KULT
A Rovatból

Ilyen viccesek az áruházi eladók – a Superstore rejtett gyöngyszem

A Superstore egy netflixes sitcom, ami hihetetlenül jó, pedig sokan nem is ismerik. Olyan, mint A hivatal című kultsorozat, csak épp egy szupermarketben játszódik.

Link másolása

A szokásos sitcom-kliséken felül mit tud nyújtani a sorozat? Amihez az alkotók nagyon értettek: a karakterek és a köztük lévő interakciók, valamint a bátorság, amivel hozzányúltak a jól ismert klisékhez, kiforgatták őket és könnyed szórakoztatásból pillanatok alatt egy-egy keményebb témán kezdtek el viccelődni.

Az élmény páratlan, elismerésre méltó és nagyon szórakoztató.

Aki dolgozott már eladóként, pénztárosként, vagy úgy általánosságban a kereskedelemben, rengeteget fog nevetni az vevő-eladó szituációkon.

Két különleges bája van a a 2017-ben indult Superstore-nak. Az egyik az elképesztően erős forgatókönyv: érezni, hogy Justin Spitzer alkotó A hivatalból érkezett, mert a humor, a beszólások, a helyzetek, mind-mind hihetetlenül szórakoztatóak és itt is hasonlítanak a nagy elődhöz.

Az ügyfél-eladó viszonyt bemutató pillanatok zseniálisak, valószínűnek tartom, hogy az írók között volt, aki bolti eladóként kezdte.

Anno A hivatal az úgymond „kínos” humora miatt volt kiemelkedő - ezt is átmentették a Superstore-ba, de nem zavaró mennyiségben.

A széria másik bája a színészek oldaláról érkezik: Ben Feldman, Lauren Ash, Colton Dunn, America Ferrera, Mark McKinney és Nichole Sakura, illetve az általuk életre keltett karakterek és köztük lévő kémia okozza. Amy és Jonah a főszereplőink, akik között már-már Ross és Rachel szintre emelkedő „se veled-se nélküled” viszony alakul ki az idő elteltével. Cheyenne karaktere egy butuska terhes tinédzser, Dina a fegyvermániás boltvezető helyettes, Garrett a kötelező legjobb haver, aki kerekesszékes és ezzel nem keveset viccel. Glenn pedig a naiv keresztény boltvezető, aki próbálja betartani dogmáit vállalati körülmények között.

Ahogy ez a rengeteg különleges karakter együtt dolgozik és működik, az átvitt és szó szerinti értelemben varázslatos.

A Superstore minden idők egyik legalulértékeltebb sorozata, tele maradandó pillanatokkal.

Személyes kedvenceim a vágóképek: két jelenet között megmutatják a készítők, mit művelnek a vásárlók, ha a boltosok nem figyelnek, vagy

hogyan viselkednek az eladók nem várt események hatására,

például mikor épp a takarító törölgeti fel az összetört savanyúságos üveget a földről és „véletlenül” beleeszik a kidobandó ételbe, illetve, amikor egy vevő a párbeszédek hátterében ráül a kiállított vécére elvégezni a dolgát. Ezek páratlanul humoros apróságok, amiből sokat csak az értékel igazán, aki dolgozott hasonló pozícióban.

A lejtmenet a negyedik évad környékén indult el. Az egyik legfontosabb főszereplőt, Amy-t játszó America Ferrara ki szeretett volna szállni, mert szerepet kapott nagyobb projektekben. De nem tudta teljesen otthagyni kedvenc boltunkat, viszont a szerepét marginálisan lecsökkentették.

Nagyon hányattatott sorsa volt a Superstore-nak, több írósztrájkot túlélt, de a sorozat végét a koronavírus jelentette.

Ugyan az utolsó évad legviccesebb részeit „köszönhetjük” az utóbbi évek egyik legszörnyűbb eseményének, ám a végére a sorozat egyértelműen gyengébb lett. Egy dolgot viszont elmondhat magáról a széria, amit sok másik nem, volt egy kielégítő, mindent lezáró utolsó epizódja, ami után nem sok rajongó szeme marad száraz.

A Superstore nem riad meg az érzékeny témáktól, érzelmektől és a romantikától sem, ez az utóbbi évek egyik legkreatívabb, legviccesebb és legbátrabb sitcomja. Olyan dolgokkal viccelnek az alkotók, amivel kevés széria merne, de

meghagyom mindenkinek az esélyt, hogy megtalálja kedvenc polgárpukkasztó poénját a Superstore-ban.

Megéri adni egy esélyt a sorozatnak, szerintem senki nem fogja megbánni, még úgy sem, hogy az utolsó két évad nem volt a legtökéletesebb - hogy Jafar szavaival éljek: a Superstore egy csiszolatlan gyémánt, és mindig figyeljetek a háttérben zajló eseményekre is!

Most, hogy írtam róla, megyek is, elindítom a háttérben az első évadot. Számomra olyan lett ez a sorozat, mint sokaknak a Jóbarátok, bármikor belefér egy rész, csak menjen.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„A bicskei áldozatok elnézést kértek, végre, Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól” – Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiával jelentkezett
Teli van erős utalásokkal a humorista legújabb videója, amiben körülmetélik Gyöngyösi Mártont, és Karácsony Gergely is férfivá műtteti magát.

Link másolása

A régi idők Híradójának paródiájával jelentkezett Bödőcs Tibor. Az alig ötperces szösszenetben számos közéleti eseményt figurázott ki a népszerű humorista.

A humor azonban sok helyütt maró társadalomkritikát rejtett: szóba került többek között, hogy Szijjártó Péter Szergej Lavrovval együtt nevette ki az orosz börtönben meghalt Alekszej Navalnij nyitott koporsóját, hogy Orbán Viktor megtanította cipőfűzőt kötni Donald Trumpot vagy hogy a bicskei gyerekotthon áldozatai bocsánatot kértek – végre – Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól.

Ezen kívül a Vágó István-klón Bödőcs „beszámolt” arról is, hogy az amerikai nagykövetségen körülmetélték Gyöngyösi Mártont, hogy Magyar Péter eltávolíttatja Schmidt Mária-tetoválását a válláról, és megtudhattuk, hogy Karácsony Gergely férfivá műtteti magát.

A rövid videó végén, mintegy bónuszként, értesülhettünk a legújabb Rákay Philip-filmről is – ezúttal igen meglepő stílusban.

Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiája


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
95 éves lenne Audrey Hepburn, aki előre tudta, hogy meg fog halni
Az ikonikus angol-holland származású színésznő 1929-ben született és 1993-ban halt meg egy hospice házban. Kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Link másolása

Idén ünnepelné 95. születésnapját Audrey Hepburn, melynek apropóján a Blikk képgalériát közölt a híres színésznőről.

Audrey Hepburn sikeres modell is lehetett volna, ha fiatal nem happolják el a filmes szakemberek. Pályája elején modellkedésből és táncos szerepekből keresett pénzt, de 1948-ban kapta meg az első szerepét a Nederlands in zeven lessen című filmben.

Az '50-es években Angliában dolgozott, ahonann az Egyesült Államokba vezetett az útja, ahol az első világraszóló sikerét a Római vakációval szerezte. 1967-ben visszavonult a filmes szakmától, ám Steven Spielberg amerikai filmrendező felkérésére elvállalta később az Örökké című film egyik szerepét.

1992-ben derült ki, hogy vastagbélrákkal küzd. A diagnózist követően megműtötték, kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Egy hospice házban halt meg 1993. január 20-án.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Így tudta meg Kulka János, hogy a Nemzet Színésze lett – Máris sokan gratuláltak neki
A színészt egy kollégája hívta fel telefonon, és a bejelentéssel nagyon meglepte őt - árulta el Kulka János, aki nagyon köszönte a kitüntető címet.

Link másolása

Ahogy arról mi is beszámoltunk, Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének a nemrégiben elhunyt Tordy Géza helyére.

A művészt az RTL Híradó kérdezte meg arról, honnan tudta meg a hírt:

Kulka János válasza:

"Molnár Piroska hívott, gratulált nekem. Nemzet Színésze vagy. Meglepődtem. Nagyon köszönöm, nagyon"

- árulta el a színész, majd hozzátette: sokan gratuláltak neki, sok sms-t és hívást kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Premier: „Síneken guruló no-go zóna” – A négyes-hatos villamosról írt dalt a Bankrupt
Az utóbbi pár évben egymás után hozták ki a társadalomkritikus slágereket, most szerettek volna kicsit elszakadni a politikai témáktól, de csak félig sikerült.

Link másolása

A négyes-hatos villamos lenyűgöző élővilágát már-már Sir David Attenborough-t idéző aprólékossággal mutatja be a Bankrupt új slágere. Az Interrupters-féle lendületes, modern ska-punk vonalat képviselő szám refrénje garantáltan meg fog ragadni mindenkiben, aki kénytelen rendszeresen igénybe venni a körúti fegyencjárat szolgáltatásait.

A számhoz készült montázsvideó ezúttal a tömegközlekedési akciójelenetek tematikájára épül, és hogy minden igényt kielégítsenek, ehhez a számhoz is készült angol változat.

„Az elmúlt másfél évben sorozatban kihozott virális társadalomkritikus slágerek (Keresett a Feri, Viktorland, A hülyeség ára, Illiberal Holiday, Hol van a pénz?) után szerettünk volna kicsit elszakadni a politikai témáktól. De amikor realizáltuk, hogy pont az önkormányzati kampány közepére esik majd a megjelenés, muszáj volt ebbe is beletenni pár sort arról, hogy ígérhet bárki bármit, a négyes-hatos ilyen marad. És ha már így alakult, belekerült Budapest legádázabb ellensége is” – meséli a csapat frontembere, Sarkadi Balázs.

Négyes-Hatos:

Four-Six:

A zenekart legközelebb május 11-én Veszprémben, a Teremben, utána pedig június 1-én Budapesten, az Instantban lehet élőben megnézni.

A zseniális borító Vass Richárd munkája, a kiváló hangzásról pedig ezúttal is Botlik Mátyás (Grenma Stúdió) gondoskodott.


Link másolása
KÖVESS MINKET: