UTAZZ
A Rovatból

7 tanács, amivel könnyebb az utazás, és több pénzed is marad

Ha még az utazás előtt tervezel és gondolkozol, sok bosszúságtól kímélheted meg magad, ráadásul a költségeket is lefaraghatod.
Forrás: TravelHunter blog, Fotók: Pixabay - szmo.hu
2018. március 25.


Link másolása

Andris és Péter a TravelHunter blogon segít abban, hogy olcsón utazz a világban, és ne hagyj ki sehol semmilyen fontos élményt vagy látnivalót.

A turisták túl gyakran hagyják, hogy a körülmények legyőzzék őket, emiatt az utazás előnyeit beárnyékolják azok a dolgok, amik elromolhatnak például. Azonban ha eléggé felkészült vagy, és megelőlegezel némi odafigyelést ezeknek a dolgoknak, biztos lehetsz benne, hogy a vakációd simán megy majd az elejétől a végéig. Hogy el ne kövesd ugyanazokat a jó öreg hibákat, íme, hét módszer, ami sokkal könnyebbé teszi számodra az utazást.

1. Előre válts pénzt!

Egy hiba, amit gyakran elkövetnek az utazók, hogy nem váltanak be pénzt, mielőtt külföldre utaznának. Addig halogatni, míg az országon kívül leszel, rossz árfolyamokhoz és lehetséges átverésekhez vezethet, amennyiben a rossz embereknél próbálnál pénzt váltani. A legjobb árfolyamokért még indulás előtt rendezd a pénzügyeket.

Egy elővételben vett utazási kártya talán a legjobb lehetőség a legkedvezőbb árfolyamokra. Válts pénzt ezzel a kártyával, és nem hat rá semmilyen jövőbeni ingadozás – ráadásul utazás közben betét- vagy hitelkártyaként funkcionál majd. Emellett a kártya hitelkeretéből kifolyólag képtelen leszel túlköltekezni!utazasi_tanacsok1

2. Maradj mindig éber és óvatos!

Fontos, hogy meglegyen a magadhoz való eszed, bárhol is vagy a világban. Sajnos, állandó lehetőség kínálkozik lopásra, erőszakra vagy egyéb bűncselekményekre szinte bárhol, különösen, ha sebezhető típus vagy. Turistaként valószínűleg ki fogsz lógni a tömegből – ezért mindig maradj tudatos és körültekintő.

Nyilvános helyeken ne lobogtasd az értékeid, nehogy a feltűnjön, hogy van mit ellopni tőled. Sose hagyd felügyelet nélkül a poggyászodat − ugyanis az elvesztése esetén a körülményektől függően a reklamáció igencsak nehézkes.

3. Állíts fel napi keretet ezzel tudsz majd faragni a költségeken

A pénzre visszatérve, bizonyára biztos akarsz lenni abban, hogy nem fogsz idő előtt kifogyni belőle. Utazásaidon állíts fel egy napi költségkeretet, hogy elkerüld a többletkiadásokat.

Remek applikációk is vannak már a költségtervezésre. Azonban, bárhol is legyél, biztosnak kell lenned abban, hogy - az út jópofa pontjain túl - számoltál az olyan költségekkel, mint a szállás, közlekedés, és étkezés.

4. Pakolj okosan, mert megkönnyíted az utazást!

Amikor utazni készülsz, ne pakold túl magad. Ha rendszeresen átugrasz A-ból B-be, valószínűleg nem egy rakás bőrönddel fogod ezt megtenni.

Akkora hátizsákot vigyél, amibe beleférnek a szükséges dolgok - és csak azok. Állíts össze néhány megbízható öltözetet a célállomás éghajlatának megfelelően, és egy könyvet is a hosszú utakra. Ne érezd úgy, hogy túl sok cuccot kell vinned, különben kiteszed magad a kirablás kockázatának is. A telefonod és a kamerád elég lesz.

5. Állíts össze útitervet!

Habár nem akarod egy szigorú menetrenddel lekorlátozni magad – hiszen az utazás igényli a spontaneitást, mégsem árthat, ha legalább egy alapvető terved van arról, hogy hova akarsz menni, és mikor.

Biztos nem szívesen hagynál ki valamit, csak mert nem hagytál magadnak elég időt. Szóval annyira tervezd meg az utat, amennyire csak tudod. De, ahogy említettük, hagyj helyet a spontaneitásnak is. Amikor utazol, garantáltan találsz valamit, amivel nem számoltál, szóval adj magadnak időt felfedezni a környezetedet.utazasi_tanacsok2

6. Utazz barátokkal – vagy szerezz néhányat!

Egyedül utazni néha teher. Persze, jó néha egyedül lenni, de ha túl hosszú ideje vagy magad, megkattansz, mire hazaérsz. Szóval vigyél magaddal néhány barátot, ha tudsz. Az utazás közbeni kötődéshez nincs semmi fogható, és lesz néhány felejthetetlen emléketek, amiket megoszthattok egymással.

7. Ne fogd vissza magad!

Végül, de nem utolsósorban, ne fogd vissza magad az utazásokon. Ha túl óvatos és tudatos maradsz, felejthetetlen élményekről maradhatsz le. Persze, a biztosra menni kifizetődő, de ez nem jelenti azt, hogy ki kellene hagynod, amit a világ felkínál. Rázd meg magad, és hozd ki a legtöbbet az utadból, meg fogja érni.

Az utazás olyan élmény, amit mindenkinek át kellene élnie. A világban olyan sok látnivaló van, hogy habozás nélkül el kell indulni, és felfedezni. Jobban mondva, ugyanolyan fontos megélni egy laza és vicces élményt, mint elkerülni egy stresszes, nehézkes utazást.

Ha szeretsz vagy szeretnél utazni csatlakozz a TravelHunterhez az Instagramon vagy a Youtube-on!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Jelentősen megnőtt a Velencei-tó vízszintje, majdnem háromszorosa a két évvel korábbinak
Volt ok az aggodalomra, mert a tó annyira leapadt korábban, hogy már csak 53 centiméternyi víz volt benne. Megmutatjuk milyen volt.

Link másolása

Csütörtök reggel Agárdnál 145 centimétert mutatott a vízmérce - írja az Időkép.

Már február elején újra a régi fényében pompázott a Velencei-tó, a 2022-es kritikusan alacsony vízállást követően ugyanis ekkorra 75 centiméterrel emelkedett a vízszint.

Az elmúlt időszakban ez az emelkedés tovább folytatódott, csütörtök reggel már 145 centimétert mutatott a vízmérce Agárdnál, vagyis az 53 centiméteres rekordalacsony vízállás óta mára közel egy méterrel (92 cm) emelkedett a Velencei-tó vízszintje.

Ez az érték már meghaladja a 140 centiméteres alsó szabályozási szintet, így a tó újra a régi fényében pompázik.

Ilyen állapotok volttak 2022-ben:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
UTAZZ
A Rovatból
Itt a lista Európa legélhetőbb városairól – egy magyar is bekerült a száz legjobb közé
Élhetőség, szerethetőség és a gazdasági lehetőségek mentén írták össze Európa legjobb városait.

Link másolása

Megjelent a Resonance Consultancy legfrissebb listája Európa 100 legjobb városairól. 2024 első tíz helye így alakult:

1. London

2. Párizs

3. Berlin

4. Róma

5. Madrid

6. Prága

7. Barcelona

8. Amszetrdam

9. Isztanbul

10. Milánó.

A három fő szempontjuk az élhetőség, a szerethetőség és a gazdasági lehetőségek voltak. Ezek alapján mindössze egy magyar város, Budapest került be a száz legjobb közé. A magyar főváros a 20. helyet szerezte meg.

A teljes listát itt lehet böngészni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Lezárták az egyik legnépszerűbb magyar kirándulóhelyet – balesetveszélyes a Rám-szakadék
2024. április 24-től kezdődően további tájékoztatásig nem látogatható. Az ok a klímaváltozás, ami ronthatja a kőfalak állékonyságát.

Link másolása

A Telex írta meg a Pilisi Parkerdő felszólítására hivatkozva, hogy a klímaváltozás hatásai miatt a Rám-szakadék jelenlegi állapotában veszélyes.

A klímaváltozás miatti hosszú, aszályos időszakok és rendkívül nagy mennyiségű csapadékkal járó esőzések váltakozása a Rám-szakadék kőfalainak állékonyságára is negatívan hat, ezért a Pilisi Parkerdő a látogatók biztonsága érdekében a helyszínt a teljes körű geológiai és statikai vizsgálatok elvégzéséig és kiértékelésééig ideiglenesen teljes egészében lezárja

– olvasható a közleményben.

A túrázni vágyók így a Rám-szakadék elkerülő útvonalaként a Lukács-árokban futó sárga sávú jelzést tudják használni.

A Rám-szakadék természeti adottságai miatt hazánk egyik legnehezebben járható jelzett turista útvonala, ahol még kőgurulás vagy sziklaomlás is előfordulhat. A szakadékot emiatt csak saját felelősségére látogathatják az érdeklődők.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk