FELFEDEZŐ
A Rovatból

7-ből 1 fiatal mentális betegségben szenved – leggyakrabban szorong, vagy depressziós

Az UNICEF Magyarország nagyszabású konferencián hívta fel a figyelmet a gyerekeket sújtó problémákra a Magyar Suzuki támogatásával.


Az elmúlt években mindannyiunknak számos olyan kihívással kellett szembenéznie – pandémia, háborúk, gazdasági változások– amelyekre nem lehettünk felkészülve, és amelyek mind hatással vannak a mentális egészségünkre. A gyerekek különösen nehéz helyzetben vannak, kutatások alapján globálisan 7-ből 1 fiatalkorú ugyanis mentális – főként szorongásos vagy depressziós – zavarban szenved.*

Az UNICEF Magyarország 2021 óta kiemelten foglalkozik a gyermekek és fiatalok mentális egészségének segítésével, a Magyar Suzuki Zrt. kezdettől fogva támogatja a szervezet kutatásait, kampányait, edukációs anyagait a gyermekek online, fizikai és lelki biztonságának védelme érdekében. Az együttműködés keretein belül idén egésznapos gyermekjogi konferencián hívták fel a figyelmet a fiatalokat sújtó legégetőbb problémákra, valamint kínáltak rájuk gyakorlati megoldási javaslatokat a Gyermekek Világnapja alkalmából.

Forrás: UNICEF Magyarország

A „Minden gyerekről, minden gyerekért” ingyenes eseményen 40 elismert szakember nyújtott segítséget az érdeklődő szülőknek, nagyszülőknek, pedagógusoknak és gyermekeknek a fiatalokat érintő 17 kritikus témában annak érdekében, hogy a résztvevők feltárhassák a legégetőbb nehézségeket és megoldási lehetőségeket a fiatalokat sújtó napi szintű kihívásokra. A három teremben, párhuzamosan zajló előadásokon és workshopokon többek között az erőszakmentes gyermekkor, a korai élmények hatásai, a gyermekkori fejlesztések fontossága, az iskolai bántalmazás, a "bullying", a szülőség kihívásai, a mesterséges intelligencia előnyei és veszélyei, valamint a társadalmi felelősség kérdése is napirendre kerültek. Az előadások teljes terjedelemben hamarosan megtekinthetőek lesznek az UNICEF holnapján.

A Magyar Suzukival közösen az UNICEF Magyarország 2020 óta számos online és offline kampánnyal és tudásanyaggal hívja fel a figyelmet az erőszakmentes gyermekkor fontosságára és buzdít közös fellépésre az erőszak minden fajtájával szemben. Ezzel a céllal új funkciókkal bővítette és népszerűsítette a HelpApp-ot, amelyen gyermekek és szülők egyaránt tájékozódhatnak a fiatalokra leselkedő veszélyekről, illetve segítséget is kérhetnek az applikáción keresztül. A tudásanyagok ingyenesen elérhetők a szervezet online Tudástárában. A két szervezet munkája elismeréseként 2021-ben a DoingGood CSR Award szociális ügyek kategóriájában Special Mention díjat kapott.

Forrás: UNICEF Magyarország

Az idei konferencián elhangzott előadások tanulsága szerint a megoldások probléma, kor, és egyén specifikusak, egy univerzális recept mégis van: gyerek csak akkor lehet jól, ha a környezetében élő felnőttek is jól vannak. Éppen ezért, a gyermeknevelés mellett nagyon fontos, hogy a saját mentális egészségünkre, lelki egyensúlyunkra is odafigyeljünk. Minden gyerek kerülhet krízisbe, de egy egészséges önbecsüléssel, önbizalommal rendelkező gyermek, aki biztonságos közegben érzi magát otthon, kevésbé válik kiszolgáltatottá mai világunk online és offline térben rejlő veszélyeinek.

„Autógyártóként a biztonság kiemelten fontos számunkra, de nem csak a gyártás, az elkészült autók vagy a közlekedés terén, hanem a jövő generációja szempontjából is. Ezért támogatjuk immár negyedik éve az UNICEF Magyarország gyermekeink védelmét szolgáló kampányait” – fejtette ki Bonnár-Csonka Zsuzsanna, a Magyar Suzuki Zrt. kommunikációs vezetője a támogatás hátterét.

* Az UNICEF 2020-as nemzetközi kutatása szerint.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Bezárja utolsó budapesti üzletét a legendás magyar ruhamárka - óriási akciókat hirdettek, a vásárlók megrohamozták a boltot
A tulajdonos család azt üzente, nem szűnnek meg végleg: „Nem búcsúzunk, csak átalakulunk. A Griff tovább él – mostantól a digitális térben”.


A magyar divatpiac egyik legrégebbi szereplője,

az öltönyeiről ismert Griff bejelentette, hogy bezárja utolsó budapesti üzletét

a Nyugati tér 7. szám alatt. A cég közölte, hogy a jövőben kizárólag online folytatja működését - írja a Blikk.

A bolt bezárásának bejelentésével egy időben a Griff óriási végkiárusítást hirdetett, ahol akár 70 százalékos kedvezményekkel kínálja termékeit. A hírt hallva sok vásárló rohamozta meg az üzletet, attól tartva, hogy ez a márka végét jelenti. A tulajdonosok azonban hangsúlyozták, hogy nem csődről, hanem stratégiai átalakulásról van szó, a döntést a vásárlói szokások átalakulásával indokolták. Az utóbbi években a fogyasztók egyre inkább az online vásárlás felé fordultak, ami a hagyományos boltok fenntartását kevésbé tette gazdaságossá.

A közösségi médiában közzétett üzenetükben a tulajdonos család egyik tagja úgy fogalmazott: „Nem búcsúzunk, csak átalakulunk. A Griff tovább él – mostantól a digitális térben.”

A Griff Collection neve évtizedek óta egyet jelentett a minőségi magyar divattal. A márka 1986-ban indult, még Griff Gentlemen’s néven, egy kis Visegrádi utcai garázsban. Innen nőtte ki magát országos hálózattá, amely fénykorában több mint 25 üzletet működtetett. A márka történetéhez számos emlékezetes pillanat kötődik: 1992-ben a barcelonai, majd 1996-ban az atlantai olimpián is a Griff biztosította a magyar sportolók hivatalos formaruháit. 2007-ben a Griff megújult, Griff Collection néven folytatta működését, modern arculattal és nemzetközi márkákkal bővítve kínálatát. A Covid-időszak azonban jelentős visszaesést hozott a hagyományos bolti kiskereskedelemben, ekkor zárták be üzleteik többségét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Mészáros Lőrinc: A „legyetek bátorak” mondat külön életre kelt, pedig, aki tartott már előadást, vagy adott már interjút, az tudja, hogy ott néha bakizik az ember
A „gondolom, nem gyalog” kifejezéséről is beszélt. Azt mondta, szerinte kicsit vicces, kicsit pikírt, válasznak szánta a személyes támadásokra, a folyamatos karaktergyilkossági kísérletekre.


Mint azt mi is megírtuk: Mészáros Lőrinc hosszú interjút adott az Indexnek, melyben beszélt a cégei válságkezeléséről, a magyar gazdaság helyzetéről, sőt Magyar Péterről is. Az interjú során többször kérdezték őt politikai, közéleti témákkal kapcsolatban, ám ezekre mind azt reagálta, hogy nem foglalkozik a politikával, csak annyira, amennyire szükséges.

Az újságíró felvetésére, miszerint ha levédette a „gondolom, nem gyalog” kifejezést, mégiscsak foglalkozik egy kicsit politikával, úgy válaszolt, hogy szerinte ez a megjegyzés jól hangzott.

„Valóban kicsit vicces, kicsit pikírt. De válasz is arra, amiről az interjú elején beszéltünk: a személyes támadásokra, a folyamatos karaktergyilkossági kísérletekre. Ezzel csak azt szerettem volna üzenni, hogy nem érzem ezeket a politikai nyomásokat, inkább humorral kezelem a helyzetet. A »legyetek bátorak« mondat is külön életre kelt, pedig, aki tartott már előadást, vagy adott már interjút, az tudja, hogy ott néha bakizik az ember”

- fogalmazott Mészáros.

Az ország leggazdagabb emberét még idén májusban a müncheni BL-döntő előtt kérdezte a 444 arról, hogy mivel utazott a helyszínre, mire ő csak annyit válaszolt: „gondolom, nem gyalog”. A mondat azóta valóban szállóigévé vált, ahogy a „legyetek bátorak” megjegyzése is, ami egy fiataloknak tartott előadása közben hangzott el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Ez undorító!” – Megdöbbentő dolgot tett a jakuzziban a hotel dolgozója, a vendégek kiakadtak
A vendégek videóra vették a bizarr esetet, majd panaszt tettek. Mint kiderült, ez a szállodánál régóta bevett gyakorlat.
DKA - szmo.hu
2025. november 11.



Döbbenetes eset történt egy amerikai hotelben: döbbent vendégek videózták le, ahogy az Expressway Suites egyik alkalmazottja a szálloda jakuzzijába dobálja a foltosnak mondott ágyneműket, majd egy seprűnyéllel kavargatni kezdi azokat a klóros vízben – írta meg a New York Post.

„Ez undorító. Viccelnek? Ezeken az ágyneműkön alszunk? Teljesen kiakadtam”

– mondta az egyik vendég, miután végignézte a jelenetet.

A szálloda vezetősége azzal védekezett, hogy a jakuzzis áztatást csak végső megoldásként, a makacs foltok eltávolítására használják, és elvileg csak záróra után. Állításuk szerint a dolgozót megrovásban részesítették, amiért a vendégek előtt végezte a műveletet.

Egy rögzített telefonhívás során az egyik alkalmazott azt is elmondta a panaszkodó vendégnek, hogy a módszerrel „apró kis foltokat” szednek ki, majd a medencét leeresztik és alaposan kitisztítják.

A helyi közegészségügyi hatóság azonnal megtiltotta hotelnek, hogy a vendégeknek fenntartott jakuzziban áztassa a lepedőket. Bár a bizarr gyakorlat miatt nem szabtak ki bírságot, mert nem állapítottak meg közvetlen veszélyt, a hatóság több utóellenőrzést is elrendelt.

Egy, a szállodánál 2010-ben dolgozó volt alkalmazott szerint a gyakorlat egyáltalán nem új keletű. Azt állította, hogy a jakuzzis előáztatás már akkoriban is bevett eljárás volt az erősen szennyezett textíliák esetében.

Az amerikai járványügyi központ (CDC) szerint a nem megfelelően karbantartott jakuzzik a meleg víz és a belekerülő testnedvek miatt a baktériumok melegágyai lehetnek. Olyan súlyos betegségeket terjeszthetnek, mint a legionáriusbetegség, de okozhatnak kellemetlen bőrkiütést is.

„Ahogy az ember ül a forró vízben, a bőre szó szerint leválik… vedlik le róla” – fogalmazott Amy Vandal, a másik vendég, aki jelentette az esetet a hatóságoknak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán-Trump munkaebéd: kiderült, hogy milyen fogásokat szolgáltak fel a tárgyalások után
Egy hírügynökségi fotós lefényképezte az ínycsiklandó menüsort. Ezek szerint a magyar delegációt az évszaknak megfelelő fogásokkal várták a Fehér Házban.


Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, Orbán Viktor miniszterelnök és delegációja csütörtök óta Donald Trump amerikai elnöknél vendégeskedik. A pénteki program közös sajtótájékoztatóval indult, amit munkaebéd követett.

Trump nyilvános programja szerint az ebéd legfeljebb két órás lehetett, mert utána telefonos sajtótájékoztatót tartott, majd Floridába repült.

Az egyik hírügynökség fotósa lefényképezte a menüt, vagyis azt, hogy milyen fogásokkal várták. a magyar küldöttséget a Fehér Házban, írja a 24.hu.

A fotó alapján előételként őszi kerti saláta érkezett gránátalmamagokkal, uborkával, reszelt retekkel és mentás–citromos vinaigrettel.

A főfogás kakukkfűvel sült csirke édesburgonya-pürével, kelbimbóval és bébi kelkáposzta levelekkel volt.

Míg desszertként sütőtöktortát vaníliafagylalttal, tökmagos karamellaropogóssal és gyömbéres kekszmorzsával szolgáltak fel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk