Szándékosan kisbetűkkel írta Koszovó nevét egy spanyol tévécsatorna, mert nem ismerik el az országot

Véletlen elírásnál többről lehet szó, Spanyolország ugyanis nem támogatja Koszovó függetlenségét.

Link másolása

Nagy eséllyel nem a véletlen műve, hogy Koszovó neve csupa kisbetűvel szerepelt egy spanyol tévécsatornán a tegnap esti világbajnoki selejtező közvetítése alatt, amelyet a csapat a spanyolokkal játszott. Spanyolország az egyike ugyanis annak az öt EU-tagállamnak - Ciprus, Görögország, Románia és Szlovákia mellett -, amely nem ismeri el Koszovó függetlenségét.

A spanyolok egyébként 3-1-re győzték le ellenfelüket a selejtezőn, ám a koszovóiaknak vélhetően jobban fájt a tévécsatorna eredményjelzőjének másik része: az ahol a spanyolokat jelző ESP mellett csupa kisbetűvel szerepelt a kos rövidítés.

A koszovói válogatott egyenesen nevetségesnek nevezte az incidenst.

A meccs előtt már volt némi előszele az acsarkodásnak, a spanyol futballszövetség többször is csak „területként” hivatkozott Koszovóra, válaszul a koszovói szövetség azzal fenyegetőzött, hogy bojkottálják a meccset. A spanyolok ezt követően ígéretett tettek arra, hogy az UEFA és a FIFA előírásainak megfelelően bonyolítják le a meccset, ami részben meg is történt: kint lehetett Koszovó zászlaja a meccsen, és a himnuszt is elénekelhették.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

Videó: sztár lett a futóversenyt kamerázó srác, akit senki nem ért utol a mezőnyből

Egy kínai egyetem 100 méteres futóversenyét rendezték meg, ahol a pálya szélén egy diák hatalmas tempót diktálva vette videóra a többieket.

Hatalmas sikere lett egy diáknak, aki kezében egy kamerával futotta le a versenyzőket. A kínai Datong Egyetem 100 méteres futóversenyét rendezték meg, ahol a srác a pálya szélén vette fel a többiek futását.

Nagyon igyekezett, a bal kezében cipelt több kilós felszerelés ellenére is hatalmas tempót nyomott, miközben néha hátrapillantva ellenőrizte a többieket.

A verseny vége után hatalmas siker lett - no nem a futóverseny eredménye miatt, hanem a kamerás diák teljesítményét díjazták sokan.

VIDEÓ: A futóversenyről

SPORT

Öt perccel a pályára lépése előtt tudta meg Sztefanosz Cicipasz, hogy meghalt a nagymamája

A 22 éves teniszező nagymamájának szentelte első Grand Slam-döntőjét. A mérkőzést végül elveszítette.

Nagymamájának szentelte első Grand Slam-döntőjét Sztefanosz Cicipasz. A 22 éves teniszező ugyanakkor öt perccel a pályára lépés előtt tudta meg, hogy a nagymamája meghalt. Cicipasz végül elveszített a Novak Djokovic elleni mérkőzést.

Ezután egy megható posztban búcsúzott a nagymamájától az Instagram-oldalán.

"Az élet nem a győzelemről vagy a vereségről szól. Arról szól, hogy élvezd minden egyes pillanatát, akár egyedül, akár másokkal. Értelmes életet élni nyomorúság és elutasítás nélkül. A trófeák magasba emelése és a győzelmek ünneplése valami, de nem minden.

Öt perccel a pályára lépésem előtt szeretett nagymamám elvesztette az élet elleni harcát. Egy bölcs nő volt, akinek az életbe vetett hite, valamint az adakozásra és gondoskodásra való hajlandósága nem hasonlítható más emberekéhez. Fontos lenne, hogy ebben a világban több olyan ember legyen, mint ő. Köszönöm, hogy felnevelted apámat. Nélkületek ma nem tartanék itt"

- fogalmazott a posztban Cicipasz.

SPORT

Szexuális zaklatás miatt nem indul Kapás Boglárka egyik nagy ellenfele az olimpián

Madeline Groves csupán annyit közölt: 'nőgyűlölő perverzek' miatt határozott úgy, hogy nem vesz részt az adelaide-i kvalifikáción.

Madeline Groves olimpiai és világbajnoki érmes ausztrál úszó szexuális zaklatás miatt lemondott a tokiói olimpiáról, és nem indul el a júliusi hazai ötkarikás válogatón.

Döntését Instagram-oldalán jelentette be a versenyző, aki a 200 méter női pillangó magyar világbajnokának, Kapás Boglárkának egyik fő vetélytársa lehetett volna a japán fővárosban.

Groves konkrét magyarázattal nem szolgált, csupán annyit közölt: "nőgyűlölő perverzek" miatt határozott úgy, hogy nem vesz részt az adelaide-i kvalifikáción.

Hozzátette ugyanakkor, hogy nem áll szándékában befejezni karrierjét, és indulni kíván más, az idei évre tervezett versenyeken.

A 26 éves úszó a 2016-os riói olimpián 200 méter pillangón és a 4x100 méteres vegyes váltóval szerzett ezüstérmet, a 2015-ös vb-n pedig bronzérmet érdemelt ki a staféta tagjaként.

SPORT

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Magyarország-Ciprus 1-0

A magyarok egy vereség mellett hetedszer győzték le a szigetországi gárdát.

Az egy hét múlva kezdődő, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra készülő

magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a ciprusi csapatot

a Szusza Ferenc Stadionban rendezett pénteki felkészülési mérkőzésen.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Schäfer András 36. percben lőtt találatával nyert, így immár tíz találkozó óta veretlen. Az olasz szakvezető Hahn János és Bolla Bendegúz személyében két újoncot is avatott.

A magyar csapat kedden Írországgal játszik felkészülési mérkőzést ugyancsak Újpesten, majd az Eb csoportkörében június 15-én a címvédő portugálokat, négy nappal később a világbajnok franciákat fogadja a Puskás Arénában, június 23-án pedig a németek vendége lesz Münchenben.

"Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, hiszek egy isteni örök igazságban, hiszek Magyarország feltámadásában" - a válogatott találkozóra bő másfél év után visszatérő szurkolók ezzel a felirattal köszöntötték a nemzeti együttest, amelyben először - és rögtön kezdőként - kapott lehetőséget az OTP Bank Liga gólkirálya, Hahn János. A paksi csatár számára dupla ünnepet jelentett a fellépése, ugyanis egyenesen a kórházból érkezett, mert megszületett első gyermeke. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a május 20-án elhunyt Puhl Sándorról, aki az 1994-es világbajnokság döntőjének a játékvezetője volt.

Nem kezdett megilletődötten a tartalékos és esélytelenebb, a világranglistán hatvan hellyel a magyarok mögött álló szigetországi együttes, amely letámadásaival helyenként meg is zavarta a hazai csapatot. A felforgatott összeállításban pályára lépő magyaroknak a mezőnyben is egyenrangú ellenfele volt Ciprus, így a 25. percig kellett várni az első hazai lövésre, de Sigér próbálkozása messze elkerülte a kaput. Rögtön ezután Holender már helyzetben lőhetett, de rosszul találta el a labdát. Marco Rossi gárdája a szünetig hátralévő időben többet birtokolta a labdát, de továbbra is kifejezetten visszafogott teljesítményt nyújtott, ennek ellenére egy bal oldali akció végén Schäfer első válogatottbeli góljával vezetést szerzett.

A második félidő csendesen csordogált, amikor tíz perc elteltével a kapuban Gulácsit váltó Dibusznak váratlanul kétszer is védenie kellett Pittasz jó lövései után. A 60. percet követően az olasz szakember hármas cserével próbálta frissíteni a csapatát, amely ettől lendületesebb és veszélyesebb is lett, ez néhány ígéretes akcióban nyilvánult meg. A hajrában is többet birtokolta a labdát a magyar együttes, de még 11-esből sem sikerült növelnie az előnyét, ugyanis Nikolics büntetőjét hárította a ciprusi kapus. A magyarok minimális különbségű sikere viszont nem forgott veszélyben a szerény képességű riválissal szemben.