FELFEDEZŐ
A Rovatból

„A valódi üzenet, hogy az aranyérem többet ér, mint egy olimpikon egészsége”: eldobhatók lennének a sportolók?

Számos tornászcsillagot megtörtek és végleg kimerítettek. Simone Biles elismerést érdemel, amiért kiáll a saját egészsége mellett - véli egy posztoló.
Fotó: Olympics/YouTube - szmo.hu
2021. július 28.


Link másolása

Miért tekintjük alapvetőnek, hogy egy olimpikon akkor is versenybe száll, amikor testileg vagy lelkileg nincsen jó állapotban? - tette fel a kérdést a Facebookon a Byron Heath nevű felhasználó.

A férfi annak kapcsán osztotta meg a gondolatait, hogy Simone Biles, az amerikai tornászcsillag a mentális egészségére hivatkozva mondta vissza a részvételt az olimpián.

“Tegnap néztük újra Kerri Strug (egy korábbi, hasonlóan ismert tornász - lásd lejjebb) híres “egylábas” gyakorlatát. Meghatározó pillanat volt, amit még én is gyerekként láttam. A gyerekeim is végignézték, ahogyan Strug elrontja a gyakorlatot, megsérül, aztán visszabiceg és újra elrugaszkodik.

Valamiért most mégsem nyűgözött le annyira a dolog. Igazság szerint kicsit rosszul éreztem magam tőle. Talán apaként és tanárként kissé ellágyultam, de nem láttam mást, csak a lány tekintetét.

Strug az edzőjére, Károlyi Bélára nézett, könyörgő, rémült szemekkel. Károlyi azonban újra és újra ráüvöltött: “Meg tudod csinálni!”

A gyerekeim nem lelkesedtek, amikor Strug másodjára is landolt. Ehelyett a homlokukat ráncolták, amikor a tornásznő összeesett és elsírta magát.

Kerri Strug az 1996-os atlantai olimpián szenvedett balesetet a gyakorlat elvégzése közben: rosszul ért földet, így megsérült a bokája. Habár utólag már tudható, hogy az amerikai csapat így is aranyérmet szerzett volna, ekkor az orosz csapat utolsó ugrása még hátravolt. Strugot ezért edzője, Károlyi Béla felszólította, hogy a sérülés ellenére ismételje meg az ugrást. Az akkor 18 éves lány csak egy pillanatra tudott megállni a sérült lábán, az edzője ölben vitte le a gyakorlat után. A kórházban harmadfokú oldalirányú ficammal és ínsérüléssel látták el. Az ugrás bebiztosította az aranyérmet az amerikaiak számára, Strugnak azonban a sportolói karrierje végét is jelentette.

“Miért ugrott, ha fájt neki?” - kérdezte az egyik lányom, amire rizsáztam valamit a bajnokokról és az olimpia szellemiségéről. Pedig bennem is ott motoszkált a gondolat: Strugnak nem kellett volna újra ugrania” - írja a férfi.

Heath azzal folytatja: ezek után arra is rádöbbent, hogy a román-magyar származású edzőnek, Károlyi Bélának inkább azonnali segítséget kellett volna hívnia a lesérült tornászhoz. Ehelyett követelte, hogy a lány ugorjon újra. Az edző így kierőszakolta az aranyérmet, ami többet jelentett számára, mint Strug egészsége.

"Habár Strug jó eséllyel maga is szerette volna folytatni, a tornászokat rendszeresen bántalmazzák érzelmileg és fizikailag, miközben egyfolytában azt sugalmazzák nekik: mindenáron győzniük kell" - hangsúlyozza a férfi.

A sérülés következtében Strugnak végül 18 évesen kellett felhagynia a tornászkarrierrel:

“Számos tornászcsillagot megtörtek és végleg kimerítettek, hogy aztán a süllyesztőbe vessék őket. Károlyi és a hozzá hasonlók folytatták a karrierjüket, míg a sportolókat eldobható forrásoknak tekintették.

Ma Simone Biles, minden idők legjobb tornásza úgy döntött, a fizikai és mentális egészségére hivatkozva visszalép a versenytől. Már meg is jelentek a posztok és a kommentek arról, hogy Biles “cserbenhagyta az országot”, “lelépett”, “nem lehet a legjobb, ha nem bírja a nyomást”. Ezek a kommentek sem jobbak, mint Károlyi, aki közölte egy rémült szemű, sérült tinivel, hogy újra ugornia kell. A valódi üzenet itt az, hogy az aranyérem többet ér, mint egy olimpikon egészsége” - írja a férfi.

Heath szerint a tornászoknak nem kellene magukat tönkretenni, csak hogy megfeleljenek a mi elvárásainknak. Szerinte az sem probléma, ha kevesebb aranyat nyerünk, amíg valódi támogatást és empátiát biztosítunk az olimpikonoknak.

“Remélem, Bilesnak inkább azt az üzenetet küldjük, hogy egy kiváló tornász, nagyszerű példakép és erős nő. Ezen semmi nem változtat. Biles, kérlek, ne add fel a jóllétedet a mi szórakoztatásunkért és a nemzeti büszkeségünkért! Arra is büszkék lehetünk, hogy tudtad, mikor kell visszalépni. Ezzel még jobb példát állítasz a lányaink elé” - zárja a férfi.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Kiderült: ez a testrész árulkodik a férfi nemi szerv méretéről, megdőlt a láb- és kézméret elmélet
Kutatók alaposan megvizsgálták a témát, és kiderítették, hogy az eddigi teóriák hibásak voltak, mert egy egészen más testrész mérete mutatja meg a férfi nemiszerv méretét.

Link másolása

Megcáfolta egy tanulmány a korábbi teóriákat. Sokáig úgy tartották, hogy "nagy láb, nagy pénisz", de a kéz méretből is többen következtetéseket próbáltak levonni.

Japán kutatók azonban most új testrészt találtak: szerintük az orr mérete szorosabb összefüggést mutatott a péniszmérettel.

Vizsgálatuk alapján az derült ki, hogy

a nagyobb orrú férfiaknak átlagosan legalább 5,3 hüvelyk, körülbelül 13,5 centi hosszú volt a pénisze merev állapotban, míg a kisebb orrú férfiaknak 4,1 hüvelyk, azaz 10,4 centi.

A tanulmányt Dr. Rena Malik, egy Beverly Hills-i sebész értékelte a Diary of a CEO podcastnek - írja a The Sun. A szakember szerint a tanulmány megcáfolta a láb- és péniszméret közti összefüggéstt.

Ugyanakkor az is kiderült, hogy harminc év alatt változott a férfi nemiszerv mérete, 25 százalékkal nőtt, így a 12,2 centiről 15,2 centire nőtt.

Aa Basic and Clinical Andrology című szaklapban megjelent tanulmány arról írt, hogy 124 férfi boncolásából származó adatok alapján nézték a nemi szerv és más testrészek méretének összefüggését, és itt is az derült ki, hogy a lábméret nem befolyásoló.

A kutatók szerint már az anyaméhben eldől a pénisz mérete, ami független a férfi korától, magasságától és súlyától.

Dr. Malik sebész szerint a pénisz növelhető, mert megfelelő húzóeszközzel akár két centivel is nagyobb lehet.

Egy másik tanulmány még egy összefüggést talált: az Asian Journal of Andrology című szaklapban publikáltak szerint a férfiak mutató- és gyűrűsujja közötti méretkülönbség is megmutatja, mekkor a férfi pénisze. A dél-koreai Gachon Egyetem munkatársa azt közölte: „A pénisz méretével összefüggést mutat a férfiak gyűrűsujja és mutatóujja közötti hosszkülönbségnek. Adataink szerint minél rövidebb a mutatóujj a gyűrűsujjhoz képest, annál hosszabb a pénisz".

Forrás: RTL.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
Figyelték a billentyűzetét, majd kirúgták, miután kiderült, hogy alig dolgozik
Az ausztráliai tanácsadó óránként átsimogatta a billentyűzetet, több napon egyáltalán nem is dolgozott, és néha még a megbeszéléseken sem vett részt. Ezután még neki állt feljebb.

Link másolása

Kirúgtak egy otthonról dolgozó nőt, miután a munkáltatója ellenőrizte a billentyűleütéseit, írja a Unilad. Suzie Cheikho közel húsz évig volt Ausztrália legnagyobb biztosítótársaságának tanácsadója, mielőtt kiadták az útját.

Cheikhót két évvel ezelőtt már figyelmeztette az Insurance Australia Group (IAG), hogy javítson a teljesítményén. Ezután kezdték monitorozni a nő billentyűleütéseit otthoni munkavégzés közben.

Kiderült, hogy a tanácsadó képtelen betartani a vállalt határidőket, nem készültek el a rábízott biztosítási dokumentumok sem, ezután döntöttek az elbocsátása mellett.

Suzie Cheikho munkavégzését 49 napon át figyelte a cég, az eredmények pedig lehangolók lettek. A tanácsadó ebből csak két napon tudott pontosan munkába állni, miközben 29 olyan nap is volt, amikor korábban fejezte be a munkavégzést. A biztosítótársaság adatai szerint négy napon egyáltalán nem csinált semmit, ráadásul a többi napon sem szaggatta szét az istrángot: átlagosan óránként 54 alkalommal nyomott meg valamilyen billentyűt a számítógépén. Csak hogy legyen összehasonlítási alapunk: a cikk előző mondata szünetekkel együtt 216 billentyűleütésből állt.

Amikor mindezzel szembesítették, Cheikho azt mondta: egy percig sem hiszi el, hogy a technológia által mért adatok valósak, és soha nem fordult elő olyan, hogy ne dolgozott volna. Az adatok láttán a nő azt mondta, hogy személyes traumák érték, talán ez befolyásolhatta kedvezőtlenül a munkavégzését és a mentális egészségét. Állítása szerint erről tájékoztatta feljebbvalóit is, majd az orvosnál töltött időt később bepótolta.

Suzie Cheikho a történtek után pert indított volt munkaadója ellen, a pert azonban elutasították. Az ausztrál munkaügyi bíróság megállapította, hogy a nő valóban határidőket hagyott figyelmen kívül, nem vett részt megbeszéléseken, ezen felül gyakran nem volt elérhető sem.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Végtelen hosszú sorban álltak a fehérváriak – ott is megnyitott a Simon's Burger
A burger-lánc megnyitóján hatalmas tömeg várakozott, volt aki órákkal előbb érkezett, csak azért, hogy az elsők között lehessen. Igaz a cég nagy akciót is hirdetett.

Link másolása

Hatalmas tömeg gyűlt össze Székesfehérváron az Alba Plázában, ahol megnyitott a Simon's Burgerező.

Az nyitásra nagy akciót hirdettek. Azt ígérték, hogy az első 500 vendég ingyen sajtburgert kap. És ajándékokkal és merch-el is csábították a burgerezni vágyókat. Az Instagramon közzétett képek szerint volt, aki már reggel ötkor kelt, hogy elsők között lehessen a sorban.

A délután közzétett videó szerint pedig hatalmas tömeg gyűlt össze, végtelen sorban álltak a plázában, hogy megkaphassák a burgert.

Egy hete Győrben nyitottak üzletet, ott szintén nagy sorok álltak. Sőt, most azt is bejelentették, hogy hamarosan Szeged következik.

VIDEÓ: A tömegről


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Belenézett a főnök a dolgozók híváslistájába, majd ki is rúgott három home office-olót
Az ausztráliai értékesítők eleinte 15 percenként hívták az ügyfeleket, majd ezt fokozatosan kitolták két órára. Volt olyan szakasza a napnak, amikor egyáltalán nem csináltak semmit.

Link másolása

Arra gyanakodott egy ausztráliai értékesítéssel foglalkozó cégvezető, hogy néhány otthonról dolgozó alkalmazott kevesebbet dolgozik az elvártnál. A főnök ezért belenézett a dolgozók híváslistájába, a kutakodásnak pedig az lett a vége, hogy három embert is kirúgott, írja a Unilad.

A cégvezető akkor fogott gyanút, amikor a home office-ban dolgozók munkahelyi chatelése egyre passzívabb lett, a e-mailekre adott válaszok is egyre lassabban érkeztek meg, időnként pedig nem is reagáltak az értékesítők, ha hívták őket.

Az eleinte 15 percenként tervezett munkatelefonok egy idő után 20 percenként valósultak csak meg, aztán már csak félóránként, majd néha kétórás szünetek is előfordultak, de olyan is akadt, amikor egyszerűen semmit sem csináltak.

A problémás dolgozók egy idő után már naplót sem vezettek arról, hogy milyen feladatokat végeztek el és milyen ügyfeleket hívtak fel.

A főnök másfél évig figyelte a dolgozókat, mielőtt úgy döntött, hogy hármuktól is megválik. Szerinte a munkatársai tisztában voltak azzal, hogy nem könnyű jó munkaerőt találni, és ezt kihasználva lazsálni kezdtek. Azonban egyre többet lógtak, ami végül az elbocsátásukhoz vezetett.

Nem ez volt az első eset az utóbbi időben Ausztráliában, hogy egy otthonról dolgozó kollégának a munkavégzés mennyisége miatt mondtak fel:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk