JÖVŐ
A politikai kampányokban és a háborús propagandában jöhetnek a teljesen hihető hamisított videók, de a színészek jövője is veszélybe került, nem is beszélve az influenszerekről. Eljött a félrevezetések kora.
JÖVŐ
Trump szerint már az ő elnöki ciklusában elindul az emberes Mars-misszió, de közben Kína és Oroszország sem tétlenkedik: előbbi vizet keres a Holdon, utóbbi azt állítja, egy új plazmahajtóművel egy hónap alatt érheti el a vörös bolygót.
JÖVŐ
Mivel az egyre melegebb éghajlat veszélyezteti a sör kesernyés ízéért felelős komló termesztését, ezért másképp kell majd a sört előállítani. De sör lesz, ígéri a szakember.
JÖVŐ
A DeepSeek megjelenése felforgatta a mesterséges intelligencia világát, ugyanakkor egyre többen sejtik mögötte a kínai államot, és az amerikaiak kétségbe vonják azt az állítását, mennyiből és hogyan jutott el idáig.
JÖVŐ
Az olcsó kínai AI megjelenése megrengette az amerikai tőzsdét. Balogh Petya szerint azonban ennél jobb nem is történhetett volna. Lehet, hogy a nagy amerikai techcégek, amelyek ezért a monopóliumért versenyeztek, most veszítettek, de a világ mindenképpen nyert.
JÖVŐ
A Tűzkupola például a tűzveszély észlelésekor automatikusan aktiválódik, és mechanikus egységekből lő ki tűzvédelmi kapszulákat. De készülnek tűzoltórobotok és a mesterséges intelligencia is egyre nagyobb szerepet kap.
JÖVŐ
Az üzlet várhatóan február végén nyílik majd meg. Mutatjuk, hol lesz és hogyan lehet majd használni.
JÖVŐ
Megtörtént: a TikTok vasárnap reggelre eltűnt 170 millió amerikai mobiljáról - sokan sírva búcsúztak
Az este elárasztották a platformot a búcsúvideók. A TikTokot betiltó törvény egy nappal Trump beiktatása előtt lépett életbe, aki megígérte, hogy talál valami megoldást arra, hogy visszahozza a nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva lekapcsoltatott alkalmazást.
JÖVŐ
A Consumer Electronics Show-n (CES) mindig rengeteg újdonságot mutatnak be, de az idei kiállítás más volt, mint a többi: belökte az ajtón a küszöbön toporgó AI-t, ami már biztosan a legtöbb elektronikai eszközünk alapvető eleme lesz.
JÖVŐ
Most először fordult elő, hogy egy naptári év átlaghőmérséklete több mint 1,5°C-kal haladja meg az iparosodás előtti (1850-1900) átlaghőmérsékletet.
JÖVŐ
Az üvegházhatású gázok kibocsátása egyre csak növekszik, és a fosszilis tüzelőanyagok égetésével szépen lassan szó szerint megfőzzük magunkat. 2024-ben szinte minden hónap vagy a legmelegebb, vagy a második legmelegebb volt, amióta méréseket végzünk.
JÖVŐ
Forradalmasíthatja a divatipart és hatalmas lépés lehet a fenntarthatóság felé az MIT új fejlesztése. Más kutatók azt próbálják elérni, hogy a testből nyert energiával működtethessünk eszközöket, ami például a gyógyászatban hozhat áttörtést.
JÖVŐ
A 20. század kezdete óta a tíz legmelegebb év listáján csak 2000 utáni év szerepel, és az utóbbi tíz évből nyolc rajta van ezen a listán.
JÖVŐ
Egy gonosz mesterséges intelligencia öntudatra ébredésénél vannak sokkal valóságosabb és kézzelfoghatóbb fenyegetések, amelyekkel az egyre önállóbb robotok miatt meg kell birkóznunk.
JÖVŐ
Az idén érkező csöppségek már egy másik világban nőnek fel, és a szüleik is másképp állnak a technikai eszközökhöz.
JÖVŐ
Geoffrey Hinton korábban még 10 százalék esélyt adott ennek az eshetőségnek, most viszont már szerinte 10-20 százalék az esély erre. Kormányzati szabályozás létrehozását sürgeti.
JÖVŐ
Vadonatúj technológiákra van szükség ahhoz, hogy a világ adatforgalma, illetve egyáltalán az internet működő- és fejlődőképes maradjon. Hamarosan jöhet a gyémántba írt „örök adat”, de dollárbilliókat kell ölni kapacitásnövelésbe is.
Népszerű
Ajánljuk