HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter feljelenti a tatabányai Turul Kávézó vezetőjét: „Senki nem lépett fel erőszakosan”

A valóság az, hogy az étterem alkalmazottja járt el meglehetősen furcsán, amikor a TISZA Párt aktivistáit a rendezvény előtt nem engedte be az étterembe. A politikus reagált.
Fotó: Facebook - szmo.hu
2024. május 26.



Korábban írtunk róla, hogy kisebb incidens árnyékolta be Magyar Péter országjárásának tatabányai állomását. A helyi Turul Kávézó üzemeltetője azt mondta, hogy Magyar Péter tüntetése után megrongálták a vendéglátóhelyét.

Magyar Péter a TISZA Párt nevében Tatabányára látogatott pénteken. A beszédében elmesélte, hogy több szimpatizánsát nem engedték be egy helyi étterembe, az ott dolgozók ugyanis azt állították, hogy minden asztaluk foglalt.

A TISZA Párt politikusa vasárnap délután reagált a vádakra, szerinte egyáltalán nem az történt, amit a kávézó vezetője elmondott.

"A propaganda által a tatabányai Turul Kávézó és Étterem kapcsán terjesztett hazugságokból egy szó sem igaz. A hazugságokat terjesztő tulajdonost és minden sajtóterméket fel fogunk jelenteni. Senki nem lépett fel erőszakosan, ahogy a videókon is hallatszik, teljesen kultúrált hangnemben beszéltük meg a történteket. Sem ablak nem repedt meg, sem lincshangulat nem volt, az étterem forgalma viszont az átlagos többszöröse lehetett."

- kezdte sorait Magyar Péter.

"A valóság az, hogy az étterem alkalmazottja járt el meglehetősen furcsán, amikor a TISZA Párt aktivistáit a rendezvény előtt nem engedte be az étterembe. Természetesen lehet hazudozni, de a korrekt eljárás egy egyszerű bocsánatkérés lett volna.

Felszólítom a hazugságokat terjesztő sajtótermékeket, hogy haladéktalanul tegyék közzé ezt a nyilatkozatot változtatás nélkül."

- tette hozzá a politikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Parázs vita: Magyar Péter egyetlen ellenérvet tudott felhozni az EP-képviselőségével kapcsolatban, a követői jóval többet
Magyar csak a kimenetel melletti érveket sorolta fel, amit néhány hozzászóló szóvá is tett. Parázs vita alakult ki a kérdésről a komment szekcióban.


Kommentháború bontakozott ki Magyar Péter szavazásra felhívó Facebook posztja alatt. Korábban mi is megírtuk, hogy a politikus szavazásra hívta a párt szimpatizánsait arról, felvegye-e az Európai Parlamenti mandátumát. Bár korábban egyértelműen azt nyilatkozta mindenhol, hogy nem kíván Brüsszelben politizálni, mostanra azonban mintha változna a véleménye.

Mindenesetre a hétfő reggel nyolctól este nyolcig zajló szavazással kapcsolatban azt írta, bármi is lesz a döntés, azt tudomásul veszi.

A szavazásra történő felhívásban azonban Magyar csak a kimenetel melletti érveket sorolja fel, amit néhány kommentelő szóvá is tett.

Várható volt, hogy a kérdés élesen megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait, és ez ki is fejeződik a hozzászólásokban. Néhány jellemző kommentet szedtünk össze:

Igennel szavaztam. Ekkora ellenszélben a parlamenti felszólalást nem lehet kihagyni, továbbá az EU-ban is lehet a Tisza Pártot építeni nemzetközi színtéren, a hazai pártépítés mellett.

Én azt gondolom, hogy belefér. Sőt kell is menned. A TISZA párt arca és gerince te vagy. Emellett ha van beleszólásod a parlamenti dolgokba, akkor nem kell 2 évet várni, hogy ott is megjelenhessen a párt. Ezeket figyelembe véve, szerintem nincs is más út. Ezt most kell megfogni, most kell elkezdeni felépíteni. A magyar választások csak (sajnos) 2 év múlva lesznek, és addig nagyon jó kapcsolatokat alakíthatsz ki. Jelenleg kb utálnak minket mindenhol, de ezen muszáj lesz változtatni.

Én úgy látom, hogy részedről is több tényező áll az mellett, hogy elvállad. Valóban jók az érvek, de itthon hiányozni fogsz akkor amikor kint leszel. A te személyed a remény itt is ott is. Én elengedlek mert ott is szükség van rád. Vállald el!

Ez így nem korrekt felvetés! Nyilván ha leírod mi a pozitívum de a negatívumot nem az már befolyásolja az embereket! Utána meg lehet mondani, hogy a nép döntött...

És mi lenne az előnye ha maradna itthon? Azért azt is jó lenne tudni. Ilyen kérdésre és az indoklásra ki fog nemet mondani? De ha tudnánk a másik opció előnyeit, hátrányait akkor talán igazán tudnánk válaszolni.

Jó lenne az ellenérvekről is hallani! Kérlek, összegezd miben tudnád itthon elősegíteni a munkát, hogy lássuk, mit takar a 'lépésről-lépésre' itthon.

Az ellenérveket is fel kellett volna sorolni. Elsőként azt, hogy ezzel megszeged az ígéretedet.

Elég egyoldalú volt az érvelés, mintha világos lenne a te preferenciád, de ezzel nem adsz lehetőséget a szavazóknak a kiegyensúlyozott mérlegelésre. Némi csalódás. Eleve nem kéne ezt ránk bízni. Szerintem egyébként: NE.

Én nem mennék. Pártot építeni itthon lehet. Valakit körbebástyáznék tanácsadókkal, sőt, te is tudod segíteni őket tanácsokkal. A havi 8 nap a jelenléti munkára vonatkozik és ha komolyan veszed, akkor itthon a maradék 22 napot is EP-s munkával töltenéd. A parlamenti felszólalásnak semmi értelme. Annyit érne, mint annak idején Jakab Péteré.

Ha elmész akkor kipukkad a hazai lelkesedés. Inkább budapesti közgyûlés és országjárás vele párhuzamosan. A brüsszeli kintlét csak az értelmiségnek számít. Neked a vidékkel kéne foglalkozni.

Szerintem ne menj. Hitelességi kérdést fognak belőle csinálni ellenfeleid.

Idehaza kell a személyed. A kinti sztoriban a pártod súlya fog szinte mindent eldönteni. Itthon nélküled nem fog ez működni!

Peter! Sakk mattot adtál magadnak. Miért???


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter külön kérésre végül posztolt egy ellenérvet is az EP-képviselőségével kapcsolatban
Szerinte egy „nyomos ellenérv” van. Hétfő estig lehet szavazni, hogy beüljön-e az Európai Parlamentbe a TISZA Párt alelnöke.


Korábban foglalkoztunk Magyar Péter Facebookon meghirdetett szavazásáról, ami hétfő reggeltől este nyolcig tart a párt honlapján, és arról szól, felvegye-e a politikus az EP képviselő mandátumot.

A tét nagy, hiszen jelenleg Magyar Péter viszi hátán a pártot, és mindenki a pártépítést várja a Tisza Párttól, amit jelenleg egy személyben Magyar Péter testesít meg a nyilvánosság előtt.

Továbbá Magyar korábban azt ígérte, hogy a mandátumot nem veszi fel, itthon építi a pártot.

Korábbi cikkünkben, az idézett hozzászólások között hangsúlyosan jelent meg, hogy a kommentelők egy része azt nehezményezi Magyarnak, hogy az általa a szavazást segítő érvek között csupa olyat írt, mely a mandátum felvétele mellett szól. A Tisza-párti politikus így egy „ellenérvet” is toldott a korábbi, egyoldalú érvelés mellé:

„Sokan kérdezik, hogy mik az ellenérvek.

Szerintem egy nyomos ellenérv van, hogy sokan nem szeretnétek, hogy kimenjek, mert láttatok rossz példákat.

Talán már az eddigi tevékenységünkkel is bebizonyítottuk, hogy mindent másképp csinálunk, mint sokan mások. Ha kell, napi 24 órát dolgozunk, ha kell esőben, ha kell napsütésben, ha kell a legkisebb faluban, ha kell Brüsszelben, ha kell, egy platós autóról, ha lehet, a köztévében. Én maradok, aki voltam és elfogadom a többség döntését. A képviselőség nem a pénzről és nem is a munka elkerüléséről szól. Pont ellenkezőleg.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
60 milliós búcsúpénzt kap a rekorder fideszes Európai Parlamenti képviselő, de Cseh Katalinnak is jár 25 millió
Minden hivatalban töltött év után egy havi tiszteletdíj jár nekik, amit átmeneti ellátás címen kapnak meg. 63 éves kortól pedig európai nyugdíjat is kapnak.


Az Európai Parlament elég bőkezűen bánik a távozó képviselőivel: minden hivatalban töltött év után egy havi tiszteletdíj jár nekik, amit átmeneti ellátás címen kapnak meg. Minimum hat hónapnyi illetmény viszont minden képviselőnek jár, tehát azoknak is, akik csak egy ciklust, azaz öt évet húztak le Brüsszelben.

Jelenleg 10 377 euró a képviselői fizetés, így egy öt évet szolgáló képviselő 62 262 euróval (majdnem 25 millió forinttal) gazdagodik.

Hét magyar képviselő is van, akik most búcsúznak az EP-től, írja a 24.hu: Hidvéghi Balázs (Fidesz), Trócsányi László, volt igazságügyi miniszter (Fidesz), Tóth Edina (Fidesz), Rónai Sándor (DK), Ara-Kovács Attila (DK), Cseh Katalin (Momentum), Donáth Anna (Momentum) és Gyöngyösi Márton (Jobbik).

Járóka Lívia, aki fideszes és már húsz éve EP-képviselő, de 2014-ben kimaradt az EP-ből, akkor tíz havi végkielégítést kapott. 2017-ben tért vissza Pelczné Gáll Ildikó lemondása után, ezért most hét havi búcsúpénzre számíthat, ami 72 368 euró (majdnem 30 millió forint).

Három EP-képviselőnk két ciklust, azaz tíz évet dolgozott az EP-ben, nekik már 103 770 euró, azaz 41 millió forint jár: az MSZP-ből a ciklus közben kilépő Ujhelyi István, valamint a fideszes Bocskor Andrea és Deli Andor.

A fideszes Kósa Ádám, az első európai parlamenti képviselő, aki jelnyelven kommunikál, 2009-ben került be az EP-be, így neki 155 655 euró jár, hozzávetőleg 61,5 millió forint.

Az ex-EP-képviselők ráadásul 63 éves koruktól európai nyugdíjat is kapnak, minden teljes év után a havi tiszteletdíj 3,5 százalékát.

A most távozók közül Trócsányi László és Ara-Kovács Attila máris jogosultak erre koruknál fogva, nekik havi 1816 euró (720 ezer forint) jár, ami háromszorosa a magyar átlagnyugdíjnak.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Ifjabb Mészáros Lőrinc balesetet szenvedett egy romániai raliversenyen
Két autó ütközött össze egy navigációs hiba miatt. Mészáros Lőrinc fia több sérülést is szenvedett, de nem súlyosak.


Az NSM Motorsport által szervezett Baja Satu Mare 2024 ralibajnokságot három szakasz után szombaton félbeszakították, miután két autó összeütközött.

Az egyik autóban ifjabb Mészáros Lőrinc, Mészáros Lőrinc fia, ült.

A thecheckeredflag.co.uk szerint a balesetet egy navigációs hiba okozta. A jelentések szerint az autók letértek a pályáról.

Az egyik pilótának fájt a bal lába, de eszméleténél volt, és visszautasította az orvosi segítséget, mondván, hogy Magyarországra akar menni.

Ovidiu Domide, a szervező klub elnöke megerősítette a BIHOREANUL által közölt információkat, miszerint a sérült pilóta ifjabb Mészáros Lőrinc, aki Pál Erik másodpilótával versenyzett.

A román sajtó értesülései szerint a balesetben érintett két autó pilótái és másodpilótái a szervezők és saját csapatuk segítségével elhagyták a pályát. Ifjabb Mészáros Lőrincet később a nagyváradi sürgősségi kórházba szállították. A BIHOREANUL információi szerint

„több sérülése is van, de nem súlyosak”, és „a kórházban marad”.

Korábban arról is szó esett, hogy ifjabb Mészáros Lőrincnek saját orvosi csapata van a helyszínen, ezért valószínűleg nem veszi igénybe a romániai kórházi szolgáltatásokat.

Link másolása
KÖVESS MINKET: