KULT
A Rovatból

Kóbor János: Nem tudom, folytatja-e az Omega

Benkő László halálát követően kérdéses a legendás zenekar sorsa.
Fotó: ATV - szmo.hu
2020. november 20.



Az Omega frontembere, Kóbor János szerint egyelőre semmilyen jövőkép nincs az Omega zenekar előtt Benkő László halálát követően - írja a Blikk.

Az énekes a lapnak nyilatkozott zenésztársa szerdán bekövetkezett haláláról és az Omega jövőjéről:

"Erre mi sem tudjuk a választ, a járvány és Laci elvesztése miatt sem. A vírus miatt nem tudtunk színpadra állni, így legalább Lacinak nem szakadt meg a szíve, amiért nem lehet velünk. Az orvosai tiltották attól, hogy színpadra álljon, de neki nem lehetett nemet mondani, nem lehetett volna visszatartani.

Most nincs előttünk jövőkép, nincs ötletünk. Nem tudom, folytatja-e az Omega, ezt még ki kell találnunk, de az biztos, hogy Laci nélkül már semmi nem lesz ugyanaz sem nekünk, sem a rajongóknak, az pedig a jövő zenéje, hogy így érdemes-e egyáltalán."

Ugyan a zenész már 2018 óta küzdött a májrákkal, a zenekart hirtelen érte a halálhír:

"Nagyon nehéz most, váratlanul ért minket Laci halála. Az özvegye, Zsuzsa és a gyerekei, Balázs és Dóri talán már felkészültek arra, hogy elmegy, de ez szinte még most is felfoghatatlan."

Kóbor arról is beszélt, hogy új lemezük egy nappal Benkő halála előtt érkezett meg, ám már nem volt lehetősége bevinni neki a kórházba, ahogy a róla szóló könyv megjelenését sem érhette már meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
A halálba vitte őket a milliomos álma – A Titan tengeralattjáró tragédiája mögött sötétebb történet húzódik, mint azt gondoltuk
A Titan: Az Oceangate katasztrófa egy feszültséggel teli, részletes dokumentumfilm a 2023-as tengeralattjáró tragédiáról, amely feltárja egy megalomán vállalkozó bukását és a háttérben húzódó vállalati hibákat.
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2025. június 20.



A Titan: Az Oceangate katasztrófa című 2025-ös Netflix dokumentumfilm szinte elkerülhetetlen alkotás volt. A 2023-as tengeralattjáró tragédia a közvélemény figyelmét hetekre megragadta: egy modernkori katasztrófa, amelyet valós időben követhetett a világ. A film nem csupán az események kronológiáját mutatja be, hanem átfogó képet ad a háttérben húzódó okokról, a vállalati kultúráról, és arról a megalomániáról, amely végül öt ember életét követelte.

A nyitány erős: a feszült zenei aláfestés és a vágások dinamikája gyorsan berántja a nézőt.

Még akkor is, ha pontosan tudjuk, mi lesz a történet végkimenetele, a feszültségkeltés működik, ami részben annak is köszönhető, hogy egy jól dokumentált eseményről van szó, sok archív anyag és visszaemlékezés állt rendelkezésre az alkotók számára. Emellett sok korábbi dolgozó állt a kamerák elé, hogy elmondják a történetüket. A kétórás játékidő alatt végig sikerül fenntartani a figyelmet, a dramaturgia tudatos, a tempó kiegyensúlyozott.

A film különösen erős abban, ahogyan bemutatja az Oceangate cég belső működését. Volt dolgozók – köztük mérnökök és a merülésekért felelős szakemberek – osztják meg tapasztalataikat, s teszik ezt megdöbbentő őszinteséggel. Egyesek nyíltan beszélnek arról, hogy már évekkel korábban látták az intő jeleket, és ezért döntöttek úgy, hogy elhagyják a céget. Volt, akit be is perelt a vállalat, mert fel merte vetni a biztonsági problémákat. A dokumentumfilm egyik legmegrázóbb része, amikor az egykori alkalmazottak tüzetesen mesélnek a cégben töltött időről, hogy mennyire toxikus légkörben kellett dolgozniuk, és arról, hogyan vált egy álom rémálommá. Stockton Rush, az Oceangate vezérigazgatója egyre inkább olyan karakterként jelenik meg, akinek ambíciói, már-már rögeszméi, felülírták a józan észt és ezzel nemcsak saját, hanem mások életét is veszélybe sodorta.

A film külön fejezetet szán a tengeralattjáró fejlesztésének és a tesztelések történetének.

Látjuk, hogyan épült fel a vállalkozás az ötlettől a megvalósításig, majd hogyan omlott össze a rendszer a túlzott önbizalom és a spórolás miatt. Ilyen például az innovációnak szánt szénszálas hajótest, mely elsősorban anyagi és súlycsökkentési okokból került előtérbe, ám végül ez vezetett a tragédiához. Különösen hátborzongató visszanézni az archív felvételeket, ahol Stockton Rush mosolyogva vezeti az eszközt egy vezetéknélküli videojáték kontrollerrel, mindezt abban a tudatban, hogy néhány hónappal/évvel később ez a szerkezet már nem tér vissza a felszínre.

A film kronológiája egy ponton visszaugrik a cég alapításáig, és innen követhetjük végig Stockton Rush ambícióit, amelyek egyfajta „tengeralatti Jeff Bezos” víziójába torkolltak. Az elképzelés, hogy hírességekkel, turistákkal merüljön a Titanic roncsaihoz, eleinte úttörő ötletnek tűnt, később azonban kiderül, hogy a megfelelő biztonsági háttér és szakmai kontroll teljes hiánya súlyos következményekkel járhat.

A tragédia utáni eseményeket, a mentőcsapatokkal történő keresést és a híradások levegőtartalék visszaszámlálását különösen megrázó nézni.

Hiszen már mi tudjuk, hogy a tengeralattjáró valójában már pillanatokkal a kommunikáció megszakadása után összeroppant a mélytengeri nyomás alatt. Ez fokozza a drámaiságot, bár olykor kissé túljátszott, de összességében hatásos, nem zavaró a túldramatizált amerikai pátosz.

Hiányosság talán, hogy az áldozatokat nem igazán mutatja be,

a fedélzeten elhunyt öt személy közül csak P.H. Nargeolet-ról, a híres francia felfedezőről kapun mélyebb ismertetőt, az ő lánya is megszólal. A többi utas – köztük egy üzletember apa és fia, valamint egy milliárdos vállalkozó – szinte teljesen háttérbe szorulnak, valószínűleg jogi megfontolásokból. Ez azonban azt eredményezi, hogy a néző kevésbé tud azonosulni az áldozatokkal, és a film szinte kizárólag a cégre, illetve annak bukott vezérigazgatójára koncentrál. Míg technikailag kiváló az alkotás, az emberi történetek hiánya csökkenti az érzelmi hatást.

A dokumentumfilm erősségei közé tartozik, hogy bemutatja a nemzetközi vizsgálat eredményeit, és választ ad a legfontosabb kérdésre is: miért történt a katasztrófa? Emellett egy, az utóbbi időben egyre több kritikával illetett nagyvállalat, a Boeing is előkerül. Ugyanis a mostanság inkább hírhedt cég segített a tengeralattjáró terveiben. A cég nem biztos, hogy örül annak, hogy egy történetbe került a tengeralattjáró katasztrófával. A Boeing is most súlyos minőségellenőrzési hibák miatt került reflektorfénybe, ami nem tesz jót a cég amúgy is megtépázott reputációjának.

Összességében a Titan: Az Oceangate katasztrófa egy megrázó, informatív és sok szempontból hatásos dokumentumfilm, amely alaposan bemutatja a háttértörténetet, és kendőzetlenül tárja fel a megalománia következményeit.

A nézőben azonban hiányérzet marad, főként az áldozatok emberi oldalának elhanyagolása miatt. A film így inkább egy vállalati bukástörténet, mintsem egy emberi dráma, de abban, amit vállal, kiválóan teljesít. Egy „őrült” milliomos híres akart lenni, ez sikerült neki, mely megtekinthető a Netflix kínálatában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Ott volt a világ legszebb emberei közt, és egy életre megfogadta Al Pacino tanácsát – 30 érdekesség az 55 éves Chris O’Donnellről
Egy asszony illata, A három testőr, Mindörökké Batman, Oltári völegény… A kilencvenes években ő volt az egyik legmenőbb feltörekvő sztár. Majd inkább a tévében csinált karriert.


1. 1970. június 26-án született Christopher Eugene O Donnellként az USA-ban, az Illinois államában lévő Winnetkában.

2. Az apja, William Charles többségében ír, kis részben skót és angol származású, az anyja, Julie Ann német, svájci-német, angol, svájci-francia, valamint walesi és skót gyökerekkel rendelkezik.

3. Nem vett részt a középiskolai szalagavatóján, mert épp azzal egyidőben volt az evezős versenye.

4. 17 évesen debütált színészként: fiatalon, 1986-ban kapta első szerepét a Jack and Mike című sorozatban, az első filmje pedig A nő nem felejt című 1990-es vígjáték-dráma volt Jessica Lange-gel, Kathy Batesszel és Joan Cusackkel.

5. 1992-ben marketingből szerzett diplomát a Boston College-ban, mielőtt teljes mértékben elkötelezte magát a színészi karrierje mellett.

6. Széles körű elismertségre a Mindörökké Batman (1995) és a Batman és Robin (1997) című filmekben Robin karakterének megformálásával tett szert.

7. Nagy, ír katolikus családból származik: hét gyermek közül ő a legfiatalabb.

8. Ő maga is nagy családot alapított: 1997-ben vette feleségül a barátnőjét, Caroline Fentresst, akitől öt gyermeke született.

9. A karrierje során számos neves rendezővel dolgozott együtt, mint például Martin Bresttel (Egy asszony illata), Tony Richardsonnal (Kék ég), Joel Schumacherrel (Batman-filmek), Richard Attenborough-val (Szerelemben, háborúban…) vagy Robert Altmannal (Cuki hagyatéka).

10. O'Donnell sokoldalúságát színészként is bizonyította, hiszen a karrierje későbbi szakaszában tévésorozatokban lett ismert, az NCIS: Los Angelesben például 2009 és 2023 között 14 évadon és 323 epizódon át alakította G. Callen szerepét.

11. A szórakoztatóiparban végzett munkájáért 2015-ben megkapta saját csillagát a Hollywoodi Hírességek Sétányán.

12. 1996-ban a People magazin  „a világ 50 legszebb embere” közé választotta.

13. Az 1992-es Egy asszony illatában Charlie Simms szerepéért számos kritikai elismerést, többek között egy Golden Globe-jelölést is kapott.

14. Szívesen vállal vendégszerepeket népszerű tévésorozatokban. Olyan műsorokban tűnt fel többek között, mint A Grace klinika, a Két pasi – megy egy kicsi, az Ügyvédek vagy a Hawaii Five-O.

15. A szabadidejében szeret golfozni, és gyakran vesz részt jótékonysági golfversenyeken. Egy ízben például 500 ezer dollárt gyűjtött össze egy golfjátszmán, amit az Amerikai Filmakadémiának ajánlott fel.

16. Aktívan kommunikál a rajongóival olyan platformokon, mint az X (Twitter) és az Instagram, ahol friss híreket és kulisszatitkokat oszt meg a projektjeiről.

17. Szívesen vesz részt olyan rendezvényeken és kezdeményezésekben, amelyek tisztelik és támogatják az amerikai katonákat és a családjaikat.

18. A színészi munkája mellett producerként is dolgozott az NCIS: Los Angeles című tévésorozatában, illetve executive producere volt az 1999-es Oltári vőlegény című romantikus vígjátékának.

19. A karrierje elején neves márkák reklámjaiban szerepelt, ami hozzájárult a népszerűségéhez és az ismertségéhez. Az első munkája például egy McDonald’s-reklám volt.

20. Eredetileg a Hullámok hercege (1991) című filmben ő kapta meg Barbra Streisand  karakterének fiát, a színésznő-rendező azonban végül úgy döntött, hogy a valódi fiának, Jason Gouldnak adná inkább a szerepet. Streisand személyesen akart bocsánatot kérni Christől, ezért felhívta a kollégiumi szobáját. Az egyik szobatársa vette fel a telefont, és átvette az üzenetet, ami megdöbbentette, mert Chris akkor még nem említette neki, hogy a filmiparban dolgozik.

21. A Loyola Akadémián az osztálytársai megszavazták neki „A legvalószínűbb, hogy elszökik, és csatlakozik a cirkuszhoz” címet.

22. „Soha ne járj színésznővel” – ezt a tanácsot Al Pacino adta neki.

23. A Mindörökké Batmanben (1995) Robin szerepe közte és Leonardo DiCaprio között dőlt el a végén, az ő javára. A legfontosabb demográfiai csoportba tartozó gyerekeket megkérdezték, hogy szerintük melyikük nyerne egy harcban. O'Donnell legyőzte DiCapriót.

24. A felesége, Caroline általános iskolai tanárnő.

25. Két lánya és három fia született Caroline-tól: Lily Anne O'Donnell 1999-ben, Christopher Eugene O'Donnell Jr. 2000-ben, Charles McHugh O'Donnell 2003-ban, Finley O'Donnell 2006-ban és Maeve Frances O'Donnell 2007-ben. Vagyis idén decemberben már a legkisebbjük is betölti a 18-at.

26. Először neki ajánlották fel J ügynök szerepét a Men in Black – Sötét zsaruk (1997) című filmben, de ő elutasította, így került végül a karakter Will Smith-hez. Ezt a döntését azóta minden bizonnyal megbánta.

27. Ugyanazt a karaktert (G. Callen) négy különböző sorozatban is játszotta: az NCIS: Naval Criminal Investigative Service-ben, az NCIS: Los Angelesben, az NCIS: Hawaii-ban és a Hawaii Five-0-ban.

28. A fiatalkori modellkarrierjét akkor kezdte el, amikor az egyik nővére, Sally rábeszélt egy tehetségkutató ügynököt, hogy nézze meg Christ.

29. 1996 óta ugyanazzal a kaszkadőrrel, Jimmy Mcconnell-lel dolgozik együtt minden projektjén.

30. A közkeletű tévhit ellenére nincs rokonságban a színésznő Rosie O'Donnell-lel. Amikor vendégként megjelent Rosie talkshow-jában, a műsorvezető tréfásan a kistestvérének nevezte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Gáspár Evelin: Nem fogok gyűlölködni – bemutatták a Sztárbox idei versenyzőit, vannak meglepő nevek és nagy visszatérők is
Többek között Ambrus Attilának, PSG Oglinak, Kamarás Ivánnak, Csipának, Laky Zsuzsinak és a G.w.M.-Kulcsár Edina házaspárnak szurkolhatunk ősztől a ringben.


Nagy titkolózás előzte meg az RTL sajtótájékoztatóját, előzetesen csak annyit lehetett tudni, hogy a műsorvezetői hármasból Csobot Adél és Szujó Zoltán mellől távozik Héder Barna, Ember Márk érkezik a helyére. Talán kevesen tudják, hogy Héder Barna a kulisszák mögött is fontos szerepet vállalt a Sztárbox készítésében. Verebély Marcell senior kreatív producer elmondása szerint ő segített kitalálni, hogy lehetne a Sztárboksz egyszeri műsor helyett több epizódból álló sorozat.

Némi csalódást okozott, hogy pont Ember Márk nem vett részt a sajtótájékoztatón, pedig jóval érdekesebb némelyik versenyzőnél. Szujó Zoli szerint megérdemelt pihenését tölti, és közben tanulja a boksz szabályait. Az mondjuk, nem árt. Főleg, hogy Héder távozásával a műsorvezető trióból Zoli az egyetlen, aki sportújságíróként konyít is valamit a műsor témájához. Bár talán két évad alatt már Adélra is ragadt valami. Igaz, Tilla például számos énekes tehetségkutatót vezetett már úgy, hogy énekelni érdemben nem tud.

Ugyancsak távozott Szépréthy Roland – utóbbit annyira nem bánom, eddig sem igazán értettem, mért ültették le Kokó mellé a pizsamamodellt.

Ha valakinek mégis hiányzik, Roland a Megasztár műsorvezetőjeként éled újjá hamvaiból – stílusosan Ördög Nóra oldalán.

A Sztárbox online tartalmait mostantól Pető Brúnó szolgáltatja majd.

Férfi könnyűsúly

  • Miller Dávid (színész, műsorvezető) – Richter József (artista),
  • Molnár Tamás (énekes) – Zdroba Patrik (énekes)
  • Fenyő Iván (színész) – Ördög Tibor „Csipa” (énekes)
  • Meszes Balázs (énekes) – ifj. Schobert Norbert

Idén 3 férfi és egy női kategória lesz, kategóriánként 4-4 mérkőzéssel. Verebély Marcell a Szeretlek Magyarországnak elárulta, mi okozza a nemek aránytalan jelenlétét:

– Tavaly két súlycsoportra osztottuk a hölgyeket, de az az igazság, hogy a férfiak körében nagyobb a hajlandóság. Szerintem abban Kokó is egyetértene velem, hogy az ökölvívás alapjában egy férfiakhoz közel álló sport. Természetesen hölgyek is kiválóan űzik, ezért is van nálunk egy súlycsoport a hölgyeknek, de a sztárok körében a férfiakat sokkal könnyebb rávenni.

Verebély azt is elmondta, leginkbáb a konkrét nevektől függ, hogy egy-egy mérkőzés mennyire nézett, de egyre inkább érezehtő az is, hogy a jó mérkőzéseket szeretik a nézők. Arról, hogy milyen szempontok alapján válogatják a szereplőket, így beszélt:

– Mindig annak a híve vagyok, hogy fedjük le a nézői igényeket. Teljesen más szól egy idősebb nézőnek, vagy egy fiatalabb nézőnek, egy hölgynek vagy egy férfinak. Ezért úgy próbálunk válogatni, hogy a legjobb nevek legyenek, de különböző területekről.

Végezetül az új műsorvezetőről, Ember Márkról kérdeztem a producert.

– Márk a Reggeli oszlopos tagja. Hogy mást ne mondjak, Miller Dávid is a reggeliben kezdett műsort vezetni, úgyhogy a Reggeli a fiatal műsorvezetők keltetője. Ember Márkban azt látom, hogy egyre talpraesettebb, egyre ügyesebb, és remélem, hogy ezt a lehetőséget is jól ki tudja használni.

Férfi középsúly

  • Ambrus Attila (a "Viszkis") – Sziklai Mátyás (rapper)
  • Kamarás Iván (színész) – Lotfi Begi (DJ)
  • Pápai Joci (énekes, műsorvezető) – Kocsis Dénes (színész)
  • Bódi Bence (influenszer) – Varga Márk „G.w.M” (rapper)

Az ilyen műsorokban mindig van néhány olyan arc, akit nem ismerek, vagy legalábbis ránézésre nem ugrik be kicsoda. Van néhány olyan szereplő, akik kizárólag onnan vannak meg, hogy rendszeresen forgolódnak a különböző valóság és celebshow-kban (Gábor Zsazsához hasonlóan arról híresek, hogy híresek).

Volna is ezzel kapcsolatban egy ötletem: készíthetne valaki egy speciális, exkluzív pecsételős könyvet, ahol a celebek gyűjthetnék melyik műsorban szerepeltek már. A végén ahogy gyűlnek a pecsétek, jutalmakat kaptak. Három Hal a tortán, Dancing With the Stars vagy Árulók szereplést beválthatnak egy Konyhafőnök VIP-re. De aki az Álarcos énekesben szerepel, az kétszer kimarad a dobásból.

Aki talán a leginkább kilóg ebből a celeb közegből, az Radics Peti, aki Facebook idióták című online sorozatával szerzett magának ismertséget. Meg is kérdeztem, hogy érzi magát:

– Furcsán és idegenül. De a Sztárbox abban különbözik sok más tévés showműsortól, hogy itt tényleg csinálni is kell valamit.

Attól viszont nem fél, hogy a rajongói elpártolnak tőle a műsor miatt.

– Mivel most derült ki, hogy versenyzek a műsorban, még nem tudni, mit szólnak majd. Azt gondolom, ha egy számomra teljesen idegen formátumba, mondjuk egy főzős vagy talkshow-jellegű műsorba mennék, talán jogosabb lenne a kétkedés. De mivel ez a műsor komoly felkészülést és erőfeszítést igényel, úgy érzem, ennek van súlya. És remélem, ezt a közönség is látja majd.

Ellenfele a dumaszínházas Lakatos Laci lesz. Radics Petit alighanem azzal a reménnyel válogatták be az alkotók, hogy a képernyő elé ültessék azokat is, akik amúgy talán be se kapcsolnák a tévét. Ugyancsak ezt a réteget célozhatja Sidlovics Gápor "Sidi" gitárhős, aki néhány hete távozott a Tankcsapdából. Lényegesen rosszabbul járt, mint zenésztársa, a Tankcsapda dobosa, Fejes Tomi, aki a Kincsvadászokban licitálgat, és senki nem akarja szétverni a képét – vagy ha akarja is, visszafogja magát.

Valószínűleg a valóság showk és az Insta kedvelői kedvéért választották be a mezőnybe a hadarós beszédéről (is) híres PSG Oglit, akiről annak idején, a Kőgazdag fiatalok kapcsán írtam mérsékelten kedves dolgokat is.

Kíváncsian várom, mire megy majd egy olyan helyzetben, amit nem lehet pénzzel megoldani. A ringben általában eljön az igazság pillanata.

Első ellenfele egyébként Molnár Gusztáv színész lesz, aki az egész versenyt egy belső utazásnak tekinti.

A mezőny érdekes színfoltja, hogy házaspár is indul: G.w.M. férfi középsúlyban, Kulcsár Edina pedig kizárásos alapon női könnyűsúlyban lép a ringbe. El tudom képzelni, milyen lehet náluk most egy családi vacsora. Vagy egy családi veszekedés.

A színészvilágot is többen képviselik, a már említett Molnár Gusztáv mellett láthatjuk Balogh Edinát, Kocsis Dénest, Kamarás Ivánt és Fenyő Ivánt is. Utóbbi ellenfele Csipa lesz, aki megjegyezte, jobban örült volna, ha Iván "apukáját", Fenyő Miklóst kapja, utalva erre a kettejük közti korkülönbségre. Bár 9 év barátok közt mit számít.

Férfi nehézsúly

  • Papp Olivér „PSG OGLI” (médiaszemélyiség) – Molnár Gusztáv (színész)
  • Kembe Sorel (olimpikon, műsorvezető, színész) – Dudás Miklós (világbajnok kajakozó)
  • Radics Péter (zenész, tartalomgyártó) – Lakatos László (humorista)
  • Sidlovics Gábor (gitáros) – Noé Viktor (színész)

Fenyő Iván közismerten nagyon spirituális alkat, ezért a harc filozófiájáról beszélgettem vele:

– Mindig is érdekeltek a küzdősportok – mondja Iván. – Boksz ugyan sajnos eddig nem volt, de tizenhét évig dzsúdóztam. A harcos útja, a szamuráj út, a busidó csatlakozik a spiritualitáshoz. Az igazi harcosság, nem az, hogy a másikat kinyírod, lealázod. A tisztelet a másik felé, a teljes éned beleadása, a totális jelenlét. Így valahogy.

Ez érdekel engem ebben. A saját korlátaim legyőzése, meghaladása.

Felvetettem, hogy a míg a távolkeleti küzdősportok mögött valóban mindig húzódik valamiféle filozófia, a bokszról ez nem mondható el.

– Hát ez az. Nincs mögötte az a fajta mély filozófia, mint a japán harcművészetek mögött, vagy csak én nem tudok róla. Miközben gyönyörű sport. Annyit mondanak persze, hogy "menj előre, adjál, gyere, verd"! Ott mindenki szerint a győzelem a lényeg. De én nem egészen így állok hozzá. Nekem nem ez a legfontosabb ebben.

Nyilván jó lenne nyerni, de… ahogy Molnár Gusztáv mondta az előbb a színpadon, ez tényleg egy önismereti út. A belső gátak, félelmek legyőzése, önmagad megismerése a harcban.

Én így állok hozzá, még ha boksz is. Nem a győzelem a lényeg, hanem hogy teljesen tisztán, mindent bele tudjak adni. Aztán majd meglátjuk, hogy az kinek mennyire elég. Úgy is mindannyian mindig Isten kezében vagyunk. Magaddal kell versenyezz. Az elméddel, a korlátaiddal és a határaiddal – az a legnehezebb. Semmi ellenségesség, mert az ellenfél az nem ellenség. Az ellenfél által tanulunk magunkról, akinek ezért a legnagyobb tisztelet jár.

Az idei évad érdekessége, hogy most először a korábbi szereplők közül többen újra ringbe lépnek. Pápai Joci tavaly felkészülés közben megsérült, akkor Szecsei Valter ugrott be a helyére. Idén azonban Joci remélhetőleg végre harcba szálhat. Ellenfele Kocsis Dénes.

Ismét ringbe lép Miller Dávid is, aki tavaly orrtörés miatt már menet közben lépett vissza a versenytől, annak akkor Sárközi Ákos örülhetett. A Magyar Nemzeti Cirkusz vezetőjével, Richter Józseffel csap majd össze.

Úgy látszik, Schóberték kötöttek valami külön paktumot az RTL-lel arról, hogy nem múlhat el Sztárbox évad nélkülük. Amikor megláttam Norbit és lányát az egybegyűltek között, azt hittem, Lara tér vissza, de tévedtem. Ifjabb Schóbert Norbi gondolta úgy, hogy ismét felveszi a kesztyűt. Idén annyival jobbak az esélyei, hogy az első évad óta folyamatosan bokszol.

Üde színfolt lehet a mindig vidám és energikus Molnár Janka Sára, aki szokatlan területről, elméleti fizikusként robbant be a celebvilágba A híd című reality műsorban.

Influenszerként azon kevesek egyike, aki valami hasznos és értelmes dologgal foglalkozik.

A hölgyek közül azonban most nem őt, hanem Gáspár Evelint sikerült diktafon végre kapnom, aki különleges ruhájával keltett feltűnést: azok az újságcikkek díszítették, amelyek pozitívan írtak róla.

– Természetesen sok minden megváltozott az életemben – mondja Evelin mikor arról kérdezem, milyen hatással van rá a felkészülés. – Sok lemondással, életmódváltással jár, szigorú napirendet alakítottam ki. Nyilván ez a mentalitásomra is hat, mert megkomolyodtam, és a saját magamba vetett hitem napról-napra egyre jobban erősödik.

Reggel hatkor felkelek, elmegyek edzeni, lenyomom a munkát, és még egyszer elmegyek edzeni. És még ezek után főzök, takarítok, kutyázok. Sok erőt és energiát igényel, és ha sikerül teljesítenem egy ilyen napot, akkor azért megveregetem a saját vállamat.

Evelin közismerten elég temperamentumos személyiség, ami a ringben nem mindig előnyös.

– Persze, hát cigány vagyok, a mi alapvető üzemanyagunk a temperamentum – reagál a felvetésre. – Az edzőm, Berki Feri mindenben segít, elmondja az instrukciókat. Nem vagyok egy vadember. És komoly orvosi ellenőrzésen estünk át, aki mentálisan nem alkalmas, azt nem engedik a ringbe.

Azt is elmondta, hogy a családja egyáltalán nem félti, mindenben támogatják a felkészülés során. Végül azt kérdeztem, hogy látja az esélyeit.

– Nem akarok esélyeket latolgatni. Győzzön az, aki megérdemli, aki több energiát, munkát és alázatot fektetett bele. Nem fogom sem lebecsülni magam, sem felpozícionálni.

Nem fogok gyűlölködni az ellenfelemmel, mert az számorma méltatlan. Nem az ellenfelemet járatnám le vele, hanem saját magamat.

31 éves koromra ezt megtanultam. A Jóisten majd mindent elrendez.

Mindenképp a mezőny érdekesebb indulói közé tartozik még Ambrus Attila, Laky Zsuzsi, illetve az X-Faktorból megismert Zdroba Patrik.

A sportszakmai színvonalért idén is Kokó felel, aki immár a boksz szövetség elnökeként a szakág teljes támogatásáról biztosította a műsor készítőit és nézőit egyaránt, és bár elismerte, hogy a pontozás kicsit szubjektív műfaj, objektív döntéseket ígért.

Női könnyűsúly

  • Kulcsár Edina (szépségkirálynő, influenszer) – Laky Zsuzsi (szépségkirálynő, influenszer)
  • Bernáth Odett (fitneszversenyző, influenszer) – Kocsis Alexandra (fitneszversenyző, influenszer)
  • Balogh Edina (színész) – Molnár Janka Sára (fizikus, influenszer)
  • Gáspár Evelin (médiaszemélyiség, műsorvezető) – Szorcsik Viktória (színész, műsorvezető)

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
„Mikor azt hiszed, hogy nyomasztóbb már nem lehet soha” – Megjelent az Esti Kornél hetedik nagylemeze
A világ egyre nehezebb hely, és ezt a zenekarok sem rejtik kevésbé véka alá. Az Esti Kornél hetedik nagylemeze a fesztiválkoncertek elé mind mondanivalóban, mind zeneileg súlyos slágereket hoz.


Az Esti Kornél meghatározó alakja a hazai zenei szcénának, akik nagylemezek tekintetében általában nem játszanak döntetlenre. A világ súlya végtelen külön aspektusban jelenik meg, illetve egyre többször találkozunk közéleti, politikai kitekintéssel is.

Az új album elkészüléséről így meséltek: „Ez a lemez egy elképesztően sűrű alkotói időszak eredménye. Annyira friss még az élmény, hogy hirtelen nem is tudom, mit emeljek ki a sok dolog közül, ami eszembe jut. Nagyon komoly csapatmunka volt az elejétől a végéig, soha nem próbáltunk ennyit, nem foglalkoztunk ennyire intenzíven a szövegekkel. Nagyon szerettük csinálni, nem könnyű elengedni. Az elmúlt két-három hónapban szó szerint minden nap ezzel keltünk és feküdtünk.

Sok minden kijött belőlünk, a világ az előző lemez óta talán még szarabb hely lett, Magyarországról nem is beszélve.

Ebben az értelemben rohadtul elegünk van a dolgokból. Másrészt pedig nagyon szerencsések is vagyunk. Azt csinálhatjuk, amit a legjobban szeretünk, a saját életkörülményeinkre sem lehet panaszunk. Ez pedig nyilván elégedettséggel, szeretettel tölt el bennünket. Van mit vesztenünk. Ilyen értelemben is gondolunk az Elég-re. Ez a lemez most az Esti Kornél tagjainak közös valósága, amit együtt teremtettünk a semmiből” – mondta a lemezről Lázár Domokos, az Esti Kornél egyik frontembere, aki nem mellesleg a lemez produceri, felvételi, keverési és mastering feladatait is ellátta.

Az Esti Kornél a fesztiválszezon során a legtöbb nagy fesztiválon elcsíphető, az önálló Budapest Parkos koncertjükre pedig Július 31-én kerül sor.

Esti Kornél – Elég

Link másolása
KÖVESS MINKET: