SPORT

Magyarország-Skócia: soha nem volt még ekkora tétje a két válogatott meccsének

86 év alatt ez az első tétmeccse a két ország válogatottjának. A fogadóirodák szerint egy hajszállal nagyobb esély van a magyar győzelemre.

Bármennyire hihetetlen, a magyar és a skót labdarúgó-válogatott még soha nem játszott egymás ellen tétmérkőzést. A két ország nemzeti csapata 86 éve lépett pályára először egymás ellen, ami azóta még nyolcszor esett meg. Az összesen kilenc meccsből négyet Magyarország nyert, háromszor Skócia volt jobb, és két alkalommal született döntetlen.

A két ország eddig utolsó meccsét 2018-ban a skótok nyerték 1:0-ra a Ferencváros stadionjában. A magyar válogatott mostani Eb-keretéből hárman is pályára léptek azon a meccsen: Gulácsi Péter a kapuban, Fiola Attila a védelemben, Kleinheisler László pedig a középpályán kapott szerepet a beugró szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán csapatában.

Magyarország legutóbb majdnem 20 éve, 2004. augusztusában győzött Skócia ellen. Az akkori 3:0 egyben a legnagyobb különbségű győzelem volt a két válogatott egymás elleni történetében, és ma este is nagyjából ilyen vagy ennél is nagyobb arányú győzelem kellene a magyaroknak ahhoz, hogy biztosan meglegyen a továbbjutás az Eb-n.

Szoboszlaiék szempontjából a képlet egyszerű: ha Magyarország nem nyer Skócia ellen, akkor már nincs is mit számolgatni a továbbiakban. Amennyiben összejön a kötelező győzelem, még akkor sem dőlhetünk hátra, mert a szerdáig hátralévő többi meccs eredményeitől is függ a magyar válogatott sorsa. Ellenben a számunkra kedvezőtlenül alakuló eredmények miatt már akkor is kieshetünk kedden, ha ma este összejön a győzelem.

A vasárnap esti meccs előtt a fogadóirodáknál egy hajszállal, de a magyar válogatott esélyesebb a skótoknál.

A mieink győzelmére a legtöbb fogadóirodánál 2,5-szeres pénzt fizetnek, míg Skócia győzelmére 2,75-szörös odds-ot ajánlanak. A döntetlen tartják a legvalószínűtlenebb kimenetelnek a bukmékerek: a tét majdnem négyszeresét kapják vissza azok, akik erre fogadnak.

Ha a magyar válogatott legyőzi Skóciát, akkor az A-csoport harmadik helyén végez. Ebben az esetben június 30-án Kölnben Spanyolország, július 1-jén Frankfurtban Portugália vagy július 2-án Münchenben az E-csoport győztese lehet a következő ellenfele. Utóbbi csoport végkimenetele megjósolhatatlan: az utolsó forduló előtt Belgium, Ukrajna, Szlovákia és Románia is 3-3 ponttal áll. A harmadik körben belga-ukrán és szlovák-román meccseket rendeznek.

A legnagyobb esélye Magyarország számára a lebonyolítás rendje miatt egyébként a portugálok elleni nyolcaddöntőnek lehet.

A Rovatból
Több százezren követelik a német-spanyol Eb-negyeddöntő újrajátszását Cucurella kezezése miatt
A Chelsea spanyol védője a hosszabbításban ért kézzel Musiala lövésébe. Az angol bíró nem adott büntetőt egy UEFA iránymutatás miatt.

Már 315 ezernél is többen írták alá azt az online petíciót, ami a pénteki Németország-Spanyolország Eb-negyeddöntő újrajátszását követeli, írja a Sportal.

A petíciót indítók szerint Anthony Taylor játékvezető döntően befolyásolta a végeredményt, amikor nem adott büntetőt a németeknek, miután a spanyolok tizenhatosán belül Musiala lövése után Marc Cucurella kezéhez ért a labda.

A beadvány nagy valószínűséggel szimbolikus marad, mivel az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) már a torna előtt közölte, hogy az olyan esetek nem érnek büntetőt, amikor a kar nincs „természetellenes pozícióban”. Az angol bíró megítélése szerint pedig Cucurella kezezését is ide lehet sorolni.

A pénteki negyeddöntőt Spanyolország nyerte egy 119. percben szerzett fejesgóllal. Az Eb legnagyobb favoritjának számító spanyolok az elődöntőben a világbajnoki ezüstérmes franciákkal csapnak össze kedden. A másik, szerdai elődöntőben Anglia és Hollandia találkozik. A döntőt jövő vasárnap este rendezik Berlinben.

Ajánljuk
SPORT
A Rovatból
Nagyot drágult idén a Balaton-átúszás, kiakadtak a családosok
Majdnem kétszer olyan drága a helyszíni nevezés, mint két évvel ezelőtt. A szervezők a költségek tételes felsorolásával magyarázták el, hogy miért ilyen drága a program.

Jóval drágább lett idén a Balaton-átúszás az előző évekhez képest, írja az Economx. Az eseményen várhatóan 11 500 úszó indulhat el, de sokan pénzlehúzással vádolják a szervezőket.

Miközben a nevezési díj a teljes, 5,2 kilométeres távra tavaly már 16 ezer forintból is megoldható volt, addig idén már annak is 17 500 forintot kellett fizetnie érte, aki az első árfordulóban, azaz április 22-ig megtette ezt. Sőt, aki Spuri Aranykártyával rendelkezik, már annak is alig valamivel olcsóbb, 15 500 forintba került eddig az időpontig a nevezés.

Aki erről a körről lemaradt, annak már Aranykártyával is minimum 16 500 forintot, anélkül pedig 18 500 forintot kell fizetnie a nevezésért. A rendezvény honlapja szerint semmilyen csoportos kedvezmény nincs, így mondjuk egy négytagú család 74 ezer forintért úszhatja át idén a Balatont.

Ennél is drágább, ha a helyszínen nevezünk, ebben az esetben ugyanis fejenként 20 ezer forintot kérnek a szervezők, az Aranykártyával rendelkezőktől pedig 18 ezer forintot. Ezzel szemben két éve a helyszíni nevezés még csak 13 ezer forintba került, az aranykártyásoknak pedig 10 ezer forintba.

A nevezési díj tartalmaz egy egyedi érmet minden célba érkezőnek, chipes időmérést, eredménylistát, online oklevelet, és célcsomagot, valamint beleszámít a 27 százalékos ÁFA is, ami a nevezési díj összegének 21,26 százaléka. Ezeken felül egy ingyenes hajójárat is a nevezési díj része egy útra Balatonboglár és Révfülöp között, illetve a csomag része a biztosított útvonal, az orvosi szolgálat és persze maga a részvétel az eseményen.

A sokasodó panaszok miatt a szervezők is megszólaltak az ügyben. Szerintük egy 12 ezer főt megmozgató esemény több apró részletből áll össze, amelynek folyamatát és mélységét a résztvevők általában nem ismerik, és nem is kell ismerniük, hiszen „nekik csak jól kell érezniük magukat az eseményen.”

A közleményből kiderül, hogy a szervezési költségek mellett, bele kell kalkulálniuk az időjárást is. Ha ugyanis a halasztás miatt későbbre csúszik az esemény, a költségek közel azonos szinten maradnak, miközben a résztvevők száma jelentősen csökken.

SPORT
A Rovatból
Tragikus hirtelenséggel meghalt Petrovics János, barcelonai olimpikon
A bokszoló életének 53 évében hunyt el.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. július 09.

Életének 53. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt a korábbi ökölvívó olimpikon, Petrovics János, derül ki a Magyar Ökölvívó Szakszövetség hétfő esti posztjából.

A bejegyzésből kiderül, hogy Petrovics 12 esztendősen ismerkedett meg a sportággal Dombóváron. Pályafutása során három amatőr magyar-bajnokságot nyert, volt világbajnoki résztvevő, profiként több magyar és nemzetközi címmérkőzésen lépett kötelek közé.

1992-ben Barcelonában képviselhette Magyarországot az olimpiai játékokon.

A teljes posztot itt lehet elolvasni:

SPORT
A Rovatból
Anglia egy perccel a meccs vége előtt hozta a papírformát, és bejutott az Eb-döntőbe
Akkor lőtték az angolok a győztes gólt, amikor már mindenki a hosszabbításra készült. Vasárnap a spanyolokkal játszanak a döntőben.

Először jutott döntőbe olyan labdarúgó világeseményen az angol válogatott, amit nem Angliában rendeznek. A németországi Eb előtt a torna legnagyobb esélyesének tartott angolok 2:1 verték az elődöntőben Hollandiát úgy, hogy a 7. percben Xavi Simons góljával még a hollandok vezettek.

A 18. percben büntetőből egyenlített Harry Kane, majd a győztes gólt a csereként beálló Watkins szerezte a 91. percben.

Anglia ezzel zsinórban másodszor jutott be a foci-Eb döntőjébe. Legutóbb három évvel ezelőtt, hazai pályán Olaszország győzte le Gareth Southgate válogatottját tizenegyesekkel.

Az elődöntő összefoglalóját itt lehet megnézni:

Az Eb-k történetében kétszer fordult elő, hogy olyan csapat nyerte a tornát, mely a megelőző döntőt elvesztette. Ez a bravúr mindkétszer Németországnak sikerült előbb 1980-ban még NSZK-ként, majd 1996-ban már Németországként.

Az angol válogatott ellenfele a berlini döntőben az a Spanyolország lesz, mely a szakértők szerint a torna legjobb, legkiegyensúlyozottabb játékát nyújtotta eddig. Spanyolország negyedszer, Anglia először lehet Európa-bajnok vasárnap.