Nem támogatja tovább a MOL a Fehérvár focicsapatát

A döntés azután született meg, hogy a csapat csak az utolsó fordulóban tudta bebiztosítani a bennmaradását az első osztályban. 13 éves együttműködés ért ezzel véget.

Link másolása

Nem hosszabbítja meg a Mol a szponzori szerződését a labdarúgó Fehérvár FC-t működtető Kft-vel. A társaság közleményében emlékeztetett, hogy 2010-ben kötött főszponzori szerződést a futballklubbal, 2018 júliusától pedig névadója is lett az csapatnak. A vállalat 13 éven át járult hozzá a fehérvári labdarúgó csapat sikereihez.

A Mol a nemzeti bajnokság színvonalának javulása, illetve a magyar labdarúgásban körvonalazódó szervezeti változások miatt döntött úgy, hogy 2010-től szponzorként lép be a hazai futballbajnokságba. Az együttműködés nyomán a székesfehérvári klub a nemzeti bajnokság meghatározó csapatává vált és tisztességgel állt helyt az európai kupaporondon is.

A futballklub ez idő alatt három bajnoki címet szerzett (2011, 2015, 2018), elhódította a Magyar Kupát (2019), kétszer volt Szuperkupa-győztes (2011, 2012) és két alkalommal bejutott az Európa-liga csoportkörébe (2012, 2018). Emellett a klub több játékost adott a válogatottnak is.

A fehérvári együttes a múlt héten zárult bajnoki szezonban csak az utolsó fordulóban biztosította be bennmaradását az NB I-ben.

"A magyar sport meghatározó támogatójaként kiemelkedően sikeres volt az együttműködésünk. A Fehérvár FC tulajdonosával elindított közös munka célja az volt, hogy itthon is létrehozzunk egy professzionális labdarúgóklubot, ahol tiszták a folyamatok, hosszú távon biztosítottak a feltételek és üzleti alapokon nyugszik a működés.

Bízunk abban, hogy ez a váltás, az új impulzusok jó hatással lesznek az egyesületre, a városra és újra a sikeres pályára terelik a csapatot"

- fogalmazott Pantl Péter, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója hozzátéve, hogy 2010 óta a magyar labdarúgás nemzetközi mércével is nagyot lépett előre, és minden magyar büszke lehet az eredményekre.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Megvolt a sorsolás: őket kapták a magyar vízilabdások a párizsi olimpián
A magyar férfi és női vízilabda-válogatott is a könnyebb csoportba került a párizsi olimpián, ugyanakkor az egyenes kiesés szakaszban várhatóan nehezebb dolga lesz.

Szombat este a Dohában zajló világbajnokság olasz-horvát férfidöntője után rendezték meg a sorsolást.

Elsőként a nőket húzták ki, a magyar válogatott kifejezetten könnyű ötösbe került, ugyanis a hollandok mellett az ausztrál, a kínai és a kanadai csapattal került össze. Ugyanakkor viszont az egyenes kieséses szakaszban biztosan nehéz dolga lesz, mivel a B csoportban a világbajnok amerikai válogatott mellé került a spanyol, a görög, az olasz és a francia csapat.

A férfiak a legerősebb ellenfelek közül a spanyolokat kapták meg, ezen kívül az ausztrálokkal, a japánokkal, valamint a szerbekkel és a franciákkal találkoznak.

SPORT
Az egykor a Dakar paródiájaként indult verseny mára már trendeket diktál, és túlszárnyalta a „példaképét”
A Párizs-Dakar karikatúrájaként találták ki annak idején a Budapest-Bamako ralit. De ma már az egyik legegyedibb, legextrémebb versennyé vált, amit idén fotósunk, Elek Krisztián is végigkísért.

Amikor tüzetesebben is megismertem, mi is az a Budapest-Bamako rali, nekem először a Flúgos futam rajzfilm jutott eszembe. El is mondom, miért: ez nem egy elit verseny, itt bármilyen autóval, motorral vagy quaddal el lehet indulni. A szervezőknek az volt az eredeti célja, hogy egy

olyan ralit szerettek volna csinálni, ahol az amatőröket nem dobálják ki, nekik is megvan a tiszteletük, ahol kis pénzzel el lehet indulni futamon.

A ralin négy kategóriában lehet részt venni. A verseny kategória során napi feladatokat kell teljesíteni, persze itt a legnehezebb az útvonal. A 4×4 túra vagy kaland, illetve a túra kategóriában nincsenek feladatok. A két kategória között annyi a különbség, hogy utóbbit egy egyszerű személyautóval is meg lehet tenni. Végül, de nem utolsósorban pedig ott van a spirit, amelyre nincs nevezési díj, de csak

ipari hulladék autókkal, illetve motorokkal lehet rajta részt venni.

Ez volt az a pont, amikor beugrottak nekem gyermekkorom rajzfilmjének spéci járgányai.

Önmagában is őrültnek kell lenni, hogy valaki egy ilyen versenyek részt vegyen, jól jellemzi a körülményeket a szervező őszinte vallomása: „a pontos táv 8276 kilométer, de eltévedésekkel együtt ez valójában körülbelül 8600-8700 kilométer szokott lenni.

Ami viszont magyarként büszkeséggel tölt el: az egykor a Dakar paródiájaként indult verseny mára már trendeket diktál. A már említett spirit kategória sikerét mi sem jelzi jobban, hogy

már a Párizs-Dakar ralin is van amatőr kategória, ahol régi, vacak autókkal indulhatnak, és nincs időmérés.

Szabó Gál András szervező ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta a Rallycafé.hu-nak, hogy nagyon nagy melegséggel tölti el a szívét, hogy mára nem ők a követők, hanem „mi lettünk a vezetők, és minket utánoznak a ralin, amelyre nagy tisztelettel és áhítattal néztem fel gyerekkoromban.

A sikerre jellemző, hogy most két hullámban indult el a Budapest-Bamako, a jelentkezők nagy száma miatt.

A fő futam, mind a négy kategóriával január 26-án indult, a második futam pedig most, február 16-én kezdődött és még javában tart. Ez utóbbin viszont nincsen verseny kategória. Azt egyébként magyar versenyző,

az orosházi Pásztor András vezette Körös Autó csapata nyerte.

S hogy egy kis flúgosság se maradjon ki: az Infostart információi szerint a díjátadón két csapat között szabályos tömegverekedés tört ki. Az ok csupán az volt, hogy az egyik, már kissé kapatos versenyző elvesztette az egyensúlyát és nekiütközött a másik csapat asztalának, ezért szólalkoztak össze. A végeredmény egy whiskeys üveggel betört fej, és némi romok lettek. Mindenesetre a helyiek azt mondták Szabó Gálnak, hogy

ekkora csetepatét a polgárháború óta nem láttak.

Nézze meg Elek Krisztián további képeit a versenyről:

SPORT
A Rovatból
Mutogatott a szurkolóknak: Cristiano Ronaldo obszcén gesztusát vizsgálja a szaúdi labdarúgó szövetség
Ronaldót valószínűleg nagy riválisának felemlegetése dühítette fel. Most vizsgálat elé néz.

Az al-Nasszr portugál sztárja vasárnap az ágyékát fogdosva mutogatott az ellenfél szurkolóinak, az al-Sahab 3-2-es legyőzése során, akik Lionel Messi nevét skandálták neki. Bár a képsor a hivatalos meccsközvetítésben nem szerepelt, azonban az interneten hamar elterjedt, és

a Szaúdi Labdarúgó Szövetség (SAFF) közölte, hogy kivizsgálja a botrányos esetet.

Ronaldónak gyakran a szemére vetik, hogy csillagászati fizetésért a viszonylag alacsonyan jegyzett szaúdi ligába igazolt, míg legnagyobb riválisa, a nyolcszoros aranylabdás Messi a színvonalasabb amerikai bajnokságban játszik az Inter Miami színeiben.

SPORT
Meghalt a német futballista, aki győztes gólt lőtt a világbajnoki döntőben
63 éves korában meghalt Andreas Brehme, aki 1990-ben világbajnoki aranyérmet nyert a német labdarúgó-válogatottal.

A 86-szoros válogatott Andreas Brehme hétfőn este szívinfarktust kapott Münchenben. A Bild információi szerint hiába szállították azonnal kórházba, nem tudták megmenteni az életét.

Brehme futballozott a Saarbrückenben, a Kaiserslauternben, a Bayern Münchenben, az olasz Interben és a spanyol Real Zaragozában is. Pályafutását 1998-ban fejezte be Kaiserslauternben. A német bajnokságot a Bayern Münchennel és a Kaiserslauternnel is megnyerte, az Interrel az olasz bajnokságban és az UEFA-kupában is aranyérmes lett.

Az 1990-es világbajnoki döntőben a német válogatott 1–0-ra legyőzte Argentínát, a győztes gólt Brehme szerezte a 85. percben tizenegyesből.

Később a Kaiserslautern és az Unterhaching szakvezetője volt, a VfB Stuttgartot pedig segédedzőként segítette Giovanni Trapattoni mellett. Dolgozott a Német Labdarúgó-szövetség nagyköveteként, foglalkozott az utánpótlással és televíziós szakértőként is dolgozott.