FOCI EB

Olaszország büntetőkkel Európa-bajnok!

Az angolok korai góllal szereztek vezetést. Az olaszok Bonucci lövésével egyenlítettek. Hosszabbítás után végül büntetőkkel győztek az olaszok 3-2-re, Donnarumma lett a meccs hőse.

Olaszország az Európa-bajnok!

Jorginho lövését kapufára tolja Pickford!! Saka is kihagyja! 2-3

Bernardeschi belövi, középre. Sancho is kihagyja. A két becserélt ember csődöt mondott az angoloknál. 2-3

Bonucci megtorpan, de belövi. Rashford valami egészen bénán lövi kapufára. 2-2

Belotti lövését védi Pickford! Maguire bevágta. 2-1

Az első pár berúgta. 1-1

BÜNTETŐK

120. perc. + 3 perc még.

117. perc: nem nagyon látszik, hogy lenne erő elkerülni a büntetőket...

112. perc: Az angolok szorítják be most az olaszokat, de eddig eredmény nélkül.

107. perc: Bernardeschi lőtt középre egy erőset szabadrúgásból. Pickford másodikra fogta.

MÁSODIK 15 PERC

105. perc: Már egyik csapat se siet olyan nagyon.

97. perc. Az angolok megnyomták a hosszabbítás első perceit, Sterling és Philips előtt is adódott lehetőség.

HOSSZABBÍTÁS

90+6: nem történt semmi az extra időben, jöhet a 2x15 perc.

90. perc: 6 perc hosszabbítás.

86.perc. Mégis leviszik Chiesát.

82. perc: úgy tűnt, Chiesa súlyos sérülést szenvedett, de aztán meggyógyulni látszik. Nagy veszteség lett volna az olaszoknak, különösen, ha hosszabbítás lesz.

74. perc: az olaszok tovább támadnak, érzik, hogy meg lehet nyerni a meccset is akár most.

68. perc: Góóóóóóól! Egy fejes utáni kapu előtti kavarodás: egy óriásit védett Pickford, kapufára mentett, de Bonucci lövésével már nem tudott mit kezdeni.

64. perc: Stones fejelt kapura egy szögletet, Donnarumma piszkált bele, de valószínűleg feleslegesen, amúgy is fölé ment volna.

62. perc: Chiesa lövése volt nagyon veszélyes, de Pickford tudta, hova fog menni, és nagyot védett.

56. perc: Insigne helyzete, véd Pickford. Fogy az ideje az olaszoknak.

51. perc. Insigne rúg mellé nem sokkal egy szabadrúgást.

48. perc: Sterling lódult meg a tizenhatoson belül, elesett, nem volt 11-es. De lehetett volna...

FÉLIDŐ: Az angolok a gyors góllal megadták az alaphangot, a félidő ezután többnyire olasz próbálkozásokkal telt, de igazi veszélyt nem jelentettek a magabiztosan védekező angolokkal szemben. Egy lövés ment kapura, azt védte Pickford. Az angolok nem erőltették a góllövést, de azért volt egy-két veszélyes támadásuk.

45+4. perc: Bonucci rúg egy érdekeset, messze mellé.

45. perc: 4 perc hosszabbítás. Pickford közben védett egyet.

36. perc: felpörgött a meccs, Shaw középre adását vágták ki az olasz védők.

35. perc: Chiesa tört át középen, lőtt, és alig ment mellé, Pickford csak nézte.

33. perc: Meddő olasz mezőnyfölény. Zuhog az eső is.

26. perc: Csendes, de kemény küzdelem zajlik.

17. perc: Emersonnak intenek be egy lest.

10. perc: Az angolok a biztonságos védekezés mellett a veszélyes támadásokra helyezik a hangsúlyt.

8. perc: Insigne rúgott fölé egy szabadrúgást.

3. perc: Góóóól!! Már vezetnek is az angolok: Show egy nagyszerű beadást dropból a kapufa érintésével lőtt be.

Az angolok kezdőcsapatában vannak nagyobb meglepetések, az olaszoknál minden a várt módon alakult.

Anglia végül Trippierrel a kezdőben áll fel, Foden még a keretben sincs benne, Graelisht hiába követelték sokan, Southgate végül nem tette be. Ez viszont azt jelenti, hogy 3 vagy 5 védővel áll fel Anglia, tehát a biztonságos védekezésre fogja helyezni a hangsúlyt, legalábbis eleinte.

A kezdőcsapatok:

London, Wembley Stadion, 21 óra

Vezeti: Kuipers (holland)

Olaszország: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne. Szövetségi kapitány: Roberto Mancini

Kispad: Sirigu (k), Meret (k), Locatelli, Belotti, D. Berardi, Pessina, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Bastoni, Florenzi, Tolói

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Rice, Mount, K. Phillips, Shaw – Kane, Sterling. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

Kispad: Ramsdale (k), Johnstone (k), Grealish, J. Henderson, Rashford, Mings, Coady, Sancho, Calvert-Lewin, R. James, Saka, Bellingham

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk

FOCI EB
Csatatér lett az olasz öltöző az Eb-döntő után, az angol játékosok bánatukban pizzát ettek
Az olasz edzői stáb egyik tagja hason csúszott egy sörrel fellocsolt asztallapon.

Óriási kuplerájt hagyott maga után a Wembley öltözőjében az Eb-győztes olasz válogatott, írja a The Sun. A féktelen ünneplés után távozó olaszok szanaszét dobált papucsokat, törölközőket, zoknikat és alsónadrágokat hagytak mindenhol, a földön és az asztalokon pedig pezsgős- és borosüvegek, valamint összegyűrt sörös dobozok gyülekeztek. A német Bild egyenesen "csatatérnek" nevezte az olaszok távozása után az öltözőt.

A vasárnapi döntő után már a pályán megkezdődött a buli, miután Olaszország a rendes játékidőt és a hosszabbítást követően végül büntetőkkel legyőzte Angliát. Az edzői stábból Daniele De Rossi egy sörrel fellocsolt asztallapon csúszkált:

A játékosok telefonjairól kiszivárgott többi videón is jól látszik, hogy Chielliniék egyáltalán nem fogták vissza magukat vasárnap este:

Eközben jóval szerényebb hangulatban telt az este hátralévő része a szomszéd öltözőben, ahol az angol válogatott tagjai némileg érthetetlen módon néhány pizzával próbáltak túllépni a kínos vereségen. Gareth Southgate csapatának szomorúságát jól leírja a katonás rendben egymásra tornyozott néhány pizzás doboz is:

FOCI EB
A Rovatból
Magára tetováltatta Chiellini Eb-döntős szabálytalankodását egy olasz focidrukker
Az olasz csapatkapitány mezrángatása rekordgyorsasággal mémesedett, sőt, valaki magára is varratta.

Hamar mémesedett az olasz válogatott csapatkapitánya, Giorgo Chiellini, aki az idei angol-olasz európa-bajnoki döntőben szabálytalankodott egy látványosat, és közvetlenül a hosszabbítás előtt a pólójánál fogva állította meg a britek 19 éves reménységét, Bukayo Sakát, aki épp az olasz kaput célozta meg. Chiellini végül sárgát kapott a megmozdulásért, de legalább megérte, hisz a döntetlen után a tizenegyesek döntötték el, hogy épp ő emelhette magasba a trófeát.

A szabálytalanságról készített fotó nagyon hamar mémmé vált, egy ismeretlen olasz drukker pedig úgy gondolta, hogy még egy tetoválást is megér, így

a karjára varratta a mezrángató Chiellinit Sakával és a bajnoki trófeával együtt.

A botrányos mozdulatért egyébként érthető módon nem volt mindenki annyira odáig, az interneten például petíciót is indítottak, hogy újrajátsszák a mérkőzést a szabálytalanság miatt, több mint 145 ezren írták eddig alá.

FOCI EB
Ez volt az idei foci Európa-bajnokság legszebb gólja
A közel félpályáról rálőtt lövés csodájáról igen nehéz vitázni, egyhangúlag Patrick Schick találata győzött.

A cseh Patrik Schick emlékezetes találatát választották a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság legszebb góljának.

Június 14-én, a csoportkör első fordulójában a csehek Schick duplájával 2-0-ra legyőzték Glasgow-ban a skótokat.

Az 52. percben a Bayer Leverkusen középcsatára kapott egy átadást a felezővonalnál, de ahelyett, hogy megindult volna, egy fantasztikus lövéssel, a félpálya közeléből, 45,44 méterről átemelte a hazaiak kapusán, megszerezve ezzel az Európa-bajnokságok történetének egyik legszebb gólját.

Az ilyen jellegű statisztikákat 1980 óta tartják nyilván, és azóta ez volt a legtávolabbi találat az Eb-ken. A csúcsot eddig a német Torsten Frings tartotta 35,3 méterrel, aki 2004. június 15-én a Hollandia elleni, portói csoportmeccsen talált be.

Az európai szövetség (UEFA) szerdán hozta nyilvánosságra, hogy a szurkolók csaknem 800 ezer szavazata alapján Schick gólja bizonyult a legszebbnek. A második helyen a francia Paul Pogba svájciak elleni, a harmadikon pedig a horvát Luka Modric skótok elleni gólja végzett.

FOCI EB
Szépített a magyar válogatott Svájc ellen
Szoboszlai játszott középre balról, Varga Barnabás megelőzte Aebischert, és közelről a bal alsó sarokba fejelt.

Az első félidőben két góllal vezetett Svájc, de aztán szépített a magyar válogatott.

Ezzel szépített a magyar csapat, a gólvideót itt lehet megnézni.