HÍREK
A Rovatból

A nyugdíjasok is átpártoltak: Biden megverte Trumpot az utolsó vitában a CNN felmérése szerint

53 százalékuk szerint ő volt a jobb, 39 százalék a jelenlegi elnököt látta győztesnek.


Szinte minden téren Biden volt a jobb az utolsó elnökjelölti vitán, legalábbis a CNN által készített nem reprezentatív felmérés alapján.

A CNN Instant Poll az elnöki vita után közvetlenül végezte a megkérdezést, a válaszolók egy-egy harmada a két párt hívei közül került ki, a harmadik harmad magukat függetleneknek valló szavazókból állt.

Összességében úgy látták, hogy Biden nyerte a vitát: 53 százalékuk szerint ő volt a jobb, 39 százalék a jelenlegi elnököt látta győztesnek.

Trump egy mutatóján javított a tévénézők szerint, igaz, volt is honnan: a jelenlegi elnök bírálatait Bidennel szemben 50-50 százalékban látták jogosnak vagy inkorrektnek - a legelső botrányos vitánál a tévénézők 67 százaléka szerint Trump nem volt korrekt ellenfelével szemben. Biden érveit jogosabbnak találták, 76 százalékuk gondolta úgy, hogy kihívója jogos bírálatokkal szembesítette Trumpot.

A Business Insider szerint

nem változtatott számottevően a vita azon, hogyan vélekednek a nézők az elnökjelöltekről.

A vita előtt a CNN megkérdezése szerint 55 százalék gondolta Bident jobb elnöknek, a vita után ez 56 százalékra változott. Trump esetében szintén kicsi volt a változás: a vita előtt 42, után 41 százalék gondolta őt a megfelelő választásnak.

Trump gyakori hímsoviniszta megnyilvánulásainak tükrében nem meglepő, hogy a nők körében nem túl népszerű az elnök:

a női megkérdezettek 60 százaléka szerint Biden volt a jobb, Trump produkciója 35 százalékuknak tetszett csak jobban.

A férfiaknál ezzel szemben sokkal szorosabb volt a verseny, igaz, ott is a demokrata elnökjelölt volt a favorit, de sokkal szorosabb eredménnyel: 47-44 százalékos arányban. A korcsoportokat tekintve szintén Biden győzött: a 45 évnél fiatalabbak körében csupán 27 százalék látta jobbnak Trumpot, 66 százalékuk Bidennel favorizált.

A legérdekesebb eredmények azonban a 65 év fölöttiek körében születtek: 46 százalékuk Biden győzelmét látták a vitán, 43 százalékuk Trumpét, 10 százalék szerint volt döntetlen.

Bár a különbség nem kiugróan magas, mégis többen támogatják most Bident, mint négy évvel ezelőtt az akkori demokrata jelöltet, Hillary Clintont, igaz, csak egy százalékponttal. Azonban még így is az övé a CNN felmérései közül a második legjobb eredmény Obama 2008-as 58-31 százalékos számai után. A nyugdíjasok szimpátiáját valószínűleg azzal sem igazán vívta ki Trump, hogy Bident nagyon gyakran kora miatt - ellenfele 77 éves - támadja, mondván, hogy szenilis, és túl öreg az ország vezetéséhez. Ennek ellenére a nézők 55 százaléka mégis úgy véli, hogy éppen Trump viselkedése az, ami aggasztó.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megrázó fotók: Így búcsúzott Diogo Jotától a családja és a csapattársai
A Liverpool tragikusan elhunyt játékosának koporsóját még a felesége is segített vinni. A szertartáson a portugál válogatott tagjai, valamint a Liverpool FC játékosai részt vettek.


Szombat délelőtt eltemették a Liverpool tragikusan elhunyt játékosát Diogo Jotát és öccsét, André Silvát.

A 28 esztendős futballista és két évvel fiatalabb testvére csütörtökön szenvedett halálos autóbalesetet az A52-es autópályán a spanyolországi Cernadilla közelében. Sajtóhírek szerint a sportkocsi egyik kereke előzés közben kidurranhatott, majd letért az útról és az ütközés következtében kigyulladt. A tűzoltók eloltották a lángokat, amelyek átterjedtek a környező növényzetre is. A mentőszolgálatok csak a két sportember halálát tudták megállapítani.

A testvérpártól szombaton délelőtt vettek búcsút szülővárosukban, Gondomarban. A szertartáson a portugál válogatott tagjai, valamint a Liverpool FC játékosai és a család közeli barátai vettek részt.

Jota alig másfél hete vette feleségül három gyermeke édesanyját, Rute Cardosot. A fiatal asszony teljesen összetört, férje temetésén fehérben jelent meg, és még a koporsót is segített vinni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Süddeutsche Zeitung: Pintér Sándor beszélte le Orbán Viktort a Pride szétveréséről
A német lap pénteken megjelent cikkében egy újságíró számolt be arról, hogy mit tapasztalt egy hete Budapesten.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 05.



A múlt szombaton szivárványszínekbe öltözött Budapest. A főváros utcáin tartották meg a Pride felvonulást, amelyen a „Európa figyel” nevű civil szervezet három alapító tagja is részt vett. Őket elkísérte Andrian Kreye, egy német szabadúszó újságíró, aki az élményeiről később részletesen beszámolt a Süddeutsche Zeitung hasábjain.

Kreye szerint a menetet eleinte aggodalom övezte, sokan attól tartottak, hogy balhéba torkollik az esemény. Végül azonban nem ez történt: a nap az összetartozás és a békés együttállás ünnepe lett.

A felvonulást megelőző este Karácsony Gergely is megszólalt a Városháza udvarán rendezett fogadáson. Úgy fogalmazott: „sokat jelent, hogy ekkora a nemzetközi szolidaritás, mert ezzel is megmutathatjuk, hogy közösen állunk ki az európai értékekért.” A német újságíró szerint ez az üzenet célba talált, és igazi profi megnyilvánulás volt a főpolgármestertől.

A menet napján a városban szinte csak annyi rendőr volt, mint egy átlagos népünnepély alkalmával. A német újságíró szerint feltűnő volt viszont, hogy hiányoztak azok a szereplők, akik korábban gyakran a fotósok kedvencei voltak: a különleges, olykor alulöltözött pride-ozók. Kreye úgy véli, ők idén feltehetően jobbnak látták, ha kimaradnak a felvonulásból – a hírhedt „gyerekvédelmi törvény” miatt ugyanis tartani lehetett attól, hogy bajba kerülnek.

A „Európa figyel” küldöttségének vezetője, a tévésként is ismert Thomas Hermann azt mondta: Orbán mindig elmegy a falig, ezért az ember idegeire megy. Hozzátette, hogy a szombati esemény tétje jóval túlmutatott a melegjogokon – azt mutatta meg, vajon Európa továbbra is értékközösség-e, vagy már csupán gazdasági unió.

Bár a rendőrség nem lépett közbe, a háttérben komoly döntés születhetett.

A Süddeutsche Zeitung értesülése szerint Pintér Sándor belügyminiszter személyesen győzte meg a miniszterelnököt arról, hogy a demonstrációt nem szabad szétverni. „Mert ki tud 200 ezer embert őrizetbe venni egyetlen délután?” - írja a lap.

Az esemény békésen zajlott le, de a német újságíró úgy tudja, hogy Orbán Viktor magán kívül volt.

(via hvg.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Ordas Eszter: Lemondásomnak semmi köze nincs a rogáni bábszínház figyelemelterelő felvonásához
A TISZA Párt politikusa családi okokkal indokolta döntését. Facebook-posztjában azt is kiemelte, hogy kitart Magyar Péter és a párt mellett.


Ordas Eszter szombat délután a Facebookon reagált a lemondása körül kialakult találgatásokra. Bejegyzésében azt írta:

„A tegnap bejelentett lemondásomnak semmi köze nincs a rogáni bábszínház újabb figyelemelterelő felvonásához. Ahogy jeleztem, családi oka van, és már hetekkel ezelőtt döntöttem róla.”

A Tisza Párt fővárosi frakciójának vezetője pénteken jelentette be, hogy családi okok miatt lemond országgyűlési mandátumáról.

A döntés után kormánypárti politikusok is megszólaltak. Orbán Viktor úgy fogalmazott: Magyar Péter pártja már nemcsak apad, de bomlik is.

Szentkirályi Alexandra azt mondta, hogy Magyar Péter szájkosáron tartja a képviselőit, és Whatsappon keresztül ad nekik utasításokat. Ordas Eszter a közösségi oldalán azt is jelezte, hogy továbbra is támogatja a TISZA Pártot és Magyar Pétert a rendszerváltásban. Bejegyzését a „281 nap” üzenettel zárta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Akkor is ezt mondanád, ha Berettyóújfaluban meghalt volna egy beteg a leomló mennyezet miatt?” – Magyar Péter máris visszaszólt az államtitkárnak
Igazi vitasorozat indult meg Takács Péter egészségügyi államtitkár posztjának kommentszekciójában. Egymást érik Magyar Péter, az államtitkár és Kulja András válaszai.


Szombaton vitavonat indult meg azzal kapcsolatban, amikor Kulja András fotókat tett közzé a berettyóújfali kórház beomlott mennyezetéről. Az orvos posztját követően Takács Péter államtitkár is megszólalt az ügyben. Facebook-posztjában úgy fogalmazott Kulja András posztjával kapcsolatban, hogy

„Minden áldott nap megjelenik egy hírrel, amelyben beszámol olyan átmeneti üzemzavarról, kisebb üzemeltetési nehézségről, amik óhatatlanul velejárói 3 millió négyzetméternyi kórház működtetésének. Ezeket persze felnagyítja, dramatizálja és próbálja általános jelenségként beállítani.”

Erre reagált nem sokkal később Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője, aki azt írta kommentjében:

„Akkor is ezt mondanád, ha Berettyóújfaluban meghalt volna egy beteg a leomló mennyezet miatt?”

Azonban Takács nem hagyta magát, és rögtön riposztolt Magyarnak:

„Egy 1 nm-es felületen rejtett beázás miatt levált a vakolat (NEM mennyezet szakadt le, ahogy ti állítjátok!), ami egy olyan ágyra esett, amiben nem feküdt senki. Ebből a "legfelkészültebb embered" segítségével igyekeztek »vakolattal akart gyilkolni a Zorbán!!!« típusú hírt generálni. Alinsky mester büszke lehet kései utódaira!”

– írta az államtitkár, amire nem maradt el Kulja András válasza sem:

„Takács »nem tudom mi van Szentesen« Péter, szánalmas ez a vergődés... kifogások-kifogások, 0 felelősségtudat, 0 empátia... mintha nem önök lettel volna hatalmon 15 évig. Dolgozni kellett volna és most nem lenne mit mutogatni. Jelzem, a képeket elkeseredett egészségügyi dolgozók küldik, mert Ön meg sem hallgatja őket.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: