A Pókember filmek sztárja viszont most arról is beszélt, hogy nagyon várta már, hogy visszatérhessen a munkájához.
"Állandóan fáradt voltam. De sokkal könnyebb visszamenni dolgozni, mint főállású anyaként otthon lenni"
- vallotta be.
Azt mesélte, felszabadult, amikor elköszönhetett az anyósától, aki vigyáz a kisfiára, amíg ő dolgozik. Viszont elismerte, hogy amióta anya lett, munka közben is megfigyelte, hogy igényli a karaktere babájának közelségét. Az On Becoming a God In Central Floridában ugyanis egy egyedülálló édesanyát játszik.
"Emlékszem, hogy volt, amikor arra gondoltam, 'hol van a gyerek? Ebbe és ebbe a jelenetbe is kell a baba'. Ez már állandósult. Nem feledkezhetünk meg a babáról"
Meglepő kijelentést tett Kirsten Dunst arról, milyen számára anyának lenni. A Televíziós Kritikusok Szövetségének nyári sajtóútján arról beszélt, hogy már alig várta, hogy a szülési szabadsága után visszatérhessen a munkához, mert már hiányoztak neki a forgatások.
A színésznő 2018 májusában hozta világra első gyermekét, akinek édesapja szintén színész, Jesse Plemons. A két sztár a Fargo című Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai krimisorozatban játszott együtt, 2016-ban pedig össze is jöttek. Két évvel később jegyezték el egymást, nem sokkal később pedig megérkezett közös fiuk, Ennis Howard Plemons, aki most már több mint egy éves.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Inkább választom a halált, mint a gyűlöletet” – Szentesi Éva megírta utolsó nyilvános bejegyzését
Az írónő a bejegyzésben betegségről, gyűlölködésről és döntése hátteréről fogalmaz meg gondolatokat. A kommentelés kultúrájáról is kemény kritikát írt.
Szentesi Éva szombaton tette közzé utolsó nyilvános blogbejegyzését, amelyben bejelentette: mostantól csak az előfizetők olvashatják írásait. A bejegyzés címe is erre utal: „Utolsó nyilvános bejegyzés”. A kommentelési lehetőséget szintén csak számukra tartja fenn.
A bejegyzés elején arról ír, hogy
tályog miatt ismét kórházba került, és az orvosok szerint lehet, hogy újabb műtét vár rá.
Innen távozva, délután egy órakor megnézte az oldalát, ahol egy kommentelő azt írta, hogy unja már a „rákról szóló kontentet”, és szerinte az író sokat keres vele. Ez az élmény indította el benne a döntést, hogy lezár egy korszakot.
Szentesi úgy fogalmazott: „Tudom, nem szabad reagálnom. Tudom, mit várnak el tőlem, hogyan viselkedjek, ismerem a mondatokat, hogy ne foglalkozz vele, ismert vagy, tűrjed, ezt sok közeli barátom is elmondta már. Ismerem az összes elvárást, és ezzel a segítő szándékú nyomással tovább mélyítik a fájdalmat.” Hozzátette, hogy
tavaly, amikor ismét rákot diagnosztizáltak nála, megfogadta, hogy nem olvas el semmilyen kommentet.
De szerinte teljesen kizárni lehetetlen. „Ha nem veszek róla tudomást, akkor is létezik, beszivárog.”
Azt is leírta, miért döntött a változtatás mellett: „És most eldöntöttem, hogy szembenézek vele, hogy nem engedem gyűlni tovább, mert ez mérgez engem, mert ez rosszabb bárminél, mert elfáradtam benne, mert inkább választok rákot, kezeléseket, műtéteket, halált, mint azt, hogy elviseljem.”
A bejegyzésben visszatekint az elmúlt tíz évre, összefoglalja írói pályafutását, betegsége történetét, és arról is ír, hogyan hatottak rá az évek során kapott gyűlölködő kommentek. Azt írja,
nem a kritika bántja, hanem az, ha elvitatják tőle az emberi mivoltát.
„Olyan érzés, mintha elveszítenéd a kapcsolatot önmagaddal. Csontig hatol, sőt, csont belsejébe váj, nem szűnik meg, szégyent érzel, és dühöt, tehetetlenséget, elkeseredettséget, védtelenséget.”
Szentesi szerint a társadalmi elvárás az, hogy ne reagáljon a bántásokra, de ez szerinte hosszú távon nem működik. „Tudod, mit kell tenned, hiszen elmondták, mindenki ezt várja: ne vegyél róla tudomást, és akkor nagyszerű vagy. De amikor évek óta zajlik, módszeresen beléd taposva, amikor tudod, hogy erre nincs törvény, ezt megtehetik, mert valamiféle aljas, sunyi módon joguk van hozzá, név és arc nélkül is, akkor széttárod a karod, próbálod megérteni a miérteket, lehajtod a fejed és kétségbe vonod a létezésed jogát.”
Bejegyzésében név szerint is megemlít egy nőt, aki éveken át rendszeresen kegyetlen megjegyzéseket írt róla.
Több platformon is letiltotta, de az illető továbbra is folytatja a támadásokat. „Sőt, egyre magasabb és magasabb fokozatra kapcsol” – írja. Úgy látja, ezek a személyeskedő támadások nem fognak megszűnni, és másokat is érintenek.
Írása végén így fogalmaz: „Nevezhetsz/nevezhettek bárminek, tehetségtelennek, butának, harsánynak, ostobának, olyannak, akiben csak a betegség érdekes, tudjátok/tudd, hogy ti vagytok a tályog az eleven húsban, eddig martok, kés vág ki benneteket/téged, újra visszanőttök/nősz, de én már nem fogok félni, ha újra érzem a testemben azt a különösen aljas hidegséget.”
A bejegyzés zárásában kiemeli: „Egy dolgot nem vehettek/nem vehetsz el: hogy sokkal többen szeretnek, mint azt elképzeltétek/elképzelted. Ennek van ereje, ez az oltalmat adó víz a pusztításotokra/pusztításodra, és mától egy időre még bentebb húzom az ajtóm.”
Szentesi Éva szombaton tette közzé utolsó nyilvános blogbejegyzését, amelyben bejelentette: mostantól csak az előfizetők olvashatják írásait. A bejegyzés címe is erre utal: „Utolsó nyilvános bejegyzés”. A kommentelési lehetőséget szintén csak számukra tartja fenn.
A bejegyzés elején arról ír, hogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Megválasztották a világ legszebb lányát – Miss Thaiföld vitte haza a koronát, Miss Magyarország nem jutott be a top 40-be
A Miss World döntőjét Indiában rendezték meg, 108 szépségkirálynő versenyzett a koronáért. A magyar induló az Instagramon reagált a számára csalódást keltő eredményre.
Szombaton rendezték meg az idei Miss World döntőjét az indiai Haidarábádban, ahol 108 ország versenyzője szállt harcba a világ legszebb lányának járó koronáért. Magyarországot Katzenbach Andrea, a 2024-es Magyarország Szépe verseny győztese képviselte, ám nem került be a legjobb 40 közé.
A 72. Miss World címet a thaiföldi Opal Suchata nyerte el, aki a tavalyi, cseh győztestől vehette át a koronát.
A győzelme után elmondott beszédében hangsúlyozta:
„Ez a pillanat nem csak egy személyes győzelem, hanem minden olyan fiatal lány közös álma, aki látszódni akar és hallatni hangját, illetve változást elérni. Megtiszteltetés számomra, hogy ezt az örökséget képviselhetem, és Miss Worldként arra használhatom fel az időmet, hogy valódi változást érjek el.”
Az első udvarhölgy az etióp Hasset Dereje lett, aki elnyerte a Miss World Africa címet. A második udvarhölgy Miss Lengyelország, Maja Klajda (Miss World Europe) lett, míg a harmadik udvarhölgy a Martinique szigetét képviselő Aurélie Joachim (Miss World Caribbean) volt. A Fülöp-szigeteki Krishnah Marie Gravidez lett Miss World Asia, a brazil Jessica Pedroso Miss World Americas, az ausztrál Jasmine Stringer pedig Miss Óceánia.
Katzenbach Andrea az Instagram-oldalán reagált a verseny eredményére.
„Egy hosszú, izgalmas, olykor-olykor mentálisan nehéz, de nagyon boldog egy hónapot zártunk.
Sajnos nem sikerült eredményt elérnem, de én tudom, hogy apait-anyait beleadtam!
Számomra hihetetlen élmény, hogy ezt az egy hónapot Indiában tölthettem, rengeteg új kapcsolatra/barátságra tettem szert, és most már a világ bármelyik pontjára mehetek, mindig lesz kit felhívni!” – írta.
Szombaton rendezték meg az idei Miss World döntőjét az indiai Haidarábádban, ahol 108 ország versenyzője szállt harcba a világ legszebb lányának járó koronáért. Magyarországot Katzenbach Andrea, a 2024-es Magyarország Szépe verseny győztese képviselte, ám nem került be a legjobb 40 közé.
A 72. Miss World címet a thaiföldi Opal Suchata nyerte el, aki a tavalyi, cseh győztestől vehette át a koronát.
A győzelme után elmondott beszédében hangsúlyozta:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Mészáros Lőrinc Münchenbe érkezett egy baráti társasággal, feltehetően a szombat esti BL-mérkőzést nézik meg. A magyar milliárdost a 444.hu vette észre a szálllodánál.
A lap beszámolója szerint most is luxus módon utazott Mészáros. Utánanéztek annak, hogy mivel érkezett a német városba. A cikk szerint szombat délelőtt több alkalommal is bekapcsolódott egy osztrák lajstromjelű repülőgép transzpondere a budapesti repülőtéren. A gép OE-LOT jelzéssel jelent meg a nyilvános követőoldalakon, amelyek egy régi utasszállítóként azonosították. A felvételeken azonban jól látható, hogy valójában a gépen a 9H-LOT felirat szerepel. Ez az azonosító akkor került rá, amikor a gép Máltára került, míg az OE-LOT jelzés időközben egy másik repülőre került át. Utóbbi volt az, amelyik szombaton bekapcsolva várakozott Ferihegyen, órákon át ugyanazon a helyen.
Később megérkezett egy másik, szintén osztrák lajstromú repülő is: az OE-XWY jelű Augusta Westland típusú helikopter. Ezt a luxushelikoptert korábban Szegeden fotózták le, amikor a Szegeder olvasói szerint Mészáros Lőrinc és Várkonyi Andrea szállt ki belőle. A Válasz Online később arról számolt be, hogy ezt a helikoptert Gaston Glock biztosítja Mészárosnak. Egy ilyen típusú gép új ára megközelíti a kétmilliárd forintot. Hadházy Ákos független képviselő pedig arról írt, hogy ez a helikopter gyakran közlekedik Budaörs és Ferihegy között.
Miután a helikopter szombat reggel megérkezett Budaörsről, a repülőgép is felszállt és München felé vette az irányt. A valóságban egy Bombardier Global 6500-as típusú gépről van szó, amely néhány perccel dél előtt landolt a müncheni repülőtéren. Az Átlátszó korábban arról írt, hogy ezt a repülőt 2024-ben gyártották, az ára 56 millió dollár, azaz 22 milliárd 120 millió forint. A lap szerint Mészáros Lőrinc maga is elismerte, hogy van köze a géphez.
A portál azt is megírta, hogy a Bombardier többször repült már együtt az OE-XWY lajstromjelű helikopterrel, és több körülmény is arra utal, hogy nem bérelt járműről van szó, hanem saját használatban álló repülőről. A cikk szerint
szombat reggel Mészáros Lőrinc Budaörsre érkezett fekete Mercedesével, ahonnan a helikopterrel továbbment Ferihegyre, majd onnan a magángéppel Münchenbe utazott egy nagyobb társaság tagjaként, hogy megnézzék a Bajnokok Ligája döntőjét.
A müncheni repülőtérről már visszafogottabb, luxuskategóriás kisbuszokkal utaztak tovább a városba. Délután megérkeztek az Infinity Hotelbe, amely a város Unterschleißheim nevű külvárosában található. Bár nem ez München legdrágább szállodája, a Bajnokok Ligája döntőjének idején rendkívül nehéz itt szobát foglalni, mivel ebben a szállodában lakik a Paris Saint-Germain csapata is. A főbejárat előtt emiatt több sorban álltak az érdeklődők, akik arra vártak, hogy a döntős csapat buszra szálljon. Mészárosék emiatt nem tudtak elöl bemenni, így hátulról közelítették meg az épületet.
A leggazdagabb magyart több ismert ember is elkísérte. A társaságban ott volt testvére, Mészáros János, ügyvédje, Vörös József, a ZTE tulajdonosa, Végh Gábor, az eszéki futballcsapat elnöke, Szakály Ferenc, a V-Híd vezérigazgatója, Sárváry István, a ZÁÉV vezetője, Deák Gábor, valamint a Nemzeti Sport főszerkesztője, Szöllősi György. Ők korábban is feltűntek már Mészáros mellett különböző sporteseményeken - írja a portál.
Mészáros Lőrinc Münchenbe érkezett egy baráti társasággal, feltehetően a szombat esti BL-mérkőzést nézik meg. A magyar milliárdost a 444.hu vette észre a szálllodánál.
A lap beszámolója szerint most is luxus módon utazott Mészáros. Utánanéztek annak, hogy mivel érkezett a német városba. A cikk szerint szombat délelőtt több alkalommal is bekapcsolódott egy osztrák lajstromjelű repülőgép transzpondere a budapesti repülőtéren. A gép OE-LOT jelzéssel jelent meg a nyilvános követőoldalakon, amelyek egy régi utasszállítóként azonosították. A felvételeken azonban jól látható, hogy valójában a gépen a 9H-LOT felirat szerepel. Ez az azonosító akkor került rá, amikor a gép Máltára került, míg az OE-LOT jelzés időközben egy másik repülőre került át. Utóbbi volt az, amelyik szombaton bekapcsolva várakozott Ferihegyen, órákon át ugyanazon a helyen.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Köllő Babett kimondta: Ez az egyetlen szakma, ahol a nők többet keresnek a férfiaknál
A műsorvezető szerint a zeneiparban a nőknek sokkal nehezebb érvényesülni. Babett azt is elárulta, nőként érte-e hátrányos megkülönböztetés a színházban.
Köllő Babett is részt vett a Nőként a zeneiparban című eseményen, ahol arról beszélgettek, vajon a nőknek valóban nehezebb dolguk van-e a zenei pályán. A színésznő szerint a férfiak könnyebben boldogulnak ebben a szakmában, ezért támogat minden olyan kezdeményezést, amely segíti a nők felzárkózását. Úgy véli, kevés az olyan énekesnő, aki szólókarrierrel érvényesül, pedig sok tehetséges előadót ismer.
Egy gondolatkísérlet kapcsán elmondta, hogy talált egyetlen olyan szakmát, ahol a nők jobban keresnek, mint a férfiak.
„Nem olyan rég gondolkodtam rajta, hogy van-e olyan terület, van-e olyan szakma, ahol a férfiak kevesebbet keresnek, mint a nők, és egyet találtam, ez pedig a férfi modell.
Tehát egy férfi modell sosem fog tudni annyit keresni, mint egy nő. Úgyhogy én kiállok most a férfi modellekért is. Őket is zárkóztassuk fel! De igazából én az egyenlőségben hiszek, hogy mindenkinek ugyanazok a lehetőségei legyenek, nemtől függetlenül” – mondta a Femcafe kérdésére.
Köllő Babett arról is beszélt, hogy a színházi világban nem tapasztalt hátrányos megkülönböztetést nőként. Azt is hozzátette, hogy ő maga sosem kérdez rá mások fizetésére, így ebben a kérdésben is szerencsés helyzetben érzi magát. A médiáról ugyanakkor úgy véli, ott előfordulhatnak ilyen különbségek. „A színházban annyi talán a probléma, hogy
gyakorlatilag Shakespeare-től kezdve, az írókat lehetne okolni azért, hogy a fiatal lányokra rengeteg szerepet írnak, idős hölgyekre is, de valahogy a középkorú hölgyeknek, a 40-es–50-es hölgyekre egyáltalán nem írnak szerepeket.
Úgyhogy itt az íróknak tudom azt mondani, hogy ejnye-bejnye. Tehát hogy mi történt ezzel a korosztállyal?! Megfeledkeztünk róluk? Hahó, itt vagyunk!” – fogalmazott a színésznő.
Köllő Babett is részt vett a Nőként a zeneiparban című eseményen, ahol arról beszélgettek, vajon a nőknek valóban nehezebb dolguk van-e a zenei pályán. A színésznő szerint a férfiak könnyebben boldogulnak ebben a szakmában, ezért támogat minden olyan kezdeményezést, amely segíti a nők felzárkózását. Úgy véli, kevés az olyan énekesnő, aki szólókarrierrel érvényesül, pedig sok tehetséges előadót ismer.
Egy gondolatkísérlet kapcsán elmondta, hogy talált egyetlen olyan szakmát, ahol a nők jobban keresnek, mint a férfiak.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!