KULT
A Rovatból

A zászlónk halált jelent – Kritika az HBO új csodabogaráról

Az alkotók számára minden adott volt - a színészek, a helyszínek, a pénz - a sorozat valahogy mégis teljesen középszerű lett.

Link másolása

Taika Waititi az egyik kedvenc alkotóm. Ezt mindenképpen el kell árulnom, mivel maga a sorozat viszont nem fogott meg. Taika a széria producere, 8 epizódban szerepelt, és még egy részt rendezett is. Az új-zélandi fenegyerek mindent megtett, hogy ez a sorozat jó legyen: érezhetően sok pénzt költöttek rá, a jelmezek, a helyszínek, minden korhű, a szereplő gárda hibátlan, de mégis olyan semmilyen az egész.

Pedig a szereplők nem csak hülyéskednek, nagyon komoly témák is előtérbe kerülnek, mint a rasszizmus, az emancipáció és a homoszexualitás.

Mégsem működik a sorozat. A 10 epizódos A zászlónk halált jelent David Jenkins ötlete volt, ő írta és hozta tető alá a sorozatot. Mr. Jenkins kissé tapasztalatlan még ezen a téren, ez még csupán a második széria, melyben úgynevezett kreátor pozícióban volt, így talán lehet ezzel magyarázni a forgatókönyv és úgy átfogóan a sorozat minőségét.

Főszereplőnk Rhys Darby, aki elképesztő odaadással játssza az Úriember kalózt: Stede Bonnetet. Taika Waititi Feketeszakáll szerepében ripacskodik, látszik, hogy élvezte a forgatás minden pillanatát.

A mellékszereplők között is zseniális karakterszínészeket tisztelhetünk: egyik személyes kedvencem Joel Fry, aki egy nagyon tehetséges brit színész,

de megemlíthetjük még Leslie Jonest, Will Arnettet, Fred Armisenet is, sőt még a Trónok harca Hodorja, Kristan Nairn is tiszteletét teszi. Hibátlan a casting, csak a sztori, amit próbálnak elmesélni, gyenge.

A történet szerint főszereplőnk egy gazdag család sarja, aki idegennek érzi magát otthon, hiába a pénze, mindenki lebecsüli, még a felesége és a gyermekei sem tisztelik, így arra az elhatározásra jut, hogy felhagy eddigi szárazföldi patkány életével, építtet egy hajót, összeszervez egy legénységet és beáll kalóznak.

Egy apró hiba csúszik a gépezetbe: Stede Bonnet nem a klasszikus kalóz életet választja,

ő nem akar senkit sem bántani, a legénységének bért fizet és nem a zsákmányból élnek. Valójában csak el akart menekülni az unalmas élete elől és egy általa „megírt”, kalandokkal teli kalóztörténetben akarta megtalálni a helyét. Ezzel az életfelfogással természetesen a kalózvilágban sem tud tiszteletet kiharcolni magának. Az igazi érdekessége a sztorinak, hogy igaz történeten alapul: elég pontosan követték Stede Bonnet életét a készítők.

Az alapfelvetéssel nincs is probléma, de a helyzet az, hogy a sorozat nem vicces, vagyis nem eléggé. Pedig az alkotóknak minden adott volt: a színészek, a helyszínek, a pénz. Talán az írók hiányoztak csupán, valahogy teljesen középszerű lett.

Van humor, kacagunk is egy párszor, de Waitititől és az egész társaságtól sokkal többet vártam volna,

nincs egy igazi hasfogós röhögés sem, tényleg csak kacarászás. Megvolt rá a lehetőség, hogy egy Gyalog-galopp szintű komédiát tegyenek le az asztalra.

A zászlónk halált jelent leginkább a szintén HBO-s Avenue 5 című sci-fi sorozatra hasonlít. A potenciál ott volt abban is, de nem tudta eldönteni, hogy mennyire akarja komolyan venni magát - és nagyon nem volt vicces.

Azonban amiben talán jobban sikerült a sorozat, az a dráma kérdésköre: vannak igazán nehéz témák, melyeket nagyon szépen kezelnek. Így lehet, hogy közönségére talál majd az HBO üdvöskéje, nem teljesen reménytelen a helyzete, bárcsak a humora is jobb volna. A kilencedik epizódban egyébként még egy csavar is van, amely sokakat elidegeníthet az alapból is „woke” sorozattól.

Azért ha lesz második évad, én még felszállok a hajóra, kap még egy esélyt, mert a minőséggel nincs baj,

a téma is adott, a potenciál ott a sorozatban - de sokkal jobban ki kell dolgozni a karaktereket és érdekesebbé tenni történetet. Így, jelen állapotában, nem tudom mindenkinek jó szívvel ajánlani ezt a csodabogarat. Akit megfogott a téma, nézze meg az első részt és aztán el tudja dönteni megéri-e az a nagyjából 5 óra az életéből. A sorozatot szinkronnal nézhetitek meg az HBO Max kínálatában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„A bicskei áldozatok elnézést kértek, végre, Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól” – Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiával jelentkezett
Teli van erős utalásokkal a humorista legújabb videója, amiben körülmetélik Gyöngyösi Mártont, és Karácsony Gergely is férfivá műtteti magát.

Link másolása

A régi idők Híradójának paródiájával jelentkezett Bödőcs Tibor. Az alig ötperces szösszenetben számos közéleti eseményt figurázott ki a népszerű humorista.

A humor azonban sok helyütt maró társadalomkritikát rejtett: szóba került többek között, hogy Szijjártó Péter Szergej Lavrovval együtt nevette ki az orosz börtönben meghalt Alekszej Navalnij nyitott koporsóját, hogy Orbán Viktor megtanította cipőfűzőt kötni Donald Trumpot vagy hogy a bicskei gyerekotthon áldozatai bocsánatot kértek – végre – Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól.

Ezen kívül a Vágó István-klón Bödőcs „beszámolt” arról is, hogy az amerikai nagykövetségen körülmetélték Gyöngyösi Mártont, hogy Magyar Péter eltávolíttatja Schmidt Mária-tetoválását a válláról, és megtudhattuk, hogy Karácsony Gergely férfivá műtteti magát.

A rövid videó végén, mintegy bónuszként, értesülhettünk a legújabb Rákay Philip-filmről is – ezúttal igen meglepő stílusban.

Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiája


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
95 éves lenne Audrey Hepburn, aki előre tudta, hogy meg fog halni
Az ikonikus angol-holland származású színésznő 1929-ben született és 1993-ban halt meg egy hospice házban. Kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Link másolása

Idén ünnepelné 95. születésnapját Audrey Hepburn, melynek apropóján a Blikk képgalériát közölt a híres színésznőről.

Audrey Hepburn sikeres modell is lehetett volna, ha fiatal nem happolják el a filmes szakemberek. Pályája elején modellkedésből és táncos szerepekből keresett pénzt, de 1948-ban kapta meg az első szerepét a Nederlands in zeven lessen című filmben.

Az '50-es években Angliában dolgozott, ahonann az Egyesült Államokba vezetett az útja, ahol az első világraszóló sikerét a Római vakációval szerezte. 1967-ben visszavonult a filmes szakmától, ám Steven Spielberg amerikai filmrendező felkérésére elvállalta később az Örökké című film egyik szerepét.

1992-ben derült ki, hogy vastagbélrákkal küzd. A diagnózist követően megműtötték, kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Egy hospice házban halt meg 1993. január 20-án.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Így tudta meg Kulka János, hogy a Nemzet Színésze lett – Máris sokan gratuláltak neki
A színészt egy kollégája hívta fel telefonon, és a bejelentéssel nagyon meglepte őt - árulta el Kulka János, aki nagyon köszönte a kitüntető címet.

Link másolása

Ahogy arról mi is beszámoltunk, Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének a nemrégiben elhunyt Tordy Géza helyére.

A művészt az RTL Híradó kérdezte meg arról, honnan tudta meg a hírt:

Kulka János válasza:

"Molnár Piroska hívott, gratulált nekem. Nemzet Színésze vagy. Meglepődtem. Nagyon köszönöm, nagyon"

- árulta el a színész, majd hozzátette: sokan gratuláltak neki, sok sms-t és hívást kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Premier: „Síneken guruló no-go zóna” – A négyes-hatos villamosról írt dalt a Bankrupt
Az utóbbi pár évben egymás után hozták ki a társadalomkritikus slágereket, most szerettek volna kicsit elszakadni a politikai témáktól, de csak félig sikerült.

Link másolása

A négyes-hatos villamos lenyűgöző élővilágát már-már Sir David Attenborough-t idéző aprólékossággal mutatja be a Bankrupt új slágere. Az Interrupters-féle lendületes, modern ska-punk vonalat képviselő szám refrénje garantáltan meg fog ragadni mindenkiben, aki kénytelen rendszeresen igénybe venni a körúti fegyencjárat szolgáltatásait.

A számhoz készült montázsvideó ezúttal a tömegközlekedési akciójelenetek tematikájára épül, és hogy minden igényt kielégítsenek, ehhez a számhoz is készült angol változat.

„Az elmúlt másfél évben sorozatban kihozott virális társadalomkritikus slágerek (Keresett a Feri, Viktorland, A hülyeség ára, Illiberal Holiday, Hol van a pénz?) után szerettünk volna kicsit elszakadni a politikai témáktól. De amikor realizáltuk, hogy pont az önkormányzati kampány közepére esik majd a megjelenés, muszáj volt ebbe is beletenni pár sort arról, hogy ígérhet bárki bármit, a négyes-hatos ilyen marad. És ha már így alakult, belekerült Budapest legádázabb ellensége is” – meséli a csapat frontembere, Sarkadi Balázs.

Négyes-Hatos:

Four-Six:

A zenekart legközelebb május 11-én Veszprémben, a Teremben, utána pedig június 1-én Budapesten, az Instantban lehet élőben megnézni.

A zseniális borító Vass Richárd munkája, a kiváló hangzásról pedig ezúttal is Botlik Mátyás (Grenma Stúdió) gondoskodott.


Link másolása
KÖVESS MINKET: