JÖVŐ
Mindez a termőföldek kimerüléséhez, csökkenő élelmiszerforrásokhoz, növekvő inflációhoz és az elsivatagosodás miatt elvándorláshoz vezethet egy-egy térségben. A HungaroMet heti jelentése szerint az idei aszály itthon egyre csak fokozódik.
JÖVŐ
Aszály, hőhullámok, invazív szúnyogfajok, többlethalálozás. Szemléletváltozásra van szükség nemcsak a nemzetgazdaságban, de a kiskertekben is – hangzott el az Akadémián.
JÖVŐ
Az egyik neves mesterséges intelligenciát fejlesztő cég vezetője szerint a következő 5 évben akár a 10-20%-ot is elérheti a munkanélküliség Amerikában, különösen a pályakezdők lehetnek veszélyben.
JÖVŐ
A tudósok szerint hamarosan jobban ragaszkodunk majd a mesterséges intelligenciához, mint egymáshoz. Robbanásszerűen nőhet a munkanélküliség, és az AI a politikát is átalakíthatja azzal, hogy a szavazók már nem lesznek annyira fontosak a politikusoknak.
JÖVŐ
Egy podcastban arról beszéltek, hogy az MI pillanatok alatt kiszoríthatja a rutinfeladatokat végző dolgozókat. A szakértők szerint az ismétlődő munkák eltűnhetnek, a szabályozatlan területek különösen veszélyben vannak.
JÖVŐ
A Walker S1 robotok már nemcsak önállóan, hanem csapatban is képesek dolgozni. A rendszer mögött egy fejlett mesterséges intelligencia áll.
JÖVŐ
Az internet két legnagyobb kisgömböce monopóliumok kialakítása és tisztességtelen felvásárlások miatt hullhat darabjaira. A Google két trösztellenes pert is vesztett, a Meta még kétségbeesetten védekezik.
JÖVŐ
Egy kutatás szerint a mesterséges intelligencia érveinek hatására sokan kételkedni kezdtek a korábban megkérdőjelezhetetlennek hitt elméleteikben. Persze nem mindenki hajlandó leülni beszélni egy AI-val.
JÖVŐ
Nyolc év alatt 50%-kal nőtt az agymintákban talált mikroműanyagok mennyisége, áll a Nature Medicine című folyóiratban megjelent tanulmányban. De találtak már mikroműanyagot a méhlepényben, a herékben, az anyatejben és a babák szervezetében is.
JÖVŐ
A ritkaföldfémek terén Kína kivételezett helyzetben van, és most él is ezzel, ami súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet az Egyesült Államok számára. Komoly kihívások elé néz a védelmi ipar, az elektromos járművek gyártása és az elektronikai szektor.
JÖVŐ
A kínai fejlesztők azt állítják, hogy a Manus egy univerzális problémegoldó AI, amely a válaszolgatáson túl „cselekvéssé alakítja a gondolatokat”. Például repülőjegyet foglal, kiadó lakást keres, új munkatársakat tobororoz. És hogy mire lehet még képes, az minimum nyugtalanító.
JÖVŐ
Stimmelt a férfi neve, a szülővárosa, a gyerekek száma, a nemük, csak az nem, hogy a háromból kettőt meggyilkolt. Ja, és a harmadikat is megpróbálta eltenni láb alól. Legalábbis a mesterséges intelligencia szerint.
JÖVŐ
A generatív AI megkönnyíti a munkát, de titkon csorbítja a kritikai gondolkodást – figyelmeztetnek a kutatók. Ha túlzottan rábízzuk magunkat, egyre kevésbé leszünk képesek önálló döntéseket hozni. És ez még csak a jéghegy csúcsa.
JÖVŐ
Több tucat szabályozást vonnak vissza. Az ügynökség új vezetője szerint véget ér a "zöld átverés" kora, és a jövőben azon dolgoznak majd, hogy megszűnjön a jogi felhatalmazásuk a szén-dioxid és más üvegházhatású gázok szabályozására.
JÖVŐ
A politikai kampányokban és a háborús propagandában jöhetnek a teljesen hihető hamisított videók, de a színészek jövője is veszélybe került, nem is beszélve az influenszerekről. Eljött a félrevezetések kora.
Népszerű
Ajánljuk