JÖVŐ
Videón látható, ahogy egy férfi először fogyaszt el maga egy desszertet úgy, hogy 30 éve nem tudja használni az ujjait.
JÖVŐ
Egy új kutatás szerint kétszer akkora kihalási kockázat fenyegeti azokat az állatokat, amelyekről nem áll rendelkezésünkre elegendő adat, mint a vörös listán szereplőket.
JÖVŐ
Ezek önmagukban is komoly károkat okozhatnak, azonban kombinálva megsokszorozódhat a negatív hatásuk, aminek a jelenlegi társadalmi-gazdasági rendszerünk nem biztos, hogy ellen tud állni.
JÖVŐ
A kondenzcsíkokról rendre megfeledkeznek a légiközlekedés zöldítésekor, pedig a kutatók szerint ezek adják a repülés klímaváltozást okozó hatásainak 90 százalékát.
JÖVŐ
Egyelőre nagyon keveset tudunk tenni, hogy a határérték alá csökkentsük a PFAS-ok arányát a csapadékban. A tudósok szerint irtózatos összegbe kerülne akár csak a csökkenés elérése is, de a kármentést azonnal el kell kezdeni.
JÖVŐ
„Tagadás, harag, alkudozás, depresszió, elfogadás. A film az aszály sújtotta Kunságról” – írja a filmről a készítője.
JÖVŐ
Szomorú látványt nyújt a tó, a partja hosszan kiszáradt, sokat kell besétálni, hogy egyáltalán térdközépig érjen a víz.
JÖVŐ
A Blue Frontier légkondicionáló rendszere akár 90 százalékkal csökkenti a villamosenergia-felhasználást a harmatpontos, érzékeny hűtés és a folyékony nedvszívó párátlanítás vegyítésével.
JÖVŐ
A TGF-béta fehérjék felelősek az emberi test gyógyulásáért. Ha sikerül bekapcsolni az inaktívakat, újra lehet haja a kopaszoknak.
JÖVŐ
Ha a kibocsátásokat továbbra is a mostani szinten folytatjuk, akkor 2060-tól a jelenlegi átlagosan 3 helyett inkább 4 évben számíthatunk húszéves skálán súlyosan aszályos félévre a vegetációs időszakban. A Másfélfok cikke.
JÖVŐ
A falszerű építményen belüli városban minden tiszta energiával működne, nem lennének se utak, se autók, csak robotok, repülő taxik és nagysebességű vonat.
JÖVŐ
Évről évre egyre hamarabb jön el a túlfogyasztás világnapja. Ez a dátum 2018-ban még augusztusra esett, 1970-ben pedig csak december 23-án értük el a túlfogyasztás határát, vagyis akkor még jóval fenntarthatóbban élt az emberiség, mint most, 50 évvel később.
JÖVŐ
Franciaországban időlegesen már le is kellett kapcsolni erőműveket az apadó és egyre melegebb vizű folyók miatt, máshol az emelkedő tengerszint okozhat gondot.
JÖVŐ
A rendszer félelmetes funkcióarzenált jelent, amit jogvédők szerint a palesztin lakosság ellen is bevethet Izrael.
JÖVŐ
A Google szerint a rendkívül fejlett chatbot csak azt csinálta, amire kitalálták. Blake Lemione szerint többről van szó.
JÖVŐ
Több dolog is közrejátszik: egyre csökken az élőhelyük mérete, és a klímaváltozás sem tesz jót nekik.
hirdetés
Ajánljuk