HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Egy éve várnak válaszokat a magyarok arra, mi köze volt ahhoz Orbánnak, hogy egy pedofil bűncselekmény elkövetőjének bűnsegédje kegyelmet kaphatott

A TISZA Párt elnöke a Facebook-oldalán emlékezett meg a kegyelmi ügy kirobbanásáról. Szerinte azóta a gyermekvédelem helyzete még tovább súlyosbodott.


Egy éve várnak válaszokat a magyar emberek arra a kérdésre, hogy Orbán Viktornak és családjának mi köze volt ahhoz, hogy egy szörnyű pedofil bűncselekmény sorozat elkövetőjének bűnsegédje kegyelmet kaphatott - írta Magyar Péter a Facebook-oldalán az ügy kirobbanásának egy éves évfordulója kapcsán.

Egy éve, február 2-án derül ki, hogy Novák Katalin köztársasági elnök 2023-ban kegyelemben részesítette K. Endrét, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon korábbi igazgatóhelyettesét.

A férfit azért ítéltek el, mert segédkezett a felettese pedofil bűncselekményeinek eltussolásában azzal, hogy az egyik sértettet a vallomása visszavonására kényszerítette.

Az eset jelentős közfelháborodást váltott ki, és február 10-én Novák Katalin lemondott a köztársasági elnöki címéről. Később távozott Varga Judit igazságügyi miniszter is.

Magyar vasárnapi bejegyzésében azt írta, hogy a kegyelmi botrány következményeként „14 év után megreccsent a Nemzeti Együttbűnözés Rendszere”.

„Ma egy éve várnak válaszokat a magyar emberek arra a kérdésre, hogy Orbán Viktornak és családjának mi köze volt ahhoz, hogy egy szörnyű pedofil bűncselekmény sorozat elkövetőjének bűnsegédje kegyelmet kaphatott.

Ma egy éve várunk arra, hogy Orbán Viktor személyesen bocsánatot kérjen amiatt, hogy az állam ahelyett, hogy a megvédte volna a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő bicskei áldozatokat, inkább kitüntette a bűnözőket.”

Magyar szerint továbbra is kérdés, hogy a valódi politikai felelősök, miért hölgyek szoknyája mögé bújtak, és miért nem lett valódi következménye az egész országot megrázó bűncselekménynek.

„Továbbra sem tudjuk, miként történhetett meg az, hogy elítélt pedofil bűnelkövetők a jogerős bírósági ítélt után a kormány által finanszírozott gyerektáborban tarthattak előadást. Ahogy azt sem tudjuk, hogy miért nem tett semmilyen érdemi lépést Orbán Viktor a totálisan alulfinanszírozott és kivéreztetett gyermekvédelem megsegítéséért.”

A TISZA Párt elnöke szerint egy év alatt a gyermekvédelem helyzete tovább súlyosbodott, még tovább nőtt a szektorban a munkaerőhiány, további otthonokat zártak be és vontak össze. Mint írta: több súlyosan traumatizált gyermek van szökésben, mint valaha és több csecsemőt hagynak a szüleik a kórházban a megszületésük után, mint korábban valaha.

„Továbbra sem engedi Orbán Viktor, hogy a TISZA önkéntesei felújítsák a kormány helyett a miskolci Károly Gyermekvédelmi Otthon Manócska részlegének penészes és rothadó fürdőszobáját.Továbbra is egy ismeretlen helyen lévő raktárban tartják a jóérzésű emberek ezrei által a kiszolgáltatott gyerekeknek küldött karácsonyi ajándékokat.”

Magyar a bejegyzésében azt is hozzátette, hogy

valódi válaszok, valódi megoldások és az elvárható felelősségvállalás helyett Orbán Viktor a hallgatást, a hárítást és a problémák eltitkolását választotta.

„Mára már azt is ellehetetlenítette, hogy megmutathassuk az otthonok falai mögötti valóságot. Béremelés, valódi szakmai reformok és emberséges bánásmód helyett tiltanak és inkább új lakatokra, valamint propagandára költenek milliárdokat.

Önmagában ennyi bőven elegendő lenne ahhoz, hogy a magyarok elzavarják Orbán Viktort és a Nemzeti Együttbűnözés Rendszerét a következő országgyűlési választáson. De mint tudjuk, ez csak a jéghegy csúcsa” - zárta a bejegyzését Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a ferihegyi repülőtér: nem kényszerítették a papot a szenteltvíz elfogyasztására
Kulcsár Dávid nem vihette fel a repülőgépre a szenteltvíz-tartóját, amivel korábban még egyszer sem volt gond. A papnak azt mondták, hogy öntse ki, dobja ki vagy igya meg a fémcsőben tárolt folyadékot.


Reagált a Budapest Airport annak a veszprémi káplánnak a beszámolójára, aki kénytelen volt a repülőtéren meginni a szenteltvizét. Kulcsár Dávid azután került a megdöbbentő helyzetbe, hogy korábban sosem volt gond a repülés során magánál tartott szenteltvíz-tartóval, most azonban válaszút elé állították a biztonsági emberek.

Mivel a tartón nem szerepelt űrtartalom-jelölés, ezért azt mondták neki, hogy választhat: kiönti, kidobja vagy megissza. A pap szerint nem volt kérdés, hogy ebben a helyzetben melyiket választja. Ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy korábban még sosem fogyasztott szenteltvizet. Hozzátette: a saját országában, magyar állampolgárként érte sérelem emiatt az eset miatt.

A repülőtér szerkesztőségünkbe eljuttatott levele azzal kezdődik, hogy nagyon sajnálják, amiért sérelem érte a káplánt, majd részletesen elmagyarázzák a történtek hátterét.

„Repülőterünkön a nemzetközi és a magyar előírásoknak megfelelően minden folyadék kötelező átvizsgáláson esik át, és amennyiben a folyadék nem felel meg a szigorú kritériumoknak, nem vihető be kézipoggyászban a repülőtér légi oldalára” – olvasható a közleményben.

Azzal folytatják, hogy a jelenlegi szabályozás értelmében a repülőtér légi oldalára kézipoggyászban kizárólag olyan 100 milliliternél vagy 100 grammnál nem nagyobb mennyiségű folyadék, aeroszol és gél vihető fel, amely esetében a biztonsági személyzet egyértelműen meg tudja állapítani, hogy a mennyiségi korlátozásnak megfelel.

Ettől eltérni csak esetben lehetséges: „átszállás esetén a repülőtéren vagy a légi jármű fedélzetén vásárolt, és olyan, egyszer lezárható biztonsági zacskóba zárt folyadékok, aeroszolok és gélek, amely belsejében jól láthatóan el van helyezve egy bizonylat arról, hogy a folyadékot, aeroszolt vagy gélt egy repülőtér légi oldalán vagy egy légi jármű fedélzetén vásárolták, valamint az utazás ideje alatt egészségügyi célból vagy speciális táplálkozási szükségletek kielégítésére felhasználni kívánt folyadékok, aeroszolok és gélek, ideértve a bébiételeket is.”

Ezután konkrétan Kulcsár Dávid esetére is reagálnak:

„Ha a folyadék kézipoggyászban történő szállítása nem megengedett, utasaink dönthetnek úgy, hogy feladott poggyászként szállítják, kidobják vagy elfogyasztják azt. Ebben az esetben a folyadékot nem lehetett Kulcsár Dávid káplán úr kézipoggyászában szállítani, mert a szenteltvíztartó űrtartalma nem volt egyértelműen megállapítható, továbbá a szenteltvíz a fenti folyadékkategóriák egyikének sem felel meg.

A repülőtér személyzete semmilyen körülmények között nem kényszerítette őt arra, hogy megigya a folyadékot. A szenteltvíz elfogyasztása az utas saját döntése volt, miután mérlegelte az ismertetett lehetőségeket.”

A levél végén megjegyzik, hogy a biztonsági előírások a repülőtéren tartózkodó összes utasra, minden körülmények között érvényesek. Ezek alapján a Budapest Airport szerint kijelenthető, hogy a repülőtér biztonsági személyzete az előírásoknak megfelelően járt el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter a kihallgatásáról: A nyomozók kerültek minden fontos kérdést, különösen azokat, amelyek a Fidesz és Vogel Evelin megállapodására vonatkoztak
A rendőrök feltettek tizenöt olyan kérdést a Tisza Párt vezetőjének, ami szerinte teljesen mellékes volt. De még véletlenül sem kérdezték egykori barátnője és a kormánypárt állítólagos kapcsolatáról.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. március 19.



Ahogy korábban mi is megírtuk, Magyar Péter a szerda nagy részét a Nemzeti Nyomozó Irodánál töltötte. A Tisza Párt elnöke délután előbb egy rövid posztban számolt be arról, hogy a novemberi feljelentése után tanúként hallgatták meg Vogel Evelin zsarolási ügyével kapcsolatban. Néhány órával később ennél részletesebben is beszámolt a kihallgatásról, ami öt órán keresztül tartott.

„A hatósàg a feljelentés óta semmilyen érdemi nyomozati cselekményt nem végzett, még Vogel Evelin gyanúsítotti kihallgatására és a bűnismétlés megakadályozására sem került sor.

A nyomozók a kihallgatás során kerültek minden fontos kérdést, különösen azokat, amelyek a Fidesz és Vogel Evelin megállapodására vonatkoztak. Helyette feltettek 15 teljesen irreleváns kérdést, hogy legyen mit írni a papírra”

– írja a szerda esti bejegyzésben Magyar, majd hozzátette:

„Ugyanez a hatóság még idáig sem jutott el a júliusi feljelentéseim ügyében, a bűncselekményekkel kiszivárogtatott és meghamisított rendőrségi jelentés és OMSZ esetlap kapcsán. Sajnos az életveszélyes fenyegetés ügyében tett feljelentés ügyében sem sikerült még nyomozni.”

A Tisza Párt elnöke ezután azon elmélkedik, hogy „vajon hogy járhatnak el a hatóságok olyan ügyekben, amelyek nem a nyilvánosság előtt zajlanak?”

A posztot azzal zárja, hogy pártja kormányra kerülése esetén független és szakszerű lesz a rendőrség és az ügyészség vezetése, akiknek „a nyomozásokat nem politikai utasítások alapján kell majd végezniük”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Baranyi Krisztina Karácsony Gergelyről: A világ leggyávább főpolgármestere
A ferencvárosi polgármesternek több ötlete is lenne a Pride-dal kapcsolatban, de úgy tűnik, hogy ezeket nem támogatja Budapest főpolgármestere.


„A világ leggyávább főpolgármestere letiltotta a jövő heti közgyűlésre időben és teljesen szabályosan benyújtott előterjesztéseimet, amelyekkel a Pride betiltására reagálhatott volna a Főváros” – olvasható Baranyi Krisztina szerda esti posztjában. A ferencvárosi polgármester azt javasolta, hogy tűzzék a Városháza épületére a Pride zászlaját mindaddig, „amíg ezt a gyalázatos, a rendszerváltáskor kivívott alapjogainkat sárba tipró törvényt meg nem semmisítik”.

Baranyinak volt egy másik javaslata is:

„A másikban javaslatot tettem arra, hogy csakúgy, mint a szabad világ számtalan városában, úgy Budapesten is legyenek a Pride-ot népszerűsítő feliratok, zászlók, szimbólumok a tömegközlekedési eszközökön ez év júniusában. Ez - úgy látszik - már sok volt a "büszke, szabad város" vezetőjének, aki meg akarja ezt a várost védeni a Fidesztől.”

Baranyi szerint mindezt ráadásul egy DK-s közgyűlési tag posztjából tudta meg.

„Annyira bátor és szabad a főpolgármester, hogy - ha már a véleményemet, képviselői jogaimat semmibe veszi - legalább személyesen közölné velem a cenzúrát”

– zárta a bejegyzést, amihez egy két évvel ezelőtti képet is csatolt, amikor még a Városházán lengedezett a Pride szivárványos zászlója.

Ferencváros polgármestere azután akadt ki Karácsony Gergelyre, hogy a főpolgármester kedden a Pride-ot betiltó törvény megszavazása után azt írta ki a Facebookra, hogy „Budapest a szabadság városa, Pride lesz”. Ennek ellenére úgy fest, hogy Karácsony mégsem támogatja Baranyi Pride-dal kapcsolatos ötleteit.

Karácsony Gergely még szerda este reagált Baranyi Krisztina posztjára:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Leváltották a Magyar Államkincstár vezetőjét - meg is van, ki lesz az utód
Nagy Márton minisztériuma megerősítette, hogy leváltották a Magyar Államkincstár elnökét, aki korábban más állami cégeket is irányított - akárcsak a helyére ülő új vezető.


Leváltották a Magyar Államkincstár (MÁK) elnökét, Bugár Csabát, és már meg is van, hogy ki veszi át a stafétát - vette észre a Telex.

A portál a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdai közleményére hivatkozva írta meg, hogy a MÁK élére az eddigi általános elnökhelyettes, Demkó-Szekeres Zsolt kerül.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a közleményben köszönetet mondott Bugár munkájáért, aki 2021 áprilisa óta vezette a Magyar Államkincstárt. A szakember korábban több más pénzintézetnél is dolgozott vezetőként, köztük a Diákhitel Központ Zrt-nél, az MFB Invest Zrt-nél vagy éppen ABN AMRO Bank Rt-nél. Az Államkincstár előtt több mint 30 év tapasztalatot halmozott fel a pénzügyi szektorban.

Az új MÁK-elnök, Demkó-Szekeres Zsolt szintén komoly szakmai múltra tekint vissza. Karrierjét az MKB Bankban kezdte, majd a Magyar Export-Import Bank Zrt.-nél igazgatóhelyettesként és igazgatóként dolgozott. Később a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. igazgatója, majd a KELER Zrt. vezérigazgatója lett. A Diákhitel Központ Zrt-nél ugyancsak megfordult, mint vezérigazgató-helyettes, aztán 2023-tól a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. üzleti vezérigazgató-helyettese volt.

Az NGM hangsúlyozta: Demkó-Szekeres Zsolttól azt várják, hogy a MÁK továbbra is biztosítsa a pénzforgalom és az elszámolások zökkenőmentes lebonyolítását, mert például a Vidéki Otthonfelújítási Program keretéből érkező támogatások, az állampapír kamatok, a nyugellátások és az áfa-visszatérítés minden folyamatának gördülékenyen kell történnie.


Link másolása
KÖVESS MINKET: