ÉLET-STÍLUS

Kártyával fizetnétek, de nem mindig lehet

Felmérésünkből kiderül, hogy szinte miden válaszolónak van már bankkártyája, amit akár a legkisebb összeg kifizetésére is használ. De mit lehet tenni, ha valahol nem elérhető a kártyás fizetés?

Link másolása

Kártyával vagy készpénzzel szeretsz jobban fizetni? Milyen gyakran fizetsz bankkártyával? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ az OTP Bankkal közösen végzett nem reprezentatív felmérésünkben. Több mint 1500-an válaszoltatok – amit ezúton is köszönünk –, most pedig lássuk a válaszokat.

Már az első kérdésnél kiderült, hogy szinte az összes válaszadónak van bankkártyája: 1500 válaszadóból csupán húszan jelölték azt, hogy nincs nekik. Nem csoda, hogy a legtöbben a kártyájukkal fizetnek a legszívesebben: csupán 12 % kedveli jobban a készpénzes fizetést, 11 %-nak pedig nem számít, mivel fizet.wallet-2125548_1280

A válaszadók kicsivel több mint a fele (54%) szinte minden vásárláskor kártyával fizet, őket követik sorrendben azok, akik hetente többször vagy csak havonta néhányszor nyúlnak a bankkártyájukért. 5% mondta, hogy csak elvétve, míg csupán 2% mondta azt, hogy soha sem fizet bankkártyával.

És ha már a bankkártyás fizetés a téma, arra is kíváncsiak voltunk, milyen típusú vásárlásokkor használjátok azt. A legtöbben (53%) még a legkisebb tételeket is kártyával fizetitek, ha van rá lehetőség, 35% számára ez helyzetfüggő, 5% kizárólag a nagyobb bevásárlásokkor, míg 4% csakis online vásárláskor veti be a kártyáját. Azoknak az aránya, akik nem használják vásárlásra a bankkártyájukat, itt is 2%.

De tényleg lehet ma már mindenhol kártyával fizetni?

Kíváncsiak voltunk, előfordult-e már veletek olyan, hogy kártyával fizetettek volna, de valamilyen okból nem lehetett. A statisztikák biztatóak: 56% jelölte azt a lehetőséget, hogy egyszer-kétszer már volt ilyenre példa, 31% számára ez sajnos gyakori probléma, míg 12%-nak sosem volt ilyen gondja.

Mi az első gondolatod, ha nem lehetséges a kártyás fizetés és nincs nálad elég készpénz? Nos, a válaszadók több mint a fele egyből a megoldáson töri a fejét, azaz, hogy merre lehet a legközelebbi bankautomata, 31% azok aránya, akik első gondolata ilyenkor: „Hogy lehet, hogy a XXI. században nem lehet még mindenhol kártyával fizetni? Remélem, adnak valami kompenzációt…”, míg 15% azok aránya, akik a kínos élmény miatt többet vissza se térnek az adott helyre.

A legtöbben a kisboltokból hiányoljátok a kártyás fizetést, ezt követik az éttermek, kávézók, szórakozóhelyek és a szépségszalonok, de a ruhaüzletekből, sportpályákról, fitnesztermekből és egyéb helyekről is hiányoljátok ezt a lehetőséget.payment-2846140_1280 (1)

De miért is szerettek bankkártyával fizetni?

Ennél a kérdésnél azt kértük, tegyétek sorrendbe a legfontosabb érveket, amelyek a kártyás fizetés mellett szólnak. A következő lista született az összesített válaszokból (a számotokra legfontosabbtól a legkevésbé fontos felé haladva): gyors; egyszerű; biztonságos; nyomon követhetem, mennyit költök; és nem kell bajlódnom az aprópénzzel.

Szerintetek milyen oka lehet annak, hogy egyes helyeken még nem vezették be a kártyás fizetést? Ennél a kérdésnél több választ is megjelölhettetek. Messze a legtöbben arra voksoltatok, hogy a kis tételek vásárlásakor a tulajnak drága a kártyás fizetés. Ezt követi, hogy túl macerásnak tartják az elindítását, majd az, hogy azt gondolják, nem használnák elegen, míg szerintetek a legkevésbé valószínű az az, hogy a tulajdonosok nem elég tájékozottak a témában.

Arra is kíváncsiak voltunk, vajon vannak-e olyan helyek, amikkel még a kártyás fizetők is elnézőek, vagyis visszatartó erő-e számotokra, ha valahol nem lehet kártyával fizetni? A válaszaitokból az derül ki, hogy bár alapvetően visszatartó erő, azért a törzshelyeiteket nem cserélnétek le, inkább, ha oda mentek, készültök készpénzzel is. Sokan válaszoltátok azt, hogy nem a kártyás fizetés alapján választjátok ki, hol vásároltok vagy szórakoztok, míg csupán 16% tartja szigorúan magát ahhoz, hogyha nem fizethet valahol kártyával, inkább elkerüli a helyet.

És bár néhány helyet ezek szerint továbbra is ugyanúgy szerettek, legyen szó kártyás vagy készpénzes fizetésről, azért a válaszokból egyértelműen azt a következtetést vonhatjuk le, hogy az a kereskedő, aki szeretne a vevői kedvében járni, lehetővé teszi üzletében a kártyás fizetést is.

Te is ismersz olyan helyet, ahol nem lehet kártyával fizetni?

Új honlapot indított az OTP Bank, amelyen bárki beküldheti annak az üzletnek az elérhetőségeit, ahol kártyával szeretne fizetni. A tapasztalatok szerint a kereskedők a legkülönfélébb indokokkal utasítják el a kártyás fizetés bevezetését. Kutatások szerint egyes kereskedők nem is tartják fontosnak ezt a típusú fizetési lehetőséget. Annak ellenére, hogy az OTP Bank komoly, a kártyás fizetéssel kapcsolatos érdeklődést regisztrált az utóbbi időben.

Ezért a POS terminálok elterjedését támogató kormányzati telepítési program mellett a bank saját projektet is indított; november 13-tól a www.kartyavalszeretnek.hu oldalon várja a javaslatokat azokra a boltokra, ahol a vásárlók szeretnének kártyával fizetni, de még nincs rá lehetőség. A bank szerte az országból több ezer címre számít, a feltöltések ösztönzésére nyereményjátékot is indít. Az OTP Bank a javaslatokat feldolgozza, és felkeresi az érintett kereskedőket, kezdeményezi náluk a termináltelepítést – mondta Aradi-Dévényi Rózsa igazgató.

A programtól az OTP Bank a modern és biztonságos fizetési módszerek elfogadottságának további javulását várja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Gyökeresen megváltozott a Temu, és ez nem véletlen
Rengeteg panasz érkezett a cég miatt, mert a meghirdetett akciók rendszeresen nem voltak valósak, ráadásul a weboldalon sok volt a sürgető üzenet.

Link másolása

Mi is írtunk róla nemrégiben, hogy több bejelentés után a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a Temunál. A legtöbben azt kifogásolták, hogy az akciókban sok esetben 95%-os, vagy akár annál is magasabb kedvezményekkel csábították a vásárlókat, ám ezek nem bizonyultak valósnak. A GVH úgy vélte, hogy a Temut működtető vállalkozás vélhetően tisztességtelen kereskedelemi gyakorlatot folytat és megtéveszti a fogyasztókat.

Most azonban alaposan megváltozott a Temu kereskedelmi gyakorlata. Szinte teljesen eltűntek a hirdetések a neten, és megszűntek a weboldalon a sürgető üzenetek is. A GVH szerint előremutató, hogy a cég felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írja az Economx.

A GVH a lap megkeresésére azt közölte, hogy a vizsgálati szakaszban vannak, és ez még nem jelenti azt, hogy a vállalkozásról kimondták volna, hogy jogsértéseket követtek el. Most a tényeket tisztázzák, amire három hónapjuk van, ez pedig kétszer két hónappal hosszabbítható.

A nemzeti versenyhatóság mindig üdvözli, és a fogyasztók, valamint a tiszta piaci verseny szempontjából előremutatónak tartja, ha egy eljárás alá vont vállalkozás a hivatal eljárásának megindítását követően felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írták. „Természetesen mindez a jelenlegi vizsgálati szakban nem befolyásolja a GVH tényfeltárási kötelezettségét” – közölték.

A portál szerint:

2024 áprilisára a Temu 1 millió fős bázist épített Magyarországon, ezzel 25,6 százalékos súllyal bír a hazai online vásárlókon belül.

A Temu anyacége, a PDD 2023 negyedik negyedévben 88,88 milliárd kínai jüanos (12,5 milliárd amerikai dolláros) árbevételt ért el, ami 123 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakánál.

Forrás: Index

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk