HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Ma már nem csak rugdosták, de akasztással is fenyegették a TISZA önkénteseit Budapesten gyerekek előtt - Videó

A TISZA Párt vezetője Orbán Viktorhoz és Sulyok Tamáshoz fordult: „Elég volt! Követelem, hogy haladéktalanul szólaljanak meg az országban uralkodó agresszióval szemben”.


Újabb fenyegető támadást intéztek a TISZA Párt önkéntesei ellen, ezúttal Budapesten. Az esetről videó is készült, melyet Magyar Péter megosztott a közösségi oldalán. Ezen egy férfi látható, aki folyamatosan káromkodva szidja a pártot és az ott jelenlévőket. Többször is elhangzik pl: "Nem rendőr kell ide, hanem hóhér!", "Fel foglak akasztani, hogyha lesz rá lehetőségem".

A TISZA Párt vezetője a felvétel mellé azt írta:

"Elég volt! Az országot vezető bűnözők polgárháborúba akarják taszítani az országot. Ma már nem csak rugdosták, de akasztással is fenyegették a TISZA önkénteseit Budapesten gyerekek előtt.

Orbán Viktor elnök úr! Sulyok Tamás köztársasági elnök úr!

Elég volt! Követelem, hogy haladéktalanul szólaljanak meg az országban uralkodó agresszióval szemben.

A TISZA önkéntes segítői bátor és büszke magyar állampolgárok arra áldozzák szabadidejüket, hogy a Nemzet Hangja népszavazási kezdeményezés keretén belül megkérdezzék honfitársaikat, mi a véleményük bizonyos, a mindennapjaikat érintő kérdésekben. Ők tisztességes, hazaszerető emberek, akik nem csupán élnek a véleménynyilvánítás szabadságával, hanem másokat is segítenek abban, hogy ugyanezt megtehessék".

Magyar hozzátette: "Ezek a becsületes emberek most az önök által keltett erőszakkal és a megvezetett emberek verbális és fizikai támadásaival találják szemben magukat. Már mindennaposak az őket érő egyre súlyosabb inzultusok, ennek ellenére bátran és higgadtan viselik ezeket.

Tudják, miért? Azért, mert hisznek az igazunkban és biztosak abban, hogy ők másmilyen Magyarországot szeretnének.

Papolhatnak Önök a békéről, amíg híveiket a békétlenségre és egymás gyűlöletére buzdítják. Magyart magyarral állítanak szembe csak azért, hogy mentsék a hatalmukat.

Elég volt! Felszólítom Önöket, hogy szólaljanak meg, határolódjanak el az ilyen cselekedetektől és hívják fel a szavazóik figyelmét, hogy hagyják abba a megfélemlítést és hagyjanak fel az erőszakkal" - írta.

Sulyok Tamást is megszólította:

"Köztársasági elnök úr, ön azért lehet a mostani pozíciójában, mert elődje morálisan megbukott. Ha Ön most sem szólal meg és nem szólít fel békére, ha a miniszterelnökkel együtt nem hívják vissza az utcákról az agresszív “harcosaikat”, akkor Önök is hasonlóan járnak, mint Novák Katalin a volt köztársasági elnök: végleg megbukna"

- üzente. Végül azt üzente:

"A magyar emberek békében szeretnének élni itthon, a szeretett hazájukban. A TISZA egy ilyen országot épít és békére és egymás iránti tiszteletre hív fel minden magyar embert. Aki a TISZA-ra szavaz, az a békére és az emberséges Magyarországra szavaz" - áll a bejegyzésben.

VIDEÓ: A fenyegetésről


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Elképesztő rombolás: 334 atombombának megfelelő energiát szabadított fel a mianmari földrengés
Legalább ezren életüket vesztették Mianmarban a pénteki földrengés következtében, de a szakértők szerint még több áldozatra lehet számítani. Az országban továbbra is folytatódnak az utórengések, amelyek hónapokig is eltarthatnak.


A 7,7-es erősségű földrengés hatalmas energiát szabadított fel. Jess Phoenix geológus a CNN-nek azt mondta:

„Egy ilyen erejű földrengés nagyjából 334 atombomba energiáját szabadítja fel.”

Szerinte az utórengések hosszú ideig is eltarthatnak, mivel az indiai kőzetlemez folyamatosan ütközik az eurázsiaival Mianmar alatt.

Phoenix arra is felhívta a figyelmet, hogy a polgárháború tovább nehezíti a helyzetet. „Ami normál esetben is nehéz helyzet lenne, az most szinte lehetetlenné válik” – fogalmazott.

Mianmarban négy éve tart a polgárháború, amely a katonai puccs után robbant ki. Azóta a hadsereg és a lázadó csoportok folyamatosan harcolnak az ország több pontján.

A fegyveres konfliktus és az időnkénti kommunikációs zárlatok miatt nehéz pontos képet kapni arról, milyen pusztítást okozott a földrengés.

A mianmari hatóságok eddig legalább 1000 halálos áldozatról számoltak be, de az amerikai földtani intézet becslése szerint akár 10 000-nél is több lehet a halottak száma.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Trump benyújtotta a számlát az Ukrajnának nyújtott támogatásért – kiszivárgott egy megállapodástervezet
A dokumentum szerint Kijevnek nemcsak a segélyeket kellene visszatérítenie, hanem 4 százalékos kamatot is felszámolna még az USA. A nyersanyagbevételek fele amerikai kézbe kerülne a törlesztés idejére.


Miután Donald Trump és Volodimir Zelenszkij korábbi találkozója heves szóváltásba torkollott, ezért elmaradt az eredetileg februárra tervezett megállapodás a ritkaföldfémekről. A Bloomberg birtokába került megállapodástervezet szerint azonban az egyeztetések továbbra is zajlanak.

A tervezet alapján Ukrajnának vissza kellene fizetnie az Egyesült Államoktól kapott teljes katonai és gazdasági támogatást, amit a háború kezdete óta nyújtottak számukra. A dokumentum szerint

az amerikai Fejlesztési és Finanszírozási Intézet (DFC) egy újjáépítési és befektetési alapot hozna létre, amelybe Ukrajnának a nyersanyagforrásaiból származó bevételeinek 50 százalékát kellene befizetnie, amíg a tartozás teljes egészében meg nem térül. A visszafizetésre ezen felül évi 4 százalékos kamatot is felszámolnának.

A megállapodástervezet értelmében az Egyesült Államok elővásárlási jogot szerezne minden Ukrajnában kitermelt nyersanyagra, amíg a tartozás fennáll. Emellett Kijev nem értékesíthetné létfontosságú ásványkincseit olyan országok számára, amelyeket az Egyesült Államok stratégiai versenytársnak tekint.

Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij tanácsadója hangsúlyozta, hogy a tervezet még nem végleges, és jelenleg az ukrán minisztériumok között zajlanak az egyeztetések. Mint mondta, az ásványkincsekből származó nyereség megosztásának kérdését is tisztázni szeretnék.

Julija Szviridenko, Ukrajna gazdaságfejlesztési minisztere és miniszterelnök-helyettese szerint a tervezet végső formájáról csak akkor születhet döntés, ha valamennyi érintett fél konszenzusra jut. Úgy véli, hogy a nyilvános vita ebben a szakaszban hátrányosan befolyásolhatja a tárgyalásokat.

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Szijjártó Péter úgy gondolja, hogy Trump vámjai miatt most „mindenki sápítozik és mindenki sikoltozik”, mégsem tett semmit az EU ellene
A nemzetközi sajtóban gyakran beszélnek az amerikai vámszabályokról, de Szijjártó Péter szerint mindez elkerülhető lett volna. A külgazdasági és külügyminiszter úgy látja, Brüsszel hónapokon át nem tett semmit az ügyben.


Szijjártó Péter szombaton a közösségi oldalán tett egy közzé videót arról, hogy szerinte az európai gazdaság ismét a brüsszeli bürokraták alkalmatlanságának árát fizeti meg. Úgy véli, az Egyesült Államokkal való tárgyalásokkal el lehetett volna kerülni a vámintézkedéseket, de az elmúlt hónapok inkább tétlenséggel teltek.

A külügyminiszter felidézte, hogy már tavaly november óta tudni lehetett, hogy Donald Trump lesz az Egyesült Államok új elnöke, és patrióta gazdaságpolitikát folytat majd, amelynek része lehet a vámemelés is.

„Mindezt tudta mindenki, tudhatták Brüsszelben is. Mégis az elmúlt hónapokban Brüsszel semmit nem tett ebben a kérdésben (…) Egyetlen komolyan vehető tárgyalási ajánlatot sem tett Brüsszel az Egyesült Államoknak”

– mondta.

Szijjártó szerint most, amikor már bevezették a vámemeléseket, „mindenki sápítozik és mindenki sikoltozik”. Hozzátette, hogy az autóipar az európai és az amerikai gazdaságban is kiemelt szerepet játszik. Eddig az USA 2,5 százalékos vámot vetett ki az európai autóbehozatalra, míg Európa 10 százalékos vámmal sújtotta az amerikai importot.

„Miért nem csökkentette az Európai Unió 2,5 százalékra az autóipari vámokat? Ezt a javaslatunkat többször megtettük, Brüsszelben azonban olyan emberek ülnek és vesznek fel súlyos eurótízezreket havonta fizetésként, akik képtelenek átgondolni egy ilyen helyzetet, képtelenek jó stratégiai döntéseket hozni”

– fogalmazott.

Szijjártó szerint Brüsszel és a von der Leyen-féle bizottság most is rossz döntéseivel sodorta nehéz helyzetbe az európai gazdaságot. Hangsúlyozta, hogy az amerikaiakkal tárgyalni kell, Magyarország pedig ezt rendszeresen megteszi.

(via HVG)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„A hasunkon feküdtünk, közben a híd jobbra-balra lengedezett. Olyan volt, mintha csúszkáltunk volna” – egy kínai üzletember is beszámolt a mianmari földrengésről
Egy 40 éves kínai üzletember kirándulni ment barátaival Mianmarba, és éppen egy fahídon pihentek, amikor elkezdődött a rengés. Az információk szerint már több mint ezren vesztették életüket.


Zu Guolin, egy 40 éves kínai jádekereskedő három barátjával kirándult Mianmar középső részén, amikor kora délután váratlanul megmozdult a föld. A férfi éppen a híres U Bein fahídon tartózkodott Mandalajban, amikor elkezdődött a földrengés.

„Amikor megmozdult a föld, éppen a mandalaji U Bein hídon voltunk. Ez egy fából készült híd, és éppen hasra feküdve pihentünk rajta” – mesélte a CNN-nek. Elmondása szerint a rengés eleinte gyengének tűnt, majd fokozatosan erősödött.

„Először csak enyhén remegett, de aztán egyre erősebben mozgott. A hasunkon feküdtünk, közben a híd jobbra-balra lengedezett, körülbelül 20 centiméteres kilengésekkel. Olyan volt, mintha csúszkáltunk volna rajta.”

Zu három éve él Mandalajban, most pedig a New Mandalay Resort City nevű városrészben húzta meg magát több tucat kínai társával. Mint mondta, az internetkapcsolat akadozik, sok ház pedig megrongálódott. „Sok házon repedések keletkeztek a földrengés miatt, és félünk bemenni. Tegnap este az autóinkban kellett aludnunk az út szélén” – mondta.

Hozzátette, hogy ő és barátai nem sérültek meg. „Szerencsére mindannyian jól vagyunk, egyik barátom sem sérült meg.”

A mandalaji utcák jelenleg biztonságosak, de a belvárosban több helyen komoly károk keletkeztek. „Mandalaj utcái járhatóak.

A tehetősebb negyedek épületei jobban átvészelték a rengést, de a belvárosban több helyen komoly károk keletkeztek”

– fogalmazott.

Az üzletember bízik benne, hogy a város mielőbb helyreáll. „Nagyon remélem, hogy Mandalaj hamar talpra áll. Olyan nagy város, rengeteg ember lakik benne.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk