KULT
A Rovatból

5 ok, miért látogass el a Vidám Színpad előadásaira

Új helyszínen, megújult műsorokkal várnak!

Link másolása

A korábbi EuroCenter helyén felépült GOBUDA Mall Észak-Buda első számú bevásárlóközpontja. De nem csak az. Egy olyan modern találkozóhely és közösségi tér, ahol a Vidám Színpad is otthonra talált. 2 év kényszerszünet után idén októberben újra megnyithatta kapuját.

A helyszín tehát megújult és a Vidám Színpad életében és művészi koncepciójában is új korszak kezdődött, továbbadva a stafétát egy új generációnak. A szünetet a társulat arra használta fel, hogy műsoraikat megújítsák, és ahogyan a játszóhelyük, úgy ők is egy új korszakot nyissanak az életükben.

Götz Anna a hagyományokat megőrizve, de a további munkának új irányt szabva szeretne minőségi szórakoztatást nyújtani a nézők számára. Ezzel a koncepcióval állították össze új repertoárukat is. Cikkünkben sorra vesszük mi az az 5 dolog, amiért érdemes ellátogatni hozzájuk!

1. Remek, színvonalas vígjátékok

A régi előadásaik közül egyet, Robin Hawdon vígjátékát a Tökéletes esküvőt viszik tovább, ami szintén képviseli ezt az új arculatot. A darab nagy népszerűségnek örvend. Az alapsztori talán a Másnaposok című filmre is emlékeztet kicsit, hiszen itt is egy elszabadult legénybúcsú után kezdődik a történet. Főhősünk semmire sem emlékszik az előző estéből, a szállodai szobában egy ismeretlen nő alszik mellette, az ajtón már a menyasszonya dörömböl, az anyós meg a szomszéd szobában ébredezik. A helyzet semmi jót nem ígér, és ekkor szabadul csak el igazán a pokol!

Mit tennél, ha magányos, kissé unalmas, ám annál szabadabb életed karácsony közeledtével egy vadidegen hölgy állítaná feje tetejére azzal, hogy a lakásodon töltött éjszaka után másnap reggel meghal? No persze nem önszántából. Mindez kiderül Horgas Ádám rendkívül izgalmas és szellemes rendezésében, a 39 lépcsőfok című előadásból, amely Hitchcock klasszikus filmjének színpadi vál­to­zata, paródiája. Egy fergeteges akcióvígjáték, amelynek egyik külön­le­ges­sége és humorforrása, hogy mindössze négy színész játssza az előadás mind a negyven karakterét. A színészeknek igazi jutalomjátékot, a nézőknek önfeledt szórakozást ígér az előadás.

Horgas Ádám rendezésében készült a Szextett című darab is. Ez egy Broadway-siker, amit még nálunk nem mutattak be, úgyhogy ez magyar ősbemutató lesz. Az előadás a színház és az opera temperamentumos, bohém világáról szól: a világhírű díva és a világhírű maestro túl a karrierjük delén féltékenységtől fűtött háborúba kezd. Nagyszerű színészi játékok, rendkívül mulatságos és szívfacsaró pillanatok teszik igazi színházi csemegévé ezt az előadást.

A régi Vidám Színpados közönségnek, vagy a kicsit konzervatívabb igényűeknek ideális lehet a Tanulmány a nőkről előadásuk. Ez egy retro világot idéző zenés vígjáték, zömében a 60-as évek dallamaival.

A történet főszereplői Jolán, Éva és Zsuzsa három különböző generáció tagja, akik mindhárman válni készülnek. A kalamajka akkor kezdődik, mikor az asszonyok gyönyörű és okos – bár a jogi ügyekben még tapasztalatlan – ügyvédje, Vera felkeresi a mit sem sejtő férjeket. A magyar slágerekkel fűszerezett, Keleti Márton közismert filmjéből készült zenés válóok két részben igazán parádés szereposztással, Tasnádi Csaba rendezésében kerül színpadra.

A Szeress, ha bírsz! című francia vígjátékuk magyarországi ősbemutató, mely 2011-ben Franciaországban Moliére-díjat nyert. Decemberben a gyerekeket is szeretettel várják a Süsü, a sárkány kalandjai című régi nagy kedvenccel. Tavasszal pedig, Valentin nap körül egy romantikus vígjátékkal készülnek Neil Simon: Ölelj át című darabjával.

2. Szuper kényelmes nézőtéri ülések, mindenhonnan jól látható színpad (emelkedő nézőtér)

A légkondicionált színházterem 380 fő befogadására alkalmas, ahol kényelmes székekben élvezhetjük az előadásokat és mivel emelkedő a nézőtér, így mindenhonnan tökéletes rálátásunk lesz a színészek játékára.

3. 3 óra ingyenes parkolási lehetőség

Ha megvetted a kiválasztott előadásra a jegyedet és autóval mennél a helyszínre, jó hírrel tudunk számodra szolgálni, hiszen nem kell a parkolóhely miatt aggódnod. A színházba látogatók számára ugyanis 3 óra ingyenes parkolási lehetőséget biztosít a helyszín, a GOBUDA Mall.

4. Más programokkal is összeköthető kikapcsolódás a GOBUDA Mall üzletházon belül

Ha véget ért az előadás, a Vidám Színpadnak otthon adó bevásárlóközpontban maradva számos további szórakozási lehetőség tárul eléd. A WING fejlesztésében rekordsebességgel elkészült észak-budai pláza a kerületben és a környező agglomerációban élők igényeire szabva újult meg. Közkedvelt találkozási ponttá, közösségi térré vált, illetve otthont ad számos érdekes programnak, így időszakos rendezvényeknek vagy gasztro fesztiváloknak is.

A helyszínen továbbá üzletek folyamatosan bővülő, széles kínálatával, éttermekkel, szórakozási és kikapcsolódási lehetőségekkel találkozhatsz, valamint a tetőn egy zöld tetőterasz, tetőkert és játszótér is helyet kapott.

5. A nevetésnek gyógyító ereje van

Manapság egyre több kihívásnak vagyunk kitéve életünk minden területén. A kihívások megoldása során óhatatlanul feszültség, stressz keletkezik bennünk, amit sokszor nem, illetve nem helyesen tudunk levezetni, kezelni.

Pedig a feszültség oldásának van egy nagyon egyszerű, ám nagyszerű, alapvető módja, ami ráadásul mindig a rendelkezésünkre áll. Ez a nevetés. A Vidám Színpad előadásaira ellátogatva pedig ígérjük, hogy ebből garantáltan nem lesz hiány!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„Így tovább nem lehet élni” – Újabb zseniális Bödőcs-kisfilm készült, Csákányi Eszter és Znamenák István is remek benne
Amolyan igazi Bödőcs-humor, két lazán odapakolt nagyszerű színészi alakítással. Egy kis Örkény, egy kis Wes Anderson négy és fél percben.

Link másolása

Új kisfilm került fel Bödőcs Tibor YouTube-oldalára: a mintegy 4 és fél perces alkotás két főszereplője Znamenák István és Csákányi Eszter.

A kérvény című opus egy Wes Anderson-szerű miliőben játszódik, és lényegében egy kérvény felolvasásából áll, na meg a hangos csattanóból. De az egészben benne van az „elmúthatvanév” Magyarországa, persze a megfelelően vicces, ironikus körítéssel. A kérvény című kispróza egyébként Bödőcs Prímszámok hóesésben című kötetének egyik fejezete.

Amolyan igazi Bödőcs-humor, két lazán odapakolt nagyszerű színészi alakítással.

De felesleges is ennél több, nézzük a kisfilmet:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

A Rovatból
Több mint száz év után került elő egy eddig ismeretlen írás Agatha Christie-től
Az első Poirot-regénye környékén írhatta az első világháború alatt.

Link másolása

Váratlan szerzőre bukkantak egy, a Brit Pszichoanalitikus Társaság archívumában talált magazin hasábjain: minden idők legtöbb könyvet eladott regényírójára, Agatha Christie-re.

A magazint Sylvia Payne, a psziszhoanalízis brit úttörőjének papírjai között találták meg, aki még az első világháborúban, nővérként ismerkedett meg a krimi későbbi koronázatlan királynőjével.

A Mit csináltunk a Nagy Háborúban című, hatvanoldalas, saját készítésű szatirikus magazin is ebből az időből származik és Christie, Payne, illetve kolléganőik különböző írásait tartalmazza: novellákat, verseket, színdarabokat – és egy képregényt is egy mérgezéses esetről, amit Christie és szintén nővér barátnői „követtek el”.

Christie a magazinban elsősorban a kérdezz-felelek rovat vezetőjeként szerepel, ahol képzeletbeli olvasók kérdéseire válaszol, válaszait Agatha néni néven szignózva,

de rejtvényoldalt is szerkesztett, továbbá írt egy bírósági álhíreket tartalmazó rovatot.

A belsős nővérmagazint könnyed, pozitív hangvétele miatt minden bizonnyal saját maguk lelkesítésére készítették a nővérek, akik nap mint nap szembesültek a világháború borzalmaival a Franciaországból hazatért brit háborús sebesültek révén.

Christie nagyjából a magazin keletkezésekor írhatta első regényét is, A titokzatos stylesi esetet, a később legendássá vált Hercule Poirot detektív főszereplésével, de ekkor még senki sem sejthette, hogy az írónő könyveinek eladását csak Shakespeare és a Biblia tudja majd megelőzni, ugyanis első regényének kéziratát három éven át hat különböző kiadó utasította vissza.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Meghalt András Ferenc
A nemzet művészének rendezőként olyan filmek fűzödnek a nevéhez, mint a Veri az ördög a feleségét vagy a Dögkeselyű. 81 éves volt.

Link másolása

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze – jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

András Ferenc, a Savaria Filmszemle életműdíjas zsűritagja emléke előtt a konferencia résztvevői néma felállással tisztelegtek.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az intézmény harmadéves filmrendező osztályának osztályvezető tanára csütörtökön hajnalban hunyt el.

András Ferenc 1942. november 24-én született Budapesten, 1973-ban szerzett rendezői diplomát a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Életében mindvégig jelentős szerepet játszott a film és a televízió. Pályáját 1962-ben kezdte a Magyar Televízióban, majd dolgozott a filmiparban is, ahol a korszak legnagyobb rendezőivel működött együtt, köztük Ranódy Lászlóval és Makk Károllyal.

Rendezőként és forgatókönyvíróként olyan rendkívüli alkotások kötődnek a nevéhez, mint a Veri az ördög a feleségét, a Dögkeselyű, A kárókatonák még nem jöttek vissza, a Családi kör vagy a Törvénytelen című film – olvasható az SZFE méltatásban.

Mint írták, András Ferenc 1977-ben aláírta a Demokratikus Chartát, kifejezve tiltakozását a csehszlovákiai diktatúra intézkedései ellen, a politikai nyilatkozat támogatása miatt hosszú ideig nem forgathatott újabb játékfilmet.

A nyolcvanas években a MAFILM színésztársulatának vezetője volt, majd később a Dialóg Filmstúdiót irányította. Produceri tevékenysége mellett meghatározó szerepet vállalt a szinkronszakma alakításában, valamint a Duna Televízió szinkronműhelyének korszakos vezetője volt. Szerteágazó tudása és tapasztalata ellenére viszonylag későn kezdett tanítani: 2021-től volt az Színház- és Filmművészeti Egyetem filmrendező osztályának osztályvezető oktatója, aranydiplomáját pedig 2023-ban vehette át ugyanitt - emelik ki a közleményben.

András Ferenc halálával a magyar film világa kiváló alkotót veszített el, emlékét a filmjein és oktatói munkáján keresztül őrzi a Színház- és Filmművészeti Egyetem

– írták.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Itt a magyar Harry Potter: gulyással, hagyományos reggelivel, metróval és egy sikeretlen vizsga utáni búfelejtővel
Hári Gábor egy családi étkezésben megfáradva döntött úgy, hogy elkészíti a kultikus figurák magyar verzióját. A mesterséges intelligencia segítségével kerültek a szereplők kocsmába, pályaudvarra, lakótelepre...

Link másolása

Harry Potterből sosem elég. A könyvek és filmek, a különféle játékok után a mesterséges intelligencia segítségével most Magyarországra érkeztek a szereplők.

A kalandról különleges képeket osztott meg a Facebook-on Hári Gábor. Az alkotó elmesélte a Szeretlek Magyarországnak, hogyan született az ötlet, hogy magyar környezetbe helyezze a varázsló-tanoncok világát.

"Az inspirációm onnan jött, hogy külföldön élek, és a családom látogatóba jött nemrég. Magyar ételeket ettünk, elég tetemes mennyiségben. Egy ponton, amikor már kifáradtam az evésben, leültem a YouTube elé és eszembe jutott a "nemzeti Harry Potteres" mesterséges intelligencia mémformátum. Magyar verziót még nem láttam belöle, ezért úgy döntöttem elkészítem én".

A képeket pedig megosztotta ITT. És az alkotásokhoz némi magyarázatot is adott.

"Hágrid" gulyást főzött a harmadik ebédjére
"Dámböldór" a méreggel, ami miatt kirúgták
"Sznép" a megvakulása előtt
"MekGonagál" hagyományos magyar reggelivel
"Heri, Ron és Hermióne" egy sikertelen vizsga után, iskolai egyenruhában
"Dobbi" túl sokat szívott, most a pályaudvaron lakik
"Voldemort", aki rossz hírekkel szórakoztat

A képeket Hári Gábor engedélyével közöltük.


Link másolása
KÖVESS MINKET: