KÉK HÍREK
A Rovatból

„Készenlétben van a legerősebb sav a számodra” – így fenyegette volt élettársát a 35 éves férfi

Hónapokon át zaklatta őt telefonon, megcsonkítással is fenyegetőzött.


A Hatvani Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a 35 éves férfi ellen, aki hónapokon át zaklatta volt élettársát telefonon, többek között azzal, hogy megcsonkítja, vagy savval önti le őt – írja az Ügyészség hivatalos honlapja.

A vádlott a sértettel mintegy fél éven át tartott fenn élettársi kapcsolatot, ami tavaly nyár elején megszakadt, amikor a nő elköltözött a közös lakásukból az édesanyjához. Az elhagyott férfi nem tudott belenyugodni a szakításba, a sértett viszont nem akart visszatérni hozzá.

A vádlott közvetlenül az elköltözést követően, 2018 júniusában néhány napon át – napi 100-200 alkalommal – szinte percenként hívogatta telefonon volt élettársát. Ezt követően a hívások száma ugyan lecsökkent, azonban a terhelt a hónap második felétől szinte kizárólag éjszaka és hajnalban telefonált azért, hogy zaklassa és megfélemlítse a sértettet.

A telefonhívások mellett a vádlott olyan SMS-üzeneteket is küldött, melyekben személy elleni erőszakos bűncselekmények elkövetésével fenyegette meg egykori párját, egyebek mellett azt írva neki, hogy „lenni kell legalább egy csonkításnak és egy maradandó sérülésednek”, illetve hogy „készenlétben van a legerősebb sav a számodra”.

A sértettnek kétszer is készüléket kellett cserélnie ahhoz, hogy a zaklató hívásoktól és SMS-ektől az év végére megszabadulhasson.

Az elkövető a nyomozás során beismerő vallomást tett. Gyanúsítottként azzal indokolta a bűncselekmény elkövetését, hogy így akart kibékülni a nővel.

A járási ügyészség folytatólagosan, volt élettárs sérelmére elkövetett zaklatás bűntettével vádolja a férfit. Ennek a bűncselekménynek a büntetési tétele három évig terjedő börtön a Büntető Törvénykönyv vonatkozó rendelkezései szerint.

Az erőszakos vádlottat a bíróság kevéssel a szakítás előtt ítélte felfüggesztett szabadságvesztésre garázdaság vétsége miatt A zaklatásokat ennek a büntetésnek a próbaideje alatt követte el. Az ügyészség a vádiratában – erre is tekintettel – azt indítványozta, hogy a bíróság ezúttal már végrehajtandó börtönbüntetést szabjon ki vele szemben, egyben rendelje el korábbi felfüggesztett büntetésének a végrehajtását, és határozott időre tiltsa el őt a közügyek gyakorlásától is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Rosszul lett az utcán és meghalt a budaörsi rendőrség 38 éves nyomozója
R. Péter tegnap este, amikor a családjához indult haza, az utcán lett rosszul; a kiérkező mentők és a helyszínre siető rendőrök sem tudtak segíteni rajta.


Meghalt R. Péter, a Budaörsi Rendőrkapitányság nyomozója és rendőr zászlósa. Halálhírét a biatorbágyi–herceghalmi polgárőrség közölte, amit az Index vett észre. A nyomozó 38 éves volt.

„A mindig vidám kolléga a családjához indult haza tegnap este, de már nem érkezett meg. Az utcán lett rosszul, és hiába volt a gyors orvosi ellátás, már nem lehetett rajta segíteni. A bejelentést követően minden szolgálatban lévő rendőr, polgárőr azonnal helyszínre indult, hátha tudnak valamit még tenni. Fátyolos szemmel, szótlanul segítettek a mentőszolgálat munkatársainak, imádkozva a csodáért. De a csoda nem érkezett, Péter a helyszínen meghalt”

– áll a bejegyzésben.

Ismerősei szerint szerette a munkáját, „igazi rendőr volt”. Több biatorbágyi ügy felderítésében is fontos szerepet vállalt. „Most már az égi rendőrséget segíti, de biztosan mosolyogva tekint vissza ránk, és már fentről segíti a munkánkat” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megtalálhatták az apát, aki megölte három kislányát, majd nyomtalanul eltűnt a hatóságok elől
A család értesítést kapott a fejleményről. A végső azonosítás eredménye péntek délután várható, de több jel is utal arra, hogy Travis Decker holttestére bukkanhattak rá.


A rendőrség szerint majdnem három hónapnyi hajtóvadászat után lehet, hogy megtalálták Travis Deckert. A férfit azzal kapcsolatban keresték, hogy meghalt három lánya: az ötéves Olivia, a nyolcéves Evelyn és a kilencéves Paityn.

A lányok anyja, Whitney Decker május 30-án hívta a rendőrséget, miután Travis a megbeszélt láthatás után nem vitte haza a gyerekeket. Néhány nappal később kiderült, hogy Olivia, Evelyn és Paityn fulladás miatt halt meg, megölték őket.

Whitney a gyerekeiért tartott megemlékezésen hihetetlennek nevezte a történteket. Azt mondta, reméli, hogy „a lányok életének öröksége örökre mindenki szívében tovább él”.

Travis az ügy fő gyanúsítottja volt, és amióta megtalálták a lányok holttestét, nyomtalanul eltűnt.

A hatóságok gyilkosság miatt vádat emeltek ellene, mert a DNS-vizsgálat megerősítette, hogy ő volt az egyetlen gyanúsított a lányok halálában.

Most a rendőrség bejelentette, hogy emberi maradványokat talált, és úgy gondolja, hogy azok Traviséi. A Chelan megyei seriffhivatal szerint a holttestet Leavenworthtől délre, egy távoli, erdős területen találták meg.

„Bár az azonosítást még nem erősítették meg, az előzetes eredmények arra utalnak, hogy a maradványok Travis Deckerhez tartoznak”

– közölte a seriffhivatal szeptember 18-án, csütörtök este az ABC News szerint. Travis családját értesítették a felfedezésről, és azt mondták nekik, hogy feltehetően az ő maradványai.

Whitney ügyvédje, Arianna Cozart közleményt adott ki: „Imádkozunk, hogy a megtalált maradványok Travis maradványai legyenek. Továbbra is hálásak vagyunk a bűnüldöző szervek erőfeszítéseiért ebben az ügyben, és örökké hálásak leszünk az egész világ szeretetéért, együttérzéséért és Whitney iránti támogatásáért.”

Az NCWLife szerint a maradványokat tegnap az Icicle-völgy egy olyan részén találták meg, amely az eddigi keresési területen kívül esett. Mike Morrison seriff a lapnak elmondta, hogy péntekre reméli a megerősítést arról, hogy a maradványok valóban Traviséi. Megjegyezte, hogy a ruhák egyezést mutatnak az eltűnt apáéval. Morrison szerint a Washington Állami Rendőrség bűnügyi laboratóriumában jelenleg is végzik a végső azonosítást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Egyszerűen lefejezte a főnökét egy dallasi motel takarítója, miután arra kérte, hogy ne használja a mosógépet
A lefejezés után elvette a menedzser kulcskártyáját és telefonját, a levágott fejet a parkolóba rúgta, majd kukába dobta. Nem sokkal később letartóztatták.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 19.



A rendőrök egy dallasi motel közelében vették őrizetbe Yordanis Cobos-Martinezt. A férfi testén vér volt, a kezében macsétát tartott. A hatóságok közlése szerint a 37 éves, iratok nélkül tartózkodó kubai állampolgár a kihallgatáson beismerte, hogy megölte a szálloda menedzserét, derül ki az NBC News beszámolójából.

A biztonsági kamerák felvételei alapján szerda reggel egy nővel takarított az egyik szobában, amikor belépett az 50 éves Chandra Nagamallaiah. A menedzser arra kérte, ne használják az elromlott mosógépet.

Cobos-Martinez azon háborodott fel, hogy a főnök nem hozzá beszélt közvetlenül, hanem a kolléganőjét kérte fel tolmácsolásra.

A férfi kivonult a helyiségből, majd rövid idő múlva visszatért egy bozótvágó késsel, és szúrni, vágni kezdte a menedzsert. Nagamallaiah kiabálva az irodája felé futott, a támadó követte. Egy ponton az áldozat felesége és fia is megpróbált közbelépni, de Cobos-Martinez félrelökte őket, és addig ütötte-vágta a férfit, amíg annak a feje levált a testéről.

A rendőrségi iratok szerint a tettes ezután kivett egy kulcskártyát és egy telefont az áldozat zsebeiből. A levágott fejet kirúgta a parkolóba, felvette, majd egy kukába dobta. Autóval próbált elhajtani, de a következő sarkon elfogták. Nála volt a macséta, az áldozat telefonja és a kulcskártya.

A takarító elfogásáról videót is közölt a dallasi rendőrség:

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: A rendőrök egy 15 éves fiút állítottak elő, de a családja dulakodni kezdett velük, végül a TEK ment értük
Egy húsz fős család szállt szembe a kiérkező rendőrökkel, akik a helyzet miatt erősítést kértek. Az esetről felvétel is készült.


Az egész család megjelent, mikor a rendőrök egy 15 éves fiút akartak előállítani Siófokon. A fiatalkorú egy iskolaőrt fenyegetett meg előzőleg életveszélyesen, ezért akarták a rendőrök elvinni. Ám a fiatal ellenállt, és a szülők valamint a testvére is dulakodni kezdtek a rendőrökkel. Ekkor erősítést kértek a rendőrök, így már tucatnyian voltak a húsz fős családdal szemben.

Végül sikerült leszerelni a családtagokat és a rendőrök elvitték a fiút. A családért pedig másnap a TEK felfegyverzett emberei mentek el, és megbilincselve vitték el őket. Csoportosan elkövetett, hivatalos szerv elleni erőszak gyanúja miatt vették őket őrizetbe.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET: