HÍREK
A Rovatból

Emmy-gála: A korona és a Ted Lasso söpörte be a fő díjakat

A begyűjtött trófeák alapján a streamingszolgáltatók vették át a vezetést a hagyományos tévécsatornáktól.
MTI - szmo.hu
2021. szeptember 20.



A korona kapta a legjobb drámai sorozat, a Ted Lasso a legjobb vígjátéksorozat, A vezércsel pedig a legjobb mini- vagy antológiasorozat díját a helyi idő szerint vasárnap este Los Angelesben megrendezett 73. Emmy-gálán.

A koronavírus-járvány miatt korlátozott számú közönség részvételével megtartott ceremónián, amelynek házigazdája a színész-stand up komikus Cedric the Entertainer volt, a begyűjtött trófeák alapján a streamingszolgáltatók vették át a vezetést a hagyományos tévécsatornáktól.

A Netflix a brit királyi családról szóló A koronával hét, A vezércsel című sakkdrámával két Emmyt szerzett. Az Apple TV+ sorozata, a Ted Lasso pedig négy díjjal távozott a gáláról.

"Nem találok szavakat" - mondott köszönetet Peter Morgan, aki alkotója és írója is volt A korona című sorozatnak, amelynek színészeit, forgatókönyvét és rendezését is Emmy-díjjal jutalmazták.

Az asztalok köré ültetett sztárok felállva ünnepelték Debbie Allen színész-táncos-koreográfust, az amerikai televíziós akadémia kormányzói díjának nyertesét, akit Frank Scherma, az akadémia elnöke is köszöntött.

A legjobb színésznő és színész díját a vígjátéksorozatoknál Jean Smart (Hacks) és Jason Sudeikis (Ted Lasso) vehette át.

A szintén álló ovációval köszöntött színésznő, aki az estén a negyedik Emmy-díját vehette át, beszédében fél éve elhunyt férjéről, a színész Richard Gillilandről is megemlékezett.

"Ennek a sorozatnak a lényege a család, a mentorálás, a csapatmunka. Enélkül én sem lennék itt" - hangsúlyozta Jason Sudeikis, aki első Emmy-jelölését váltotta díjra a Tedd Lasso főszereplőjeként. A brit focicsapathoz érkező amerikai edzőről szóló széria női és férfi mellékszeplője, Hannah Waddingham és Brett Goldstein is díjazott lett.

A drámasorozatoknál A korona két sztárja, Josh O'Connor és a Londonból bejelentkező Olivia Colman kapta a férfi és női főszereplőnek járó díjat, emellett a szereplőgárdából epizódalakításáért Tobias Menzies és Gillian Anderson is Emmy-díjas lett.

A II. Erzsébetet játszó Colman a díjat egy rendkívüli utazás szép befejezésének nevezte. A meghatott színésznő édesapjáról is megemlékezett, akit a világjárvány idején veszített el.

A mini- vagy antológiasorozatok mezőnyében a legjobb színész díját az este kevés meglepetéseinek egyikeként a Halston főszereplője, Ewan McGregor kapta. A legjobb színésznő Emmyjét pedig Kate Winslet vehette át az Easttowni rejtélyek című HBO-produkcióban nyújtott alakításáért. Ezért a szériáért Evan Peters a legjobb férfi mellékszereplő, Julianne Nicholson pedig a legjobb női mellékszereplő díját nyerte el.

"A forgatókönyv hűen ábrázolta a hétköznapok borzalmait és szépségeit, és különösen a nők életét" - emelte ki Nicholson, aki Petersszel együtt a főszereplő Winsletet is méltatta.

Az antológiasorozatok forgatókönyvírói díját az állva ünnepelt Michaela Coel kapta a Tönkretehetlekért. Bár idén rekord számú színes bőrű jelöltje volt a televíziós akadémia díjainak, Coelen kívül végül csak RuPaul, a RuPaul's Drag Race című valóság-versenysorozat sztárja és a Hamilton szereposztása lett díjazott.

A díjátadón a szeptember 6-án elhunyt Emmy-jelölt színészről, Michael K. Williamsről is megemlékeztek.

A Los Angeles belvárosában megrendezett Emmy-díjátadón nagyjából ötszázan vettek részt. A műsort készítő producerek a ceremóniával azt is hangsúlyozni akarták, hogy a televíziózás jelentősége mennyire megnőtt a járvány idején.

(Illusztráció: Gera Marina színésznő az Örök tél című filmben nyújtott alakításáért kapott Emmy-díja a Magyar Filmlaboratórium épületében 2019. december 4-én. MTI/Mónus Márton)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Leállhat az internet, tévé és telefon – mutatjuk, hol nem lesz Telekom-szolgáltatás a jövő héten
A cég szerint a korszerűsítés elkerülhetetlen. A karbantartások idején több településen is akár órákra megszűnhet az internet, a televízió vagy a telefon.


2025. október 13-tól kezdődően több magyar településen is időszakos szolgáltatáskiesésre kell számítani a Magyar Telekom hálózatfejlesztése miatt. A karbantartások az internetet, a tévét és a telefonos szolgáltatásokat is érinthetik.

A Telekom honlapján már elérhető a részletes lista arról, hogy pontosan melyik városban és mikor várható kiesés.

Budapesten, a XI. és XXII. kerület egyes részein, valamint Tekenyén, Zalaszentgróton és Nyíregyházán október 13-án reggel 8 és október 14-én 18 óra között fordulhat elő szolgáltatáskiesés, legfeljebb 30 percre. Ugyanez az időszak vonatkozik Perenyére és Szombathelyre is, ahol szintén hasonló hosszúságú kimaradás várható.

Kapuváron, Vaspörön és Zalaháshágyon október 13-án késő este 23 órától másnap hajnal 3 óráig tartó időszakban akár 240 perces szünet is előfordulhat.

Balástya, Kistelek és Pusztaszer egyes részein október 13. és 17. között akár 180 percig is eltarthat a kimaradás. Budapest XVIII. kerülete, valamint Esztergom, Veresegyház és Kartal is érintett október 13. és 24. között – itt szintén 180 perces kiesésre kell felkészülni.

Október 14-én éjfél és reggel 6 óra között Átány, Besenyőtelek, Dormánd, Erdőtelek és Tenk lakói tapasztalhatnak legfeljebb 60 perces kimaradást. Ezzel egy időben több borsodi település – többek között Abaújkér, Encs, Boldogkőváralja, Gibárt és Vizsoly – is érintett, itt akár 300 perces szolgáltatáskiesés is előfordulhat.

Bugacon, Bugacpusztaházán, Jakabszálláson, Kecskeméten és Kisfüzesen október 14-én éjféltől hajnali 4-ig legfeljebb 240 percig tarthat a szünet.

Másnap, október 15-én éjféltől 5 óráig Békés, Dévaványa, Füzesgyarmat, Gyomaendrőd, Köröstarcsa és Mezőberény településeken is előfordulhat akár 300 perces kiesés. Ugyanezen a napon reggel 7 és 11 óra között Albertirsán 5 percre, 8 és 18 óra között pedig Hegyeshalmon és Budapest XI. kerületének bizonyos részein 30 percre szűnhet meg a szolgáltatás.

Október 16-án éjféltől reggel 6-ig Kisköre és Kömlő, majd 7 és 11 óra között ismét Albertirsa egyes részei érintettek. Szintén október 16-án, éjféltől hajnali 5 óráig több baranyai településen – köztük Komlón, Pécsen, Kozármislenyben és Pécsváradon – is kimaradásokra lehet számítani, akár 240 percen keresztül.

Budapest II. kerületének egyes részein október 16-án 23 óra 1 perctől másnap reggel 5 óráig tartó időszakban akár 330 perces kiesés is előfordulhat.

A szolgáltató azt javasolja, hogy ha valaki a megadott időszakon túl is üzemszünetet tapasztal, és digitális elosztót használ, indítsa újra a készüléket. A Telekom közleménye szerint „amennyiben valaki a jelzett időszakokon túl is üzemszünetet tapasztal a szolgáltatásokban, és rendelkezik digitális elosztóval, akkor indítsa újra a készüléket, amelynek segítségével az esetleges hibák megszűnnek”. Ha ez nem oldja meg a problémát, az ügyfélszolgálat ingyenesen hívható a 1414-es telefonszámon.

Korábban szeptemberben is zajlott már egy tervezett karbantartási hullám a Magyar Telekomnál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Meghalt a kaposvári Roxínház 10. osztályos színésze
A gimnazista lány hónapokig küzdött a betegségével, de szervezete végül feladta a harcot. Megható sorokkal búcsúzott tőle a színház és az iskolája is.


Szívszorító hírt osztott meg a kaposvári Roxínház: elhunyt a társulat egyik fiatal tagja, a 10. osztályos gimnazista Hajdu Lotti.

A színház egy megható Facebook-posztban búcsúzott a lánytól. A bejegyzés elején ezt írták:

„Drága Lotti! Tudjuk, most mosolyognak az angyalok, mert egy TÜNDÉR érkezett közéjük. Ők, most odafent a mennyországban már biztos megkértek, hogy ha úgy adódik, segítsd nekik megvédeni a mennyei grundot, mert tudják, neked ebben már tapasztalatod van.”

A búcsú szövege így folytatódik: „Néhány hónapja még itt védted Te is a grundot velünk. Dacoltál a betegséggel, harcoltál, küzdöttél. (...) Aztán tegnap kaptuk a hírt, hogy szükség van rád az égi színpadon is, a fenti GRUNDON és elmentél megvédeni...”

A poszt végén ezekkel a sorokkal emlékeztek meg róla:

„Drága Lotti! Tudod: „...van egy könyv, nekünk azt mondták, az a címe, hogy BÁTORSÁG!!!!...” És most tényleg elfogytak a szavak...”

Lotti iskolája is megemlékezett róla saját honlapján. Azt írták: „Lotti élete a tiszta lélek és a kitartás példája volt. Bár hosszú ideje harcolt, soha nem adta fel a reményt és a vidámságot, mosolyával fényt vitt a körülötte lévők életébe.”

(via Sassy)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Így már mindenki számára világos lehet, hogy a Mi Hazánk nem akar kormányváltást
A Tisza Párt elnöke szerint Dúró Dóra felváltva dicsérte Orbánt és Gyurcsányt, róluk pedig felmondta „Orbánék ócska hazugságait”.


„Mostanra pontosan kiderült, hogy ki küzd a korrupt orbáni világ leváltásán és kik azok, akik a valaha volt legkorruptabb miniszterelnök hatalomban tartásán dolgoznak” – így reagált Magyar Péter Dúró Dóra Mandinernek adott interjújára a Facebookon.

A Tisza Párt elnöke szerint Dúró a Hotel Lentulai című műsorban felváltva dicsérte Orbánt és Gyurcsányt, a Tisza Pártról pedig felmondta „Orbánék ócska hazugságait”.

„Így már mindenki számára világos lehet, hogy a Mi Hazánk nem akar kormányváltást. Épp ellenkezőleg, ők vagy kívülről, vagy belülről, de az orbáni hatalom részesei akarnak lenni”

– írta Magyar Péter, aki szerint soha nem volt még egyértelműbb, hogy ki Orbán Viktor valódi ellenzéke, és kik a kitartottjai.

„Lehet persze a kamu ellenzékiséget konteókkal leönteni, multiban vásárolt ruhában globalistázni, fóliázni és darálni, de ha valaki Orbánt akarja hatalomban tartani, akkor annak se a magyar családok, se a magyar vállalkozók vagy gazdák, se a valódi magyar szuverenitás nem számít.

Ahogy már beszámoltunk róla, Dúró Dóra arról is beszélt az interjúban, hogy a Mi Hazánk senkivel nem készül koalícióra a 2026-os választás után, és szerinte egy szoros Fidesz-Tisza állásnál „sokkal nagyobb lesz a Mi Hazánk érdekérvényesítő képessége”, mert nagyobb arányban tudják érvényre juttatni a programjukat, mint eddig. Miközben Orbán Viktor politikai pályafutását felemás módon ítéli meg, a műsor jelentős részében kritizálta Magyar Pétert és a Tisza Pártot.

A Tiszát egy globalista pártnak nevezte, Magyar Péter pedig szerinte az Európai Bizottság globalista politikáját valósítaná meg Magyarországon.

A Tisza Párt elnöke tavaly február óta rendszeresen azzal vádolja a Mi Hazánkat, hogy a Fidesz szatelitpártja, ezt pedig Toroczkai László többször is nehezményezte, emlékeztet rá a Telex.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Kigyulladt Mészáros Lőrinc cégének munkagépe, órákig nem jártak a vonatok a Nyíregyháza-Nyírtelek vonalon
Mintegy 600 méteren megsérült a felsővezeték a tűzeset miatt. A Miskolc-Nyíregyháza szakaszon közlekedő vonatok menetrendje vasárnap délután állhat helyre.


Leállt a vasúti közlekedés vasárnap a Nyíregyháza-Nyírtelek vonalszakaszon. A Mávinform tájékoztatása szerint

Nyíregyházánál egy munkagép kigyulladt az éjszakai vágányszabályozás során, emiatt mintegy 600 méteren megsérült a felsővezeték.

A helyreállításig az érintett szakaszon vasárnap kora délutánig szünetelt a vonatforgalom, az utasok pótlóbuszokkal tudtak utazni. A MÁV később közölte, hogy délután fél egyre befejezték a felsővezeték helyreállítását Nyíregyházánál, így ismét közlekedhetnek a vonatok Nyírtelek felé, felől.

A Miskolc-Nyíregyháza szakaszon közlekedő vonatok menetrendje vasárnap délután állhat helyre.

A társaság azt is tisztázta, hogy az éjszaka kigyulladt munkagép nem a MÁV-csoport, hanem külső vállalkozó járműve volt. „Első a műszaki mentés és a forgalom helyreállítása, utána következhet a felelősség kérdése” – írták a Mávinform oldalon.

A 444.hu vasútbarát oldalakra hivatkozva azt írja,

a Mészáros Csoporthoz tartozó V-Híd vágányszabályzó géplánca kapott lángra

a szakaszon az éjszaka, emiatt sérült a felsővezeték is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk