KULT

Jákob Zoli az eddigi legszimpatikusabb Nagy Ő – kritika

Jákob Zoltán kedves és humoros, a vagyonán túl is bőven tud mit adni egy hölgynek – kérdés, ki az a jelentkezők közül, akit a többi is érdekel.

Link másolása

Jákob Zoltán az első olyan Nagy Ő a műsor hazai történetében, akiről korábban sosem hallottam, vagy ha igen, nem lépte át az ingerküszöbömet. Ez annyiból jó, hogy előítéletektől mentesen tudtam leülni a tévé elé.

Oké, ez nem teljesen igaz, hiszen az ember nyilván gondol valamit az értékrendje alapján az efféle műsorokról, különösen, ha feldolgozatlan komplexusai vannak, de azért mégsem úgy kezdtem el nézni a műsort, hogy zsigeri érzéseim vannak a főszereplővel kapcsolatban.

Persze az ember hajlamos nem szeretni a nagyon gazdag és nagyon sikeres pasikat, de be kell vallanom, Jákob Zoltán nekem kellemes csalódást jelentett. Ő nem az a rámenős, lehengerlő macsó, amilyen Árpa Attila vagy akár Noszály Sándor volt.

Nem értek egyet azokkal a kommentelőkkel, akik szerint, ha nem lenne pénze, Jákobot bottal sem piszkálnák a nők. Tapasztalatom szerint nagyon sok hölgynek – a kifejezetten dekoratívaknak is – imponál, ha egy férfi kedves és jó a humora, márpedig a körömmilliárdos az eddigi benyomásaim alapján ilyen.

Nyilván a pénz sem hátrány, de az sem mindegy, valaki hogy viseli a vagyont, erőlködés nélkül, stílusosan, vagy úgy, mint Győzike.

És persze azt se feledjük, hogy Jákob nulláról indulva építette fel magát, ami azt sugallja, hogy nem hülye.

Jákob vagyonának persze van jelentősége, nyilván nem taposnák egymást a feleségjelöltek egy matek-fizika tanárért vagy egy bolti eladóért. De semmi esetre sem a pénz az egyetlen pozitívum, amit elmondhatunk Jákobról. Egyszer kísérletképpen beépíthetnék a műsorba, hogy a Nagy Ő bevallja a lányoknak: tönkrement, mindenét elvesztette. Kíváncsi lennék, kik maradnának.

A műsorvezető ismét Lékai-Kiss Ramóna, aki immár a stabil műsorvezetők közé tartozik, lehet rá építeni, profin hozza, amit kell.

A versenyzők száma évről évre változik, idén 17 hölgy költözött be Jákob Zoli kastélyába, hogy megmérkőzzön a férfi kegyeiért. A műsor jelentős része azzal telt, hogy ők megérkeznek, bemutatkoznak.

A hölgyek igyekeztek már a belépőjükkel nagy hatást tenni a Nagy Őre, és nem azok döntöttek jól, akik luxusautón érkeztek, ebben a műsorban egy Ferrari nem számít különlegesnek.

Mindjárt a műsor elején megjelent az égen egy helikopter. A pilótaülésben egy hölgy ült, bár landolás után nem ő szállt ki.

Rögtön gondoltam is magamban, bármennyire dekoratív is az elsőként érkező Emőke, engem jobban érdekelne a pilóta.

Na persze hamar kiderült, hogy megérzéseim jók voltak, a pilóta is versenyző, a neve Zsuzsa. Azért egy helikoptert vezető csaj az nagyon vagány. Zolinál is erős plusz pontot jelentett.

Vicces momentum volt, hogy Emőke úgy köszöntötte Zsuzsit, mint aki ott látja először, pedig mint láttuk, egy helikopteren érkeztek.

Akadt jelentkező, aki az egész családot magával hozta, anyut, aput és a kislányát. Titkon vártam, hátha feltűnik a férj is, de ez szerencsére nem történt meg. Az apuka kissé régimódian Jákob Zolira bízta a lányát és előre áldását adta az esetleges frigyre.

A kislány is megkérte, hogy Zoli vigyázzon az anyukájára.

Nevezzetek öregnek és vaskalaposnak, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy bölcs döntés volt belevonni ebbe a gyereket.

Nem tudom, mennyit ért meg az egészből. Felfogta, hogy ennek a játéknak akár az is lehet a vége, hogy az aranyos, szakállas bácsi lesz az új apukája?

Igaz, a magyar Nagy Ő történetében még nem született igazi párkapcsolat a műsorból, de külföldön volt rá példa, szóval semmit sem lehet kizárni. Hozzáteszem, Zoli nagyszerűen megtalálta a hangot a kislánnyal, ami Bettinának nagyon imponált.

Egyébként közel sem Bettina volt a leganakronisztikusabb szereplő. A kétes címért versenyben van a 20 éves Nati, akit félmeztelen férfiak cipeltek be díszes hordágyon – és beszédmodoráról nekem valamiért folyamatosan Kiszel Tünde jut eszembe –, illetve Zoé, aki saját állítása szerint a Romanov család leszármazottja és társalkodónő, valamint londiner kíséretében érkezett.

Vivien kakukktojás abból a szempontból, hogy ő korábban már randizgatott Zolival, amit a csajok persze nem hittek el neki – pedig hát egy ilyen blöfföt roppant könnyű volna tesztelni, csak meg kell kérdezni Zolit. Ez azonban senkinek nem jutott eszébe.

A nyers, szókimondó cukrász, Edina szerepe egyértelmű, ő a balhéfaktor. Olyan személyiség, aki minden harmadik mondatával belegyalogol valakibe, mert kendőzetlen őszinteséggel kimondja, amit gondol, és mindig száz százalékban meg van győződve az igazáról.

Számomra az egyik legszimpatikusabb versenyző Csenge, aki busszal érkezett.

A Nagy Ő is értékelte a gesztust, úgy véli, Csengének nem a Ferrari kell, hanem tényleg az emberre kíváncsi.

A hölgyeket legjobban talán a menyasszonyi ruhában érkező, és – a többiekhez képest – idősebb Adél akasztotta ki, de Zolira sem tett jó benyomást ez a fajta rámenősség. Nekem a tatarozott arc sem jön be amúgy, de Zoli erről nem nyilatkozott.

Színfolt a nigériai-magyar-amerikai stewardess, Mariah Mama, aki igazi energiabomba, de kissé túl is tolja a pörgést. Amint kettesben maradtak, beült Zoli ölébe, éz első este végére eljutott oda, hogy szívesen szülne babát Zolinak.

Meglepő fordulat volt, amikor az egyik luxusautóból Rubint Réka szállt ki. Aztán némi lebegtetés után persze kiderült, hogy nem ment szét a Schorbert-házaspár, Réka egy barátnőjét hozta el Zolinak.

Érdekes még Virág szerepeltetése. Ő már Árpa Attila kegyeiért is versengett, ő volt az, aki tavaly bikiniben érkezett és Árpára bízta, hogy válasszon neki ruhát. Nem tűnik bonyolult léleknek. Jákob Zoli meg is jegyezte:

„Ha összejövök vele, remélem, jövőre már nem jön vissza.”

Rögtön az első adásban beindultak a cicaharcok, különösen Edina és Nati szeret beleszállni másokba, de senkit nem kell félteni. Legfeljebb szegény Zolit, akit néha szó szerint szétszednek ezek a nők. Mint megtudtuk, hamarosan két hölgynek távoznia is kell – bevallom, nekem nem okozna nehézséget szűkíteni a mezőnyt, feltéve, hogy a szerkesztők nem szólnak bele. Na persze, én már réges-rég megtaláltam a Nagy Őmet, úgyhogy ez nem az én problémám. De Zolin azt láttam, hogy a nagyon nyomulós hölgyek kevésbé jönnek be neki, és az sem hatja meg, ha adott esetben egy szereplő bugyi nélkül érkezik.

Van új elem is, a hazatérés kulcsa, amiről egyelőre nem árulták el, mi a szerepe. Azt sejtem, ez afféle védettséget jelent majd. A hölgyek közül volt, aki azt mondta, inkább nem szeretné megkapni, mert nem tudni, mivel jár. Erika mindenesetre örült neki, hogy Zoli neki adta.

Összességében szórakoztató volt az első epizód, bár a csajok civakodása közben azért voltak facepalm pillanatok. Jákob Zoltán nekem az eddigiek alapján kifejezetten szimpatikus, megkockáztatom, a legszimpatikusabb Nagy Ő, akit eddig láttam, Molnár Aniktó is beleértve. Hogy morális szempontból mennyire elfogadható egy ilyen műsor… Én úgy vagyok ezzel, hogy az életben is vannak emberek, akiknek nem értek egyet a döntéseivel, de a saját életével mindenki azt csinál, amit akar.

Ebbe az is beletartozik, hogy mindenkinek joga van csatornát váltani, ha valami nem tetszik.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Kórházba került Jordán Tamás
A Nemzet Színésze mindenkit megnyugtatott: a probléma gyógyítható és szerencsére nem is súlyos. Hamarosan újra színpadra is áll.

Link másolása

Kórházi kezelésre szorul Jordán Tamás. A Nemzet Színésze azonban a Blikknek azt mondta, hogy már sokkal jobban van, és hamarosan újra színpadra áll.

Jordán eddig szinte minden nemzet színésze választáson részt vett. A Blikk szerint ezért is volt feltűnő, hogy nem volt ott május 3-án a Nemzeti Színházban, amikor a testület Kulka Jánosnak szavazta meg a címet.

„Kórházba kerültem egy kisebb beavatkozás miatt, amiről bővebben nem szeretnék beszélni. Annyit viszont mindenki megnyugtatására elárulhatok, hogy nem baleset ért, a probléma gyógyítható és szerencsére nem is súlyos. Hála Istennek, már sokkal jobban vagyok. Ha minden jól megy, vasárnap már otthon lehetek, hamarosan pedig újra színpadra állhatok”

- mondta a lapnak Jordán Tamás. Mint kiderült, a színésznek már egy április végi előadását is le kellett mondania.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
„Úgy látom magam, mint a Titanic zenekara” – Pályaelhagyó és maradó tanárok mesélték el történeteiket egy rendhagyó színdarabban
A Stereo Akt alkotócsoport darabjában összesen 11 volt vagy jelenlegi pedagógus szólalt meg, a végén pedig a közönség bevonásával ötleteltek arról, hogyan lehetne jobbá tenni az oktatást.

Link másolása

„2023. november 30. óta nem vagyok többé tanár, legalábbis a jog szerint. De a mai napig teljesen idegennek hat ez a félmondat: pont annyira képtelenül hangzik, mintha azt mondanám, nem vagyok többé anya, vagy nem vagyok többé ember.”

„2019 februárjában mondtam fel. Másnap elköszöntem édesanyámtól, akinél addig laktam, mert a keresetem egészét elvitte volna egy albérlet plusz az étkezés ára.

Budapestre költöztem, elmentem egy személyes interjúra, ahol elém tettek egy szerződést a tanári fizetésem háromszorosáért. Még olvasgattam a papírokat, amikor felhívott egy másik hely, és amikor elmondtam, hol vagyok, a korábbi bérem négyszeresét ajánlották.”

„Alapvetően minden rendben. Aztán egyszer csak meglátod a Facebookon, hogy a szintén felmondott magyartanár ismerősöd és szépséges Szabó Magda-verset posztol, és hirtelen kiesik a laptop a kezedből. Nem kellene neki folyamatosan versek és gyerekek között lennie? És az hogy lehet, hogy a legbölcsebb, legkorrektebb töritanár szoftvertesztelést tanul?”

A kőbányai Wesley János Általános Iskola egyik tantermében ezúttal felnőttek ülnek – némán, komor arccal hallgatják a hangszóróból visszhangzó mondatokat.

A Stereo Akt csapata a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében vitte (rendhagyó) színpadra a Miután felmondtam / Miután maradtam című darabot, amely pályaelhagyó, illetve minden nehézség ellenére is kitartó tanárok történeteit mutatja be.

Alapja a Miután felmondtam blog, amelyet 2023 év elején alapított két érintett pedagógus, Sikoparija Lujza és Kovács Éva. Céljuk az volt, hogy a nagyközönség számára is bemutassák a személyes sorsokat és drámákat, amelyek egy-egy ilyen döntés mögött húzódnak.

„Eleinte a blog írásaiból indultunk ki, de hamar rájöttünk, hogy szükség van az érem másik oldalára is: azoknak a pedagógusoknak a történeteire, akik a pályán maradtak, és minden kritikusságukkal együtt belülről folytatják az ellenállást”

– meséli Boross Martin rendező, művészeti vezető, akin kívül egy dramaturg és két drámainstruktor vett még részt a koncepció kidolgozásában.

A cél Boross szerint az volt, hogy a megszólalók az ország különböző pontjairól, a közoktatás különböző szakaszaiból, mozaikként kiadjanak egy rendszerszintű problémát. A blog szerkesztői is elküldték a saját kedvenceiket, ezekből választottak ki hatot. A maradók pedig ismerősi körből vagy ajánlás útján kerültek ki, illetve olyan is akadt, aki korábban már megszólalt a témában, és egy interjújának köszönhetően kérték fel.

Boross Martin

Sikoparija Lujza

A közönséget az előadás elején két részre osztották, az egyik csapat a pályaelhagyók, a másik pedig a maradók történeteit hallgatta meg először. A helyszín és az előadásmód is szimbolikus volt: a pályaelhagyóknak csak a hangját lehetett hallani, míg a maradók – egy kivétellel, aki épp táborozott az osztályával – személyesen is ott voltak. Ők viszont egy már nem használt, elhagyatott és lepusztult iskolaépületben beszéltek pár száz méterrel arrébb a motivációikról és belső vívódásaikról.

„A nulladik szülőin el fogom mondani a leendő osztályom szüleinek, hogy 3+2 éves szerződést kötök az osztállyal, 10. évfolyam végén felmondási opcióval. Ha a harmadik év végén úgy állnak a dolgok, hogy nem tudom többé a szakmai hitelemet és a nevemet adni ahhoz, ami az iskolában zajlik, ki fogok lépni a rendszerből”

– szögezte le az elsőként kiálló Horváth András, a kőbányai Szent László Gimnázium matematika-fizika szakos tanára. Hozzátette: nagyon nem szeretné, de elkerülhetetlennek látja, hogy ez előbb-utóbb meg fog történni.

Horváth András

Szilágyi Kitty

Egy soproni egyházi iskola tanára, Keresztény Dorka a rendszeren belüli lázadás taktikáját választotta. „A fénymásolási limitemet arra használom az iskolában, hogy a könyvekből véletlenül kifelejtett múveket pótoljam. Belülről bomlasztom a rendszert: József Attilával, kortárs irodalommal, színházzal” – fogalmazott, hozzátéve: „Mi van velünk, akik maradtunk? Összekapaszkodtunk, mert világossá vált számunkra, hogy magunkon kivül másra nem számíthatunk.”

Varga Sándor az Eötvös József Gimnáziumból azzal kezdte, több mint 30 éve tanító mestertanárként a pályája csúcsán van, a polgári engedetlenségi akcióba inkább a fiatalabb kollégáival vállalt szolidaritás miatt szállt be.

„A státusztörvényt végig sem olvastam, nem érdekelt különösebben, én csak tanítani akartam. Természetesen nekem is el kellett számolnom a lelkiismeretemmel, például a diákjaim és a gyermekeim előtt. Azt mondtam nekik, hogy úgy látom magam, mint a Titanic zenekara: addig játszom, ameddig hagynak.”

Szilágyi Kitty óvodapedagógus, civil aktivista pedig szinte a sírás határán mesélte: eleinte abban bízott, hogy képes lesz a rendszer hiányosságait kiküszöbölni, és megadni mindent a gyerekeknek, amire szükségük van. Aztán elvették tőlük a lehetőséget, hogy dönthessenek arról, ki léphet iskolába, és olyanok kezébe adták, akik még csak nem is találkoztak a gyerekekekkel.

„Sikerült az intézményvezetői államvizsgám, másnap pedig Novák Katalin aláírta a státusztörvényt. És akkor tudtam, hogy intézményvezető már nem leszek.”

A történetmesélő részhez szerettek volna hozzátenni még valamit a végére, hogy a nézők is aktív alkotóivá váljanak az élmények, illetve ne szomorú, frusztrált hangulatban távozzanak, hanem legyen egy konstruktív része is az estének.

A két részre osztott közönség ezért egy harmadik helyszínen újraegyesült, ahol kisebb csoportokba rendeződtek, majd egy-egy padot körbeülve próbálták megválaszolni az alábbi kérdéseket:

  • Mi garantálhatja, hogy jó tanárok dolgozzanak az iskolában?
  • Mit szeretnénk, hogy egy diák megtapasztaljon az iskolában?
  • Mit jelent a társadalom számára az oktatás? (Jelenlegi/ideális állapot)

A keretet ehhez egy elképzelt iskolai évzáró külsőségei biztosították, élen egy teljesen fogalmatlan “tankerületi vezető” – valójában a darab egyetlen színész szereplője – videós bejelentkezésével, aki beszédében zseniálisan hozta azt a közhelyparádét, ami (sajnos) gyakorlatilag bármelyik valódi ünnepségen elhangozhatott volna.

Az előadást egyelőre a most lezajlott két alkalomra tervezték, de mivel mindkét este hetekkel hamarabb telt házas lett, nem kizárt, hogy ősszel újabb előadásokra is sor kerül majd.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
59 éves korában elhunyt Jantyik Csaba, az Operettszínház színművésze
A színművész Shakespeare-, Molière-, Schiller-főszerepek mellett modern klasszikusokat is alakított.

Link másolása

Hosszan tartó betegség után 59 évesen elhunyt Jantyik Csaba színművész, a Budapesti Operettszínház társulatának tagja – közölte Facebook-oldalán az Operettszínház.

„Mély fájdalommal tudatjuk, hogy tegnap éjszaka hosszan tartó betegség után 59 éves korában elhunyt Jantyik Csaba színművész, társulatunk tagja”

– írták.

Jantyik Csaba 1964. július 30-án született Békésen. Szentesen a Horváth Mihály Gimnáziumban érettségizett irodalmi-drámai szakon 1982-ben, majd felvételt nyert a Színház- és Filmművészeti Főiskola színész szakára, Horvai István–Kapás Dezső osztályába. Diplomáját 1987-ben vette át – írja a Fidelio. Számos nívódíj mellett kitüntették a Debrecen Kultúrájáért díjjal.

2001-ben az Operettszínházhoz szerződött, ahol A muzsika hangja című világhírű musicalben Von Trapp kapitányt alakította először a budapesti közönség előtt. Fontosabb szerepei az intézményben: Kánkán (Aristide), West Side Story (Schrank), Mária főhadnagy (Kossuth Lajos), Lili bárónő (Malomszeghy báró), Menyasszonytánc (Rabbi), Abigél (Torma Gedeon), Szentivánéji álom (Theseus), Viktória (Webster), Rebecca (Julyan ezredes), János vitéz (A francia király), Hegedűs a háztetőn (Kocsmáros), Jekyll és Hyde (Apa, Lord Savage).

Jantyik Csabát a Budapesti Operettszínház saját halottjának tekinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Itt az idei nyár 10 legjobban várt filmje
A hazai nézők listáját a Deadpool és a Rozsomák vezeti, de a tíz filmből nyolc folytatás vagy franchise.

Link másolása

A mozis nyár tradicionálisan májusban kezdődik és szeptemberig tart. Ezért a Magyar Filmadatbázis már most felmérte a látogatói aktivitást, hogy kiderüljön, melyik 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők. A Deadpool és a Rozsomák vezeti a TOP 10-es listát. Érdekesség, hogy a tízből nyolc folytatás vagy franchise és csupán egyetlen streaming film került fel a listára.

Az akció műfaj dominál, és annak különböző ötvözetei a sci-fivel (Majmok bolygója), a vígjátékkal (A kaszkadőr), vagy a szuperhős zsánerrel (Deadpool és Rozsomák).

A sorrendet a mafab.hu állította össze, az alapján, hogy több ezer adatlapmegnyitás során a hazai nézők mely címekre kerestek rá a legtöbben. A 10 legnépszerűbb film adja ki a 100 %-ot.

1. Deadpool és Rozsomák

Ennek tükrében a július 25-én a mozikba kerülő Deadpool és Rozsomákot várják a legtöbben, Shawn Levy rendezésében, Ryan Reynolds-szal a főszerepben. A Deadpool 2. folytatása, azzal a csavarral, hogy összefonódik a Marvel-moziuniverzummal.

2. Majmok bolygója: A birodalom

Második helyen egy májusi premier, a Majmok bolygója: A birodalom áll. Több nemzedékkel Caesar után a harmóniában élő majmok jelentik a domináns fajt a bolygón, míg az emberek rejtőzködve élnek. Mikor egy új, zsarnoki majomvezér hozzálát birodalma kiépítéséhez, egy fiatal majom viszontagságos útra indul, ami során kénytelen lesz kétségbe vonni mindent, amit a múltról tud.

3. Furiosa: A Mad Max Saga

Dobogós a Furiosa: A Mad Max Saga, mely május 23-án érkezik a mozikba. A Mad Max: A harag útja felülmúlhatatlan látványorgiával és hihetetlen fantáziával mutatta meg, milyen lesz a világvége után. Az új film 45 évvel korábban játszódik: akit az előző részben Charlize Theron játszott, azt most egy új sztár, Anya Taylor-Joy alakítja.

4. Bad Boys: Mindent vagy többet

Június 6-ára várható a negyedik helyen végzett Bad Boys: Mindent vagy többet. A Bad Boys franchise negyedik részében visszatér Will Smith és Martin Lawrence ikonikus párosa, és megbizonyosodhatunk róla: a Rosszfiúk egyre jobbak!

5. Agymanók 2

Az ötödik legjobban várt film a június 13-án debütáló Agymanók 2. A Disney és a Pixar új filmjében visszatérünk Riley fejébe, aki immár tinédzser! A Főhadiszállás komoly átalakításokon esik át, hogy új érzelmek kaphassanak helyet benne. Felbukkan Feszkó és úgy tűnik, nincs egyedül.

6. Gru 4

A TOP lista hatodik helyén egy másik animáció, a Gru 4 áll, mely július 2-án érkezik a mozikba. Hét év szünet után a mozitörténelem legjövedelmezőbb animációs sorozata új fejezettel jelentkezik, melyben egy új családtagot üdvözölhetünk, ifjabb Grút, akinek feltett szándéka, hogy az apját szekírozza.

7. Beverly Hills-i zsaru IV.

A hetedik a július 3-ától a Netflixen látható Beverly Hills-i zsaru IV. című akcióvígjáték. Eddie Murphy visszatér karrierje egyik legikonikusabb szerepéhez a Beverly Hills-i zsaru 4-ben, melyben Axel Foley-nak eddigi pályafutása legszövevényesebb ügyét kell felderítenie.

8. Borderlands

A nyolcadik helyen az augusztus 8-án a mozikba kerülő Borderlands, egy videojáték franchise adaptációja áll. Lilith (Cate Blanchett), a hírhedt kincsvadász, vonakodva tér vissza hazájába, Pandorára. Küldetése megtalálni Atlas (Edgar Ramírez), az univerzum leghatalmasabb gengszterének eltűnt lányát.

9. Alien: Romulus

Kilencedik lett az augusztus 15-i premier, az Alien: Romulus. Ridley Scott producer és Fede Alvarez rendező hátborzongató moziélményt kínál: miközben egy elhagyatott űrállomás rejtett zugait kutatják, fiatal űrkolonizálók egy csoportja az univerzum legfélelmetesebb életformájával találja szemben magát.

10. A kaszkadőr

Végül a TOP 10-et a május elején a mozikba került A kaszkadőr zárja, az egyetlen nem franchise vagy videojáték adaptáció, Ryan Goslinggal a főszerepben.


Link másolása
KÖVESS MINKET: