Krizsó Szilvia újságíró, műsorvezető a Facebookon fejtette ki véleményét arról, ami a múlt hétvégén eltűnt 18 éves fiúval történtek kapcsán zajlik a közösségi médiában. Mint írja, bár sem Egressy Mátyást, sem a családját nem ismeri, anyai szíve rémülten és hevesen kezdett verni a hír hallatán, különösen, amikor a részletek is megjelentek. Ugyanakkor hozzáteszi, eredetileg eszébe sem jutott erről posztolni, mert teljesen irrelevánsnak tartja, hogy ő mit érez vagy gondol.
Amiért mégis írt, az az, hogy elege lett abból, ami a tragédia kapcsán zajlik. Mint fogalmazott, eluralkodott a „kényszeres véleménynyilvánítás, bennfenteskedés, értelem nélküli észosztás, együttérzés nélküli áldozathibáztatás, a – tények ismeretének hiányában – alap nélküli felelős-keresés, fröcsögés, gyűlölködés, stb.”
A kommunikációs szakember szerint a legundorítóbb ezek közül az, amikor a fiúról és a családjáról alkotnak értékítéletet olyanok, akik nem is ismerik őket. A posztját azzal a gondolattal folytatta:
„Mi lenne, ha mindenki magában tartaná a gondolatait, és hálát adna a sorsnak, hogy neki nem kell átélnie azt, amit ez a család valószínűleg sose fog tudni feldolgozni? És mi lenne, ha máskor is csendben maradnának azok, akiknek adott esethez, ügyhöz nincs közük?” Úgy véli, ettől jobb és békésebb lenne a világ.
Ahogy arról beszámoltunk, Egressy Mátyás január 16-án este az Ötkert nevű szórakozóhelyen bulizott a barátaival, majd hajnali 2 körül elindult haza, de nem érkezett meg. A főváros több pontján is látták a 18 éves fiatalt, akit civilek és a rendőrség is keresni kezdett. Kedden érkezett a hír, hogy a rendőrök már a Dunában is kutatnak a fiú után, mivel felmerült, hogy ő lehetett az, aki vasárnap reggel a Dunába zuhant a Lánchídnál – egy dunai hajó kamerája ugyanis rögzítette, ahogy valaki a folyóba esik onnan. Kedden délután Egressy Mátyás családja és a teniszklub, ahol a fiú sportolt, közös közleményt adott ki, melyben azt írták: nagy valószínűséggel Mátyás lehetett az, aki a Dunába zuhant a Lánchídnál. A rendőrség ugyanakkor továbbra is eltűntként keresi a fiatalt. A fiú iskolája és sportklub pszichológiai támogatást szervezett az érintetteknek.
Krizsó Szilvia újságíró, műsorvezető a Facebookon fejtette ki véleményét arról, ami a múlt hétvégén eltűnt 18 éves fiúval történtek kapcsán zajlik a közösségi médiában. Mint írja, bár sem Egressy Mátyást, sem a családját nem ismeri, anyai szíve rémülten és hevesen kezdett verni a hír hallatán, különösen, amikor a részletek is megjelentek. Ugyanakkor hozzáteszi, eredetileg eszébe sem jutott erről posztolni, mert teljesen irrelevánsnak tartja, hogy ő mit érez vagy gondol.
Amiért mégis írt, az az, hogy elege lett abból, ami a tragédia kapcsán zajlik. Mint fogalmazott, eluralkodott a „kényszeres véleménynyilvánítás, bennfenteskedés, értelem nélküli észosztás, együttérzés nélküli áldozathibáztatás, a – tények ismeretének hiányában – alap nélküli felelős-keresés, fröcsögés, gyűlölködés, stb.”
A kommunikációs szakember szerint a legundorítóbb ezek közül az, amikor a fiúról és a családjáról alkotnak értékítéletet olyanok, akik nem is ismerik őket. A posztját azzal a gondolattal folytatta:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Panyi Szabolcs: Most Kósa Lajoson és Németh Szilárdon kérik számon a Fidesz választási vereségét
Az oknyomozó újságíró szerint a Fidesz kongresszusán leváltott alelnökökkel vitetik el a balhét az elvesztett kampányért. A párt szombati tisztújításán Orbán Viktort megerősítették pozíciójában.
Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró a Facebookon reagált a Fidesz szombati, tisztújító kongresszusán történtekre. Bejegyzése szerint a választási vereséggel szembenéző eseményen „Kubatov Gábort, Németh Szilárdot és Kósa Lajost is leváltották alelnöki tisztségükből”.
„Miközben egészen idáig elhitették a közvéleménnyel, hogy Orbán Viktor meg Orbán Balázs irányították a kampányt és így az ő felelősségük volt minden, ami történik, most a kongresszuson hirtelen kiderült, hogy csak etettek minket.”
Panyi ironikusan úgy folytatja, hogy ezek szerint a valódi felelősök, „és így az ész”, a döntések mögött valójában Kósa Lajos és Németh Szilárd voltak, akik szerinte remekül játszották a szerepüket, hogy ez senkinek ne tűnjön fel.
„Remélem, hogy a következő időszakban sikerül majd mikrofonvégre kapni Kósáékat, és kiszedni belőlük, miféle súlyos felelősség terheli őket a választási kampány elhibázott stratégiájáért, üzeneteiért, megvalósításáért, és főként az elmúlt 16 év kormányzásáért”
– írta.
Az újságíró felidézi, hogy Németh Szilárd a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára volt 2018 és 2022 között, Kósa Lajos pedig a Modern Városok Programért felelt miniszterként fél évig. A kongresszus döntése alapján most utólag derült ki – vonja le a következtetést Panyi –, hogy valójában már akkor, ott csúsztak félre a dolgok a Fidesz számára.
A harmadik leváltott alelnökről, Kubatov Gáborról megjegyzi, hogy sosem kapott kormányzati pozíciót, ráadásul egy friss Direkt36-cikk szerint a 2026-os kampányban kifejezetten háttérbe szorult.
Panyi a posztot azzal a gúnyos felvetéssel zárja, hogy Kubatov bűne valószínűleg az lehetett, hogy „hagyta magát háttérbe szorítani, és engedte, hogy helyette mások dirigáljanak a kampányban, így Kósa Lajos meg Németh Szilárd”.
A Fidesz szombati, 32. kongresszusán az áprilisi választási vereség után tartottak tisztújítást. Orbán Viktort egy évre újraválasztották pártelnöknek, az elnökségbe pedig a posztján maradó Gál Kinga mellé Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint került be új alelnökként.
Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró a Facebookon reagált a Fidesz szombati, tisztújító kongresszusán történtekre. Bejegyzése szerint a választási vereséggel szembenéző eseményen „Kubatov Gábort, Németh Szilárdot és Kósa Lajost is leváltották alelnöki tisztségükből”.
„Miközben egészen idáig elhitették a közvéleménnyel, hogy Orbán Viktor meg Orbán Balázs irányították a kampányt és így az ő felelősségük volt minden, ami történik, most a kongresszuson hirtelen kiderült, hogy csak etettek minket.”
Panyi ironikusan úgy folytatja, hogy ezek szerint a valódi felelősök, „és így az ész”, a döntések mögött valójában Kósa Lajos és Németh Szilárd voltak, akik szerinte remekül játszották a szerepüket, hogy ez senkinek ne tűnjön fel.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Fekete-Győr András a Fidesz-kongresszusról: A győri Ceaușescu-pillanat már intő jel volt, de ez a röpirat és Orbán beszéde együtt minden kétséget eloszlat
A politikus a közösségi oldalán értékelte a Fidesz kongresszusát, ahol szerinte a volt miniszterelnök megnyilvánulásai a valóságtól való elszakadást mutatták. Orbán Viktor a vereség okait külső ellenségekre keni, miközben a valódi ok a 16 évnyi korrupció és a lezüllesztett állam.
Fekete-Győr András Facebook-posztban fejtette ki véleményét a Fidesz kongresszusán elhangzottakról és Orbán Viktor politikai röpiratáról. A politikus azzal kezdte bejegyzését, hogy volt benne némi kíváncsisággal vegyes aggodalom, hogy a párt képes lesz-e bármiféle politikai innovációra a választási vereség után. „Lesz-e bennük akár csak egy pillanatnyi önreflexió? Lesz-e bármi új a gyűlöletkampányokban, a hazudozásban, a félelemkeltésben, vagy legalább megpróbálják-e eljátszani, hogy értik, mi történt az országgal?”
A politikus a volt miniszterelnök kongresszusi röpiratából idéz:
„A 2026-os választási vereségben vastagon benne voltak a saját hibáink is (...), ám a döntő tényező a velünk szemben manőverező négy ellenséges hadtest ereje és összehangolt támadása volt. Soros-világ + Brüsszel + ukránok + multinacionális cégek = vereség.”
Fekete-Győr szerint ebből a két mondatból világosan kiderül, hogy semmit
nem tanultak a vereségből, és nem értették meg, a magyarok miért zavarták el őket.
Úgy véli, Magyarország nem külső erők, hanem a Fidesz-kormányzás miatt fordult ellenük.
„Hanem miattuk. A felfoghatatlan mértékű korrupciójuk miatt. Az elmebajra hajazó hatalmi arrogancia miatt. Az ipari méretű hazudozás miatt. A szétrohadt magyar állam, a lezüllesztett egészségügy, a széteső oktatás, a kizsigerelt gyermekvédelem és a tizenhat évnyi következménynélküliség miatt.”
A poszt kitér arra is, hogy Orbán Viktor arról beszélt, a Tisza-kormány van „bántalmazó kapcsolatban” az országgal. „Mondja ezt úgy, hogy
magyarok milliói ünneplik könnyek között, egymás nyakába borulva hónapok óta, hogy végre kiszabadultak az Orbán-rezsim tizenhat évig tartó bántalmazó kapcsolatából.
A bukott miniszterelnök régi szokásához híven azzal vádolja az ellenfelét, amit valójában ő maga követ el.”
Fekete-Győr azt írja, sokáig racionális politikai szereplőnek tartotta Orbán Viktort, aki csak cinikusan eljátssza, amit a Rogán-művek a szájába ad. „De egyre inkább úgy tűnik, hogy addig ismételgette a saját hazugságait, amíg végül ő maga is elhitte őket.”
„A győri Ceaușescu-pillanat már intő jel volt, de ez a röpirat és a mai beszéd együtt minden kétséget eloszlat: Orbán Viktor politikailag teljesen elvesztette a kapcsolatát a valósággal.”
A bejegyzés végkövetkeztetése, hogy „Orbánnal nincs megújulás. Orbán nélkül viszont nincs Fidesz.”
„A feladat tehát világos: minél gyorsabban el kell takarítani ennek a bukott, valóságát vesztett, megújulásra képtelen rezsimnek a maradékát, hogy 2030-ra végre ne a Fidesz és a zsebnáci segédcsapata legyen az ellenzék Magyarországon, hanem egy tisztességes, hiteles és párbeszédképes politikai oldal! A NER-t a kormányból már leváltottuk, most az ellenzékből is le kell váltani!” – zárul a poszt.
Fekete-Győr András Facebook-posztban fejtette ki véleményét a Fidesz kongresszusán elhangzottakról és Orbán Viktor politikai röpiratáról. A politikus azzal kezdte bejegyzését, hogy volt benne némi kíváncsisággal vegyes aggodalom, hogy a párt képes lesz-e bármiféle politikai innovációra a választási vereség után. „Lesz-e bennük akár csak egy pillanatnyi önreflexió? Lesz-e bármi új a gyűlöletkampányokban, a hazudozásban, a félelemkeltésben, vagy legalább megpróbálják-e eljátszani, hogy értik, mi történt az országgal?”
A politikus a volt miniszterelnök kongresszusi röpiratából idéz:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Többször kellett volna megvezetnünk őket” – Orbánt nem hozta zavarba a menekülttábor ügye
A Fidesz kongresszusra időzítette Magyar Péter a leleplezést: az Orbán-kormány titokban valóban elrendelte egy menekülttábor építését Vitnyéden. A volt miniszterelnök szerint ezzel azonban csak az uniót akarták félrevezetni.
„Többször kellett volna megvezetnünk őket” – magyarázta Orbán Viktor a Fidesz-kongresszus előtt, hogyan lehetséges, hogy a migránsellenes Fidesz-kormány a legnagyobb titokban menekülttábort készült nyitni Vitnyéden a kormányzati dokumentumok szerint, amiket reggel Magyar Péter hozott nyilvánosságra.
A volt miniszterelnök szerint ez az egész csak egy nagy átverés része volt.
Gulyás Gergely azt mondta, az Európai Unió Bírósága napi egymillió eurós bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot, a kormányhatározat pedig ennek nyomán, a tárgyalásokhoz volt „egy taktikai eszköz”. Arra a kérdésre, hogy a hazugság része-e a politikai kultúrának, Gulyás azt válaszolta, „a hazugság nem része, de az ország érdekének képviselete az része.”
Orbán Viktort is megkérdezték, hogy a táborral tulajdonképpen az Európai Uniót akarták-e becsapni. A volt miniszterelnök úgy válaszolt,
„Mégiscsak egy kultúrország lennénk. Ne azt a szót használjuk, hogy becsapjuk. Nem, hívjuk úgy, hogy kitaktikázzuk.”
A lényeg azonban az szerinte, hogy „Magyarországon ma nincsen semmilyen migránstábor, nincs egyetlen migráns sem”.
Ferenczi Orsolya azonban felháborodott azon, hogy a kormány teljesen mást kommunikált a nyilvánosság felé. „A probléma itt az, hogy itt ezt így kezelték” – fogalmazott.
A Fidesz kongresszusra érkező politikusokat persze nem csak a vitnyédi menekülttáborról kérdeztük, hanem arról is, Orbán Viktor mit jelent most a Fidesznek.
„Többször kellett volna megvezetnünk őket” – magyarázta Orbán Viktor a Fidesz-kongresszus előtt, hogyan lehetséges, hogy a migránsellenes Fidesz-kormány a legnagyobb titokban menekülttábort készült nyitni Vitnyéden a kormányzati dokumentumok szerint, amiket reggel Magyar Péter hozott nyilvánosságra.
A volt miniszterelnök szerint ez az egész csak egy nagy átverés része volt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Jámbor András a közösségi oldalán fejtette ki a véleményét a Fidesz hétvégi tisztújító kongresszusáról. Azt írta, akart volna írni arról, „hogy hogyan próbálták a Fidesz kongresszusán eljátszani, hogy értik a vereséget. De
valójában egyértelmű, hogy nem akarnak és nem tudnak kilépni a gyűlölet ringlispíljéből.”
A politikus szerint felesleges is erről értekezni, „amikor
itt van Kövér László, aki most már a lakosság 70%-át is képes tudatlan hazaárulónak tartani!”
Jámbor a bejegyzését azzal a szarkasztikus megjegyzéssel zárta, hogy „csak így tovább az 5 százalékos Fideszért!”
Szombaton a Fidesz megtartotta 32., tisztújító kongresszusát, ahol a küldöttek egyetlen jelöltként újraválasztották Orbán Viktort pártelnöknek. A kongresszuson a megújulás igénye mellett a politikai irányvonal folytatása is kirajzolódott, maga Orbán is arról beszélt, hogy nem kíván megváltozni.
A kongresszuson több vezető politikus, köztük Kövér László is reflektált a választási vereségre; a leköszönő házelnök 16 év után köszönetet mondott, és bocsánatot kért, amiért erőfeszítései nem bizonyultak elegendőnek a hatalom megtartásához.
Jámbor András a közösségi oldalán fejtette ki a véleményét a Fidesz hétvégi tisztújító kongresszusáról. Azt írta, akart volna írni arról, „hogy hogyan próbálták a Fidesz kongresszusán eljátszani, hogy értik a vereséget. De
valójában egyértelmű, hogy nem akarnak és nem tudnak kilépni a gyűlölet ringlispíljéből.”
A politikus szerint felesleges is erről értekezni, „amikor
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!