News here

SPORT

Nem Isztambul és nem London: meglepő helyen lehet a Bajnokok Ligája idei döntője

Zsinórban másodszor Portugália rendezheti a BL-döntőt Isztambul helyett a járványhelyzet miatt.

Link másolása

Hiába szeretné az angol házi döntőt Londonba vinni a Chelsea és a Manchester City is, könnyen elképzelhető, hogy az UEFA végül ismét Portugáliát választja Törökország helyett, írja a Daily Mail.

Miután a brit kormány a múlt héten a koronavírus-járvány miatt vörös listára tette Törökországot, az Európai Labdarúgó-szövetség 2020 után ismét elvette Isztambultól a Bajnokok Ligája döntőjét.

Ugyanakkor egyelőre a Wembley sem tűnik jó megoldásnak, miután a brit kormány egyelőre nem hajlandó eltekinteni az országba érkező legfeljebb ezer stábtag karanténba helyezésétől sem.

A megoldás a tavalyihoz hasonlóan ismét Portugália lehet, ahol a különféle engedélyek beszerzése lényegesen egyszerűbb, ráadásul az ország zöld zónába tartozik, vagyis karantén-kötelezettség nélkül ki és beutazhatnak a brit állampolgárok. Hazatérés után a szurkolóknak mindössze egy koronavírusteszt elvégzését kell vállalniuk.

A tavalyi négyes döntőt Lisszabonban rendezték, de idén a május 29-i finálé helyszíne Porto lehetne a lap értesülései szerint. Értesüléseik szerint már csak abban az esetben változhat a helyszín, ha a brit kormány hajlandó eltekinteni a meccs miatt az országba érkező UEFA-alkalmazottak karanténjától.

Az idei döntő eredeti helyszínét, az isztambuli Atatürk Stadiont több mint 8 milliárd forintból újították fel a döntő miatt. Az UEFA tervei szerint jövőre mindenképpen az eredetileg kiszemelt Szentpétervár rendezhetné a kupadöntőt, Isztambult pedig a 2023-as fináléval kárpótolnák. 2024-ben a londoni Wembley, egy évvel később pedig München rendezheti az európai klubfoci legfontosabb mérkőzését.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

SPORT
Élő adásban fakadt ki a magyar kapitány, nem tetszett neki, hogy az amerikai úszó mégis győzött
Dr. Sós Csabában indulatot keltett, hogy a szabálytalan Justin Ress mégis megkapta aranyérmét. Aztán rájött, hogy élőben van.

A 2022-es budapesti vizes-világbajnokság úszóversenyei egy érdekes ítélettel zárultak. Justin Ress az időmérő szerint elsőként csapott célba 50 háton, azonban beérkezése szabálytalansága miatt kizárták a versenyből. Később fellebbeztek, így mégis az amerikai úszó szerezte meg az aranyérmet.

Molnár Mátyás, az m4sport riportere Dr. Sós Csabát arról faggatta, hogyan értékeli a vb-t, miközben Ress várta aranyérmét. Az értékelő pont egybeesett az amerikai himnusszal és a díjátadóval, azért Dr. Sós úgy gondolta, nem tartja magában a véleményét - adta hírül a 24.hu.

Az alábbi beszélgetés élő adásban zajlott le:

– Ez miért kap most aranyérmet? – vetette közbe az úszók szövetségi kapitánya.

– Mert visszavonták a kizárást – felelte Molnár Mátyás.

– Ezt nem szeretem.

– Minket is meglepett ez a fordulat.

– Engem nem meglepett, hanem indulatot kelt.

– Miért?

– Mert nem volt szabályos, maradjunk annyiban.

– A beérkezése?

– Igen. Bárki más csinálja ezt, hazaküldik.

– Akkor miért vonták vissza?

– Hát ez az. Ez az én kérdésem is. Ez olyan, mint a váltásnál. Ott mínusz 0.02 volt a megengedett, ezek egyszer mínusz 0.03-at ugrottak, azóta mínusz 0.03. Nem szeretem ezt.

– Továbbra is élő adásban figyeljük az eseményeket.

– Ja, bocs. Ajaj.

SPORT
Soha nem fogjuk már élve látni Schumachert a legendás Forma-1-es riporter szerint
Sok mindenben már nem lehet reménykedni - mondta Frankl András.

Michael Schumacher 2013. decemberében szenvedett tragikus síbalesetet, a sztár azóta sem jelent meg a nyilvánosság előtt, svájci otthonában, a családja körében lábadozik. A pilóta állapotáról semmi konkrétumot nem lehet tudni.

A hétszeres világbajnokról most a legendás Forma 1-es magyar újságíró Frankl András beszélt a GP Híreknek adott interjújában. Frankl a lapnak azt mondta, hogy tavaly ott volt az Amerikai Nagydíjon Austinban, ahol a Haas-istállónál egyszer csak szembejött vele Corinna Schumacher, a pilóta felesége.

„Amint megláttam, elkezdtem zokogni, még ő vigasztalt engem. Elmondtam neki, hogy soha nem feledem el Michaelt, hogy mennyi mindent jelentett nekem az ő barátsága, jelenléte a Forma-1-ben” - mondta a 84 éves újságíró. Frankl szerint bár megrendítő ezt kimondani, de

„azt mindenkinek el kell fogadnia, hogy Michael Schumachert soha nem fogjuk már élve látni.”

A riporter szerint bár Schumachert megmenteni a világ legfantasztikusabb dolga lenne, de nem tudják. Azt is hozzátette: ha a pilóta hírneve nem volt arra elég, hogy a világ legjobb orvosai meggyógyítsák, „akkor itt sok mindenben már nem lehet reménykedni”.

SPORT
A Rovatból
Elsírta magát a 18 éves magyar úszó a vizes vébén, Hosszú Katinka vigasztalta
Mihályvári-Farkas Viktória lemaradt a 400 méteres vegyesúszás döntőjéről, Hosszú Katinka viszont az ötödik legjobb idővel bejutott.

Hosszú Katinka az ötödik idővel bejutott a döntőbe 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság szombati zárónapján.

A szám másik magyar versenyzője, a tavaly Európa-bajnoki ezüstérmes, olimpiai-6. Mihályvári-Farkas Viktória 9. helyen zárt összesítésben, így nem lesz ott az esti programban.

A két magyar úszó ugyanabban a futamban állt rajtkőre. Hosszú, a szám címvédője, világcsúcstartója és 2016-os olimpiai bajnoka 4:39.15 perces idővel csapott a célba, sikerült lehajráznia a tokiói játékokon hazai környezetben duplázó, 200-on és 400-on is győztes japán Ohasi Juit.

Hosszú a vegyes zónában elmondta, boldog, hogy még egyszer úszhat hazai közönség előtt, ugyanakkor ez most egyáltalán nem olyan érzés, mint korábban. A magyar klasszis kérdésre reagálva azt mondta, a Duna Arénában világbajnokságon szombat este utoljára úszik majd.

A 18 éves Mihályvári-Farkas 4:41.16 perccel a kilencedik lett összesítésben.

A fiatal magyar úszó a medenceparton elsírta magát, mire a tévés interjúval végző Hosszú Katinka odament hozzá és átölelte.

Mihályvári-Farkas aztán elmondta, annyi pozitívumot lát, hogy idén ez volt a legjobb ideje, persze így is csalódott. Hozzátette, a program változásával - hogy ezt a számot a vb végén rendezik - a felkészülésen is módosítottak, ráadásul az elmúlt időszakban sikerült néhány kilogramm izmot is felszednie, ezt azonban a vízben egyelőre még nem bírja el és korábban kezd savasodni. Mihályvári-Farkas megjegyezte, fiatal még, és a 2024-es párizsi olimpián szeretne a legjobb formájában kerülnis.

SPORT
Kizárták a győztes amerikai úszót a vb-n, mégis ő kapta az aranyérmet
Férfi 50 méter háton Justin Ress szerezte meg az aranyérmet honfitársa, Hunter Armstrong előtt. A bírák visszavonták korábbi döntésüket, így lett mégis ő a világbajnok.

Senki sem gondolta, hogy a budapesti vizes világbajnokság úszóversenyének utolsó döntős programja ilyen elképesztő "egyszer fenn, egyszer lenn" drámával indul.

Justin Ress az időmérő szerint elsőként csapott célba 50 háton, de amikor a győztes interjújához készült, közölték vele, hogy kizárták a versenyből.

Az volt a magyarázat, hogy a célba érkezésnél hibázott, ugyanis a teste teljesen elmerült a táv végén, ami tilos. Vélhetően az amerikaiak reklamáltak, és a versenybíróság felülvizsgálta az esetet, majd mégis Resst hirdették ki győztesnek 24.12-es idővel.

Honfitársa, aki egy ideig aranyérmesnek hihette magát, Hunter Armstrong lett végül az ezüstérmes, a lengyel Ksawery Masiuk pedig a bronzérmes. A legszomorúbb talán mégis az olasz Thomas Ceccon volt, akinek vissza kellett adnia a harmadik helyét.

Amúgy Armstrong is azt mondta, amikor még őt gondolta mindenki győztesnek, hogy abban bízott, hogy Ress is ott állhat majd vele együtt a dobogón. Hát, végül így lett.