SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Szikora Róbert: „Számomra Orbán Viktor a világ egyik legnagyobb élő politikusa”

A zenész beszélt a családja múltjáról, a zenéről, a vallásról és a politikáról is.


Szikora Róbert a Mandinernek adott interjúban beszélt a családjáról, az életéről, a zenéről és a politikáról is.

A család múltjáról elárulta: "Az apai nagyapám kint volt a gulágon. Okos fiú volt, megtanult kicsit oroszul, és ő tolmácsolt a fogva tartók és a rabok között, így hat év múlva haza is került. Apám cserkész volt, keresztény, még idős korában, a kommunista rendszerben is rövid nadrágban járt. Mindig azt mondta, azért, mert a cserkészek nem fáznak. Ahol csak lehet, keresztbe tettek neki. Nálunk kint volt a falon a Nagy-Magyarország térkép, kisgyerekként már tudtam, miért írta azt József Attila, hogy nem, nem, soha!"

A lap megkérdezte a 66 éves zenészt arról is, hogy miért szokta Orbán Viktor miniszterelnököt dicsérni a nyilvánosság előtt.

"Római katolikus, vallásos ember vagyok. Magyar és hazaszerető. Meggyőződésem, a jó Isten keze van abban, hogy egy olyan korban élhetek, amikor egy keresztény, katolikus országnak egy ilyen ember a vezetője, mint a miniszterelnök. Számomra Orbán Viktor a világ egyik legnagyobb élő politikusa, és hiába savazzák és próbálják lejáratni, nem lehet kiütni.

Sakkos példát hozva, Orbán Viktor hat lépéssel előrébb jár, mint a hazai liberálisok és baloldaliak, ráadásul velük ellentétben, van víziója. Ha ő nincs, ma itt lennének a migránsok. Nem kellenek a migránsok, van nekünk elég gondunk a baloldallal is" - válaszolta.

Ismerősei figyelmeztették, hogy ne politizáljon. Elmondása szerint "Vannak ismerőseim, akik azt mondták mostanában, „ne csináld Robi, ne állj bele a politikába, mert lefelezed a közönségedet". De szerinte "66 éves koromra engedtessék már meg, hogy kimondjam, amit gondolok!"

A hitéről is vallott a lapnak: "Kétségtelen, a siker tudja torzítani a személyiséget. Még kezdő zenész koromban a nagypapám mindig azt mondta nekem, kisfiam, ne legyél beképzelt. Pedig akkor kicsit az voltam, hiszen dobosként bármit eljátszottam és bárkit lejátszottam. Persze annyira sosem hajlottam el, hogy ne legyek tisztában vele, a képességeimet a jó Isten adta, és így annak is a lehetőséget, hogy sikeres ember legyek.

Én pedig sokszor lubickoltam a sikerben, de sosem felejtettem el a koncert előtt vagy után hálát adni mindezért az Istennek".

A zenész még most is aktívan dolgozik. Bevallása szerint: "az utóbbi hónapokban 15-20 számot írtam, két színpadi művön dolgozom. Szent Erzsébet története musical lesz... A másik musicalt pedig Gábor Zsazsa életéről írom". Ezen kívül ő lett az idén Magyarországon esedékes Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus arca, amely a keresztények nagy ünnepe.

Arról pedig, hogy elégedett-e, azt mondta: "Igen, a jó Isten kegyes volt hozzám, hiszen én csak egy rákospalotai kiscsávó vagyok, aki az apjára akart hasonlítani. Ezért lettem zenész, aki aztán hatalmas sikereket ért el a színpadon, akit Little Richard tüntetett ki, s aki a hírnöke lehet a keresztények nagy ünnepének. Kell ennél több?"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Alig indult el, máris vége az RTL hajszájának – 20 ezer forintért bárki bulizhat egyet a menekülő celebekkel
Alig két hete indult a reality, de november 21-én már a finálét vetítik. A csatorna egy különleges eseménnyel zárja a hajszát, ahol a szereplőkkel együtt lehet megnézni az utolsó epizódot.
F. O. Fotó: RTL - szmo.hu
2025. november 17.



Különleges, fizetős eseménnyel zárul az RTL mindössze két hete futó realityje, a Most Wanted – A hajsza. A csatorna egy exkluzív közönségtalálkozót szervez a finálé estéjére, november 21-re, ahol a rajongók a szereplőkkel együtt nézhetik meg a mindent eldöntő utolsó epizódot az RTL Ligetben. A limitált számú, mindössze 100 darab jegyet 19 990 forintos áron lehet megvásárolni, tudta meg a Blikk.

„Szabadulóbuli az RTL Ligetben – november 21-én. Találkozz a Most Wanted szökevényeivel, nézd velük élőben az utolsó adást! (...) Gyere, és ünnepeljük együtt a Most Wanted fináléját!” – áll a csatorna felhívásában.

A november 10-én indult műsor villámgyorsan, két hét után lekerül a képernyőről.

A formátum lényege, hogy 12 páros, azaz 24 híresség menekült narancssárga rabruhában, telefon és pénz nélkül, miközben Sebestyén Balázs és csapata, Pápai Joci és Frohner Fecó az országot járva vadászott rájuk. A hajszába a nézők is beleszólhattak, bejelentéseikkel segítve a nyomozókat.

Ennek köszönhetően sikerült legutóbb kézre keríteni Istenes Bencét és Csobot Adélt, akiket a Nyugati pályaudvarnál fogtak el egy vonaton, de korábban a Bíró ikreket, Beát és Nikit is elkapták már. A műsor kerettörténete szerint a celebek a „Celeb Fegyház és Átnevelő Intézetből” szöktek meg, és a céljuk az volt, hogy minél tovább kijátsszák az üldözőiket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Borbély Alexandra elvált volna Nagy Ervintől, ha csak egy gyerekük van
A színésznő szerint egy gyerek mellett őrá maradt volna minden teher, amit nem bírt volna. Az ikrek érkezése azonban kikényszerítette a fair feladatmegosztást közte és Nagy Ervin között.


Borbély Alexandra meglepő kijelentetést tett Szabados Ági YouTube-műsorában: azt mondta, ha nem ikreik születtek volna Nagy Ervinnel, már lehet, hogy nem lennének egy pár.

„Mert szerintem akkor lehet, elváltam volna, ha egy gyerek van... Mert akkor tuti, hogy csak én lettem volna a gyerekkel. Mert a férfiaknak mindig dolguk van, és mindig sokkal fontosabb, mint a nőké”

– magyarázta a színésznő.

Mint mondta, folyamatosan az igazságos helyzetekért küzd, és nem viselte volna el, ha a terhek egyenlőtlenül oszlanak meg.

„Még ha feminista is a férjem, meg imádja a nőket, meg a női agyat, és imád »nem lennénk a nők nélkül sehol« mondatokat durrogtatni, mégis mindig dolga van. Este is el kell menni! Tudom, hogy ezt nem bírtam volna. Hiába mondja az anyósom, hogy »Hagyjad rá, engedd el!« Nem!”

– fakadt ki a műsorban, amiért később elnézést is kért.

A színésznő elmondta, éppen azért, mert egyszerre két gyermek érkezett a családjukba, a férje kivette és a mai napig kiveszi a részét a feladatokból. Azt is elárulta, azonnal ideges lesz, ha azt hallja, hogy egy férfi nem "segít be" otthon.

Az ikrek érkezése utáni első hónapokat „szörnyen nehéznek” írta le, de a most hároméves kislányok már megkönnyítik a mindennapokat. „Nagyon-nagyon nagy szívás az elején, de figyelj, nagyon kevésszer jutok eszükbe!” – fogalmazott, hozzátéve, hogy Elza és Franciska akár egy órát is eljátszanak egymással, így neki is jut ideje másra.

A téma úgy került szóba, hogy a beszélgetés másik résztvevője, Fancsikai Eszter influenszer megjegyezte, ő „halott ember lenne”, ha ikrei születtek volna. A többiek viccesen azt tanácsolták Borbély Alexandrának, hogy harcos énjét tartogassa otthonra, amire ő azzal vágott vissza, hogy ez „egy örök harc a férfi és a nő között”.

Borbély Alexandra és Nagy Ervin a Testről és lélekről című film forgatásán szeretett egymásba. 2019-ben eljegyezték egymást, 2021-ben házasodtak össze, ikerlányaik pedig 2022. október 12-én jöttek a világra.

A teljes beszélgetés itt lehet meghallgatni:

Via story.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Tapsot sem érdemelsz, menjél ki” – Molnár Áron kiakadt a fingós lufipukkasztóra a Csillag Születikben
A japán komikus szellentőmutatványokkal készült, például így fújta el a gyertyákat egy tortán. ByeAlex szerint a produkció „egy rakás szar” volt, a közönség mégis tombolt.
DKA – Fotó: RTL - szmo.hu
2025. november 17.



Teljesen kiakadt az egyik zsűritag, Molnár Áron a Csillag Születik második adásában, miután egy japán komikus, Ichikawa a színpadra lépett. A tokiói férfi szellentőmutatványokkal készült: először kacsahangot utánzott, amire Molnár és ByeAlex is azonnal a leállítást jelző piros gombhoz kapott.

A produkció azonban folytatódott: a versenyző a hátára feküdt, és a fenekét egy torta felé tartva, szellentéssel fújta el a rajta lévő gyertyákat, miközben Puskás-Dallos Peti tartotta a tortát. A fináléban pedig a másik műsorvezető, Istenes Bence fején lévő, bukósisakra erősített lufit lőtt ki ugyanezzel a módszerrel. A zsűri egy részét sokkolták a látottak.

„Undorító, felháborító. Ki a tökömet érdekel egy fingó ember? Hát ilyen undorító dolgot!”

– fakadt ki Molnár Áron, aki később Köllő Babettnek is nekiszegezte a kérdést, miért nem állítja le a produkciót. „Az, hogy nézel egy fingó embert a színpadon. Az, hogy ennek teret adsz, nem nyomod be a piros gombot? Ez szégyen szerintem” – mondta a színész, mire Köllő csak annyit felelt: „Jó, jól van!”.

ByeAlex sem rejtette véka alá a véleményét, a közönséget is arra kérte, ne tapsoljanak. A produkciót ritka ízléstelennek, „gusztustalan, rettenetesen nagy rakás szarnak” nevezte.

Molnár Áron a versenyzőnek is kemény szavakat címzett: „Nem csak a magyar kultúrára hozol szégyent, (...) a saját kultúdrádra és a saját népedre is szégyent hozol ezzel. (...) Menjél ki, tapsot sem érdemelsz, menjél ki!”.

A vita Ichikawa távozása után is folytatódott a zsűriasztalnál, Molnár ugyanis számonkérte Köllő Babetten a döntését. „De végigengedted!” – vetette oda a színész, mire Köllő Babett így védekezett: „Idejött, megcsinálta. Engedtessék már meg nekem, hogy végigengedjem, ha én úgy akarom!”. Döntését azzal indokolta, hogy még nem látott ilyet és kíváncsi volt.

A negyedik zsűritag, Geszti Péter annyit fűzött hozzá, hogy a Csillag Születik helyenként művészet, helyenként pedig cirkusz, és ez a produkció az utóbbi kategóriába tartozott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Két hét után véget is ér A Most Wanted - A hajsza – az utolsó adásra váratlan meglepetéssel készül az RTL
November 21-én zárul a menekülős reality, amelynek végére az RTL különleges eseményt szervez. A csatorna mindössze 100 rajongónak adja meg a lehetőséget a közös ünneplésre.
DKA – Fotó: RTL - szmo.hu
2025. november 17.



Alig két hete van képernyőn, de november 21-én, pénteken már le is kerül a képernyőrőlaz RTL nagyszabású realityje, a Most Wanted – A hajsza. A csatorna egy exkluzív, fizetős közönségtalálkozóval ünnepli a finálét az RTL Ligetben.

100 nézőnek lehetősége lesz arra, hogy a szereplőkkel együtt nézze meg a mindent eldöntő adást. A „Meet & Great” belépő 19 990 forintba kerül.

A budapesti Dózsa György úton található helyszínen 18:30-tól várják a rajongókat, a program pedig 19:00-kor veszi kezdetét. Az eseményen 12 éven aluliak nem, 18 éven aluliak pedig csak felnőtt kísérővel vehetnek részt.

„Szabadulóbuli az RTL Ligetben – november 21-én. Találkozz a Most Wanted szökevényeivel, nézd velük élőben az utolsó adást!” – olvasható a csatorna közösségi oldalán közzétett felhívásban.

A műsorban 24 híresség próbált párokban, narancssárga rabruhában elrejtőzni az őket üldöző nyomozócsapat elől, amelyet Sebestyén Balázs, Pápai Joci és Frohner Fecó vezetett. A hajsza során több párost is elkaptak, legutóbb Istenes Bencét és Csobot Adélt kapcsolták le a Nyugati pályaudvarnál egy vonaton, miután a nézők bemártották őket. Korábban a Bíró ikreknek, Beának és Nikinek is véget ért a menekülés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk