Mintha egy óriási fazékban ülnék, és kozmikus pörköltet kavargatnának körülöttem - megnéztük a Cinema Mystica új installációit
A mikro- és makrokozmosz által inspirált gyönyörű installációkkal és vetítésekkel vár a Cinema Mystica. A “MikroMakro: Ahogy fent, úgy lent” nevű időszaki kiállításon összesen 26 installáció vár, amik közül 10 szobányi méretű, és teljesen körbevesz a lenyűgöző formákkal és fényekkel.
Mi már jártunk a megújult kiállításon. Mutatjuk, milyen új pszichedelikus alkotásokat és mesebeli tereket várnak rád, ahol te is fantasztikus szelfiket lőhetsz.
Cinema Mystica
A Cinema Mystica Magyarország első immerzív digitális művészeti kiállítóhelye, a fény, a hang és a művészet birodalma, ahol egy páratlan audiovizuális élményben lehet részed. Az alapvetően spiritualitásra épülő kiállításon digitális alkotások, interaktív vetített terek, 3D nyomtatott szobrok, interaktív élmények és rövidfilmek várnak.
A kiállítóterekben te is az alkotások részévé válhatsz. Olyan érzésed lesz, mintha misztikus világokba lépnél be: a határok elmosódnak a valóság és a víziók között.
A kiállítás félévente új tartalommal bővül, és november elejétől a mikro- és a makrokozmosz mintázatai közötti analógiákat tárja fel. A “MikroMakro: Ahogy fent, úgy lent” névre keresztelt kiállítás a mikroszkopikus és a végtelen univerzum közötti határokat feszegeti.
A hatalmas belmagasságú térben a vetítés folyamatosan mozog, és azt az érzetet kelti, mintha kisiklana lábunk alól a talaj. Az életfa alatt olyan érzésem támadt, mintha egy óriási fazékban ülnék, és kozmikus pörköltet kavargatnának körülöttem.
Az egyik kedvencem a kéz installáció terme volt, ahol a hatalmas kezek ölelésében lótuszok és pszichedelikus motívumok borítottak be.
Az Infinite Mirrors teremben elvesztünk a végtelen tükrök elvarázsolt rengetegében.
A kiállításon sok interaktív élménnyel találkoztunk. Kezünket szenzorok felett mozgatva robotkarokat aktiválhattunk, és táblagépre rajzolva botanikai formákat is létrehoztunk.
Különleges élmény volt feljutni az emeletre, ugyanis a lépcsőt is gyönyörű fényinstallációk borítják.
A kiállítás egyik legérdekesebb része a “lélek szkenner”. Az immerzív vetítés, egy röntgenszkennerre emlékeztetett. Azonban
Egy másik teremben újabb izgalmas élmény várt ránk. A kamera lencséjébe nézve saját AI avatart hozhattunk létre, ami aztán óriási méretben nézett vissza ránk a szemközti falról. A mesterséges intelligencia által kreált arc vonásai nyomokban hasonlítottak az enyémre.
A kiállítás persze tartogatott más érdekességeket is. Körülöttünk tekergett Auroborosz, a Kozmikus Kígyó, akinek addig sétáltam lenyűgöző hurokján, hogy szinte meditációs állapotba kerültem.
A Single Cell, Single Sky teremben pedig egy penészgombafaj szimulációját néztük meg, ami arról ismert, hogy képes megoldani az útkeresési problémákat azáltal, hogy saját magával kommunikál.
Inner Sanctumban egy hatalmas szívszobron csodáltuk az évezredek különleges mintáit.
A Párisi Udvar épületében 1200 négyzetméteren, összesen 26 egyedi installációt nézhetsz meg. Nekünk ezek tetszettek a legjobban: