10 döbbenetes bírósági ügy, amit a Harry Potter robbantott ki
6. Harry Potter Lexicon
Nem Claire Field volt az egyetlen rajongói oldal tulajdonosa, aki összetűzésbe került J.K.Rowlinggal. 2007-ben, RDR Books azt tervezte, hogy a Harry Potter Lexicon weboldalból egy enciklopédia-szerű könyvet ad ki, amelyben szerepelnének a könyvből ismert varázslatok, varázsitalok és a különböző mesebeli lények a főbb szereplők mellett. Rowling, annak ellenére, hogy korábban dicsérte az oldalt és tulajdonosát, Steve Vander Arkot, bejelentette, hogy tervez egy ilyen könyvet és nem engedi hogy egy rajongó ilyesmiből "saját haszonra tegyen szert".
2008-ban egy manhattani bíró megtiltotta a könyv megjelenését azon az alapon, hogy nem volt benne elég eredeti kommentár, és hogy csupán Rowling szavait tette más sorrendbe. Vander Ark ezzel együtt kiadta a könyv rövidített változatát, a borítóján a jól látható "nem engedélyezett" felirattal.

7. Wyrd Sisters
A Tűz Serlege filmváltozatában szerepel egy Weird Sisters nevű együttes, amelyet direkt erre az alkalomra hoztak össze, többek között a Radiohead és a Pulp tagjaiból. A kanadai Wyrd Sisters folk-banda azonban nem értékelte ezt az ötletet, és miután a film producerei 5000 dollárral akarták kiszúrni a szemüket a névhasonlóságért, 40 milliós pert indítottak a Warner ellen, amely némileg elismerte jogsértését. Végül öt év után peren kívüli megállapodás született közöttük.
8. Asda vs. Bloomsbury
Az üzletben a vevők igényeinek kiszolgálása mellett a legfontosabb szabály a profit. Amikor az Asda szupermarket-lánc bejelentette, hogy a rájuk bízott 500 ezer példány darabját 8.97 fontért árusítják az ajánlott 17.99 helyett, elszabadult a pokol. Az Asda azzal vádolta a Bloomsbury kiadót, hogy „váltságdíjat fizettet a gyerekekkel”. A kiadó azzal fenyegette meg a hálózatot, hogy bepereli rágalmazásért. Végül a Bloomsbury úgy döntött a megjelenés közeledtével, hogy törli az Asda megrendelését, 38 ezer font értékű kifizetetlen számlákra hivatkozva. Az Asda azzal vágott vissza, hogy Bloomsbury tartozik nekik 122 ezer fonttal. Aztán a megjelenés előtt két nappal az Asda meghunyászkodott. Kifizette kintlévőségeit és sajtónyilatkozatban kért bocsánatot a korábbi kijelentéseiért. Ezzel helyreállt a barátság a két cég között.
9. Az olvasás joga
Kanadában véletlenül a hivatalos megjelenés előtt adtak el 14 példányt a Harry Potter és a Félvér Hercegből. Rowling és ügyvédei akcióba léptek, de jogi lépéseik nem az üzlet, hanem a rajongók felé irányultak.
British Columbia állam legfelsőbb bírósága gyorsan rendeletet adott ki, amely megtiltotta mindenkinek, aki megvette a könyvet, hogy eladják, másoknak megmutassák, sőt, azt is, hogy elolvassák. Az egyik fél azzal érvelt, hogy a könyv olyan, mint egy személyes napló, amelynek olvasásához a szerző nem járul hozzá, a másik fél pedig úgy vélekedett, hogy a bíróság nem akadályozhatja meg, hogy az emberek a birtokukban lévő könyvet elolvassák.

10. Aaron Lambert
Aaron Lambert egy könyvraktár biztonsági őreként jutott hozzá a megjelenésre váró Félvér Herceg két példányához, és úgy gondolta, hogy némi pénzhez juthat általuk. Felvette a kapcsolatot a Daily Mirror és a Sun riportereivel, és egy 80 ezer dolláros üzletről tárgyalt velük. Egyikük, John Askill beleegyezett a találkozóba, de az volt a célja, hogy ellopja a könyveket és visszaszolgáltatja azokat az írónőnek. De amikor meg akarta szerezni a példányokat, Lambert egy vaktöltényes fegyverrel rálőtt. Erre megjelentek a rendőrök és letartóztatták őt. Miután óvadék ellenében szabadlábra helyezték, Lambert megpróbálta zsarolni a kiadót. Újra letartóztatták, és végül négy és fél évi börtönre ítélték lopásért, lőfegyveres támadásért és zsarolásért.