SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„Amit leírtam, nem arról szólt, hogy aki császárral szül, az nem anya, vagy kevesebbet szenvedett volna az anyaságért” – reagált Vasvári Vivien

Czutor-Kilián Zsanett szólt be neki, hogy „nagyon jó lenne már, hogy ha békén hagynánk ezt a természetes úton vagy császárral szülés ellentétet.”


Vasvári Vivien nemrég egy kérdezz-felelek során elárulta, hogy mindhárom gyermekét természetes úton szülte, és a negyedik babáját is így tervezi világra hozni. Hangsúlyozta, hogy a császármetszés nála csak komplikáció esetén jöhet szóba, és hisz a természetes szülés előnyeiben.

Ezek a kijelentések nem maradtak visszhang nélkül. Czutor-Kilián Zsanett, aki három gyermekét császármetszéssel hozta világra, egy 9 perces videóban reagált Vasvári szavaira. Elmondta, hogy bár szerette volna természetes úton megszülni gyermekeit, komplikációk miatt mindháromszor a császármetszés mellett kellett dönteni. Hangsúlyozta, hogy közszereplőként felelősségünk van abban, mit és hogyan mondunk, és fontos lenne elkerülni a természetes szülés és a császármetszés közötti ellentét szítását.

„Szerintem több nőtársam nevében is nyilatkozom, amikor azt mondom: nagyon jó lenne már, hogy ha békén hagynánk ezt a természetes úton vagy császárral szülés ellentétet, mert mind a két esetben az a lényeg, hogy egészséges anya és baba jöjjön ki abból a kórházból”

– mondta Zsanett.

Vasvári Vivien később tisztázta álláspontját egy Instagram-történetben. Kiemelte, hogy nem ítéli el azokat, akik császármetszéssel szülnek, és ha orvosi okból szükséges, az a helyes döntés.

"Tisztázzunk valamit… Amit leírtam, az nem arról szólt, hogy aki császárral szül, az nem anya, vagy kevesebbet szenvedett volna az anyaságért. Pontosan leírtam, hogy ha orvosi okból szükséges a császár, akkor az a helyes döntés."

„Hiszek a természetes szülésben, és abban, hogy ha egy nőnek lehetősége van rá, akkor érdemes megpróbálni. Ez az én véleményem” – írta.

Hozzátette, hogy senkit nem nézett le, és aki mást lát bele a szavaiba, az félreérti vagy szándékosan kiforgatja azokat. Posztja végén jelezte, hogy utoljára reagál a témában őt ért támadásokra.

„Egyébként szívesen azt a plusz ezer követőt, meg azt a pár cikket, amit emiatt kaptál” – zárta sorait egy kacsintós emoji kíséretében.

Czutor-Kilián Zsanett a videójában részletesen beszélt saját szülésélményeiről is. Elmondta, hogy első terhessége 40. hetében, egy vizsgálaton derült ki, hogy a babának a lehető leghamarabb meg kell születnie.

„Egyáltalán nem volt biztos, hogy jó vége lesz ennek az egésznek. Megbeszéltem az orvosommal, és konkrét tervem volt arról, hogy szeretnék szülni. És annyira összetörtem, de a gyorsaság miatt nem volt időm ezt megélni és kiengedni magamból. Én nem erre készültem, hanem természetes szülésre”

– idézte fel az édesanya.

Hozzátette, hogy első fia születése után vádolta magát, amiért nem tudta őt természetesen világra hozni, erről szakértővel is beszélt akkoriban. „Ez egy trauma volt” – tette hozzá.

Második terhességénél megpróbálta volna a természetes szülést, de kiderült, hogy óriási kockázatot vállalnának vele. Harmadszorra pedig szintén nem volt lehetősége dönteni, terhességi toxémia és magas vérnyomása miatt. Ma már büszke a testére, és úgy érzi, mindhárom szülése után gyorsan felépült.

Vasvári Vivien a negyedik terhességét illetően elmondta, hogy bár korábban könnyen viselte a várandósságot, most komoly derékfájdalmakkal küzd.

„A derekam annyira fáj, hogy sikítva ülök le, vagy állok fel a székről” – osztotta meg követőivel. Ennek ellenére továbbra is kitart a természetes szülés mellett, és bízik abban, hogy minden rendben lesz a baba érkezésekor.

Javítások:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Mielőtt szépségkirálynő lett, ebből élt Kulcsár Edina: most kiderült, mi az eredeti szakmája
Kulcsár Edina ma már ismert üzletasszony, de kevesen tudják, hogy egykor egyszerű szakmunkásként indult. A reflektorfénytől távol tanult szakmáját a mai napig nem engedte el.


Mielőtt százezrek követték volna a közösségi médiában, Kulcsár Edina munkaruhát húzott: eredeti végzettsége szerint kéz- és lábápoló, műkörömépítő, és a szakmájában szerzett tudását a mai napig hasznosítja, saját maga készíti el a körmeit. A ma már ismert influenszer és üzletasszony Budapesten, szerény körülmények között nőtt fel édesanyjával és dédmamájával, miközben édesapjával a kapcsolata hosszú időre megszakadt. Az nlc.hu által feldolgozott történet szerint édesanyjával, Jakab Krisztinával való kapcsolata mindig is szoros volt, bár akadtak nehezebb időszakok is.

Edina számára a nagy fordulat 18 éves korában jött el, amikor a Miss Plastic szépségversenyen első udvarhölgy lett és a közönségdíjat is elnyerte. Ez az első siker jelezte, hogy különleges kisugárzása van, amely kiemeli a tömegből. Ezt követően sorra érkeztek a címek: 2012-ben megnyerte a Miss Aquaworld versenyt, 2013-ban a Miss Hungary első udvarhölgye lett, majd 2014-ben elnyerte a Miss World Hungary koronáját. Ugyanebben az évben a nemzetközi Miss World döntőn elért második helyezése és a Miss World Europe cím elnyerése nemcsak Magyarországon, hanem világszerte is ismertté tette.

A szépségversenyek után a média világa felé fordult. Számos népszerű showműsorban szerepelt, például a Nyerő Párosban, a Párharcban és az Édes életben. Ezzel párhuzamosan influenszerként és vállalkozóként is egyre aktívabbá vált, és mára az üzleti életben is jelentős sikereket ért el - foglalta össze karrierjét a Blikk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Meghalni bárki tud” – Ezzel a mondattal tiporhatott bele Jákli Mónika emlékébe exe, Boráros Gábor
Áll a bál: Boráros Gábor egy érzelmes posztban adott hálát két lányáért, akikért érdemes élnie, de a bejegyzés vége sokakat felháborított. A zárójeles, odavetett mondat valószínűleg a januárban elhunyt Jákli Mónikára, az exére utal.


Újabb vitát váltott ki Boráros Gábor, miután egy időkorlátos Instagram-bejegyzésben egy sokak által kegyeletsértőnek tartott megjegyzést tett. Az MMA-sportoló éppen a Balatonon pihent új párjával, Dórával és közös gyermekük anyjától, Jákli Mónikától született kislányával, Zorával. A posztban a családi boldogságát hangsúlyozta, ám a bejegyzést egy olyan mondattal zárta, amely a legtöbbek szerint egyértelműen elhunyt exére, Mónikára utalt - írja a Blikk.

A sportoló és az influenszer kapcsolata már Mónika halála előtt is tele volt feszültséggel, konfliktusaik gyakran a nyilvánosság előtt zajlottak. Az év elején olyan vádak is felmerültek, hogy Boráros fenyegető, agresszív üzeneteket küldött volt párjának, és felvetődött egy távoltartási végzés elrendelésének lehetősége is, amit a harcos következetesen tagadott.

A 31 éves fitneszmodell január 21-én szenvedett halálos autóbalesetet Szlovákiában, a 63-as főúton, Nagymegyer mellett, amikor nagy sebességgel egy fának csapódott. A tragédia hírére Boráros a helyszínre sietett, ahol könnyeivel küzdve nyilatkozott. Akkor azt mondta, Mónika nem volt a legjobb sofőr, de a gyermeküknek csodálatos édesanyja volt. A halálesetet követően Boráros nyilvános vitába keveredett Jákli Mónika családjával és vőlegényével, akiket azzal vádolt, hogy tétlenül nézték végig az influenszer leépülését.

Azóta az MMA-harcos a kislánya nevelésére és a több mint másfél éve tartó kapcsolatára koncentrál Hosszú Dórával. Elmondása szerint Dóra a tragédia után anyai szerepet vállalt Zora életében, és rendkívül szoros kötelék alakult ki közöttük.

Ezt a harmonikus családi képet zavarta meg a friss balatoni bejegyzés. Boráros arról írt, hogy az élettől két olyan lányt kapott, akikért érdemes élni, majd egy zárójeles mondattal, amely egyértelműen elhunyt gyermeke anyjára céloz, így folytatta:

„Olyan dolgokat kaptam az élettől, amiket soha nem lehet megvenni, sehol, senkitől. Két olyan lányt, akikért érdemes minden nap jobban élni! (Meghalni bárki tud)”

- írta Boráros a lap szerint.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Ez eddig tartott” – Az elődöntő előtt búcsúzott A Nagy Duett újabb kiesője
Curtis és felesége zsinórban harmadszor kerültek a veszélyzónába, ezúttal köztük és Gáspár Beáék között dőlt el, ki juthat tovább. Az elődöntőben már csak négy páros küzd a győzelemért.


Szexi mese, lóverseny-show és könnyes búcsú: A Nagy Duett legutóbbi adásában a párosok látványos és sokszor meglepő produkciókkal igyekeztek meggyőzni a zsűrit és a nézőket. Voltak, akik pörgős, show-elemekkel teli fellépéssel készültek, míg mások megható, személyes hangvételű előadással.

Gesztesi Panka és Kovács Áron például a klasszikus mesevilágot fűszerezte meg egy kis szexisséggel, Vastag Csaba és Domján Evelin pedig a lóversenyek világát elevenítette meg szórakoztató módon.

A zsűri pontja és a nézői szavazatok alapján Gesztesi Pankáék és Schobert Norbi Jr., valamint partnere, Lengyel Johanna nyújtott elég meggyőző teljesítményt ahhoz, hogy egyenes ágon bejussanak az elődöntőbe. A megmaradt párosok közül a zsűri Vastag Csabáékat mentette meg, így két duó maradt a veszélyzónában, Curtisék már harmadszor a verseny során.

Végül ismét ők menekültek meg a kieséstől, így Gáspár Beának és Péter Srámeknek kellett távoznia a műsorból.

A kiesés után Gáspár Bea méltósággal fogadta a döntést, és köszönetet mondott mesterének.

„Nagyon élveztem a műsort” – mondta, majd hozzátette: „Ez eddig tartott, nekem ez egy jó élmény marad.”

Partnere, Péter Srámek is hálásan nyilatkozott a nézőknek, akik ilyen sokáig versenyben tartották őket. „Minden egyes műsort imádtam” – fogalmazott az énekes.

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Turbékolnak a szerelmesek: A Séfek séfe nyertese gyönyörű menyasszonyával posztolt
Mikula Patrik a verseny alatt a legrosszabbtól tartott egy korábbi agyműtétje miatt. A drámai pillanatok után most menyasszonyával, Bettivel közös otthonukat rendezik be a nyereményből.
M.M. / Fotó: TV2 - szmo.hu
2026. március 22.



Nemcsak a 10 millió forintos fődíjat, de a Séfek Séfe címet is bezsebelte Mikula Patrik, akinek a kulisszák mögül a menyasszonya, Betti szurkolt a győzelemért. Pénteken este dőlt el, hogy a több mint egy hónapig tartó küzdelem végén ki nyeri a Séfek séfe hetedik évadát - írta a Blikk. A döntőben Molnár Dávid, Marczinek Norbert és Mikula Patrik csapott össze, a győzelmet végül utóbbi szerezte meg.

A február 16-án évedban még korábban sosem látott fizikai agresszió is előfordult, ami miatt Princess Szabinát azonnali hatállyal kizárták a versenyből.

Sőt, magához a későbbi győzteshez, Mikula Patrikhoz is mentőt kellett hívni az egyik adásban, aki egy korábbi agyműtétje miatt ijedt meg komolyan a rosszullétekor.

A fináléban a döntősöknek egy háromfogásos menüsort kellett elkészíteniük korábbi versenytársaik segítségével. A győztesről neves szakmabeliekből álló zsűri döntött vakteszt alapján. Patrik a győzelem után azonnal elárulta, már meg is van a 10 millió forint helye, a pénzt a menyasszonyával, Bettivel közös jövőjükre fordítja.

"Lakást vettünk, és ennek a bebútorozására költöm a pénzt. Üresen vásároltuk meg a közös fészket, úgyhogy minden kell bele, jól jön majd ez az összeg. A menyasszonyommal, Bettivel jól vagyunk, minden rendben, nagyon büszke rám a verseny miatt. Az esküvőre még nem került sor, de tervben van"

- ecsetelte boldogan a nyertes.

Patriknak a helyszínen szurkolt a szerelme is, aki közös fotót osztott meg a vőlegényével. Betti nem is lehetne büszkébb rá, a nyertes pedig arra, hogy milyen gyönyörű menyasszonnyal dicsekedhet.


Link másolása
KÖVESS MINKET: