FELFEDEZŐ

Éhes cápák támadtak David Attenborough stábjára

A bálnákról készítettek víz alatti felvételeket Hawaiinál, amikor az egyik ragadozó hatalmas lyukakat harapott a gumicsónakjukba. A stáb pánikba esett, de szerencsére közel voltak a parthoz.


Éhes tigriscápák támadták meg David Attenborough stábját, miközben a Bolygónk csodái című sorozat második évadához készítettek felvételeket Hawaiinál.

A legendás természetfilmes munkatársai a bálnákról készített víz alatti felvételeket az egyik északnyugati Hawaii-sziget, Laysan partjainál, amikor az éhes ragadozók egy hatalmas lyukakat haraptak a gumicsónakjukba.

Toby Nowlan rendező azt mondta, hogy az állatok viselkedése rendkívül szokatlan volt.

„Megpróbáltuk elzavarni, de nem hagyta magát. Borzalmas volt. Aznap ez volt a második cápa, amely megtámadott minket” - mondta Nowlan. Szerinte a ragadozók „hihetetlenül éhesnek” tűntek, lehet, hogy nem volt elég természetes táplálék, ezért bármire rátámadtak a vízben.

A csapat szerencsére mindössze száz méterre volt a parttól, így még azelőtt kiértek a vízből, hogy a csónak teljesen leeresztett volna.

A támadást a sorozat producere megerősítette. Huw Cordey úgy fogalmazott:

„Olyan volt, mintha a Cápa című filmből léptek volna elő. A stáb pánikba esett, és lényegében kényszerleszállást hajtottak végre a homokon.”

A Bolygónk csodái első évada 2019-ben debütált a Netflixen, a folytatást pedig június 14-én mutatták be.

(Forrás: rtl.hu, Independent)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Hátborzongató videó kering az interneten, bár első látásra semmi különös nincs benne, aztán megtudod, hogy készült
A videó csak nyolc másodperc hosszú, mégis óriási reakcióhullámot indított el a neten, és villámgyorsan terjed. Nem véletlenül.


Egy rövid utcai interjús videó jár körbe a közösségi oldalakon, ami alaposan ráijesztett az emberekre. A felvételen egy srác mikrofont szorongat, és két fiatal lánnyal beszélget, akik éppen bulizni indulnak. A fiú ezt kérdezi tőlük: „Mi az az AI-trükk, amitől mindig kiakadnak a gyűlölködők?”

Az egyik lány erre ezt mondja: „Ezt nem lehet überelni, ez durva, vége van! Teljesen kivégeztük azt a threadet! Érted, mire gondolok?”

A videó csak nyolc másodperc hosszú, mégis óriási reakcióhullámot indított el a neten, és villámgyorsan terjed. Sokan úgy érezték, hogy az egésznek „Inception-hangulata” van, mások szerint ez is csak azt mutatja, hogy „többdimenziós szimulációban” élünk. Volt, aki csak ennyit kérdezett: „HOGY lehet ez igazi?” Egy másik kommentelő szerint: „Varázslat”.

A felvételt teljes egészében mesterséges intelligencia készítette - árulja el a LADBible cikke.

A Google legújabb videókészítő eszköze, a Veo 3 gyártotta le. Ezt május 20-án mutatták be. Ez az új AI-eszköz szöveg és képek alapján hoz létre mozgóképeket, akár hangeffektekkel, háttérzajjal és párbeszéddel együtt is.

Eli Collins, a Google DeepMind termékfejlesztési alelnöke azt írta: „A Veo 3 kiválóan kezeli a szöveges és képes utasításokat, a valósághű fizikai viselkedést és a pontos szinkront.”

A közösségi oldalakon sokan kiemelték, mennyire valódinak tűnik a videó. Egy felhasználó ezt írta: „Nem hiszem el, hogy ez AI. Annyira élethű.” Egy másik szerint: „A Veo 3 most mindent megváltoztatott.” Volt, aki így fogalmazott: „Az AI olyan ütős tartalmakat gyárt, hogy észre sem vesszük – durva idők jönnek.” Más pedig azt írta: „Ez az emberiség vége.”

Volt, aki azt is kiszúrta, hogy a nő keze nem egészen természetes, és erről is posztolt az oldalon.

A videót eddig 14,4 millióan nézték meg az X-en. Többen azt állították, hogy azonnal észrevették az AI-jeleket. Egy komment szerint: „Nagyon jó, nagyon hihető, csak egy kicsit furcsa. De már tényleg nincs messze a tökéletestől.”

Egy másik ezt írta: „A háttérben eltűnő emberekből le lehet szűrni. De amúgy tényleg lenyűgöző.” Egy harmadik hozzátette: „Teljesen észre lehet venni. Csak egy idióta nem jönne rá. De hamarosan már ez sem így lesz.” Egy negyedik megjegyezte: „Könnyű kiszúrni, hogy AI csinálta. Senki sem beszél így.”

Sokan egyébként nem vették észre, hogy amit néznek, az nem is igazi felvétel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Távozik az RTL meteorológusa – elárulta, miért döntött így
Vaszkó András négy és fél évet töltött a csatornánál. A vele készült interjúban viszont elárulta: nagyon nehezen hozta meg a döntést, hogy elköszönjön az RTL-től.
Fotó: RTL - szmo.hu
2025. május 31.



Távozik az RTL egyik meteorológusa, Vaszkó András - jelentette be a csatorna péntek este. A meteorológus négy és fél évet töltött a csatornánál, a vele készült interjúban pedig elárulta, hogy miért köszön el a csatornától.

„Eleve nagyon nehezen, hosszas mérlegelés után hozok meg döntéseket – ezt is nagyon nehéz volt, mivel szerettem az RTL-nél dolgozni”

– mondta.

Elmondása szerint főállásban a HungaroMetnél dolgozik, az RTL-es szereplés pedig csak mellékállás volt. Egy idő után már nem tudta összeegyeztetni a kettőt.

„Egyre távolabb kerültem az általam fontosnak tartott egészségügyi egyensúlyi állapottól”

- fogalmazott Vaszkó, aki elmondása szerint úgy érezte, muszáj változtatnia, és át kellett gondolnia, mi a fontos az életében.

„Szembesültem azzal, hogy muszáj valamit kezdeni a helyzettel: elérkezett az a pont, amikor át kellett gondolnom az életem prioritásait. Hajlamos vagyok túlvállalni magam, és fontos volt, hogy megtanuljak nemet mondani, valamint, hogy időt szánjak magamra is”

- mondta.

A meteorológus arról is beszélt, hogy hálás az RTL-nek az elmúlt időszakért, és örül, hogy megvalósíthatta gyerekkori álmát. Hatalmas tapasztalatot és fejlődést visz magával. Sőt, azt is megjegyezte „nem mondom, hogy soha nem térek vissza”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Pottyondy Edina szerint a Fidesz frontális támadást indított az alkotmányosság ellen
Pottyondy Edina szerint a legutóbbi intézkedések már rég nem trükkök, hanem nyílt jogtiprásoknak minősülnek.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. május 30.



„Gumicsontok, mi?! Ühümm, persze” – kezdi legfrissebb Facebook-bejegyzését Pottyondy Edina, aki ezúttal nemcsak élesen fogalmaz, hanem egy egész listát is mellékel a közelmúlt kormányzati intézkedéseiről, amelyeket szerinte alkotmányellenesek, jogsértők, vagy egyszerűen csak mélyen cinikusak.

Ahogy Pottyondy hangsúlyozza,

„az ellehetetlenítési törvény felszámolja a sajtószabadságot”, és nemcsak az adó 1%-ának visszamenőleges elvonását nevezi alkotmánysértőnek, hanem azt is, hogy a civileknek és ellenzéki médiumoknak szánt támogatást a kormány a saját alapítványaihoz irányítja át.

Pottyondy szerint a Tisza Párt elleni támadások is az 50-es évek politikai módszereit idézik: „Bizonyíték nélkül olyan állításokat tesz a miniszterelnök, ami csak úgy értelmezhető, hogy a Tisza betiltása, vezetőinek börtönbe juttatása az elvárás az Ügyészség és a bíróságok felé.”

A posztban Pottyondy Edina sorra veszi a közelmúlt intézkedéseit, köztük az árstopot, amit piactorzítónak nevez, Budapest kivéreztetését, az alkotmánybírói kinevezéseket (Polt Péter és a volt honvédelmi miniszter esete), valamint a Szuverenitásvédelmi Hivatal további megerősítését.

A Pride betiltását, a gyülekezési törvény szigorítását és a rendőri fellépések politikai befolyásolását is úgy értékeli, mint a nyilvánosság totális kontrolljára való törekvést.

„Aránytalanul durva büntetés, ha élni mernél az Alaptörvényben biztosított szabadságjogokkal”

– írja Pottyondy.

A bejegyzés talán legkeményebb része az, ahol Pottyondy Edina így fogalmaz: „A közös bűn, a kölcsönösen véres és mocskos kéz ad biztonságot a főnöknek: »Ti is bűnrészesek vagytok, nem vagytok semmivel sem jobbak nálam, és ti is velem buktok, ha én bukni fogok.«”

„Győzike, Vasvári Vivien és Muri Enikő maradt a keresztény-konzervativizmusból és a polgári Magyarország eszményéből”

– zárja posztját a humorista.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor beszállt a mémkultúrába: kiposztolt egy táncoló farönköt
A miniszterelnök a kormányülés szünetében posztolt a TikTokra egy különös táncot. A karakter egy baseballütős indonéz mém.


Orbán Viktor egy meglepő videót tett közzé TikTok-oldalán: a kormányülés szünetében egy különös karakter táncát láthatjuk, vette észre a 24.hu. A videóhoz mindössze ennyit írt:

„Tung Tung Tung Tung Tung Tung Tung Tung Tung Sahur”.

A mozgó figura egy indonéz mém: egy baseballütőt tartó farönk, amely az interneten vált népszerűvé. A „tung” szó a szundanéz nyelvben dübörgést jelent.

Bár sokan olasz eredetűnek gondolják ezeket az agyrohasztó karaktereket – a jelenséget „italian brainrot”-ként is emlegetik –, valójában nemcsak olasz, hanem indonéz szereplők is feltűnnek bennük.

A magyar kormány célja, hogy közelebb kerüljön a fiatalokhoz. Az idősebb generáció úgy gondolja, ez a tartalom a fiatalok körében népszerű.

A miniszterelnök a posztban elírta a karakter nevét, de ez nem akadályozta meg abban, hogy részt vegyen ebben a szokatlan online trendben.

A furcsa videót itt lehet megnézni:

@viktor_a_tiktokon Tung tung tung tung sahur beugrott ebédszünetben #orbanviktor #miniszterelnok #follow #fyp #Magyarország #brainrot #tungtungtung #sahur ♬ TUNG SAHUR FUNK - TRXSHBXY & GAVORN


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk