HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Orbán Viktor végképp elveszítette a kapcsolatát a valósággal

Szerinte a miniszterelnök az indiai luxusnyaralása alatt totálisan a saját hazugságai alá került. A megöregedett kommunistákhoz hasonlította Orbánt.


Orbán Viktor hazatért az indiai nyaralásáról és péntek reggel már a Kossuth Rádió reggeli műsorában adott interjút. A kormányfő kitért a Rogán Antal elleni szankciókra, Trump beiktatására, illetve újra elismételte, hogy idén fantasztikus éve lesz Magyarországnak.

Nem sokkal az interjú után már érkezett is Magyar Péter bejegyzése, amiben többek között azt írta: Orbán Viktort már egyáltalán nem érdekli a magyar családok elkeserítő helyzete.

„Orbán Viktor több hetes indiai luxus nyaralásán totálisan a saját hazugságai alá került. A miniszterelnök végképp elveszítette a kapcsolatát a valósággal. Olyan volt, mint a megöregedett kommunisták a 1980-as évek végén,

miután tönkretette és eladósította a hazánkat, most fényes jövőről papol” - írta a bejegyzésében a TISZA Párt elnöke.

Szerinte miközben a kormányfő az illegális migráció elleni harcról beszélt, „egy szót sem szólt arról, hogy ő maga engedett ki 2290 elítélt embercsempészt a magyar börtönökből vagy, hogy Rogánék köre 10 milliárdokat zsebelt be a letelepedési kötvényekből”. Ahogy szerinte azt sem említette, hogy „a testvére hány ezer ázsiai gazdasági migránst hozott be Magyarországra és hány milliárdot keresett ebből”.

Magyar ezután tételesen felsorolta, hogy szerinte miről nem beszélt a kormányfő „az értelmetlen zagyvaságok mellett”:

  • Arról, hogy nem repülőrajtot vett a magyar gazdaság, hanem minden fontos adat tovább zuhant.
  • Arról, hogy micsoda megélhetési válságba sodorták a magyar emberek millióit.
  • Arról, hogy míg a saját 6,2 millió forintos fizetését havi 750 ezer forinttal emeli, aközben az átlagos nyugdíjemelés ennek a százada.
  • Arról, hogy újra elszálltak az élelmiszerárak.
  • Arról, hogy az utóbbi négy évben az uniós átlag két és félszerese volt a magyar élelmiszerinfláció.
  • Arról, hogy 2020-hoz képest egy négy tagú családnak havonta majd 100 ezer forinttal kell többet fizetnie az élelmiszerekért.
  • Arról, hogy több, mint duplájára nőtt a fehér kenyér, a tej, a tojás, egyes húsok ára.
  • Arról, hogy hazánkban már az uniós átlagnál is drágábbak az élelmiszerek.
  • Arról, hogy Orbánék vezették be a rekord 27%-os ÁFA-t és mellé még a 4,5 %-os kiskereskedelmi különadót és 8 új adót, ami drágítja az élelmiszereket.
  • Arról, hogy míg Spanyolországban 0 %, Lengyelországban 4%, Romániában 5% a zöldségek és a gyümölcsök áfakulcsa, addig nálunk 31,5 % adó terheli ezeket.

    „A leendő TISZA-kormány egyik legsürgetőbb feladata, az Orbánék által okozott megélhetési válság enyhítése. Azonnal 5 százaléákra csökkentjük a zöldségek és gyümölcsök áfakulcsát. Majd az egészséges és később minden alapélelmiszer áfáját. Szigorú ellenőrzéseket vezetünk be, hogy a kereskedők ne tudják lenyelni az árkülönbözetet” - írta Magyar a bejegyzésben. Azt is hozzátette, hogy emelett több, az élelmiszereket terhelő adó csökkentését, illetőleg kivezetését is tervezik.

    „Láthatóan Orbán Viktort már egyáltalán nem érdeklik a magyar emberek és a magyar családok elkeserítő helyzete. Ő már az űrben politizál és képzelt szellemekkel harcol”

    - zárta a bejegyzését a TISZA Párt elnöke.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Tarjányi Péter a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló bizottsági ülésről: Aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?
    A biztonságpolitikai szakértő szerint a volt vezérkari főnök elleni vizsgálat nem a honvédelemről szól, hanem egy karaktergyilkossági kísérlet.


    Elemezte a Ruszin-Szendi Romulusz ellen zajló vizsgálatról szóló honvédelmi bizottsági ülést Tarjányi Péter. Ahogy korábban írtunk róla, Kósa Lajos sajtótájékoztatón elmondta: Ruszin-Szendi vezérkari főnökként nem tartotta be a honvédelmi miniszter utasítását, nem képviselte a hivatalos magyar álláspontot az orosz–ukrán háborúval kapcsolatban, és nem követte a kormány „békepolitikáját”. A bizottság elnöke szerint ezért a honvédelmi miniszter jelentése messzemenőkig alátámasztott volt.

    A biztonsági szakértő Facebook-posztjában pontokba szedve tisztázott néhány dolgot:

    1. Egy katonai vezető nem politikai szócső. A vezérkari főnök a hivatásos állomány tagja, nem pártkatona. A NATO fórumain a katonai szakmai álláspont megfogalmazása nem „politikai árulás”, hanem feladat.
    2. A „Szláva Ukrajini” köszöntés nem bűncselekmény. Diplomáciai kontextusban sok ország tisztel meg másokat a helyi szimbólumok elismerésével. Ez semmilyen nemzetbiztonsági veszélyt nem jelent.
    3. A parancsmegtagadás nem azonos a puccsal. Ha egy vezérkari főnök nem hajt végre egy utasítást, az lehet szolgálati vagy fegyelmi kérdés. De nem puccskísérlet. Nem árulás. ISMÉT MONDOM FEGYELMI KÉRDÉS!!!
    4. A bizottság ülésére az érintettet nem hívták meg. Ez súlyos eljárási hiba. A védekezés lehetőségének megtagadása minden demokratikus normát sért.
    5. A vád alapja jelenleg: politikai kommunikáció.

    Tarjányi hozzáteszi: „Nem láttunk nyilvános dokumentumot. Nincs büntetőeljárás. Nincs bizonyíték kémkedésre. Csak sejtetés, kiszivárogtatás és politikai időzítés.”

    „Ez az ügy nem a honvédelemről szól. Ez egy karaktergyilkossági kísérlet – egy szakemberrel szemben, aki más véleményt képviselt. És aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?”

    „Ez veszélyes logika. A demokrácia nem így működik” – fejti ki véleményét a szakértő.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk
    HÍREK
    A Rovatból
    George Simion: Trianon az igazság pillanata volt, Magyarország csak azt veszítette el, amit erőszakkal elfoglalt
    A román elnökválasztás második helyezettje kemény szavakkal üzent a trianoni évfordulón. Simiont korábban Orbán Viktor is támogatásáról biztosította.


    George Simion, a romániai elnökválasztás második helyezettje a trianoni békeszerződés évfordulóján nyilatkozatot tett közzé. Azt mondta, a békeszerződés a történelmi igazságosság győzelme volt – szúrta ki a 24.hu.

    Szerinte „1920. június 4-e nem egy átlagos nap volt, hanem az a pillanat, amikor az egész világ kénytelen volt elfogadni egy olyan nép igazságát, amely hittel teli szívvel harcolt, és azt mondta, hogy egy nemzet vagyunk”. Hozzátette, Románia nem kért kegyelmet és szívességet, hanem igazságot, amit meg is kapott, mégpedig azért, mert „az igazságot nem lehetett tovább figyelmen kívül hagyni”.

    A közlemény szerint „Trianon nem Magyarország büntetése volt. Az igazság pillanata volt. Magyarország csak azt veszítette el, amit erőszakkal elfoglalt. Mi visszaszereztük, ami már a miénk volt, vérrel és akarattal”.

    Simion azt is írta, hogy a szerződés véget vetett az erdélyi románok megaláztatásának. Ők korábban nem használhatták a nyelvüket, nem gyakorolhatták a hitüket, és elvették a méltóságukat is.

    Simion korábban Orbán Viktor szavaival kampányolt, a magyar miniszterelnök a tihanyi beszédében dicsérte a román elnökjelöltet. Azt mondta, teljesen egyetért vele abban, hogy a nemzetek Európájának és a keresztény Európának van itt az ideje.

    A választás második fordulójában azonban nem Simion nyert. A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) nem őt, hanem Nicusor Dant támogatta. A bukaresti polgármester főleg Hargita és Kovászna megyében győzött, ahol döntően magyarok élnek.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Magyar Péter megkérdezte Mészáros Lőrincet, a nevén lévő 1400 milliárdból mennyi a Dinasztiáé
    Az ellenzéki politikus folytatta a levelezést az ország leggazdagabb emberével, akitől többek között a zebrák hogyléte iránt is érdeklődött.


    Folytatódik a nyílt levelezés Magyar Péter és Mészáros Lőrinc között. A Tisza Párt elnöke csütörtök este újabb üzenetet küldött az ország leggazdagabb emberének, Orbán Viktor régi jó barátjának.

    Bár Magyar ismét jelezte, hogy szívesebben vitázna a kormányközeli üzletemberrel egy televízióadásban. Az ellenzéki politikus megjegyezte: „Megnéztem egyébként a nyilvánosan elérhető adatokat és ön sajnos “tévedett”, amikor azt írta, hogy már Orbán Viktor hatalomra kerülése előtt milliárdos volt. Gondolom ön is hallotta, hogy egy cég értéke nem egyezik meg a cég éves árbevételével.”

    „Képzelje, még egy érdekesség feltűnt a nyilvános céges beszámolókból: az ön vagyona akkor kezdett exponenciálisan (nagyon gyorsan) nőni, amikor Orbánék másik strómanja “visszavonult” egy elhíresült szóvirág után” – írja Magyar Péter értelemszerűen Simicska Lajosra utalva.

    Levelét úgy folytatja:

    „A csodás gazdagodása mellett szerintem arra is kíváncsiak a honfitársai, hogy a nevén lévő 1400 milliárd forintból mennyi ténylegesen az öné és mennyi a Dinasztiáé.”

    „Hogyan van a vagyon lepapírozva, hogy nehogy véletlenül megpattanjon a családi ezüsttel. Tényleg daruval kellett beemelni az új kecóba a széfet? Valóban hordóban és fémládákban van elásva a cash (készpénz) egy része Felcsúton és Hatvanpusztán?”

    A Harcosok Klubjával kapcsolatos mémekre utalva levele végére azt írta: „És ne feledje, egy a jelszó, tartós béke és bilincs, bilincs, rács, rács. Oligarcha (ch-val és egy szó).”

    Utóiratban pedig még odaszúrta: „a zebrákat honnan mentették? Felcsút környékén vagy az Alföldön bóklásztak? Finomak?”


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Félmeztelen, zokogó kisfiút filmeztek egy óvoda folyosóján, anyja szerint büntetésből küldték ki, mert nem tudott átöltözni az alváshoz
    Az eset Kemenesmihályfán történt, a felvétel futótűzként terjedt el a szülők között. Mint kiderült, nem először derült ki, hogy a gyerekeket nem megfelelő környezetben nevelik.


    Botrány lett abból, hogy egy félmeztelen kisfiú egyedül sírt a kemenesmihályfai óvoda folyosóján. Egy szülő levideózta a jelenetet, amikor a saját gyerekéért ment az intézménybe. A felvételen jól látszik, hogy a gyerek keservesen zokog, és senki nincs vele.

    Az RTL Híradó szerint nem világos, hogy a szülő miért videózta le hosszasan a kisfiút. A felvételt azonban több másik szülőnek is elküldte, az elterjedt az interneten, és végül a helyi polgármesterhez is eljutott.

    Takács Balázs, Kemenesmihályfa polgármestere azt mondta:

    „megkezdték az elbeszélgetést” azokkal az óvodai dolgozókkal, akik akkor bent voltak az épületben. Hozzátette, hogy a szülőket is meghallgatják, és várják a rendőrségi vizsgálat eredményét.

    A Celldömölki Rendőrkapitányság kiskorú veszélyeztetésének gyanújával eljárást indított.

    Egy másik szülő arról számolt be, hogy az ő kisfiát is érték atrocitások az óvodában. Elmondása szerint a gyerek pánikrohamot kapott, haza kellett vinniük, majd később mesélte el, hogy az óvónők kiabáltak vele. Szerinte voltak gyerekek, akiket pszichológushoz kellett vinniük a történtek miatt. Többször is látott már egyedül síró gyerekeket a folyosón, miközben az ajtók és kapuk nyitva voltak.

    A félmeztelen kisfiú anyja nem akart a kamerák elé állni, de az RTL-nek azt mondta: valószínűleg büntetésből küldték ki a gyereket a folyosóra, mert nem tudták átöltöztetni az alváshoz. A gyereket azóta kivették az óvodából, de az RTL Híradó úgy tudja, még mindig szorong.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET: