Nagy bajban van PewDiePie, napjaink egyik legjobban fizetett YouTube-sztárja. A vloggernek 53 millió követője van, videóit több mint 14 milliárdszor nézték már meg, csak tavaly pedig 15 millió dollárt (~4,5 milliárd forintot) keresett csak hirdetésekkel. Most azonban
sorra bontják vele a szerződéseket, amiért elsütött néhány antiszemita viccet.
PewDiePie, vagyis Felix Kjellberg egyik videójában például két indiai férfinak fizetett azért, hogy egy "Halál a zsidókra!" feliratot tartsanak a fejük fölé, egy másikban pedig egy Jézusnak öltözött férfi mondta a kamerába, hogy "Hitler nem tett semmi rosszat". Több videójában is feltűntek horogkeresztek, de olyan is volt, hogy a náci himnuszt játszotta be az egyik videó alá.
Elsőként a Disney-hez tartozó Maker Studio bontott vele szerződést, néhány órával ezelőtt azonban a YouTube is bejelentette, hogy
törölték Kjellberg videós sorozatának, a Scare PewDiePie-nak a második évadát,
hirdetés
és az ajánlott csatornák közül is eltávolítják, annak ellenére, hogy 53 millióan követik. A Scare PewDiePie egyébként a YouTube fizetős csatornáján, a YouTube Reden futott, és a Walking Dead alkotói is részt vettek az elkészítésében.
Az antiszemitizmussal megvádolt Kjellberg szerint a videói nem gyűlöletkeltőek: egyszerűen csak azt akarja megmutatni velük, mennyire őrült a minket körülvevő modern világ. A fiatal vlogger közleményben védte meg magát, mondván: videóival csakis szórakoztatni akarta a közönségét. Bár belátta, hogy a kifogásolt videókkal túl messzire ment.
Strand Fesztivál 2022 – Az idei utolsó parti élmény Zamárdiban
Kihagyhatatlan esti bulik négy napon keresztül a Balaton partján. Cikkünkből kiderül a Strand Fesztivál 2022-es fellépői és programja, avagy így zajlik egy igazi strandfesztivál!
Idén ismét vár a Strand Fesztivál. 2013-ban indult útjára ez a nyári fesztivál a Zamárdi Nagystrandon, ahol azóta több száz hazai együttes is fellépett. A tavalyi évben megszakadt ez a hagyomány és ideiglenesen Balatonvilágos adott otthont a rendezvénynek, de most visszatér a Zamárdi fesztivál, ahogy azt már megszokhattuk!
A 4 napos rendezvényen 3 színpadon több nemzetközi sztár mellett közel 50 hazai előadóval, zenekarral találkozhattok augusztus 18-19-20-21-én.
Mivel készül a Strand Fesztivál 2022-ben?
A Strandfeszt idei újdonságaként elsőként szervezik meg a Legendák című projektet a Strand és a Hajógyár közös szervezésében. Ebben a múlt nagy hatású zenészeinek és napjaink népszerű előadóinak fúziója valósul meg. A KFT például a Carson Comával, Charlie a Wellhellóval, a Kispál és a Borz az Analog Balatonnal, Menyhárt Jenő az Ivan & The Parazollal, az R-Go a Valmarral zenél.
Bemutatkoznak továbbá a Hangfoglaló Program idei évadjának támogatottjai, valamint a Nagylemez Program nyertesei is. A hajnali party sávban a Petőfi Elektrik dj-i töltik meg élettel a színpadot.
Lobenwein Norbert a fesztivál alapítója elmondta, hogy augusztus 20-án nemcsak a Balaton legnagyobb tűzijátékát tartják, hanem aznap lesz a 18 éves Halott Pénz saját fesztiválja is a Strandon.
Strand Fesztivál 2022 fellépők
A Strand Fesztivál sztárfellépői Alvaro Soler, a Clean Bandit, Parov Stelar, Sean Paul, Timmy Trumpet, DJ Kungs és Tom Walker lesz.
hirdetés
Sean Paul legutóbb 2019-ben járt volna Magyarországon, ám akkor betegségre hivatkozva lemondani kényszerült fellépését. A jamaikai rapper rajongói így a Strand 2022-ön pótolhatják az elmaradt koncertélményt.
Az idén máris új dallal, az „Everything But You”-val jelentkező Clean Bandit brit elektropop-trió már többször adott Magyarországon koncertet, Alvaro Solert azonban eddig mindössze egy alkalommal hallhatta élőben a hazai közönség, augusztus 20-án igazi ünnepi fiesztát várhatunk tőle. A még mindig csak 25 éves Kungs pedig a David Guettát követő francia house DJ-k új generációját képviseli majd a fesztiválon.
A hazai előadók – a két évvel ezelőtti mezőnyhöz képest - olyan nevekkel bővülnek, mint például Azahriah, Dzsúdló, vagy éppen a Carson Coma.
Igazi meglepetéssel készül a Strand Fesztivál 2022-ben
A Strandfeszt idén a 18 éves Halott Pénz előtt tiszteleg, így egy különleges napot szentelve a zenekarnak. A fellépők listáját maga a zenekar tagjai állították össze, és a napot is a Halott Pénz koncertje zárja.
“Olyan zenekarokat és előadókat hívtunk meg, akiket nagyon szeretünk és közülük sokakkal korábban már dolgoztunk is együtt. A Strand három színpadán egymást váltják a vendégelőadók, estére pedig egy fergeteges koncerttel készülünk, sok vendéggel”
– mondta Marsalkó Dávid, a Halott Pénz frontembere.
Augusztus 20-án Beton.Hofi, a Blahalouisiana, ByeAlex és a Slepp, Dzsúdló, a hiperkarma, a Hősök, az Irie Maffia, Krúbi, a Mary Popkids, Ohnody és a Supernem is koncertet ad, de születésnapi parti is várja a közönséget Dedmani, Venom, Columbo, Andro, Izil és Monkeyneck vezetésével.
A Tábortűz helyszín házigazdája Járai Márk, akinek meghívott vendégei az éjszakai órákban lépnek fel, de a hét során vele is találkozni lehet a Tábortűz előadójaként. A Filmio Kertmoziban ugyancsak a Halott Pénz szervezi a programot.
Strand Fesztivál 2022 program
A Strandon minden napra jut legalább egy party, amin ott kell lenni! Íme egy kis ízelítő:
Augusztus 18.: - Zúzunk az éjszakában (Fluor és Juhász Laci házibuli), - Next Level Presents: Barely Alive (US), - Tampa B2B Badklaat (UK),- B'Andre B2B Skrude, - Dublic, - Willcox/Snayl
Augusztus 19.: - Stadium X, - Lotfi Begi, - On the Low, - Sterbinszky+Mynea/Snayl
Augusztus 21.: - World is Mine End Show, - Necc Party, - Szeresd a Trashem
A fellépőkről részletes infókat és a programtáblátITT találod.
Strand Fesztivál 2022 jegyek
A 2013-ban, a MOL Nagyon Balaton-sorozat kiemelt eseményeként elindított Strand Fesztiválra a napijegyek és bérletek ára az érdeklődéssel párhuzamosan emelkedik, így érdemes mihamarabb megvásárolni azokat. A cikk megírásának időpontjában kedvezményes jegyek még elérhetőek.
Strand Fesztivál napijegyek:
- Napijegy: 16.990 Ft - 19.990 Ft
- VIP Napijegy: 29.990 Ft
-Strand Fesztivál bérletek:
- 3 napos bérlet: 39.990 Ft
- 3 napos VIP bérlet: 59.990 Ft
- 4 napos bérlet: 49.990 Ft
- 4 napos VIP bérlet: 79.990 Ft
- 4 napos Diák bérlet: 39.990 Ft
A fesztivál szervezője, a VOLT Produkció minden márciusban, áprilisban és májusban megvásárolt bérletből 1000 forinttal az Ukrajnából menekülőket segíti az Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül.
Szálláshelyek többek között két kempingben is elérhetőek:
Az egyik a Part kemping, ami fesztivál területe mellett helyezkedik el és közvetlenül a vízpart mellett, vagyis a sátradból azonnal csobbanhatsz egyet a Balatonba!
A másik Rét kemping. Ez ugyan távolabb helyezkedik el, de mindössze pár perces távolság választ el a Balatontól és a fesztiváltól.
Bővebb infókat az elérhető szállásokrólITT és a kempingrőlITT olvashatsz.
A Predator, avagy magyar nevén Ragadozó a filmvilág egyik legkultikusabb „szörnye”, a szörny pedig azért idézőjeles, mivel egy az embernél jóval fejlettebb és intelligensebb fajról, a yautjáról van szó, amelynek egyedei egyszerre hipermodernek (űrhajók, fegyverek) és hagyományőrzők (öltözködés, vadászmánia, becsületkódex). Előszeretettel látogatnak el például a Föld nevű sárgolyóra egy laza kis űrszafarira, ahol minduntalan be akarják cserkészni azt a zsákmányt, amelyik a legnehezebben adja magát: az embert.
A Ragadozó-franchise 1987-ben startolt John McTiernan rendezésében, és noha első blikkre egy átlagos dzsungeles, schwarzeneggeres akciófilmnek tűnt, a földön kívüli entitás, vele együtt pedig a sci-fiműfaj beemelésével végül sokkal több lett annál. A fókusz a muszklikról a csápokra suhant át, és öröm volt nézni, ahogy a mindenkinél erősebb Arnie ezúttal is a menekülő embert játszotta, akire egy még nagyobb és még erősebb vadász fente a fogát és a pengéit.
Mindez megspékelve a ’80-as évek nyers kegyetlenségével, valamint Alan Silvestri parádés zenéjével meg is hozta a várt sikert, a Stan Winston trükkmester műhelyéből előbújt Ragadozó pedig instant kultfigura lett, akire érdemes volt ráépíteni egy franchise-t.
És bár azt gondolhatnánk, hogy a karakter jelenleg is tomboló népszerűségének anyagilag felettébb megtérülő filmek egész sora ágyazott meg, ez korántsincs így. Ugyanis sem a Ragadozó 2 (1990), sem az Antal Nimród-féle Ragadozók (2010), sem pedig a Predator – A ragadozó (2018) nem bizonyultak kasszasikernek (más médiumokban tudott igazán kiteljesedni John Thomas és Jim Thomas kreálmánya, úgymint képregényekben, regényekben és videójátékokban).
Persze azért időnként rá kell ereszteni a népre egy mozgóképet is, csak ne emésszen fel sok pénzt!
Shane Black legutóbbi menete csalódást keltő minőségével és box office-eredményével visszahőkölésre késztette a stúdiót (20th Century Studios, vagyis Disney), a Prédát épp ezért szűkebb büdzséből próbálták tető alá hozni, ráadásul nem is merték mozikba küldeni, egyenesen a Disney+-on debütált Dan Trachtenberg rendezése.
hirdetés
Apropó, direktor... Trachtenberg leszerződtetése kapásból vérmes reményeket keltett a rajongókban, hiszen eddigi egyetlen filmjével, a 2016-os és nem mellesleg pazar Cloverfield Lane 10-zel már bebizonyította, hogy kevés pénzből izgalmas és látványos eredményre képes. A Prédához pedig ismét az egyszerűségében rejlő nagyszerűség kiaknázására volt szükség.
Adott ugyanis az 1719-es esztendő, az amerikai Északi Nagy Síkság (ami magába foglalja Montana keleti és Wyoming északkeleti részét, Észak- és Dél-Dakota nagy részét, illetve a kanadai prérit), valamint az itt élő komancs indiánok. Erre a terepre érkezik meg a film elején a magányos űrvadász, aki nem elégszik meg holmi skalpokkal, neki a préda egész koponyája kell. Főszereplőnk pedig a fiatal komancs lány, Naru (Amber Midthunder - Jeges pokol), aki jócskán megelőzve korát a girl powerben hisz, és bizonyítani akarja, a nők is többre hivatottak annál, minthogy a konyhatipiben sürgőlődjenek, vagy állatbőröket készítsenek ki. Ő vadászni szeretne, akkor is, ha senki nem hiszi, hogy képes lenne elejteni egy vadat. Márpedig nemsokára a legnagyobb vad fedi fel magát előtte, aki ráadásul szintén egy jó fogást lát benne.
Ennyi és nem több a sztori, amibe azért egyéb hozzávalók is vegyülnek, például egy okos és hűséges kutyus, valamint különféle földi ragadozók (farkas, puma, medve, francia telepesek).
Egy vadászatról szóló filmet nem is kell túlbonyolítani, Trachtenberg pedig tudta, melyik ösvényen kell haladnia, hogy összedobjon nekünk 100 izgalmas percet. A Préda ráadásul nem elégszik meg a Predator kontra indiánok-tematikával, a mű első harmadában a komancs törzs mindennapjaiba is beavat minket, a női mivolta által determinált szerepköréből kitörni óhajtó Naruval ugyanakkor egy (18. századi létére) ízig-vérig modern hősnőt prezentál, akiért lehet drukkolni.
Ebben pedig nagy szerepe van az őt alakító és egyébként sziú származású Amber Midthundernek is, aki többek között Ellen Ripley, Sarah Connor, a Menyasszony, Trinity, Katniss Everdeen és Imperator Furiosa után egy újabb emlékezetes akcióhősnővel ajándékozott meg minket.
A rendező ugyanakkor arról sem feledkezett meg, hogy a Predator-franchise nem a tündérmesék birodalma, s így nem fogta vissza a vérengzéseket, sőt! Különösen kegyetlen mederben folynak az események (és a belsőségek). Az erőszak ettől függetlenül nem öncélú, hiszen ez egyben igazodik a bemutatott kor és miliő vadságához is, erre a sztorira egyszerűen nem lehetett 12-es karikákat dobálni.
Talán a fentiekből is érződik, hogy a Préda nem reformálja meg a műfajt, nem egészíti ki a Predator-univerzumot olyasmivel, ami az eddigiektől eltérő megvilágításba helyezné a franchise-t vagy a koponyahappoló űrrasztákat. Egyszerűen csak piszok jó szórakozást nyújt, és néha ennyi is elég.
„János tökéletes arra, hogy ezt megcsinálja!” – mondta Alföldi Róbert az RTL Híradónak, amikor arról kérdezték, miért pont Kulka Jánost kérte fel Bíró Bence: Magyar tenger című színdarabjának nagypapa szerepére, amelyet először a Szentendrei Teátrum programjában láthat a közönség.
A kortárs dráma egy balatoni nyaralóba szervezett tipikus családi születésnapot mutat be, nem mindennapi fordulatokkal.
A rendező elmondta, hogy a feladatot Kulka tökéletesen meg tudja oldani. Mint mondta, ez egy olyan szerep, amiben nincsenek hosszú mondatok, nincsenek nagy monológok. "A János tékeletesen alkalmas arra, hogy ezt megcsinálja". Annyit segítettek csak, hogy amelyik mondatok nehezebben mentek volna, azt a szerzővel közösen átalakították.
"Használjuk a Jánosból mindent, amit lehet használni"
- tette hozzá Alföldi.
A színész a stroke-ja óta színpadon még nem beszélt. "Majd most fog!" - mondta a rendező. Neki van egy dolga, és azt jól meg fogja csinálni - tette hozzá.
Dakota Johnson kétségtelenül generációjának egyik legerősebb kisugárzású és tehetségű színésznője, akit személy szerint azért bírok nagyon, mert minden pillanata az a fajta filmszínészet, amit nehéz überelni. Vagyis: akár az életben is így mondaná el egy olyan lány a szavakat, akit épp játszik. Ilyen a Cha Cha Real Smooth című függetlenfilmben is Johnson, de ilyen az összes többi színész is. És épp ilyen életszerű, kiszámíthatatlan és meghökkentő film is, köszönhetően a forgatókönyvnek.
Persze érezhető, hogy pályakezdő filmről van szó, vannak benne sutaságok, viszont annál több emlékezetes pillanat. A sztori is egyszerű emberek egyetlen életszakaszának epizodikus elmesélését tűzi ki célul, nem többet. A főhős egy huszonéves srác, aki érzelmi és egyéb intelligenciáját tekintve úgy érzi, már máshol kéne, hogy tartson, de 22 évesen épp alakulóban van, ami tök természetes. Az élet azonban kibillenti, amikor összeismerkedik egy autista kislányát egyedül nevelő, harmincas anyával (Dakota Johnson), és ezzel egyidejűleg, miután jól feldobott egy bulit, bar-micvókon, azaz a 13 éves zsidó kisfiúkat ünneplő családi eseményeken lesz party starter, azaz felhangoló és eseménykoreográfus.
Már a két szereplő megismerkedése is, stílusosan szólva unortodox, Johnson épp egy bulihely vécéjében lesz rosszul, amikor a srác rátalál. A Domino nevű lány, akinek már vőlegénye van, és állítása szerint mélyen gyökeret akar verni a felnőtt életben, akarata ellenére is egyre komolyabb érzelmi kapcsolatba kerül a sráccal, Cooper Raiff karakterével (Raiff egyébként maga írta és rendezte is a filmet, valamint maga a férfi főszereplő), és hiába a korkülönbség meg az autista gyerek - akit a srác megszeret, sőt, még vigyáz is rá bébiszitterként - , nem tudnak, és nem is akarnak kikeveredni ebből a furcsa kötődésből.
Nem lövöm le a sztorit, de nyilván egy ponton elsül benne az asztalra tett pisztoly, azaz megjelenik a vőlegény, de
a lényeg nem is az A-ból B-be jutás végpontja, mert sikerült a Cha Cha Real Smoothnak elcsípnie az életet - hanem azok a pillanatok, és azok az állomások, amiket a szereplők megélnek, közelebb hozza őket egymáshoz és nagyon igazak.
Nehéz felnőni, mondja a főhősnek a Leslie Mann által játszott anya, és ezt látjuk mindenkin: nehéz felnőni az elköteleződéstől rettegő, nagy érzelmi amplitudóval működő nőnek, a magát kereső fiúnak és az autista kislánynak is.
hirdetés
Kérdésfeltevések, finom válaszokkal, valódi emberi pillanatokkal, ezt tudja ez a film.
Egy darab túlérzelgős pillanat nincs benne, pedig a szerelemről is szól, kivéve egy-egy túlírt dialógot. De mindezen átbillenünk, mert a saját szeretetreméltó, sérülékeny emberi mivoltunkat látjuk bennük viszont.