HÍREK

Eltüntette a Tények azt a videót, amiben főműsoridőben Magyar Péter pénisze volt a téma

Egyelőre nem tudni, miért nem érhető el a Magyar Péter férfiasságáról szóló két és fél perces anyag. Más kormánypárti szereplők értekezését a témában még megtalálhatjuk az interneten.


Ahogy arról korábban írtunk, csütörtök este óta a kormányközeli média jelentős része azzal van elfoglalva, hogy – állításuk szerint! – Magyar Péter az Európai Parlamentben Orbán Viktorral közös kézfogása előtt a nadrágzsebében matatott, és szerintük – ne szépítsük – a péniszét markolászta. Erről posztolt Deutsch Tamás, ezen csámcsogott a fél Megafon-csapat, Bayer Zsolt pedig hosszú publicisztikát szánt a kérdésnek a „polgári napilapban”.

Erre a vonatra ült fel a TV2 is, amikor Gönczi Gábor az ország egyik legnépszerűbb, főműsoridős hírműsorában felvezette a hírt, aminek címe: A Parlamentben fogdosta magát Magyar. Ebben a fontos, elemzői mélységű riportban pl. Deák Dániel megafonos influenszer segítségével igyekeztek rávezetni a nézőt arra, hogy Magyar Péter a helyzetnek szóló zavarában markolászta a férfiasságát a teremben.

Ám péntekre, rejtélyes módon, ez a videó eltűnt a Tények online archívumából.

A Telex cikkéből odakattintva például remekül látszik, hogy Magyar Péter micsodája helyett ez várja a mély politikai összefüggésekre kíváncsi olvasót:

Aggodalomra azonban semmi ok: a Riposton továbbra is olvasható a cikk (hovatovább a kormánypárti bulvárújság már el is nevezte az esetet „zsebhoki-botránynak”), Bayer Zsolt mélyenszántó publicisztikája is a helyén, és Deutsch Tamás európai szinten is jelentős posztja sem került még törlésre.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Véget ért az amerikai elnökválasztás, Trump hamarosan beszédet mond
Trump két kulcsfontosságú csatatérállamot, Észak-Karolinát és Gerogiát is megnyerte.


Bezártak az utolsó szavazóhelyiségek, hivatalosan is véget ért az amerikai elnökválasztás. Legalábbis ami a szavazást illeti. A szavazotak jelenleg is számolják, egyelőre Donald Trump vezet, és a New York Times szerint 93 százalék esélye van arra, hogy megnyeri a választást.

Donald Trumpnak eddig 247, Kamala Harrisnek 201 elektori szavazatot sikerült összegyűjtenie.

A győzelemhez 270 szavazatra van szükség.

Trump megnyert két kulcsfontosságú csatatérállamot, Észak-Karolinát és Gerogiát is.

A Guardian információi szerint

Trump rövidesen beszédet mond a floridai Palm Beachen rendezett eredményváró buliján.

Az eseményen várhatóan az elnökjelölt bevonuló dala, a „YMCA” is felcsendül majd.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
Betiltanák a magyar nyelv használatát Szlovákiában a postákon és a vasúti közlekedésben
A mostani törvény durvábban korlátozó, mint a hírhedt 2009-es. De még az 1995-ös mečiari időszakhoz képest is komoly visszalépésnek számít.


A szlovákiai Napunk.sk értesülései szerint a szlovák kulturális minisztérium egy olyan, egyelőre nem nyilvános törvénytervezeten dolgozik, amely több ponton is szigorítaná a magyar nyelv használatát Szlovákiában.

A tervezet alapján minden emléktáblán, feliraton és reklámban kötelező lenne, hogy a szlovák nyelvű szöveg első helyen szerepeljen, ráadásul a köztéri feliratok és hirdetések esetén a szlovák szöveg méretben is dominálna. Ez változást jelentene a magyarok által lakott településeken is, ahol eddig gyakran első helyen állhatott a magyar nyelvű szöveg.

További szigorításként a postai szolgáltatásokban, valamint a vasúti és más közlekedési szektorokban kizárólag a szlovák nyelv használata lenne kötelező, a kisebbségi nyelvek használatának lehetőségét is megszüntetnék.

A törvénysértések esetében a minisztérium jelentősen megemelné a bírságok összegét is: míg eddig 50 és 2500 euró közötti büntetéseket szabtak ki, a jövőben 1000 eurótól 10 ezer, magánvállalkozók esetén akár 15 ezer euróig terjedhetne a bírság, ismételt jogsértések esetén pedig a felső határ elérné a 12 vagy akár a 20 ezer eurót.

Fiala-Butora János jogász, emberi jogi szakértő szerint ezek a szigorítások sokkal keményebbek, mint amit 2009-ben az első Fico-kormány elfogadott, sőt még a magyarellenes mečiari érában, 1995-ben bevezetett nyelvi rendelkezésekhez képest is súlyosabbak.

Október közepén már kiderült, hogy a szlovák kulturális miniszter, Martina Šimkovičová tervezi a nyelvtörvény szigorítását. Erre reagálva Szijjártó Péter, Magyarország külügyminisztere korábban azt nyilatkozta: „a magyar kormány szorosan figyelemmel követi a szlovákiai nyelvtörvény esetleges módosítását, és azt a világos elvárást támasztja, hogy ne legyen semmifajta visszalépés a kisebbségi jogok terén.”

via Telex


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Itt az első exit poll amerikából: a választók csupán egyharmada elégedett az anyagi helyzetével
Ez nem biztos, hogy jó hír annak a Kamala Harrisnek, aki a jelenlegi adminisztráció alelnöke volt.


Az idei választáson részt vevő szavazóknak csak körülbelül egyharmada gondolja úgy, hogy a gazdaság jó vagy kiváló állapotban van a CNN-nek az idei elnökválasztás szavazói körében végzett országos exit polljának elsődleges eredményei szerint. Szemben a 2020-as adatokkal, amikor a szavazók körülbelül fele gondolta így. Körülbelül egyharmaduk szerint a gazdaság nem a annyira jó, harmadik közel harmaduk szerint kifejezetten rossz.

A szavazók mindössze egynegyede mondja azt, hogy személy szerint jobb helyzetben van, mint négy évvel ezelőtt, körülbelül 45%-uk mondta azt, hogy rosszabbul áll, és 10-ből 3, hogy nagyjából ugyanúgy él. A 2020-as exit polling-ban 10-ből körülbelül 4 ember nyilatkozott úgy, hogy jobban áll anyagilag a négy évvel korábbi állapothoz képest, és csak 20%-uk, hogy rosszabbul.

Az idei exit poll szerint a választók körülbelül egyötöde szerint az infláció súlyos nehézségeket okozott nekik és családjuknak az elmúlt évben, több mint felük szerint kis mértékben okozott nehézséget, körülbelül egynegyedük pedig azt mondta, hogy egyáltalán nem érintette őket az infláció.

A CNN 2024-es általános választásokra vonatkozó exit polljai több ezer szavazóval készített interjúkat tartalmaznak olyanokkal, akik a választás napján szavaztak, és azokkal is, akik távol maradtak a voksolástól.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Trump egyértelműen vezet, a szenátusban már megszerezték a többséget a republikánusok
Trump megnyert két kulcsfontosságú csatatérállamot, Észak-Karolinát és Gerogiát. A Fox News szerint pedig a legfontosabbat, Pennsylvaniát is behúzta. De egyelrőe a többiben is vezet a republikánus jelölt.


Bezártak az utolsó szavazóhelyiségek, ezzel hivatalosan is véget ért az amerikai elnökválasztás. Már ami a szavazást illeti. A szavazatokat még számolják, a jelenlegi állás szerint ugyanakkor

Donald Trump egyértelműen vezet.

Az Egyesült Államokban 538 elektori szavazat alapján választják meg az új elnököt, vagyis az a jelölt nyer, aki ezekből legalább 270-et megszerez. Minden állam meghatározott számú vokssal rendelkezik, általában ezek mindegyikét az a jelölt kapja meg, akire többen szavaztak.

A New York Times becslései alapján jelenleg

Kamala Harris 214, míg Donald Trump 248 elektori szavazattal rendelkezik.

Trump két kulcsfontosságú csatatérállamot, Észak-Karolinát és Gerogiát is megnyerte, de a többiben is vezet.

Magyar idő szerint reggel 8-kor a Fox News már

az egyik legfontosabb csatatérállamot, Pennsylvaniát is Trumpnak adta.

A többi előrejelzés egyelőre még nem jelentették ezt ki.

Így áll most a helyzet a csatatérállamokban:

Pennsylvania: Donald Trump a szavazatok 51,2 százalékát tudhatja magáénak, míg Kamala Harris 47,8 százalékot, 90 százalékos feldolgozottság mellett.

Michigan: Donald Trump a szavazatok 52,5 százalékát tudhatja magáénak, míg Kamala Harris 45,8 százalékot, 62 százalékos feldolgozottság mellett.

Wisconsin: Donald Trump a szavazatok 51,4 százalékát tudhatja magáénak, míg Kamala Harris 47,1 százalékot, 86 százalékos feldolgozottság mellett.

Nevada: Donald Trump a szavazatok 50,9 százalékát tudhatja magáénak, míg Kamala Harris 47,5 százalékot, 75 százalékos feldolgozottság mellett.

Arizona: Donald Trump a szavazatok 50 százalékát tudhatja magáénak, míg Kamala Harris 49,2 százalékot, 51 százalékos feldolgozottság mellett.

Az elnökválasztás esetén egyelőre még nincs hivatalos végeredmény, azt ugyanakkor már kijelenthetjük

a republikánusok kerülnek többségbe az amerikai szenátusban.

Nyugat-Virginia állam részéről Jim Justice kormányzó, Ohióban pedig Bernie Moreno üzletember veszi át a szenátori megbízatást olyan posztokon, amelyeket eddig demokrata pártiak birtokoltak. Justice 95 százalékos feldolgozottságnál 68,8-27,7 százalék arányban vezetett demokrata kihívójával, Glenn Elliott-tal szemben, Moreno pedig 92 százalékos feldolgozottság szerint 50,4-46,2 százalék arányban múlta felül Sherrod Brown eddigi szenátort. A 100 tagú amerikai szenátusban eddig 51-49 arányban a demokraták voltak többségben. A mostani választáson a mandátumok nagyjából egyharmadáról döntöttek.

Donald Trump hamarosan beszédet mond majd, a jelenlegi információk szerint Kamala Harris ugyanakkor nem fog beszélni.


Link másolása
KÖVESS MINKET: