Repubblica: Homonnay Gergely még életben volt, amikor a mentők kiértek hozzá
Újabb részletekről számolt be az olasz sajtó Homonnay Gergely halálával kapcsolatban, amelyet a hvg.hu szemlézett.
A Repubblica nevű lap cikke szerint az aktivista újév napján, reggel ötkor érkezett meg a római Bananon nevű éjszakai klubba, majd koccintás után lement a törökfürdőbe, ahová csak tagok léphetnek be.
Holttestét a Tor Vergata poliklinikára szállították. A klinikán végzik el azokat a vizsgálatokat, amelyek alapján meg tudják állapítani, hogy kábítószer-túladagolás okozhatta-e a halálát. A Repubblica szerint Homonnay holmija között valamilyen port és folyadékot is találtak, ezeket is vizsgálják.
A rendőrség a nyomozás során azt is próbálja kideríteni, hogy kivel töltötte élete utolsó óráit az aktivista. Felkeresték a római barátját, ő azonban már egy ideje nem találkozott az íróval, nem is tudott segíteni a tragédia körülményeinek tisztázásában.