Már meg is van a Szőlő utcai javítóintézet új igazgatója
Nick Jánost nevezik ki december 18-i hatállyal a Szőlő utcai javítóintézet igazgatójának, tudta meg a Telex. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága azt is közölte a lappal, hogy az előző intézményvezető megbízatását a mai nappal visszavonták.
A BvOP kiemelte, hogy a javítóintézetek irányítása és felügyelete december 10-től a büntetés-végrehajtási szervezethez került. Így innentől kezdve az országos parancsnoka nevezheti ki a javító-nevelő intézetek vezetőit, ez történt a frissen kinevezett Nick János esetében is.
A Telex megjegyzi, hogy Nick a Debreceni Egyetem pedagógiai karán és egészségtudományi karán is tanult. 2012-ben arról posztolt, hogy
A Szőlő utcai javítóintézet idén már három igazgatóját vesztette el. Májusban letartóztatták az intézményt több mint tíz évig vezető igazgatót. Őt emberkereskedelemmel, kényszermunkával többrendbeli közfeladati helyzettel visszaélés bűntettével, lőfegyverrel visszaélés bűntettével, és százmilliós pénzmosással gyanúsítja az ügyészség.
Utóda a helyettese lett, akiről december elején került nyilvánosságra egy felvétel, amin gyerekeket bántalmazott, emiatt szintén letartóztatták. Őt követte a múlt héten kinevezett igazgató, aki ma mondott le posztjáról.

