SIKERSZTORIK
A Rovatból

Beneveztem a Spartan Race-re: teljesen megőrültem? – nőként a világ egyik legkeményebb versenyén

Bátor, felelőtlen vagy megvalósítható ötlet-e minden sportmúlt nélkül elindulni egy olyan versenyre, ami komoly kihívást jelent a legedzettebb embereknek is?
Forrás: Inspirációk magazin, Címkép: Illusztráció/Wikipédia - szmo.hu
2019. február 23.



Csorba Anita és lelkes csapata a kreatív energiáikat csak arra összpontosítják, hogy nektek érdekes és inspiráló tartalmakat állítsanak elő. Tarts velük az Inspirációk Magazin felületein!

2018 végén egy hirtelen ötlettől vezérelve hatalmas fába vágtam a fejszémet: Bene barátnőmmel együtt beneveztem a Spartan Race-re, a világ egyik legnépszerűbb katonai jellegű akadályfutó versenyére. Most a legtöbbetek fejében biztosan megfogalmazódik a kérdés: Miért tesz valaki ilyet önszántából, nulla edzettségi szinttel? Higgyétek el, azóta ezt a kérdést én is ezerszer feltettem magamnak.

A válasz azonban egyszerű: szükségem volt egy hatalmas MOTIVÁCIÓRA az új évben, ami miatt egyszerűen muszáj eljárnom edzeni, és nem kereshetem többé a kifogásokat, hogy az adott délutánon épp miért hagyom ki az edzést. Kifogáskeresésből azt hiszem lassan doktorálhatnék is.

Fotó: Wikipédia

Sosem voltam elhízott, az átlagnál kicsit magasabb testmagassággal rendelkezem, azonban az alakommal sosem voltam igazán elégedett. Az utóbbi egy-két évben felszedtem pár plusz kilót is, köszönhetően a mérhetetlenül sok trash kajának, amit elfogyasztottam. Sosem figyeltem az étkezésemre, és rettenetesen édesszájú vagyok. Nálam több csokit senki nem tud megenni egy ültő helyében – emellett pedig szinte egyáltalán nem ettem gyümölcsöt vagy zöldséget.

Mindezek ellenére sosem volt nagyobb baj az egészségemmel, és a testem kitartóan tűrte, hogy 0-24-ben mérgezem egészségtelennél egészségtelenebb ételekkel. A Spartan Race-re való jelentkezésemmel ezt is meg kellett oldanom: a rengeteg edzés mellett muszáj egy egészséges étrendet követnem, különben semmi energiám nem lenne.

A fentebb említett dolgokra egyáltalán nem vagyok büszke, azonban tudom, hogy engem is mennyire kiborítanak azok a bizonyos előtte-utána fotók, amelyek ugyan motiválóak, de nincsenek ott mellettük a tuti tippek – és azokról a szenvedésekről sem esik szó, amit minden ember átél, miközben megpróbál áttérni egy egészséges életmódra. Ezért úgy döntöttem legyőzöm minden szégyenérzetemet, és leírom az igazságot: megmutatom, hogyan is néznek ki a mindennapok számomra, aki ténylegesen a nulláról (ha nem mínusz ötről) kezdi az életmódváltást.

Fotó: Pixabay

Étkezés

Most már túl vagyok az első három hét megpróbáltatásain, számomra is meglepő eredményekkel, de kétségkívül történtek érdekességek ez idő alatt. Amikor elkezdtem az 1600 kalóriás diétát, az első meglepő dolog az volt, hogy egyáltalán nem éheztem, sőt a napi öt étkezés annyira kielégítő volt, hogy a vacsorát úgy kellett letuszkolnom, pedig eléggé nagyétkű vagyok.

Az ételek könnyen és gyorsan elkészíthetőek, még úgy is hogy eddig egyáltalán nem jeleskedtem a konyhai “munkálatokban”. Az öröm azonban egy napig tartott, a második nap reggelén nagyon erőtlen voltam és szédelegtem, a harmadik-negyedik napon váratlanul rám törő hőhullámok pedig egyszerre ijesztettek meg és hoztak zavarba. Eleinte azt hittem, hogy betegség kerülget, de pár nap múlva kiderült, hogy a tüneteim inkább a hirtelen életmódváltásnak és cukormegvonásnak köszönhetőek. Kemény felismerés volt, hogy a sok éves cukorevésemnek ilyen komoly következményei vannak.

Fotó: www.inspiraciok.hu

Ezzel párhuzamosan volt egy mélypontom is, hiszen nem elég, hogy a család többi tagja a frissen sült házi pizzát ropogtatta mellettem hétvégén, az edzés sem ment úgy ahogy szerettem volna. A könnyűnek és alapvetőnek hitt feladatokat sem tudtam megcsinálni helyesen.

Kétségbeesve bombáztam a barátnőmet üzenetekkel: nem tudtam, mitévő legyek, és kételkedtem ebben az egészben. Ezúton szeretném megköszönni neki, valamint minden barátomnak, akik tartották bennem a lelket és hajtottak, nagyon nagy szükségem volt (és van) rájuk!

Azt hittem, hogy az étrend betartása lesz a legnagyobb kihívás számomra, mégis ez megy talán a legjobban. Szeretem a bevásárlásokat, a konyhában eltöltött idő teljesen kikapcsol, és rájöttem, hogy tudok főzni – ráadásul nem is rosszul.

Fotó: www.inspiraciok.hu

Akadnak persze itt is nehézségek, hiszen rengeteg tervezést, logisztikát igényel az életmódváltás. Előfordult, hogy munkába érve észrevettem, hogy otthon maradt a reggelim. Komoly lelkierő kellett hozzá, hogy a kisboltban – ahol addig munka előtt minden reggel a kakaómat, péksüteményemet és csokimat vettem – fogcsikorgatva kutassak a csirkemellsonka és Abonett után.

Vagy amikor barátnőmnél aludtam, és az egy napra elegendő kajám hat különböző dobozba fért csak bele: nem elég hogy egy hatalmas zacskó kellett, hogy átcipeljem őket, átérve telepakoltam a hűtőszekrényét. Szerencsére ezeket tudják a barátaim is és én is humorral kezelni, és teljes mértékben támogatják legújabb agymenésemet.

Edzések

Az edzések sem mentek zökkenőmentesen, mert korábban sosem sportoltam semmit. Rettenetesen türelmetlen vagyok magammal szemben, és mindig mindent rögtön akarok.

Fotó: www.inspiraciok.hu

Rengetegszer keseredtem el, hogy semmit nem bírok megcsinálni, és hogy nem fejlődök. Végül a hirtelen nagy megerőltetésnek köszönhetően összeszedtem egy jó kis könyöksérülést – a már amúgy is rosszalkodó térdem mellé. Ez sem segítette el-elapadó lelkesedésemet a sport iránt. A sérülésnek köszönhetően kimaradt másfél-két hét edzés, és lényegében ezalatt el is ment a kedvem az egésztől.

Aztán a második hét végén elkezdtem látni a változást, és ez hatalmas löketet adott. Feltűnt, hogy a hasam mintha kisebb lenne, a combjaim sem érnek össze végre, valamint lazán rámjött a régi ingem, nem feszített deréktájon. Ekkor már sejtettem hogy nem csak képzelem a változásokat. Ráálltam a mérlegre: két hét alatt több mint két kilótól szabadultam meg – alig tudtam elhinni, úgyhogy háromszor is visszamentem megmérni magamat.

Fotó: www.inspiraciok.hu

A harmadik hetem viszonylag nyugodtan és eredményesen telt, rengeteg pozitív megerősítéssel és bókkal, hiszen mindenki elkezdte látni rajtam a változást. Az edzések is jobban mennek már, az agyam pedig kizárta a körülöttem lévők ínycsiklandozó ételeit, szinte meg sem látom őket.

Tapasztalatok

A konyhában egész eddigi életem során nem töltöttem ennyi időt, mint ebben a három hétben, de a kezdeti bénázások után mára szinte konyhatündérré váltam – előző hétvégén megsütöttem életem első kenyerét, ráadásul teljes kiőrlésű lisztből. Isteni lett!

Pár hónap múlva, remélem én is itt állok majd a spartanos pólómban... Fotó: www.inspiraciok.hu

Amit mindenképpen megtanultam ez alatt a pár hét alatt, hogy nem szabad türelmetlennek lennem a szervezetemmel és testemmel, és nem szabad túlzásba vinni az edzéseket sem. Még messze van a cél, de már ez alatt a rövid idő alatt is rengeteget tanultam magamról, a testemről, az egészséges életmódról és nem utolsó sorban nagyszerű embereket ismertem meg, akik mára az edzőimmé vagy edzőstársaimmá váltak.

Szerelmese lettem az egészséges életmódnak, és izgatottan várom, hogyan alakul a jövőm. Remélem, hogy a cikkeim motivációt nyújtanak nektek is, és belevágtok a régóta halogatott diétába, edzéstervbe. Innentől kezdve egészen június végéig, az eplényi Spartan Race-ig rendszeresen jelentkezem új cikkekkel, illetve ha gyűjtök elég önbizalmat, akkor videón is találkozhattok majd velem.

Addig is tűzzetek ki magatok elé egy célt, és kezdjétek el megvalósítani! Nincs több kifogás!

Inspiráló ötleteket, kreatív videókat, egyedi dekorációkat vagy egyszerű recepteket ITT és ITT találsz

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SIKERSZTORIK
A Rovatból
100 nap alatt több mint 63 ezer megmentett termék – így működik Magyarország első élelmiszer-outletje
A Récsei Centerben működő PRÍMA OUTLET-ben a közeli lejáratú vagy csomagolássérült termékek akár 70 százalékkal olcsóbban is megvásárolhatók, miközben több tonnányi élelmiszer menekül meg a kidobástól.


Az élelmiszer-pazarlás világszinten is égető probléma, de szerencsére egyre több hazai kezdeményezés mutat példát arra, hogyan lehet ezt a mindennapokban is kezelni. A budapesti Récsei Centerben működő PRÍMA OUTLET – Magyarország első élelmiszer-outletje – száz napos működése alatt bebizonyította, hogy a fenntarthatóság és a kedvező árak nem zárják ki egymást, sőt, kéz a kézben járhatnak.

Az eredmények önmagukért beszélnek: több mint 63.000 terméket mentettek meg a pazarlástól, ami 16,6 tonna élelmiszert jelent.

Ez a mennyiség 44 tonna szén-dioxid kibocsátásának elkerülésével egyenértékű – vagyis akkora megtakarítás, mintha egy átlagos magyar család 17 évnyi áramfogyasztását spórolták volna meg.

A vásárlók sem jártak rosszul: az outlet áraknak köszönhetően 21.737.043 forint maradt a pénztárcákban –

ez átlagosan 300–400 forint megtakarítást jelent termékenként,

miközben minden árucikk a jól ismert PRÍMA-minőséget képviseli.

A PRÍMA OUTLET kínálata naponta változik:

a polcokra csomagolássérült, közel lejáró, túlkészletezett vagy szortimentfrissítésből kikerülő termékek kerülnek, akár 70%-kal olcsóbban.

Az üzlet így egyszerre kínál okos, fenntartható és pénztárcabarát alternatívát a tudatos vásárlóknak.

„A PRÍMA OUTLET egyszerre nyújt kedvező árakat, magas minőséget és fenntartható megoldást az élelmiszer-pazarlás ellen. Büszkék vagyunk arra, hogy rövid idő alatt kézzelfogható eredményeket értünk el: több tízezer termék kapott új esélyt, a vásárlóink pedig több millió forintot spóroltak meg.” – mondta Breier Péter, a vállalat tulajdonosa.

Segítség a rászorulóknak is

A fenntarthatóság azonban nem áll meg az üzlet polcainál: a századik működési napon a Breier Cégcsoport bejelentette, hogy a Récsei Centerben található Príma szupermarket együttműködési megállapodást kötött a Magyar Élelmiszerbank Egyesülettel. Céljuk az, hogy az élelmiszer-pazarlás csökkentése mellett, közvetlen segítséget nyújtsanak a nehéz helyzetben élő családoknak is.

A PRÍMA OUTLET mögött álló Breier Csoport több mint 30 éve meghatározó szereplője a hazai élelmiszer-kiskereskedelemnek. A családi tulajdonban lévő vállalat jelenleg 26 üzletet üzemeltet Budapesten és Pest megyében, és elkötelezett a minőség, az innováció és a közösségi értékteremtés mellett.

A PRÍMA OUTLET első száz napja megmutatta, hogy az élelmiszermentés nemcsak egy jó ügy – hanem mindannyiunk közös jövőjének kulcsa.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SIKERSZTORIK
A Rovatból
Orvosi bravúr: aranybevonatú, személyre szabott pacemakert kapott egy beteg Pécsen
Az országban elsőként a A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikáján ültettek be ilyen pacemakert, amelyre eddig világszinten is csak nagyon kevés példa volt.


Itthon eddig példátlan beavatkozást hajtottak végre a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikáján: októberben az országban elsőként ültettek be aranybevonatú pacemakert.

Ez azért is komoly bravúr, mert a nemzetközi szakirodalomban is csak elenyésző számú hasonló beavatkozásról számoltak be ezidáig.

A klinika közleménye szerint a beavatkozásra egy különleges eset kapcsán volt szükség: a beteg a hagyományos, titántartalmú generátorral szemben túlérzékenységi reakciót mutatott. A titánérzékenység egy rendkívül ritka állapot, amelynek kapcsán a szervezet allergiás reakcióval reagál a beültetett eszközzel szemben.

A pacemaker-generátort egyedileg, a beteg alapbetegségének megfelelően gyártották le részletes kivizsgálást követően.

A piacon nem is érhető el ilyen eszköz, hiszen minden esetben a beteg kórtörténetének részletes elemzését követően gyártják le, majd ültetik be. A speciális aranybevonat megakadályozza, hogy a beteg szervezete allergiás reakcióval reagáljon a beültetett generátorral szemben.

A közleményben azt is írják, hogy

a pacemaker-generátor nem csak összetétele miatt számít különlegesnek, hanem jól példázza azt is, hogy a modern orvoslás egyre inkább a személyre szabott ellátás irányba halad.

„A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikájának célja, hogy hazai és nemzetközi szinten élvonalbeli terápiás megoldásokat kínáljon betegeinek – az egyéni különbségek és a magas szintű szakmai gondoskodás szem előtt tartásával” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SIKERSZTORIK
A Rovatból
Több mint egymillióan voltak kíváncsiak a magyar pavilonra Japánban
A magyar megjelenés az Expó központi témájához egyedi módon kapcsolódott, a figyelmet a hagyományokra, az ember és a természet harmóniájára, valamint a múlt értékeiből építkező jövő gondolatára irányítva.


A magyar részvétel minden szempontból sikertörténetnek bizonyult: közel 70 kulturális programmal, több mint 80 szakmai és üzleti rendezvénnyel, 46 ezer éttermi és 2250 protokollvendéggel, valamint kézzelfogható turisztikai eredményekkel zárta Magyarország a fél éves oszakai bemutatkozását.

Élő Népzenei Előadás a Pavilon Szívében

A Magyar Pavilon központi élményét az állandó élő népzenei előadás jelentette, amely 184 napon át negyedóránként várta a látogatókat. A program keretében 21 énekesnő naponta 43 alkalommal szólaltatta meg a magyar népdalokat.

Az előadás összesen 7848 alkalommal csendült fel – több mint 58 000 percnyi élő műsort ajándékozva a közönségnek. A magyar népzene, a viseletek és az előadók közvetlensége különleges atmoszférát teremtett: a látogatók a pavilonba belépve nemcsak hallhatták, hanem át is élhették a magyar hagyományok lüktetését.

A Magyar Konyha Diadala

A Magyar Pavilon étterme a világkiállítás egyik legnépszerűbb vendéglátóhelyévé vált. A Miska Kitchen & Bar hat hónap alatt 46000 vendéget fogadott, napi mintegy 250 főt.

A kulináris sikerek számokban:

Gulyáslevesből: 18 600 adag

Hortobágyi palacsintából: 17 000 adag

Somlói tekercsből: több mint 4100 adag, azaz 164 méternyi desszert készült – ez több mint másfél futballpályányi édes élmény.

A magyar ételek iránti érdeklődést jól mutatja, hogy sok látogató már reggel 8:55-kor, közvetlenül az Expó nyitását követően beállt a sorba, hogy biztosan bejusson az étterembe, amely hivatalosan 13 órakor nyitott.

Tradíció Kézműves Formában

A pavilon harmadik emeletén 22 héten át kézműves foglalkozások várták az érdeklődőket, amelyek végig teltházzal működtek. Összesen 11 tradicionális magyar mesterség mutatkozott be, köztük a nemezelés, a gyékényfonás és a kékfestés. A látogatók saját kezűleg készíthettek el kisebb tárgyakat, miközben megismerkedhettek a magyar kézművesség aprólékos technikáival.

Kultúra, Üzlet és Diplomácia

A Magyar Pavilon az Expó egyik legaktívabb országpavilonjaként zárt:

Kultúra: Közel 70 koncertet szervezett 50 magyar fellépővel, csaknem 600 művész és stábtag közreműködésével. Ezzel Magyarország a harmadik legtöbb kulturális programot bemutató országként zárta a világkiállítást, bemutatva hazánk zenei örökségének sokszínűségét a klasszikus, népi és kortárs műfajokban egyaránt.

Üzleti és Szakmai Rendezvények: 84 szakmai és üzleti rendezvény valósult meg hat különböző helyszínen, köztük a pavilon Community Centerében és az Expó ikonikus Női Pavilonjában, ahol Magyarország szervezte a legtöbb eseményt. Összesen 31 magyar vállalat mutatkozott be a japán partnerek előtt, ami új gazdasági és turisztikai együttműködések alapját teremtette meg.

Diplomácia: A pavilon 2250 protokollvendéget fogadott, 440 delegáció tagjaként. Tiszteletüket tették a japán császári család tagjai, de a vendégek között volt Nobel-díjas, államfő, kormányfő, olimpikon, nagykövet, tiszteletbeli konzul és püspök is.

Turisztikai Eredmények és Jövő

A pavilon nemcsak megszólította, hanem inspirálta is a japán közönséget – a kulturális jelenlét érzékelhetően erősítette Magyarország turisztikai vonzerejét.

„A világkiállítás ideje alatt 19 százalékkal nőtt a Magyarországra beutazó japán turisták száma 2024 azonos időszakához képest. A magyar bemutatkozás hidat épített a két nemzet között: élményt és inspirációt adott mindazoknak, akik az expós látogatásukat követően személyesen is szerették volna felfedezni hazánkat. A kulturális jelenlétnek ez a formája hosszú távon erősíti Magyarország imázsát a szigetországban.”

Kristó Ákos miniszteri biztos

A Magyar Pavilon a „Múltunk nélkül jövőnk sincs” gondolat jegyében épült, és az elmúlt fél év során méltó módon képviselte Magyarország értékeit. A látogatók számára a pavilon nem csupán építészeti különlegesség, hanem egy érzelmi és kulturális utazás is volt – lenyomata annak, hogy a fenntartható jövő kulcsa a természethez és hagyományainkhoz való visszatérésben rejlik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SIKERSZTORIK
A Rovatból
Soha nem látott díjeső: 42 magyar hotel került be a Michelin első hazai szállodai válogatásába
Két budapesti ikon, a Four Seasons és a Matild Palace két kulcsot is kapott, de számos vidéki szálláshely is bizonyította, hogy a magyar vendéglátás ma már a nemzetközi élvonalban játszik.


A kulcsok azt a kiválóságot jelképezik, amely a vendégélményt, a dizájnt, a kiszolgálást és a helyszínhez való hiteles kapcsolódást egyaránt magában foglalja. A nemzetközi program célja, hogy világszerte kiemelje azokat a hoteleket, amelyek nem csupán szállást, hanem maradandó, személyes élményt nyújtanak – és most már Magyarország is felkerült erre a térképre.

Két Michelin-kulcs Budapesten: ikonok a Duna partján

A főváros két legismertebb szállodája, a Four Seasons Hotel Gresham Palace és a Matild Palace, a Luxury Collection Hotel rögtön a legmagasabb, két Michelin-kulcsos minősítést érdemelte ki. Mindkettő a budapesti elegancia és vendéglátás megtestesítője: a Gresham Palace századfordulós pompájával és kifinomult szolgáltatásaival a város egyik legimpozánsabb épülete, míg a Matild Palace egyszerre őrzi a történelmi nagyságot és a modern luxus friss lendületét.

Tizenegy kiválóság egy kulccsal: a vendéglátás élvonalában

A Michelin szakértői további tizenegy magyarországi hotelt is egy kulccsal jutalmaztak, elismerve ezzel különleges hangulatukat, kifinomult stílusukat és a vendégek iránti elkötelezettségüket. A listán ott találjuk az Anantara New York Palace Budapest, a Dorothea Hotel, a Hotel Clark Budapest, a Kimpton Bem Budapest, a Kozmo Hotel Suites & Spa, a Párisi Udvar Hotel Budapest, a Verno House, valamint a W Budapest nevét is.

A vidéki szállodák közül a BOTANIQ Castle of Tura, a Hotel Petit Bois Balatonfüreden, és a Platán Manor Tatán emelkedett ki. Ezek az épületek nemcsak kifogástalan szolgáltatásaikkal, hanem a helyszínhez fűződő, hiteles atmoszférájukkal is megragadják az utazókat – legyen szó a turai kastély mesebeli eleganciájáról vagy a tatai Platán Manor természetközeli nyugalmáról.

Anantara New York Palace Budapest

A Michelin által ajánlott 29 különleges magyar szálloda

A kulcsos minősítések mellett a Michelin Guide további 29 magyar hotelt ajánlott, amelyek szintén kiemelkednek a hazai kínálatból, és a szakértők szerint felejthetetlen élményt nyújtanak. A listán szerepel a Natura Hill Zebegény, a Pest-Buda Design Hotel, az Aria Hotel Budapest, a Kástu by Pajta Őriszentpéterről, valamint a Hotel Rum Budapest és a Baltazár Budapest - Boutique Hotel is. Helyet kapott továbbá a Hotel Collect, az Andrássy Kúria & Spa Tarcalról, a LUA Resort Balatonfüredről, az Al Habtoor Palace Budapest, az Aurea Ana Palace, valamint a Hotel Vinifera Wine & Spa.

A sort folytatja a Minaro Hotel Tokaj, a BoHo Hotel Budapest, az Avalon Resort & Spa Miskolctapolcáról, a Palatinus Boutique Hotel Pécsről, a Hotel GIN Budapest, a Mandilla Köveskárról, a Sirius Hotel Keszthelyről, a Le Primore Hotel & Spa Hévízről és a Viale Boutique Hotel Villányból.

A természetközeli élményeket keresőknek a Natur Lodge Tiszafüred lehet különleges célpont, míg Szegeden három szálloda is felkerült a listára: a Noir Hotel, az Art Hotel Szeged és a Riva Prestige Hotel.

A mezőnyt színesíti a Turul Boutique Rooms & Apartment Szarvasról, a Mövenpick Balaland Resort Lake Balaton Szántódról, valamint a H11 Rooms Esztergomból és az 1552 Boutique Hotel Egerből.

Ez a válogatás jól mutatja, mennyire sokszínű a magyar szálláskultúra: a Duna-parti luxushotelektől a vidéki borvidékek elegáns boutique szállásaiig, a tóparti wellness-oázisoktól az őrségi dizájnhotelig minden típusú utazó megtalálhatja a maga kedvencét.

Nemzetközi elismerés a magyar vendégszeretetnek

„Ez az óriási elismerés új szintre emeli a magyar turizmus nemzetközi megítélését. A Michelin Key-díjak nemcsak a kitüntetett hotelek számára jelentik a kiválóság visszaigazolását, hanem Magyarország turisztikai márkáját is erősítik” – mondta Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója.

A szakember szerint

a Michelin minősítések révén a világ utazói számára mostantól egyértelmű, hogy Magyarország nemcsak gasztronómiai, hanem szállodai élményekben is világszínvonalat kínál.

A díjazottak között található hotelek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy az ország új szintre lépjen a nemzetközi turizmus térképén, és a minőség, a figyelmesség, valamint a hiteles helyi értékek országaként maradjon meg a látogatók emlékezetében.

A Visit Hungary a magyar szállodaipar egészét méltatta, hiszen ez a díjeső nem csupán a hotelek sikere, hanem egy hosszú távú fejlődés eredménye is. Az innovatív vendéglátás, a helyszínek gondos fejlesztése és a szakemberek elhivatottsága mind hozzájárultak ahhoz, hogy ma Magyarország a világ legelismertebb turisztikai úti céljai közé emelkedjen.

A Michelin szerint is: Magyarország felfedezésre érdemes

A Michelin Key minősítések megjelenése mérföldkő, amely egy új korszakot jelez a hazai turizmusban. Ezek a díjak nemcsak visszaigazolják a magyar vendégszeretet minőségét, hanem új lendületet is adnak a jövő fejlesztéseinek.

A világutazók számára a Michelin-kulcs mostantól garancia arra, hogy Magyarországon különleges élmények, egyedi szállodák és figyelmes vendéglátás várja őket – a főváros szívétől a Balaton partjáig, a borvidékektől a természet csendjéig.

Mert most már nemcsak mi mondjuk, hogy Magyarország csodás – hanem a Michelin is így gondolja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk