13 trendi közlekedési eszköz, amit feltétlenül ki kell próbálnod

Ember legyen a talpán, aki a most következő menő közlekedési eszközök háza táján rendet szeretne tenni, de bloggerünk megpróbálja.

Link másolása

Nem ismered még a Mókusunkat?

Házi praktikák, receptek, DIY, napi mókusmóka, hasznos tippek, női lélek, gondolatébresztő témák... mindezekkel jön napról napra, úgyhogy érdemes követned!

A közlekedési eszközök piaca mindig is kedvezett a találékonyságnak és a kreativitásnak, van is választék bőven. A legújabb sport és közlekedési eszközök most terítékre kerülnek, amiket fiataloknak és trendi felnőtteknek egyaránt remek választások.

A megnevezések a legtöbb esetben épp annyira rugalmasak, eltérőek és átgyúrtak mint maguk a járgányok. De jöjjenek inkább a cikk főszereplői:

1. Freeline skate

Ez az apróság, főleg a gördeszka rajongók szívét dobogtathatja meg. Rendkívül kis helyet foglal és pehelykönnyű szállítani. Gyakorlott használóként gyors közlekedést biztosít, valamint kisebb trükkökre is alkalmas.

A termék több nevet is visel pl. a freeline skate-en kívül a drift board/skate is erre az eszközre utal. Utóbbit főleg a Twolions márka használja, mint az egyik főgyártó. Itt megnézhetsz egy videó a használatáról. Egyébként kb. 8000 Ft-ért vesztegetik angol oldalakon.

2. Mojo skate by landroller

Első ránézésre egy hagyományos egysoros görkorcsolyának tűnik pedig nem az. Ebben az esetben a kerekek a köri egyik oldalán vannak. Ismerős lehet a szerkezet a Csodálatos Kutyadoki sorozatból, mert Cesar Millan is használta sétáltatáshoz. Kb. 60.000 Ft a beszerzési ára.

3. Orbitwheel

Ez valóban egy hordozható kis eszköz, olyan táskába dobálható méretű. Első ránézésre nehéz megmondani, hogy hogyan is kellene használni, ezért hoztam egy videót is róla. Használata komoly gyakorlást kíván szóval csak óvatosan az elején. Az árát átszámolva kb. 25.000-85.000 Ft-ban lehet meghatározni.

4. Two wheel skateboard

A neten twho wheel Self-Balancing Scooter hoverboard néven is megtalálhatjuk, úgy tűnik a rövid megnevezések kifogytak. Működési elvét és megjelenését az orbitwheel és a gördeszka közé kell belőni.

5. Onewheel

Egy önegyensúlyozó elektromos eszköz a onewheel. A használója a balra, illetve a jobbra dőléssel irányíthatja. A vissza a jövőbe filmek rajongói által hőn áhított Marty McFly-os légdeszkára ez az eszköz hasonlít legjobban. Nem rossz, de azért mi még várjuk az igazi légdeszkát is.

6. GausWheel

Egy magyar találmányról van szó, melynek neve Göczey András és Ungár Soma megálmodók monogramjaiból született. Úgy kell hajtani mint egy rollert, fél lábbal, de a kívánt sebesség elérése után már mindkét láb közrefoghatja a kereket. Menet közbeni irányítása erősen hasonlít a síelésnél megszokott mozdulatokra. Igény esetén fékes kivitelben is rendelhető. Jó tudni, hogy súlya közel 8 kg. 7000 Ft-tól egészen 125000 Ft-ig terjedhet az ára.

7. Solowheel, monowheel

A Gauswheel testvérei ha lehet ilyet mondani. Ezek elektromos eszközök körülbelül 10 km megtételére alkalmasak egyetlen töltéssel. A súlyuk már a hordozhatóság határát feszegetik, mert kb. 8-11 kilót nyomnak, de a legtöbb azért fogóval fel van szerelve.

8. Segway és Ninebotí/span>

Segway eredetileg egy cég név volt ők találták ki a sokak által ismert kormányos közlekedési eszközüket. A Ninebot cég is záros határidőn belül piacra dobta az előbbire megtévesztésig hasonlító a saját verzióját, ami szintén csak a cégnevet viseli. Később a Ninebot felvásárolta a Segwayt.

9. Ninebot mini verziók

A ninebot mini egy térd közé fogható résszel van felszerelve. Némelyikre még kamera is került.

Ha kíváncsi vagy a többire is, lapozz!



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET: