Felföldi József a Fidesznek: Féltékenységből és kisebbségi komplexusból támadják Kapitány Istvánt
Felföldi József nagyvállalkozó a Facebookon vette védelmébe a Tisza Párt új szakpolitikusát, Kapitány Istvánt, miután a kormány azzal támadta, hogy globalista érdekeket szolgál, és nem tudja, milyen nehéz a kisembernek. A posztjában Felföldi egy párkapcsolati hasonlattal indít, amelyben a féltékenységet elemzi.
– írta, majd hozzátette, hogy ő maga is csinált már magából bolondot, mert egy képzeletbeli versenyben vesztésre állt.
Felföldi szerint éppen ezért tud együttérzően gondolni a Fidesz Kapitány István feltűnésére adott „szánalmas reakciójára”. Úgy véli, a kormánypártot a félelem, a vereség érzete és a kisebbségi komplexus vezérli.
A vállalkozó kifejti, hogy szerinte a versenyszférából érkező üzletember vagy topmenedzser is lehet alkalmas a nemzeti politikában való részvételre. Azt írja, számára mindig is többet ért a gyakorlati tudás, mint az elméleti.
„Elméletileg nagyon jól lehet tudni valamit a tankönyv vagy a másodkézből származó tapasztalatok alapján, de gyakorlati tudása akkor lesz az embernek, ha a saját bőrére megy a vásár. És itt nem arra gondolok, hogy zúgolódik a nép a hibás döntések meg a pofátlan lopás miatt, hanem arra, hogy kirúgnak a munkahelyedről, ha a cég pénzével és hírnevével játszol, vagy vállalkozóként a vesédet is továbbadja a behajtó cég, ami a veled szemben fennálló követeléseket kezeli, ha rosszul gazdálkodsz” – fogalmazott.
„A teljesítményüktől függetlenül minden évben több százezer forintot nő a fizetésük, csak hogy »európai szintű« bért kaphassanak, az meg, hogy a lakosság életszínvonala a balkáni alatt van, láthatóan senkit sem hat meg. Szóval szerintem ez sem érv” – áll a posztban. Felföldi megemlíti azt is, hogy a Fidesz néhány éve még ki is tüntette Kapitányt, de amikor versenyhelyzetbe kerültek vele, lejáratásba kezdtek.
„Hogy hibátlan lenne? Aligha. Lehetnek rossz ötletei? Egészen biztos. Hozhat majd hibás döntést, vagy adhat rossz tanácsot? Valószínűleg nem is egyszer…
A Tisza Párt január közepén jelentette be, hogy Kapitány István, a Shell korábbi globális alelnöke csatlakozik a párthoz gazdaságfejlesztési és energetikai vezető szakértőként. A bejelentést követően a kormányoldalról éles kritikák érték. Lázár János azt mondta, a szakértő „nem tudja, milyen 120 ezer forintos nyugdíjból megélni”. A bírálatok mellett felmerült az is, hogy Kapitányt 2023-ban a jelenlegi kormány tüntette ki a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével.
Felföldi József debreceni édességipari vállalkozó, az elmúlt időszakban többször is élesen bírálta a kormányt, valamint tavaly nyáron azt állította, hogy Mészáros Lőrinc emberei meg akarták szerezni cégét.