HÍREK
A Rovatból

Bemutatták az új iPhone-okat, itt vannak az árak is

Hivatalosan is bejelentették az új iPhone-okat a szeptemberi sajtókonferencián. Itt van, amit eddig tudni lehet róluk.


Okosóra-bemutatóval kezdődött az Apple szeptemberi sajtókonferenciája, amelyen többek között bemutatták az új iPhone-okokat is. A legújabb generációs Apple Watch nagyobb képernyőt kapott: az óralap magassága 40 illetve 44 milliméter. Szebb kijelzőjű, személyre szabhatóbb, mint a korábbi Apple-órák. A színek: Space Gray, Silver, Gold. Szeptember 14-től már rendelhető az óra.

Az órák után Tim Cook gyorsan rákanyarodott az új iPhone-ra, ami a korábbi pletykáknak és információknak megfelelően az iPhone XS nevet kapta. A burkolatot átdolgozták, így ellenállóbb a porral, valamint a folyadékokkal szemben (állítólag tesztelték sós vízzel és sörrel is, és túléli).

Egy 5,8 hüvelykes és egy 6,5 hüvelykes méretű készüléket jelentettek be, mindkettőt OLED kijelzővel, HDR10 és Dolby Vision támogatással. A nagyobbik változat neve iPhone XS Max, azonban az mindkét telefonban közös, hogy teljesen átdolgozott, sztereó hangrendszert kapnak, ami az Apple szerint úgy szól, mint még egyetlen okostelefon sem.

Természetesen a szenzorsziget továbbra is jelen van a kijelző tetején. Az Apple szerint ezekben a készülékekben lesz a jelenleg legbiztonságosabb arcfelismerő rendszer az összes okostelefon közül.

Debütált a várva-várt A12 Bionic chip is: ez lett az első 7nm-es chip, amit valaha telefonba szereltek. Akár 50%-os gyorsulás is tapasztalható az előző generációval szemben, és 5 billió számítást végezhet el egyszerre. Három színváltozatban lesz elérhető: asztroszürke, ezüst, és a sokak által várt arany, és 512 GB-s változat is rendelhető majd belőle.

Az XS Max két SIM-kártya kezelésére is képes majd. Elárulták azt is, hogy az iPhone XS Max akkumulátora félórával többet bír majd, mint az iPhone X-é. A mobilok hátlapján két 12 megapixeles kamera foglal helyet: az egyik f/1.8-as, a másik f/2.4-es rekesszel működik, és össze tudja fűzni a két képet a processzor neurális egységével.

Videó az új iPhone-okról az Apple hivatalos oldalán:

iPhone XS

iPhone XS. With an all-screen design. Super Retina display in two sizes. TrueDepth Camera. Face ID. Dual-camera system. And A12 Bionic chip.

Bejelentettek egy olcsóbb változatot is, az iPhone Xr-t, amely kisebb az iPhone 8 Plusnál, de nagyobb a kijelzője, a korábbi 5,5 col helyett 6,1 colos lcd. A FaceID-ból minden benne van, ami a többi iPhone X-ben is, szóval ugyanúgy lehet feloldani a kijelzőzárat. Az igazán nagy dobás viszont az, hogy ebben is a Bionic A12 chip van.

Az árak:

iPhone Xs:

400 000 forint / 64 GB,

460 000 / 256 GB,

538 000 / 512 GB

iPhone Xs Max:

440 000 forint / 64 GB,

500 000 / 256 GB,

578 000 / 512 GB

iPhone Xr:

300 000 forint / 64 GB,

319 000 / 128 GB,

360 000 / 256 GB

A legnagyobb tapsot az a bejelentés kapta, hogy a cég visszavásárolja majd a régebbi iPhone-okat, vagy ha nagyon rossz állapotban van a készülék, átveszik ingyen is. Ennek az a célja, hogy úgy szedjék szét és hasznosítsák újra a telefonokat, hogy azok minél kevésbé károsítsák a környezetet.

Élő közvetítés a konferenciáról magyarul:

via Index / Origo


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Orbán Ráhelék azon gondolkoznak, hogy az Egyesült Államokba költöznek
A miniszterelnök lánya egy Instagram-posztban jelentette be, hogy ismét visszatérne az Egyesült Államokba. A döntést a család közösen hozza meg, de a legkisebb gyerek őszi iskolakezdése új fejezetet nyithat.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 08.



Orbán Ráhel arról írt az Instagram-oldalán kedden, hogy ismét Amerikában tanulna, vette észre a 444.hu. Elmondása szerint éppen 15 éve tért haza az Egyesült Államokból, ahol egy nyári szemesztert töltött a bostoni egyetemen. Már akkor megfogalmazódott benne a vágy, hogy egyszer visszatérjen.

Most úgy érzi, talán elérkezett a megfelelő pillanat. Az elmúlt időszakban egyre világosabbá vált számára, hogy akkor tudna belevágni, ha a legkisebb gyermeke is iskolába kerül. Mint írja, ez az időpont most ősszel jön el.

A miniszterelnök lánya szerint ez nemcsak az ő szakmai fejlődése szempontjából lenne fontos, hanem a gyerekeknek is sokat adhatna egy új közeg. Úgy látja, önállóságot, rugalmasságot és nyitottságot tanulhatnának.

Orbán Viktor legidősebb lánya bejegyzésében azt is megosztotta, hogy

az Egyesült Államokban jelenleg különösen inspiráló a légkör, erős a versenyhelyzet, és sok új tudáshoz lehet jutni. Ezeket a tapasztalatokat később itthon is szeretné hasznosítani.

Mint írja: „A cél: tanulni, tapasztalni, hazahozni.”

Azt is kiemelte, hogy még nem született meg a végleges döntés. A család egyelőre mérlegel, gondolkodik, beszélget róla.

A lap emlékeztet, hogy Orbán Ráhel és férje, Tiborcz István korábban már éltek külföldön: 2021 őszén Marbellára költöztek átmenetileg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Lázár János bocsánatot kért, miután volt olyan vonat, amelynek utasait órákig nem tudták elszállítani a nyílt sínpályáról a keddi vihar után
A közlekedési miniszter azt is közölte, hogy az ország nyugati részén fokozatosan visszatér az eredeti forgalmi rend, a keleti országrészben viszont most lépnek a kárelhárítás legintenzívebb szakaszába.


Friss információkat osztott meg a kárelhárításról és a vonatközlekedés helyreállításáról Lázár János a Facebook-oldalán.

„Az ország nyugati részén fokozatosan visszatérünk az eredeti forgalmi rendhez (még a súlyosan sérült észak-balatoni vonalon is elindulunk, igaz, csak dízelmozdonnyal, mert a felsővezeték helyreállításához több idő kell), a keleti országrészben viszont most léptünk a kárelhárítás legintenzívebb szakaszába, miután tegnap délután Debrecen térségében okozott jelentős károkat az orkán

– közölte a közlekedési miniszter, aki hozzátette: a MÁV-csoport munkatársai teljes gőzzel dolgoznak a helyreállításon.

„Északkelet-Magyarországon minden vasutas és volános szakember szolgálatot teljesít, aki behívható volt. Akadt olyan is, aki a szabadságát megszakítva csatlakozott a károkat elhárító, illetve a rendkívüli forgalmi rendet biztosító kollégákhoz” – jegyezte meg, majd megköszönte a segítséget mindenkinek.

„Sajnos a Debrecen térségi vihar olyan erejű volt, hogy akadt vonat, amelynek az utasait csak órák múltán tudtuk mentesítő járattal, illetve pótlóbusszal elszállítani a nyílt sínpályáról. Az érintett utasoktól bocsánatot kérek: nem a MÁV-csoport munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb a segítségükre sietni, út- és pályaakadályok, illetve a telekommunikáció átmeneti összeomlása is nehezítette a dolgukat”

– fogalmazott Lázár.

Kiemelte, hogy a mai napra is várható viharos szél, így ma is okozhat problémát a fák sínekre vagy felsővezetékekre dőlése.

„Nem vagyunk még túl a nehezén, különösen a keleti országrészben, de küzdünk az elemekkel!

Minden utasunk megértését és türelmét kérem!” – zárta a posztot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Nyomtatott újságot indít a Tisza Párt - kéthetente érkezik majd a Tiszta Hang
A Fidesz vidéki fölényét ellensúlyoznák a kiadvánnyal, amelyet 3155 településre juttatnak el. A lap terjesztését önkéntesek végzik majd.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 08.



Tiszta Hang néven országos újságot indít a Tisza Párt, amelynek célja, hogy elérje a falvakban élő választókat is. A párt erről egy, a feliratkozóinak küldött levélben számolt be, írja a Telex.

A levélben az áll, hogy

a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint egyedül a falvakban nem előzik meg a Fideszt, ezért indítják el a „rendszerváltás országos újságját”.

A kiadvány kéthetente jelenik majd meg, egymillió példányban. Az újságot önkéntesek fogják eljuttatni az ország mind a 3155 településére.

A párt támogatók segítségére is számít az elindulásban. Az első rendelést vasárnapig lehet leadni.

A Medián június közepén megjelent legutóbbi kutatása szerint Magyar Péter pártja 15 százalékponttal vezet a biztos szavazók körében a Fidesz előtt. A teljes szavazókorú népességet nézve pedig a Tisza 10 százalékpontos előnyre tett szert.

A felmérésből a lakóhely szerinti különbségek is kirajzolódnak: a nagyobb városokban és különösen Budapesten erősebb a Tisza, míg a kistelepüléseken a Fidesznek egy százalékpontos előnye van.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Hömpölygő folyóvá változott egy pécsi utca a villámárvíz miatt
Egy éppen arra járó autós inkább úgy dönt, hogy inkább nem gurul le a lejtős úton, hanem hátramenetbe kapcsolva próbál menekülni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 08.



Hétfő délután óta nem csitul a vihar Magyarországon. Kedden Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye több járására adtak ki piros riasztást, de a MetFigyelő Facebook-oldalán megjelent videó alapján Pécset sem kímélték a zivatarok.

A délutáni poszt alapján a város egyik utcája szabályosan folyóvá változott a hatalmas mennyiségben lezúduló eső miatt. A videón jól látszik, ahogy

az éppen arra járó autós annyira megijed a hömpölygő víztől, hogy óvatosan inkább hátramenetbe kapcsol.

A felvételt itt lehet megnézni:

A több mint egy napja tartó vihar zivatarokkal, erős széllökésekkel és helyenként jégesővel csapott le az országra. nemcsak Pécsen, hanem Debrecenben is elképesztő jeleneteket örökítettek meg az emberek:

Az elmúlt 24 óra leglátványosabb videója talán Szegeden készült, ahol úgy tépte le a szél egy épület tetejét, mintha papírból lenne:


Link másolása
KÖVESS MINKET: