb feltételeit, például az utazást távoli kis falvakba, vagy lekérni tulajdoni lap másolatokat, ügyvédeket megbízni. Ehhez kér most támogatást követőitől, szimpatizánsaitól.

"Ha sikerül összegyűjtenem erre a nyárra legalább hatmillió forintot, akkor a stábommal gond nélkül tudjuk folytatni a korrupciós esetek feltárását és a népbutító propaganda elleni küzdelmet akkor is, ha Kövér László tótágast áll a parlamentben, vagy éppen egy képviselő jogait önkényesen korlátozva akár az őszi ülésszakig nem engedi az esküt letenni. Ha sikerül, elmondhatjuk, hogy valóban függetlenek vagyunk a NER-től, így pénzügyi eszközökkel sem tudnak megállítani bennünket"

- írta a bejegyzésében, hozzátéve, hogy a kis összegek is számítanak.

A poszt alatt kommentelők vegyesen fogadták a politikus kérését. Sokan szívesen támogatják, mert szerintük Hadházy fontos munkát végez. Íme néhányuk hozzászólása:

"Képviselő Úr! Számíthat rám. Feltétlen szükség van az Ön korrupciós ügyeket feltáró munkájára. Ehhez kívánok jó erőt, egészséget!"

"Utalok. Folytassa a munkát! Ön az utolsó szalmaszál."

"Utaltam elég rendesen, nagyon nagy szükség van az Ön munkájára. Köszönjük!"

"Tessék küldeni pénzt Ákosnak. Ha valaki, hát ő megérdemli. Ő és a csapata."

De akadnak olyanok is, akik felháborodtak azon, hogy a képviselő pénzt kér a munkájához másoktól.

"A kapálás már nem megy?"

"Nem lett volna egyszerűbb a többiekkel együtt letenni az esküt? És akkor most nyugodtan dolgozhatna."

"Megválasztottuk, többek között én is rá szavaztam, mert Ő tényleg csinált is valamit. Ezek után az esküt sem tette le, mert megsértődött hogy nem nyert az ellenzék, most meg küldjük neki a pénzt. Rohanok. Egy átlag embernek ki küld pénzt hogy ha megsértődik és nem megy be a munkahelyére dolgozni?!"

"Lehetősége volt letenni az esküt. De ő játszadozik mindenkivel mint egy gyerek. Várjon egy évet, és ha megérdemli, pótvizsgázhat. Nincs kivétel!"

"Tegye le az esküt és járjon be dolgozni! A kunyerálás helyett."

"A választások előtt lelkesen támogattam anyagilag MZP-től a Momentumon át Önig több szervezetet, egyént, médiumot, eseményt. Kidobott pénz volt. Sajnálom, nem fizetek más helyett."

A hozzászólók többsége egyébként leginkább Kövér Lászlóra akadt ki, amiért még nem adott lehetőséget Hadházy Ákosnak az eskütételre. Sokan pedig arról írtak, hogy csalódtak az ellenzékben, akik nem támogatják Hadházyt.

"Erre lehetett számítani, ezt vállalta. De ezt a pénzt nem a kisemberektől kellene beszedni, hanem az összellenzék pártjaitól, akik milliárdokat kaptak!"

"A baj ott van, hogy a parlamentben ülő ellenzékiek nem fognak össze Hadházy érdekében!"

"Hol vannak és mit csinálnak az ellenzéki politika jeles képviselői és maga a mozgalom ilyenkor? Nyári szünet és Dubaj? Ennyire nem sürgős a kormány leváltása? Hozzák már egy nevezőre és kössék egy csomagba a megszámlálhatatlan "ziccert"!"

"Az ellenzéknek ezt ki kellene kényszeríteni! Nincs semmi szolidaritás közöttük? Mindenki csak a saját pecsenyéjét sütögeti és gyalázkodnak egymásra? Nagyon csalódtam az 'Összefogásban'"!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Lemondott Polt Péter legfőbb ügyész
Sulyok Tamás köztársasági elnök a Facebookon köszönte meg Polt eddigi munkáját. A volt legfőbb ügyészt az Alkotmánybíróság tagjának jelölték.


Szerdán délután Polt Péter személyesen adta át lemondását Sulyok Tamás köztársasági elnöknek a Sándor-palotában.

A találkozóról maga az államfő számolt be a közösségi oldalán, amit az Index vett észre. Bejegyzésében így fogalmazott:

„Polt Péter ma délután felkeresett a Sándor-palotában, hogy átadja lemondását. Köszönetem és elismerésem Legfőbb Ügyész Úrnak eddigi munkájáért!”

A kormány májusban jelentette be, hogy Polt Pétert, valamint Hende Csabát az Alkotmánybíróság tagjának jelöli. Május 13-án az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága megszavazta a két jelölt alkotmánybírói tagságát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magánlakásokban is házkutatást tarthat majd a NAV a nagytakarítási törvény alapján
Ha szükséges, rendőri segítséget is kérhetnek, vagyis akár egy civil szervezet vezetőjének otthonában is megjelenhetnek fegyveres kísérettel. Veszélybe kerülhet az újságírói forrásvédelem is.


A Fidesz új törvényjavaslata lehetővé tenné, hogy a NAV házkutatást tartson nemcsak a szervezetek irodáiban, hanem akár azok vezetőinek magánlakásán is - hívja fel rá a figyelmet a Telex. A javaslat szerint a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás elleni szerv gyakorlatilag bárhol megjelenhet, ha azt feltételezi, hogy ott bizonyítékot találhat.

Az ellenőrzés során az adóhatóság emberei átvizsgálhatják a helyiségeket, lefoglalhatják az iratokat, adathordozókat, belenézhetnek a munkafolyamatokba, másolatokat készíthetnek mindenről. Ha szükséges, rendőri segítséget is kérhetnek.

A törvény lehetőséget ad arra is, hogy a NAV akár előzetes értesítés nélkül is házkutatást tartson, ha az előzetes értesítés veszélyeztetné az eljárás sikerét. Ez azt jelenti, hogy nincs garancia arra, hogy az érintettek előre tudnak a hatósági intézkedésről.

A törvényjavaslat szerint az ellenőrzés célja az lehet, hogy megállapítsák: egy szervezet jogtalanul fogadott-e el külföldi támogatást. A házkutatásra pedig nemcsak akkor kerülhet sor, ha már van gyanú, hanem akkor is, ha a hivatal szerint csak feltételezhető, hogy az adott helyen bizonyíték lehet.

A szabályok alapján nemcsak a szervezet székhelye jöhet szóba, hanem bármely más helyszín is, ahol adat vagy bizonyíték lehet.

Ez különösen aggályos lehet például egy újságíró esetében, akinek az otthonában található dokumentumokat is lefoglalhatják, így gyakorlatilag megszűnhet a forrásvédelem.

Az eljárás során az érintettek kötelesek együttműködni, még akkor is, ha a bekért adatok személyesek, védettek vagy rájuk nézve terhelőek. A NAV jogot kap arra, hogy ilyen információkat is bekérjen és tároljon. A törvényjavaslat szerint ezekhez az adatokhoz az állam akár 30 évig is megtagadhatja a hozzáférést, ha úgy ítéli meg, hogy az adatok nyilvánossága bűnmegelőzési vagy nemzetbiztonsági érdekeket sértene.

Az új törvényjavaslat nemcsak a szervezeteket érinti, hanem azok vezetőit is súlyos személyes következményekkel fenyegeti.

Aki egy jegyzékbe vett szervezet irányítója, annak kötelező vagyonnyilatkozatot tennie – méghozzá jóval szigorúbb feltételek mellett, mint például egy országgyűlési képviselőnek. A nyilatkozatot az igazságügyi miniszter ellenőrzi, és közzéteszik a kormány honlapján.

Ha valaki nem tesz eleget a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségnek, akkor ezt nyilvánosan „közhírré teszik”, és felfüggesztik a képviseleti jogát a szervezetben. Ebben az esetben sem biztosít a törvény semmilyen jogorvoslati lehetőséget. Ha a záró vagyonnyilatkozat is elmarad, az illetőt 500 ezer és 2 millió forint közötti bírsággal sújthatják, amit újra és újra kiszabhatnak – fellebbezni ez ellen sem lehet.

A törvény külön eljárás nélkül eltilthatja azokat a civil vezetőket, akik megszegik a szabályokat, attól, hogy öt éven belül bármilyen civil szervezetet alapítsanak vagy vezessenek. Ugyanez vonatkozik a gazdasági társaságok ügyvezetőire is: ha egy cég a törvény miatt megszűnik, a cégvezető öt évig nem tölthet be vezető tisztséget, nem alapíthat új céget, és nem is szerezhet benne többségi befolyást.

Aki egyszer megszegi a törvényt, azt a NAV már eltilthatja „a közéletet befolyásoló tevékenység további folytatásától”. Hogy ez pontosan mit jelent, az nem derül ki a javaslatból.

Hüttl Tivadar, a Telex ügyvédje szerint a javaslat „emberi sorsokat, karriereket tehet tönkre”, és olyan mértékű szankciókat vezetne be, amelyek példátlanok a korábbi törvényekhez képest.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Gerendai Károly szerint az üzleti életben megindult a felkészülés egy esetleges kormányváltásra
A Sziget alapítója a Dellában mesélt arról, hogy a Tisza Párt indulásakor Magyar Péter tőle kért színpadtechnikát. Azt is elárulta, fontolgatja, hogy idén először elmegy a Pride-ra.


A vendéglátásról és a fesztiválpiacról indult a beszélgetés a 24.hu Della podcastjában Gerendai Károllyal, de hamar politikára terelődött a szó. Gerendai elmondta, hogy tavaly tavasszal a Tisza Párt első embere hozzá fordult segítségért. Magyar Péternek akkor színpadtechnikára volt szüksége, a mozgalom berobbanásának idején. Azóta még néhányszor találkoztak rendezvényeken, de Gerendai nem akar szorosabb kapcsolatot kiépíteni vele.

A gasztrovállalkozó a műsorban arról is beszélt, hogy lát esélyt a változásra a következő választáson. Úgy fogalmazott: „Egy petákot nem mertem volna arra tenni másfél évvel ezelőtt, hogy itt fogunk tartani, hogy van egy olyan valós erő, amelyiknek reális esélye van adott esetben a kormányváltásra.” Szerinte üzleti és kulturális köreiből is sokan konkrét igényként fogalmazzák meg a változás szükségességét. Azt is tapasztalja, hogy megindult a felkészülés egy esetleges kormányváltásra azok körében, akik eddig jól tudtak élni a NER nyújtotta lehetőségekkel.

Azt is tapasztalja, hogy azok az emberek, akik eddig jól tudtak élni a NER nyújtotta lehetőségekkel, most új pozíciót próbálnak felvenni, mozgásba lendültek Magyar Péter megjelenésével.

Gerendai a műsorban elmondta, hogy lát hiányosságokat a Tisza Pártban, de ezekről részletesebben nem beszélt. Azt is hozzátette, eddig nem vett részt a Pride eseményein, de most „eszembe juttatták, hogy el kellene menni.” Végül arról is szó esett, hogy mit kezdett az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló kormányzati véleménynyilvánító szavazólappal. Szerinte nincs sok realitása annak, hogy 2030-ig megtörténjen Ukrajna felvétele az EU-ba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Kizárt, hogy Ruszin-Szendit „beüthették” az ukránok - mondja a nemzetbiztonsági szakértő
Kiss-Benedek József szerint kizárt, hogy a volt vezérkari főnök ukrán kém lenne. A szakértő szerint ha ez igaz lenne, az a magyar nemzetbiztonság totális bukása lenne.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 14.



Ruszin-Szendi Romulusz nyílt levélben és egy Facebook-videóban is reagált azokra a vádakra, melyek szerint kapcsolatban állna az ukrán titkosszolgálattal. A Tisza Párt honvédelmi szakértője határozottan visszautasította az állításokat. „Én egy becsületes magyar állampolgár vagyok, aki 14 éves korától egyenruhában szolgálta hazáját” – írta. Azt is hozzátette, hogy szerinte azért váltották le, mert nem értett egyet a honvédelmi miniszter szakmailag vitatható döntéseivel.

A politikai vádak előzménye, hogy Kocsis Máté, a Fidesz–KDNP frakcióvezetője egy interjúban úgy fogalmazott: „Van egy ukránbarát egykori altábornagy, ahogy egyébként a szakzsargon hívja, fennáll a gyanúja annak is, hogy be van ütve az ukránokhoz, tehát hogy ukrán titkosszolgálati kapcsolatai lehetnek.” Orbán Viktor miniszterelnök pedig kedden egy példátlan titkosszolgálati támadásról beszélt, amely állítása szerint Magyarország ellen irányult, és szerinte Ukrajna áll a háttérben.

A vádakat Kiss-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő is értékelte az ATV Start című műsorában. Szerinte szakmai szempontból kizárt, hogy egy volt vezérkari főnököt be tudnának szervezni egy külföldi titkosszolgálat számára.

Úgy véli, egy ilyen magas rangú katonai vezető rendkívül sűrű programmal dolgozik, és szigorú biztonsági ellenőrzéseken megy át.

A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy ha a Kocsis Máté által megfogalmazott gyanú igaz lenne, az a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok munkáját is megkérdőjelezné. Kérdés lenne, miért nevezték ki Ruszin-Szendit, és miért nem távolították el korábban, ha bármi felmerült volna ellene.

Kiss-Benedek azt is elmondta, hogy Ruszin-Szendi rendszeresen részt vett a NATO katonai bizottságának ülésein, ahol bizalmas információkat tárgyaltak. Ilyen megbeszélésekre szerinte nem hívtak volna meg senkit, akivel szemben bármilyen gyanú létezne.


Link másolása
KÖVESS MINKET: