SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Bódi Sylvi szeretne vidékre költözni, és igazi vidéki életet élni – azt is elárulta, hogyan nevelné gyerekét

Nagyon rákapott a városon kívüli életre a modell. Rendkívül sokat dolgozik a kertben, aminek köszönhetően bőséges kiviterméssel is büszkélkedhet.


Ki gondolta volna, hogy a csinos egykori Playboy-modell, Bódi Sylvi, aki korábban fürdőruhában pózolt, most gumicsizmában és talicskával éli a mindennapjait? Sylvi öt éve kezdett kertészkedni, és mára kisebb gazdaságot vezet, ahol saját termesztésű zöldségeket és gyümölcsöket nevel. A Vasárnapi Blikknek mesélt új életéről, ami cseppet sem szokványos.

„A kertészkedés szeretete még a nagyszüleimtől ragadt rám” – kezdte Sylvi, aki szerint a családjában mindenkinek van veteményese, de őt ragadta magával leginkább ez a világ.

„Palántákkal kezdtem, majd úgy gondoltam, az az igazi, ha a magoktól kezdve én nevelgetem a növényeimet. Az első évben annyi palántám lett, hogy alig tudtam hová tenni őket. Azóta lett üvegházam, és elkezdtem feldolgozni a termésemet: befőztem, aszaltam, savanyítottam” – mesélte a modell, aki nemrég szüretelte le az idei kivitermést. Sylvi számára a kivi termesztése már hagyománnyá vált.

„A kivi utóérő gyümölcs, ezért novemberben, a névnapom környékén szüretelünk a családdal. A gyümölcsöket a pincébe teszem, ahol január közepéig beérnek. Idén annyi termett, hogy nyár közepéig is kitart, és az egész családot ellátja” – árulta el.

De Sylvi nem állt meg itt. Helyi asszonyoktól, például Tecától, a befőzés minden csínját-bínját elleshette. „Isteni sűrített paradicsomot, házi ketchupot, befőtteket és savanyúságokat készítek. Aki ismeri ezt az érzést, tudja, milyen nagyszerű, amikor a saját maga által nevelt növények kerülnek az asztalra” – tette hozzá.

A modell komoly terveket szövöget: szeretné, ha a terményeivel minél több emberhez eljutnának egészséges élelmiszerek.

„Most még sok minden köt Budapesthez, de szeretnék vidékre költözni, és igazi vidéki életet élni. Azt akarom, hogy a gyerekem fára másszon, sárban játszon, és természetközeli környezetben nőjön fel”

– mondta Sylvi, aki már elképzelte, hogy gyermeke a friss levegőn cseperedik.

Bár Sylvi szívét elrabolta a kertészkedés, a másik szenvedélyéről, a szörfözésről sem mond le. „Épp most készülök ismét Indonéziába, ahol egy kicsit szörfös lánnyá változom. De mire a pincében érnek a kivik, hazatérek. Ha vidékre költözöm, valószínűleg kevesebbet szörfözöm majd, de nem hagyom abba” – mondta Sylvi.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Sydney van den Bosch elárulta: Annyira különleges neve lesz a kislányuknak, hogy még a naptárban sincs benne
Sydney korábbi egészségügyi problémái miatt nem hitte, hogy valaha gyermeke lehet. A névválasztás szempontjairól is részletesen beszélt.


Tavasszal A Nagy Duett színpadán jelentette be Sydney, a Szerencsekerék korábbi szerencselánya, hogy babát vár. Ez különösen nagy öröm számára, hiszen az elmúlt években több egészségügyi problémával is meg kellett küzdenie, és korábban maga sem hitte volna, hogy egyszer édesanya lehet.

A kislány különleges nevet kap: Kaszás-Van den Bosch Liah Elysee.

Sydney a Blikknek elmesélte, hogyan választották ki a nevet: „Mindenképpen szerettünk volna egy magyarul könnyen kiejthető nevet, egyben egy olyan verziót is, ami nemzetközi fronton is megállja a helyét. Emellett fontosnak tartottuk, hogy új lappal induljon az életben, egy önálló és egyedi névvel, ami nem örökölt, és amit mi sem kötünk más személyhez vagy életeseményhez” – mondta Sydney.

A családban nem jellemző, hogy keresztneveket örökítenének, de ha kisfiuk lett volna, elképzelhető, hogy Sydney édesapja után kapott volna nevet. A vezetékneveknél viszont modern megoldást választottak, a gyermek mindkettőjüket képviselni fogja.

A névválasztás gyorsan ment, bár ha fiuk lett volna, nehezebb dolguk akadt volna.

„Fiúnevekben nem voltunk túl erősek, így emiatt is örülünk, hogy lány lett, mert fiúnál biztosan lett volna vita” – árulta el Sydney. Azt is elmondta, hogy bár nézelődött, nem mélyedt el komolyan a témában.

„A Sydney is egy városnév, és a lányunk neve, az Elysee is földrajzi kötődésű lesz. Emellett szerettem volna, ha egy itthon kevésbé ismert, Y-t is tartalmazó név lenne, valamint mivel apukám részéről francia származású volt a lányunk dédnagymamája, így szerettem volna francia eredetű nevet választani.”

A név annyira különleges, hogy hivatalos névnapja sem lesz, de ez nem újdonság a családban. „A Sydney-nek sincs névnapja és valószínűleg a gyermekünknek sem lesz” – tette hozzá a műsorvezető.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Ezt sosem fogom tudni feldolgozni” – egy év után megszólalt Sallai Nóra a tragikus balesetről
A színésznő kómából ébredt, és akkor tudta meg a felfoghatatlan hírt fiáról, Bendéről. Azóta is harcol a mindennapokban, lépésről lépésre építi újra magát.


Egy évvel az alsónémedi autóbaleset után megszólalt Sallai Nóra, a Jóban Rosszban egykori színésznője. Írásbeli nyilatkozatát a Tények Plusz hétfői adásában ismertették.

Elárulta, hogy semmire nem emlékszik:

„A kórházban ébredtem. Nagyon sok segítséget kapok, de ezt sosem fogom tudni feldolgozni. Már a rehabilitáción voltam, amikor a férjem közölte velem a tragédiát.”

Kisfiát, Bendét a baleset után kórházba szállították, de néhány nap múlva elhunyt. Ekkor Nóra még kómában volt. A színésznő állapota azóta javul, de még nem épült fel teljesen.

„Köszönöm szépen, javulgatok. Fizikálisan gyógytornázom, napi 4 kilométert sétálgatok súlyzókkal a lábamon a Duna partján. Ez egyben kikapcsolódás, megnyugvás, túlélés számomra. Lelkileg soha nem tudom feldolgozni a történteket. Nagyon sok erőt kapok a családomtól és a barátaimtól.”

A visszatérésről óvatosan beszél, időt ad magának.

„Most még hagyok magamnak időt, mert minden napom nagyon nehéz, küzdök a gondolataimmal és az idővel. Szeretnék visszatérni az életbe, de ez még idő.”

A baleset 2024. szeptember 27-én történt. A színésznő az Opeljével egy mellékutcából kifordult a főútra Alsónémediben. A Haraszti úton érkező autónak volt elsőbbsége. A BMW egy, az anyósülésen ülő fiatalé volt, aki az autót egy körre kölcsönadta a barátjának - írja a Blikk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Drámai búcsút hozott a Sztárban Sztár All Stars: „Nem én vagyok a legjobb utánzó a világon”
Nagyszerű produkciókat láthattunk, nem sokkal maradtak le a veszélyzónába került versenyzők sem. Végül a Joe Cocker bőrébe bújt Mészáros Árpád Zsolt és a Presser Gábort utánzó Vastag Csaba közül kellett dönteni.


Érzelmes pillanatokkal zárult a Sztárban Sztár All Stars hetedik élő show-ja. A vasárnapi adásban tíz híresség lépett színpadra, hogy újabb átalakulással nyűgözze le a zsűrit és a közönséget – ám a végén valakinek búcsúznia kellett.

Az estét Szandi nyitotta Lady Gaga ikonikus stílusában, majd sorra érkeztek a versenyzők: Veréb Tamás a Hairből ismert I got life című dalt adta elő, Mészáros Árpád Zsolt Joe Cockerként csábította a nézőket, Freddie a Ding donggal idézte meg Csonka András világát, Péterffy Lili punk-rock hangulatot teremtett, Nótár Mary Mary Zsuzsi dalát vitte színpadra, Vastag Csaba pedig Presser Gábor Rozsdás szög című dalát énekelte el. Vavra Bence egy különleges kávé-szerenáddal érkezett Tommy Cash stílusában, Horváth Tomi Eminemként rappelte végig a produkcióját, Dér Heni pedig Christina Aguilera egyik slágerével zárta az estet.

A zsűri pontszámai alapján Veréb Tomi, Nótár Mary, Vavra Bence és Dér Heni is maximális, 40 pontot kapott. Vastag Csaba 39 ponttal állt jól a mezőnyben, de ez végül nem volt elég a biztos továbbjutáshoz.

Az este végén a nézői szavazatok és a zsűri értékelése alapján Mészáros Árpád Zsolt és Vastag Csaba kerültek veszélyzónába.

A végső döntést a közönség hozta meg az egyperces villámszavazáson, ahol MÁZS jutott tovább, így Csabának kellett búcsúznia a műsortól.

„Kiderült, hogy nem tudok utánozni, ezzel egyébként semmi gáz nincsen” – mondta az énekes, aki hozzátette: „Certifikáltan nem én vagyok a legjobb utánzó a világon, tehát ezzel nekem nincsen semmi bajom, hogy ez most így kiderült, illetve számomra is bizonyosságot nyert. Nem kell utánoznom ezek után senkit, nincs ezzel szerintem olyan nagy probléma.”

Csaba felesége, Domján Evelin is nehezen élte meg a pillanatot: könnyes szemmel nyilatkozott a műsor után.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Óriási darálást hozott Molnár Áron és Törőcsik Dani bunyója a Sztárboxban
A negyedik menetben Törőcsikre rá kellett számolni, ekkor dőlt el a meccs. Mindkét fél komoly felkészültségről tett tanúbizonyságot.


Molnár Áron és Törőcsik Dani csaptak össze a Sztárbox hetedik adásának utolsó mérkőzésén. A ringbe címvédőként Molnár lépett be, Törőcsik pedig azért érkezett, hogy elhódítsa tőle az övet.

Törőcsik elmondta, hogy nem az öv motiválta, hanem maga a küzdelem. Úgy érezte, sokkal megfontoltabb és letisztultabb lett a stílusa, mintha „egy új Törőcsik Dani” lépett volna a kötelek közé.

A küzdelem óvatosan indult, az első menet inkább a taktikáról szólt, mint a látványos ütések sorozatáról. A második menet elején viszont mindkét versenyző megindult, és olyan intenzitással támadtak, hogy szinte követni is nehéz volt az eseményeket. A harmadik menetben is megmaradt a lendület, de ezt Molnár dominálta, és egyértelműen le akarta zárni a meccset. Törőcsik azonban nem adta fel.

A negyedik menetben Molnár tovább növelte a nyomást, Törőcsik pedig kezdett fáradni, a menet felénél rá is kellett számolni.

A bírók végül egyhangú pontozással Molnár Áront hozták ki győztesnek, így megtartotta a bajnoki övet.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET: