A Rovatból

Kifütyülték a magyar szurkolók a letérdelő ír focistákat, Írország döbbenetes rasszizmusról beszél

A szövetségi kapitány és az ír csapat afrikai származású játékosai is csalódottak a lelátón történtek miatt.

Link másolása

Az Európa-bajnokság előtti utolsó meccsét játszotta kedd este a magyar válogatott: gól nélküli döntetlent értünk ez az Ír Köztársaság csapatával.

A meccs előtt az ír játékosok térdre ereszkedtek a rasszizmus elleni harc jegyében. A tavaly meggyilkolt George Floyd halála után kialakult szokást több sporteseményen átvették és azóta is sokan élnek vele. Arról már korábban is írtunk, hogy a magyar válogatott nem fogja követni ezt a szokást, a Magyar Labdarúgó szövetség közleményében közölte, hogy ugyan egyetértenek azzal, hogy a kirekesztés minden formáját ki kell zárni a pályákról, ugyanakkor - az UEFA szabályzata szerint - tartózkodnak minden politikai megnyilvánulástól a pályákon.

Mint kiderült, a térdelés helyett a himnuszok alatt a nemzeti tizenegy focistái az UEFA Respect feliratú felvarrásra mutatnak a mezükön.

A Trollfoci Facebook-oldal (azóta már eltávolított) kedd esti élő videós bejelentkezéséből kiderült: a magyar drukkerek kifütyülték és fújolták az ír válogatottat, amikor a játékosok térdre ereszkedtek.

Az ír játékosok és a szövetségi kapitány a meccs után arról beszélt, hogy a magyar szurkolók reakciója megdöbbentette és elkeserítette őket.

Ez káros lehet Magyarországnak, már csak az Európa-bajnokság miatt is. [...] Nem vet jó fényt az országra és a magyar szurkolókra

- mondta el a The Irish Times-nak Stephen Kenny.

A csapat afrikai származású tagjairól a kapitány elmondta: „Nagyon képzettek. Írország becsületére válnak, nagy szerepük lesz az ír válogatott jövőjében, mi pedig rendkívül büszkék vagyunk rájuk.”

Adam Idah, az ír csapat nigériai származású játékosa azt mondta, egy jó ügy miatt térdelnek le a meccsek előtt, és szomorú volt megélni, hogy a magyar szurkolók kifütyülték őket.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

FOCI EB

Orbán Viktor: „És eljöttek azok az idők, amikor a magyarok többé nem féltek”

Így gratulált a miniszterelnök a válogatott szerepléséhez.

Miután a magyar válogatott nagy küzdelemben 2:2-es döntetlent játszott a német csapat ellen, végül nem sikerült kiharcolnia a nyolcaddöntőbe jutást az Európa-bajnokságon.

Ugyanakkor a csapat teljesítményére nem lehetett panasz, kétszer is vezettek és a 84. percig úgy tűnt, ők lehetnek a befutók.

Marco Rossi szövetségi kapitány is azt nyilatkozta: „A fiúk nagyon megérdemelték volna, oroszlánként harcolták végig a három mérkőzést.”

Orbán Viktor már a mérkőzés alatt is posztolt Facebook-oldalára, az első magyar gól után azt írta: „A becsület már rendben van.”

A végeredményt követően pedig egy fotómontázst tett közzé, a következő szöveggel:

És eljöttek azok az idők, amikor a magyarok többé nem féltek. Büszkék vagyunk rátok!

FOCI EB

Nem sikerült a csoda: döntetlent játszott a válogatott a németekkel, véget ért számukra a foci Eb

Nem sokon múlt a szenzációs győzelem és a továbbjutás, de a német válogatott másodjára is ki tudott egyenlíteni.

2-2-es döntetlent játszott a magyar válogatott Németország legjobbjaival az utolsó csoportmérkőzésén a foci Európa-bajnokságon.

Sajnos győzni kellett volna a továbbjutáshoz, és erre egészen a 84. percig volt esélye a magyar csapatnak, ám a németek második egyenlítésével eldőlt a mérkőzés, és ezzel a válogatottunk sorsa is.

Pedig jól indult a mérkőzés, hiszen Szalai Ádám fejesgólja révén már a 11. percben vezetést szerzett a magyar csapat, és az első félidő végéig sikerült is tartani az előnyt.

A második félidőben azonban a németek visszavágtak, a 66. percben egyenlítettek Havertz góljával.

A középkezdés után azonban a magyar csapat rögtön támadásba lendült, Szalai Ádám remek gólpassza után Schäfer András iramodott meg és talált be a német kapuba.

Így az egyenlítés után rögtön sikerült visszaszereznünk a vezetést.

A 2-1-et egészen a 84. percig sikerült tartani a magyar csapatnak, ekkor azonban a németek ismét betaláltak Gulácsi Péter kapujába, a csereként beálló Goretzka révén.

A végéig pedig már nem változott többször az eredmény, így eldőlt, hogy a németek jutnak tovább, ráadásul csoportmásodikként, ugyanis a csoport másik mérkőzésén Portugália és Franciaország is 2-2-es döntetlent játszott, így mindkét csapat csak 1-1 pontot szerzett.

A csoportelső így Franciaország lett 5 ponttal, Németország második 4 ponttal, Portugália szintén 4 ponttal harmadik, a magyar válogatott pedig a negyedik helyen végzett 2 ponttal.

FOCI EB
A Rovatból

„Ennél többet érdemelt volna a csapat” – csalódottan nyilatkoztak a magyar játékosok a kiesés után

A válogatott tagjai nagyon sajnálják, hogy nem jött össze a győzelem, de remélik, a vb-selejtezőkön megmutathatják, mi van még bennük.

Sokáig volt esélye a győzelemre a magyar válogatottnak a németek elleni sorsdöntő utolsó csoportmérkőzésen a foci Európa-bajnokságon, ám végül mégsem sikerült nyerni és továbbjutni.

A második magyar gólt szerző Schäfer András könnyes szemmel nyilatkozott az M4 Sport kamerájának.

"Ennél többet érdemelt volna a csapat, mindhárom meccsen nagyon nagyot küzdöttünk.

Nagyon nehéz most mit mondani. Le a kalappal a csapat és a szurkolók előtt. Nagyon rossz érzés így kiesni. Megbeszéltük félidőben, hogy 50 percig az életünkért fogunk küzdeni, futni, így is csináltuk, védekeztünk hősiesen. Sajnos most nem volt mellettünk a szerencse. Nagyon sok van bennünk, reméljük, hogy ezt ki is tudjuk hozni a jövőben."

Sallai Roland így értékelt:

"Nagyon büszkék vagyunk magunkra, hogy ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani, másrészt viszont kicsit csalódottak vagyunk, amiért számunkra befejeződik az Eb.

De megmutattuk, hogy a jövőben az összes ilyen nagy válogatottnak számolnia kell velünk. Erőn felül teljesítettünk,

nem lehet panasz senkire, nem lehet hibáztatni senkit. Büszkék vagyunk magunkra. Amit itt nyújtottunk ezen a három mérkőzésen, le a kalappal mindenki előtt. Azt gondolom, hogy nagyon jó úton vagyunk. Az elit válogatottak ellen helyt tudtunk állni, meg tudtuk szorongatni őket. Nagyon nagy lépést tettünk ezen a három mérkőzésen."

Botka Endre is nagyon sajnálta, hogy nem sikerült a győzelem, de szerinte is remek teljesítményt nyújtott a csapat.

"Nagyon nem volt benne a mérkőzésben az, hogy gólt tudnak szerezni a németek.

Nagyon kompaktak voltunk, nem találták a helyet közöttünk. Nagyon sajnálatos, hogy megint ilyen megpattanós gólt kaptunk. A vége felé nagyon pánikoltak, hiszen vezettünk. Sajnálom, hogy ki tudtak egyenlíteni, és elúszott ez az egész. A meccs előtt sokan aláírták volna a döntetlent, mi nem így tettünk, meg akartuk nyerni. Szerintem végig tudatosan és jól játszottunk, sajnos ez lett a vége. Ennek a mérkőzésnek le kell ülepednie egy kicsit. Most még elég nagy csalódottság van bennem, szomorú, hogy ez lett a vége."

Gulácsi Péter is alig találta a szavakat a meccs után:

Ebben a pillanatban nehéz a szavakat megtalálni, mert nagyon közel voltunk valami egészen különlegeshez. És amikor végül centimétereken múlik, hogy nem sikerül, az nagyon rossz. Nyilvánvaló volt, hogy be fognak nyomni minket a kapunk felé, nyomás alatt voltunk, de talán nem volt annyi helyzetük a németeknek, hogy mindenáron az elsőből gólt szerezzenek. Nyilván ha valaki azt mondja, hogy két gól fogunk lőni, akkora előre csalódás lett volna, ha nem sikerül megnyerni a meccset. 1-1 után szenzációsan reagáltunk, megszereztük a vezetést. Nagyon közel voltunk a győzelemhez.

Nagyon sok van még ebben a csapatban. Sajnálom, hogy nem sikerült a továbbjutás, mert azt gondolom, hogy ez a teljesítmény alapján megérdemeltük volna.

Három topcsapat ellen játszottunk, akik tudtak ellenünk dominálni, de meccsről meccsre fejlődtünk, a mai volt talán a legjobb meccsünk. Remélem, hogy ezt a lelkesedést, ezt a közeget, ami most körülvett minket az Eb-n, tovább tudjuk vinni, hiszen a két hazai meccs mindannyiunknak meghatározó élmény volt. Az Eb alatt is megmutattuk, hogy nagy dolgokra is képesek lehetünk, ez a vb-selejtezőkön is sikerülhetne, ez a célunk."

FOCI EB

Nagyon szorítottak a magyar válogatott győzelméért, de nem jött össze - fotókon a csalódott szurkolók

Fotósunk a szurkolói zónából örökítette meg a drukkereket a magyar-német meccs utolsó percei közben és a lefújás után.

Nemcsak a müncheni Allianz Arénában, hanem a budapesti szurkoló zónákban is rengeteg szurkoló szorított a magyar válogatott sikeréért a németek ellen. A továbbjutás volt a tét az utolsó csoportmérkőzésen, és bár a magyar csapat ismét óriási meglepetést okozva nemcsak helytállt, de szinte az egész meccsen előnyben játszott, végül döntetlen lett a vége, így nem sikerült a csoda.

A csalódottság nemcsak a játékosok arcán volt egyértelmű, hanem a szurkolókén is.