HÍREK
A Rovatból

Ismét karanténba vonult Boris Johnson, aki egyszer már átesett a koronavírus-fertőzésen

A brit miniszterelnök néhány napja találkozott egy alsóházi képviselővel, akinél nem sokkal később koronavírus-fertőzésre utaló tünetek jelentkeztek, majd a tesztje is pozitív lett.


Karanténba vonult vasárnap este Boris Johnson brit miniszterelnök, miután a minap találkozott egy alsóházi képviselővel, aki nem sokkal később koronavírus-fertőzésre jellemző tüneteket észlelt magán és ezt a tesztje is igazolta.

Johnson szóvivőjének tájékoztatása szerint a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) kontaktkutató részlege vasárnap arról értesítette a miniszterelnököt, hogy

karanténba kell vonulnia, mivel kapcsolatban volt valakivel, akinek koronavírustesztje pozitívnak bizonyult.

A londoni kormányfői hivatal szóvivője szerint Boris Johnson tartja magát a kormány előírásaihoz és karanténban tölti a következő időszakot. A tájékoztatás szerint Johnson a Downing Street-i rezidenciáján tartózkodik és onnan folytatja munkáját.

A szóvivő hangsúlyozta, hogy

a miniszterelnök jól van, nem észleli magán a koronavírus okozta Covid-19 egyetlen tünetét sem.

A Downing Street illetékese nem említette név szerint, hogy ki volt az a fertőzött, akivel Johnson kapcsolatba került.

Lee Anderson, a kormányzó Konzervatív Párt tagja, a közép-angliai Nottinghamshire megye egyik választókerületének alsóházi képviselője azonban - aki csütörtökön személyesen tárgyalt Johnsonnal - Facebook-oldalán vasárnap beszámolt arról, hogy pénteken elvesztette ízlelőérzékét, felesége pedig erős fejfájásra panaszkodott.

Szombaton mindketten koronavírus-szűrővizsgálaton vettek részt és a vasárnapra elkészült lelet mindkettejük esetében pozitívnak bizonyult.

Anderson hangsúlyozta, hogy a koronavírus-betegség más tüneteit nem érzékeli, nem köhög, nincs láza és mindketten jól érzik magukat.

A Downing Street még csütörtökön közzétett egy hivatalos tájékoztatást arról, hogy Johnson több konzervatív párti képviselővel, köztük Andersonnal 35 perces munkareggelit költött el a kormányfői hivatalban. Anderson ugyanaznap fotót is közzétett, amelyen Johnson társaságában látható és bár nem álltak közvetlenül egymás mellett, de egyikük sem viselt maszkot.

Boris Johnson tavasszal már átesett a koronavírus-fertőzésen, kórházi kezelésre is szorult és három napot intenzív osztályon töltött, bár lélegeztetőgép alkalmazására végül nem volt szükség. Felgyógyulása utáni nyilatkozatában a brit miniszterelnök közölte: kétség sem fér hozzá, hogy a gyógykezelését végző orvosok és ápolók az életét mentették meg. Akkori megfogalmazása szerint intenzív kezelésének volt egy 48 órás időszaka, amely alatt "a dolog bármelyik irányban eldőlhetett volna".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter élő adásban mászott fel az Uzsoki kórház tetejére, és ultimátumot adott a legfőbb ügyésznek az aranykonvoj-ügyben
Nyilvános üzenetben szólította fel a legfőbb ügyészt a miniszterelnök a zuglói Uzsoki Utcai Kórház bejárása után. Kijelentette, hogy amennyiben Nagy Gábor Bálint nem lép, ő maga fog új információkat nyilvánosságra hozni a sokakat érdeklő ügyben egy sajtótájékoztatón.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 25.



Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter csütörtökön a zuglói Uzsoki Utcai Kórházban tartott bejárást, ahol bemutatták a klímaberendezések felújításának első eredményeit. Bár az intézményben több mint bruttó 130 millió forintért befejeződött a folyadékhűtők cseréje, a több mint 800 ágyas kórház egyes részein továbbra is áll a régi hűtőrendszer.

A látogatás mellett a kormányfő bejelentette, hogy a szerdai ülésen a kormány elfogadott egy rendeletet az extrém hőség elleni védekezés országos összehangolására, amelyet személyesen ő fog vezetni több miniszter és a nemzetbiztonsági főtanácsadó segítségével.

Magyar a bejárás során ultimátumot adott: délután három óráig várja a legfőbb ügyész megszólalását az „aranykonvoj” ügyében, ellenkező esetben ő maga fog nyilvánosságra hozni információkat a témában.

Azt mondta, a 15 órára ígért sajtótájékoztatón emellett részletesen beszámol a hőségriadóval kapcsolatos intézkedésekről, a kormányülésen hozott közlekedési döntésekről, az Alaptörvény 17. módosításáról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal felállításáról is.

A miniszterelnök felidézte, hogy a Tisza-kormány két hete az egyik első intézkedéseként több mint 3,6 milliárd forintot csoportosított át a kórházi klímaberendezések fejlesztésére.

A rendkívüli forrásból 32 kórházban kezdődtek el azonnal a munkálatok.

A miniszterelnök jelezte, hogy folytatni fogja országjárását a kórházakban, emlékeztetve arra, hogy már két évvel ezelőtt elkezdte bemutatni az áldatlan állapotokat Kulja András európai parlamenti képviselővel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter azonnali hatállyal menesztette Czunyiné Bertalan Juditot
A miniszterelnök felmentette Czunyiné dr. Bertalan Juditot a TOP és TOP Plusz monitoringbizottságok elnöki tisztségéből. Már ki is nevezték az utódját.


Magyar Péter miniszterelnök felmentette Czunyiné dr. Bertalan Juditot, a Fidesz Védvonal nevű hálózatának vezetőjét a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint a TOP Plusz programok uniós forrásainak felhasználását felügyelő bizottságok éléről. A szerdán megjelent kormányhatározattal egy időben a kabinet több mint 530 milliárd forintnyi uniós forrást szabadított fel két sürgős energetikai programra.

A Magyar Közlönyből derült ki, hogy

a kormányfő döntése értelmében csütörtöktől a két testület irányítását Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkára vette át

írta a 24.hu.

Ezzel párhuzamosan a Tisza-kormány az előző kabinet Gazdaság-újraindítási akciótervére hivatkozva bővítette a helyreállítási és ellenálló-képességi tervhez kapcsolódó listát.

Uniós pénzekből támogatják az okos villamosenergia-fogyasztásmérők telepítését 53 milliárdos keretösszeggel, valamint a megújuló energiaforrások hálózati integrációját egy 480 milliárd forintos programmal.

A szoros határidő miatt Magyar Péter azzal bízta meg Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési minisztert, hogy azonnal gondoskodjon a két program végrehajtásának megkezdéséről.

A kormányhatározat nevesíti is a lehetséges kedvezményezetteket. Az okosmérőkre kiírt pályázatokon kizárólag a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal által kiadott elosztó hálózati engedéllyel rendelkező társaságok indulhatnak.

Ezek az E.ON Dél-dunántúli és Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt., az ELMŰ Hálózati Kft., az MVM ÉMÁSZ és DÉMÁSZ Áramhálózati Kft., valamint az OPUS TITÁSZ Áramhálózati Zrt. Utóbbi cég Mészáros Lőrinc tőzsdei vállalatcsoportjához tartozik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Czunyiné Bertalan Judit a felmentése után: Dilettáns és inkompetens a minisztérium
Egy Facebook-posztban bírálta a minisztériumot, miután a Magyar Közlönyben megjelent a felmentése két bizottság éléről. A Fidesz politikusa szerint a lépés csupán egy megkésett adminisztratív aktus.


Czunyiné dr. Bertalan Judit egy csütörtöki Facebook-posztban reagált arra a szerdán megjelent kormányhatározatra, amely felmentette a TOP és TOP Plusz Monitoring Bizottságok elnöki tisztségéből. A politikus azzal kezdte bejegyzését:

„Régen nevettem ilyen jóízűen, mint ezen a címen, amit az Origo bírt adni egy a Magyar Közlönyben megjelent határozatot szemlézve.” A cím így hangzott: „Magyar Péter azonnali hatállyal kirúgta Czunyi Bertalan Juditot”

A fideszes politikus tisztázta, hogy a bizottsági elnöki megbízásait a területfejlesztési államtitkári kinevezésével egyidejűleg kapta az Orbán-kormány idején, és ezek a pozíciók a mindenkori, területfejlesztésért felelős miniszter hatáskörébe tartoznak. „A gyakorlat pedig az volt, hogy a területfejlesztési miniszter vagy államtitkár az elnöke a bizottságoknak” – írta.

Hangsúlyozta, hogy államtitkári megbízatása az új kormány megalakulásával automatikusan, a törvény erejénél fogva (ex lege) szűnt meg, és ezzel együtt minden ehhez kapcsolódó más megbízása is. A közlönyben megjelent határozatot egy fáziskésésben lévő, szimpla adminisztratív lépésnek nevezte.

„Pitiáner, gyermeteg az értelmezésük, mint ahogyan dilettáns és inkompetens a minisztérium is, mert nem ez az egyetlen dolog, amit bő másfél hónap kormányzás után vesznek észre, hogy tenni kellene valamit.”

A politikus szerint a lépést már az új államtitkár kinevezésével egyidejűleg fel kellett volna terjeszteni. Hozzátette, abszurdnak tartja, hogy „az államtitkári megbízás megszüntét követően úgy szüntette meg a megbízásokat, hogy de jure már nem is voltam hivatalban.”

Posztját azzal zárta, hogy a minisztérium a fontos ügyek helyett látványintézkedésekkel van elfoglalva. Úgy látja, miközben „kapkodás, látványosan felment, felszólít, utasít, lassít, vizsgál és kivizsgál” zajlik, addig nagy a csend a Magyar Falu Program pályázatai és más, a kis önkormányzatok számára fontos döntések körül.

„Inkompetencia, arrogancia és bosszú. Ez maradt. Meg a filmforgatás és a látványpékség.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Megszólalt Bús Balázs a letartóztatása után: Soha semmit nem követtem el
A Nemzeti Kulturális Alap volt alelnöke a tárgyalóterem előtt ismertette az RTL-lel a bíróság döntését. Egyben leszögezte, hogy nem követett el bűncselekményt.


A tárgyalóteremből kilépve tett fel néhány kérdést a frissen letartóztatott Bús Balázsnak az RTL. A Kecskeméti Járásbíróság az NKA-ügyben rendelte el a Nemzeti Kulturális Alap volt alelnökének letartóztatását. Az ügyészség a szökés, a bizonyítékok befolyásolása és a bűnismétlés veszélyére hivatkozott.

A gyanú szerint a Nemzeti Kulturális Alap döntéshozó testülete 2024 decemberétől a törvényeket megszegve 1079 támogatásról döntött, összesen több mint 17 milliárd forint értékben.

A csatorna a tárgyalóteremből kilépő Búst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét arról kérdezte, hogy követett-e el bármilyen törvénytelenséget, amire nemmel felelt. Majd a riporterrel ismertette a bírósági döntést, és azzal kapcsolatos véleményét is:

„A bíróság egy politikai döntést, véleményem szerint törvénytelen döntést hozott, ami egyáltalán nem megalapozott. Ennek megfelelően elrendelték 30 napra a további letartóztatásomat. De még egyszer mondom, én vallomást tettem, mindenben együttműködöm a hatóságokkal. Soha semmit nem követtem el, soha semmilyen bűncselekményben nem vettem részt és soha semmilyen olyan döntést nem hoztam, ami törvénytelen lett volna”

– sorolta a politikus, aki ezután már több kérdésre nem válaszolt.

Az RTL még szerette volna megtudni, hogy Hankó Balázstól kapott-e utasításokat a támogatások megítélésére, de nem jártak sikerrel a NAV-osok gyűrűjében távozó politikusnál.

Az RTL rövid interjúját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk