A Rovatból

Fagyállót ivott egy nyolcadikos fiú a tanára miatt, aki folyamatosan megalázta és csúfolta őt

Semmirekellőnek, fancsali képűnek és dagadtnak is nevezte a tanár és a pedagógiai asszisztens a gyereket, aki mindennap sírva jött ki az iskolából édesanyja elmondása szerint.


Öngyilkos akart lenni egy debreceni általános iskolába járó fiú, annyira elviselhetetlenné vált számára az, hogy tanára nap mint nap megalázóan viselkedett vele - számolt be róla a Blikk.

A folyamatos bántások akkor kezdődtek, amikor Máté megkezdte az ötödik osztályt a Debreceni Kinizsi Pál Általános iskola autista tagozatán. Az édesanya elmondása szerint fia a barátját védve nekiment egy másik fiúnak, ettől kezdve pedig a tanára mindden héten felemlegette ezt, mondván: "tudod te, akkor milyen veszélyes voltál".

Ráadásul a kitűnően tanuló fiút állandóan semmirekellőnek nevezte, és nap mint nap lehordta. A csúfolódásban partnere volt a pedagógiai asszisztens is, aki pókerarcúnak, fancsali képűnek, dagadtnak titulálta a gyereket. Az anya szerint Máté napi szinten megalázva, meggyötörve, sírva jött ki az iskolából.

A mélypont akkor jött el, amikor kiderült, hogy a gyerek sikeresen felvételizett a középiskolába. Máté egy vegyipari szakközépiskolába akart jelentkezni, a tanár pedig már akkor megjegyezte neki, hogy "nehogy már autista létredre a vegyipariba járj!". Aztán a fiú autizmusáról készült diagnózis papírt meg akarta küldeni a szakközépiskolának, de végül az intézmény igazgatója kérte meg arra, hogy ne továbbítsa a papírt. Elég, ha azt Máté és édesanyja beviszik a beiratkozáskor. Így sikeres volt a felvételi, ám a fiú megijedt attól, hogy a tanára mit fog szólni ehhez másnap az iskolában.

Hétfő reggel az édesanyjának kellett Mátét ébreszteni, holott addig mindig magától kelt. Amikor a gyerek össze-vissza beszélt és zavartan viselkedett, az anya nagyon megijedt, a háziorvosi asszisztens tanácsára pedig végül mentőt hívott.

Mátét először a pszichiátriára vitték, ugyanis búcsúlevelet írt. Leállt a légzése, intubálni kellett, intenzív osztályra került, és két napon át bizonytalan volt, hogy életben marad-e.

Veseelégtelenséget is megállapítottak nála az orvosok, de szerencsére teljesen rendbe jött a veséje, és ő is teljesen felépült az öngyilkossági kísérlet után. Mint kiderült, fagyállót ivott, emiatt került életveszélyes állapotba. A felépüléséhez az is kellett, hogy édesanyja a történtek után egészségügyi okokra hivatkozva ne engedje iskolába járni.

"A fiam ma már nem bántaná magát, és elhiszi, hogy szép az élet, de ehhez kellett az is, hogy az öngyilkossági kísérlete után ne engedjem az iskolába. Az, hogy ott állnak körülötte és próbálják megmenteni az életét, soha el nem múló, szörnyű emlék lesz számomra"

- mondta az anya a Blikknek.

Elmondása szerint az iskola igazgatója azt mondta, leülnek beszélni a történtekről, de erre a mai napig nem került sor. Mivel azt állítja, hogy az iskolától semmilyen segítséget, támogatást nem kaptak, a nyilvánosság által szeretné elérni, hogy Máté története tanulság legyen mások számára is. Bízik benne, hogy fia pszichológus segítségével túl lesz a megrázkódtatásokon.

A Blikk megkeresésére a tankerület vezetője azt közölte, hogy a diák öngyilkossági kísérlete után az iskola vezetője megvizsgálta az ügy pedagógiai előzményeit, és arról tájékoztatta a szülőt. Továbbá a korábbi három panaszt is kivizsgálta, de mindent rendben talált, sőt, a tanárral mindenki elégedett. Hozzátette azt is, hogy az osztályfőnöki órákat ezentúl pszichológus bevonásával szervezik meg.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy olvasd el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódsz, ezt az oldalt ajánljuk figyelmedbe.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Élet és halál között találtak rá a nyolcéves gyerekre a Bükkben – anyja begyógyszerezte magát és őt is, majd a fagyban hagyta
A szentléleki parkolóban találták meg a nőt és gyermekét, mindketten a kihűlés miatt voltak életveszélyben. A gyanúsítottat tizennégy év alatti személy ellen elkövetett emberölés kísérletével gyanúsítják.


Letartóztatták azt a szakasszisztensként dolgozó nőt, aki a gyanú szerint a Bükkben begyógyszerezte magát és nyolcéves gyermekét is. A Miskolci Járásbíróság egy hónapra, április 8-ig rendelte el a kényszerintézkedést. Életüket csak a gyors, helikopteres mentés és a szakszerű kórházi ellátás mentette meg.

A Miskolci Törvényszék közleménye szerint a nő február 27-én reggel indult kirándulni a gyermekével, majd egy parkolóban megállva nagy mennyiségű nyugtatót és béta-blokkolót vett be, gyermekének pedig 10-15 tabletta nyugtatót adott. Másnap reggel találtak rájuk a gépkocsi közelében, a földön fekve. Az anya eszméletlen volt, a gyermekkel viszont még lehetett kommunikálni. Az esetről elsőként beszámoló Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Hírportál, a boon.hu szerint anyát és gyermekét február 28-án reggel 8 óra körül találták meg a szentléleki parkolóban.

A megtalálók hívták a mentőket, akik mentőhelikopterrel érkeztek a helyszínre. Mindkettejüket a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kórházba szállították, mivel a kihűlés miatt életveszélyes állapotban voltak. A bírósági közlemény hangsúlyozza, hogy csak a gyors és szakszerű orvosi ellátásnak köszönhetik, hogy életben maradtak.

A nőt tizennégy év alatti személy ellen elkövetett emberölés kísérletével gyanúsítják. A bíróság a letartóztatást azzal indokolta, hogy a súlyos bűncselekményre várható büntetés miatt fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye. Úgy látták, a gyanúsított állapota önmagára és környezetére is veszélyt jelent, ezért tartani lehet attól, hogy szabadlábon hagyása esetén befejezné, amit elkezdett, vagyis fennáll a bűnismétlés lehetősége is. A letartóztatásról szóló végzés végleges.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Csőtörés a XVI. kerületben: beszakadt az úttest egy autó alatt, amit aztán elnyelt a víz
A rendőrség lezárta a Thököly út és a Gárda utca közötti szakaszt. Arra kérik az autósokat, hogy aki teheti, kerülje el a környéket, mert a javítás idejére nagyobb torlódásokra kell számítani.


Beszakadt az úttest egy autó alatt hétfő délelőtt Budapest XVI. kerületében, a Veres Péter úton, ahol csőtörés miatt elárasztotta a víz az utcát.

Szerencsére senki sem sérült meg a kocsiban, amely alatt megnyílt a föld, és később a víz is elnyelte.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése szerint csőtörés miatt március 9-én 11 óra 10 perckor teljesen lezárták az utat a Thököly út és a Gárda utca között. A forgalmat a rendőrök a környező utcákra terelik, és arra kérik az autósokat, hogy aki teheti, kerülje el a környéket, mert a javítás idejére nagyobb torlódásokra kell számítani.

A hatóságok már szervezik az elmerült autó műszaki mentését, miközben a szakemberek megkezdték a csőtörés okának felderítését és a hiba elhárítását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Eljárás az erkélyről kizuhant soproni kisfiú ügyében – A szülők akár öt év börtönt is kaphatnak
A hároméves gyermek egy társasház első emeletéről zuhant ki Sopronban, mentőhelikopter vitte kórházba. A rendőrség kiskorú gondatlan veszélyeztetése miatt indított hivatalból eljárást az ügyben.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. március 08.



Mentőhelikopterrel szállították kórházba azt a hároméves kisfiút, aki szombaton dél körül kizuhant egy soproni társasház első emeletéről. A gyermek körülbelül hat métert zuhant az utcára. Túlélte a balesetet, de súlyos koponyasérülést szenvedett, állapota ugyanakkor nem volt közvetlenül életveszélyes. A győri kórházba vitték, ahol megfigyelésre és további vizsgálatokra bent tartották – írta a Blikk. A Soproni Rendőrkapitányság kiskorú gondatlan veszélyeztetése miatt hivatalból eljárást indított.

A helyszínre a Magyar Gyermekmentő Alapítvány győri egysége is kivonult. Az alapítvány szakmai igazgatója szerint

a hasonló balesetek sajnos nem egyediek, mert a kisgyermekek kíváncsisága határtalan, a veszélyeket pedig még nem képesek felmérni.

„A kicsik olyan helyekre is fel tudnak mászni, amire még a legóvatosabb szülő sem gondolna, tornyokat építenek, nincs félelemérzetük, nincs veszélyérzetük. Nem tudunk jobb megelőzési módot ajánlani, mint hogy az emeleti gyerekszobák, erkélyek nyílászárói legyenek kulccsal, biztonsági patenttal zárhatók” – nyilatkozta dr. Gesztes Éva a Blikknek.

A szakértő szerint fontos, hogy ne tegyünk ablak elé olyan bútort, amin a gyerek felmászhat, nyitott ablaknál pedig egy pillanatra se hagyjuk őket felügyelet nélkül. Külön kiemelte, hogy a szúnyogháló hamis biztonságérzetet ad.

„A szúnyogháló nem biztonsági mentőháló, nem tartja meg egy gyermek súlyát, ha az nekitámaszkodik, nem bízhatunk abban, hogy majd az megakadályoz egy balesetet”

– tette hozzá a szakértő.

A Büntető Törvénykönyv szerint a kiskorú veszélyeztetése bűntett, amiért egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság is rendszeresen felhívja a figyelmet azokra a balesetveszélyes helyzetekre, amelyek a kisgyermekek kíváncsiságából adódnak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Hozzatok valamit, mert nagyon sok vér van!” – két nőt is megszúrt nőnapon egy részeg férfi Nyíregyházán, videón az elfogás
A féltékeny, részeg férfi nőnapon, egy panelház előtt esett neki élettársának és annak barátnőjének. Mindketten súlyosan megsérültek, de stabil az állapotuk.


Egy 17 centis konyhakéssel támadt élettársára és annak barátnőjére egy féltékeny, részeg férfi tegnap hajnalban, nőnapon Nyíregyházán. A 38 éves támadó egy panelház előtti parkolóban leselkedett a kocsival érkező nőkre, és amint megálltak, feltépte a sofőr ajtaját, majd a barátnő felé szúrt, azt kiabálva, hogy megöli – számolt be róla az RTL Híradó. A nő a karjával védekezett, így a csuklóján sebesült meg.

Az élettársnak sikerült lerángatnia a férfit az autóról, a barátnő pedig gázt adott és elhajtott, hogy segítséget hívjon. A tomboló támadó dühében a kocsi tetőlemezét is végigszurkálta, majd párját berángatta a lépcsőházba, ahol összeverte és megvágta. A helyszínre érkező mentőket és rendőröket drámai kép fogadta. „Meg van szurkálva bent a nő! Gyertek gyorsan! Hozzatok valamit, mert nagyon sok vér van!” – kiabálta egy szemtanú. A rendőrök a mentősöknek mutatták az utat: „Bent van a lépcsőházban, siessetek!”

A társasház melletti füves területen a rendőrök végül földre vitték a támadót, aki a felszólítás ellenére sem tette le a kést, sőt, megpróbált elmenekülni. A férfi a rendőröknek is nekitámadt a fegyverrel. „Nekünk fordultál a késsel!” – hangzott el az intézkedés közben. A gyanúsított végig tagadta a bűnösségét. Amikor a rendőrök megkérdezték: „Kit szúrtál meg a késsel?”, a férfi azt válaszolta: „Senkit nem szúrtam meg! Senkit, senkit nem bántottam!”

„A 38 éves tomboló férfi a kést az intézkedő rendőrök utasítására sem tette le, sőt megpróbált elmenekülni a helyszínről, azonban kollégáim elfogták és lefegyverezték” – erősítette meg Hrenkó Péter, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Mindkét nő súlyosan megsérült. Az Országos Mentőszolgálat regionális szóvivője, Ménes Dávid szerint „a mentők két hölgyet láttak el szúrt, illetve vágott sérülések miatt. A két hölgy sebeit a mentők ellátták, majd stabil állapotban, azonnal sürgősségi osztályra szállították őket.”

A férfit a rendőrség őrizetbe vette, emberölés és testi sértés kísérlete miatt indítottak ellene eljárást. A törvény szerint az őrizet legfeljebb 72 óráig tarthat, ezalatt kell a bíróságnak döntenie a letartóztatásról. Erre várhatóan holnap kerül sor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk