Focizás közben megöltek egy 11 éves kisfiút Spanyolországban
A támadás Toledo városától nagyjából tizenöt kilométerre, Mocejónban történt vasárnap reggel.
A támadó elmenekült a helyszínről. Mocejónban háromnapos gyászt hirdettek.
(via 444.hu)
prcikk:
A támadás Toledo városától nagyjából tizenöt kilométerre, Mocejónban történt vasárnap reggel.
A támadó elmenekült a helyszínről. Mocejónban háromnapos gyászt hirdettek.
(via 444.hu)
A rendőrség halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt indított eljárást, és vizsgálja a körülményeket. A Blikk úgy tudja, a gázoló autó sofőrje nem állt sem alkohol, sem drog befolyása alatt.
Eközben az autó egyik utasának testvére a közösségi médiában azt állította, nem úgy történtek az események, ahogy a hírekben szerepeltek; szerinte a gyanúsított ártatlan, amit egy kamerafelvétel is bizonyít – írta a Blikk. Az érintett nem reagált a lap kérdéseire.
A baleset csütörtök hajnalban történt Veszprém vármegyében. Zalavári Bálint Zsolt és járőrtársa egy korábban elütött szarvas tetemét próbálták eltávolítani az úttestről, hogy megelőzzenek egy újabb balesetet. Az édesapa elmondása szerint a rendőrök mindent az előírások szerint csináltak: használták a kék villogót, viselték a láthatósági mellényt és bójákat is kihelyeztek. Munkavégzés közben érkezett egy autó, amely elsodorta a két rendőrt. Az ütközés erejétől mindketten több métert repültek, és súlyos végtag-, gerinc-, valamint koponyasérüléseket szenvedtek. Kórházba szállításuk után a 23 éves Bálint belehalt sérüléseibe.
A gyászoló édesapa, Zalavári Zsolt szerint a tragédia körülményei több kérdést is felvetnek.
Zalavári Bálint Zsolt gyerekkori álma volt, hogy rendőr lehessen. Egykori tanára szerint már az iskolában is erről beszélt. „Bálint, hisz még alig éltél... Közgázos diák voltál. Mindannyian tudtuk, hogy te nem egy könyvelőirodában fogsz dolgozni” – emlékezett vissza rá. A fiatalember tíz hónapos rendőrképzés után tavaly januárban lett próbaidős, és alig két hónapja került a rendőrség állandó állományába. Édesapja szerint „mindene volt a rendőrség”.
Bálint halála a szerelmét is megviselte, akivel a közös jövőt tervezték. A fiatal lány a közösségi oldalán búcsúzott tőle.
- írta párja.
Másodperceken múlt egy négyfős család élete vasárnap délután az M7-es autópályán, amikor a sofőr egy autóban felbukkanó póktól megijedve félrerántotta a kormányt. A kocsi felborult és porig égett, egy 11 éves lány pedig súlyosan megsérült – számolt be a drámai esetről az RTL Híradó.
A család Balatonőszöd közelében, Budapest felé tartott, amikor a sofőr, az édesapa hirtelen meglátott egy pókot a kocsiban. A döbbenettől elrántotta a kormányt, az autó pedig irányíthatatlanul a jobb oldali szalagkorlátnak csapódott, majd letarolta a segélykérő telefonoszlopot is, végül felborult és lángra kapott. A családnak épphogy sikerült kimenekülnie a roncsból, mielőtt az teljesen kiégett.
A mentők több egységgel vonultak a helyszínre, hogy ellássák a sérülteket. „Bajtársaink két gyereksérültet találtak. Egy 14 éves lány az arcán könnyű hámsérüléseket szenvedett. Egy 11 éves lányt súlyos kulcscsonttörés miatt vizsgáltunk” – közölte Drávavölgyi-Katz Judit mentőtiszt, a régió kommunikációs munkatársa. Hozzátette, az elsődleges ellátás, a rögzítés és a fájdalomcsillapítás után mindkét gyermeket és a szüleiket is kórházba szállították további megfigyelésre.
A baleset pontos körülményeit a rendőrség vizsgálja.
Azonnali műtétre volt szükség, miután egy 10 éves kisfiú lenyelte kedvenc mágneses játékának húsz darabját. A Heim Pál Gyermekkórház orvosai endoszkóppal próbálták eltávolítani a gyomrába került idegentesteket, de a mágnesek egyetlen, súlyos tömbbé álltak össze, amit már nem lehetett a kíméletesebb eljárással kivenni – számolt be róla az RTL Híradó.
A tükrözés során készült endoszkópos és röntgenfelvételeken is jól látszott a gyomorban egyben álló, kavicsnagyságú darabokból álló csomó.
– magyarázta Karoliny Anna, a Heim Pál Gyermekkórház gasztroenterológus főorvosa.
„Meg kell nyitnunk a hasüreget – ez egy metszéssel történik. A gyomor megragadását követően a gyomorfalat is meg kell nyitnunk, és közvetlen ellenőrzés mellett lehet eltávolítani ezeket az idegen testeket, jelen esetben a mágneseket. Ezt követően a gyomrot kell biztonságosan visszazárni, majd lépésről lépésre a hasfal rétegeit, illetve a bőrt varratokkal zárjuk” – részletezte a beavatkozást Garai Gábor gyermeksebész főorvos.
A fiúnak óriási szerencséje volt, hogy a mágneseket egyszerre nyelte le, az orvosok szerint ugyanis a legrosszabb forgatókönyvet úszta meg. A különböző időpontokban lenyelt mágnesek a bélrendszer különböző szakaszaiban haladva egymáshoz vonzódhatnak, és közrefoghatják, összecsíphetik a bélfalat.
A szakemberek arra is felhívták a figyelmet, hogy milyen jelekre kell figyelniük a szülőknek, ha felmerül a gyanú, hogy gyermekük lenyelt valamit.
– hangsúlyozta Karoliny Anna.
A mágnesek mellett a legveszélyesebb lenyelt tárgy a gombelem, ami a benne lévő kémiai anyagok és elektromos feszültség miatt akár órák alatt súlyos, maradandó égési sérülést, szövetelhalást okozhat a nyelőcsőben vagy a gyomorban. Azonnali beavatkozást igényelnek az éles, hegyes tárgyak is, mint a szög, a csavar, a tű, az üvegszilánk vagy egy hajcsat, mert ezek könnyen kiszúrhatják a belső szerveket.
„Nem egyfajta trófeagyűjtemény, hanem oktatási célokat szolgál” – tette hozzá a főorvos. A gyűjteményen ugyanis tesztelni tudják, hogy a különböző formájú és anyagú idegentesteket milyen eszközzel lehet a legbiztonságosabban megfogni és eltávolítani.
Röviddel a felszállás után lezuhant hétfőn a kolumbiai légierő egyik Lockheed Martin Hercules C-130 típusú katonai szállítógépe, a legfrissebb adatok szerint a katasztrófában legalább 66 ember vesztette életét. A roncsokból 57 sérültet mentettek ki, de négy katonát még keresnek a dél-kolumbiai Putumayo megye erdős területén. A védelmi minisztérium közlése szerint jelenleg semmi nem utal terrorcselekményre; a helyszíni felvételeken hallható robbanásokat a gépen szállított lőszer detonációja okozta, amikor a roncs lángra kapott – írta az AP News.
A fedélzeten 114 katona és 11 fős legénység utazott. A mentésben a katonák mellett a helyi lakosok is részt vettek, akik emberi láncot alkotva segítettek kiemelni a túlélőket, akiket részben motorkerékpárokkal szállítottak el a nehezen megközelíthető helyszínről.
Gustavo Petro elnök az X-en reagált a történtekre, és
Hangsúlyozta, hogy a szerencsétlenségnek „sosem szabadott volna megtörténnie”. Az elnök szerint a katonai flotta elavult, és azonnali cselekvésre van szükség. „Nem engedek több halasztást, a fiataljaink élete forog kockán” – húzta alá. Petro kilátásba helyezte a felelősségre vonást is:
– hangoztatta.
Az ellenzéki politikusok a körülmények teljes körű kivizsgálását követelték, és részvétüket fejezték ki az áldozatok családjainak.
Az első Hercules C-130-asokat az 1950-es években gyártották, Kolumbia pedig az 1960-as évek végén szerezte be az első ilyen gépeit. A kolumbiai légierő nemrég az Egyesült Államok segítségével kezdte meg a géppark felújítását. A C-130-as típussal nemrég egy másik tragédia is történt a régióban: február végén a bolíviai légierő egyik gépe zuhant le, a szerencsétlenségben több mint húszan haltak meg.
A kolumbiai légierő vizsgálóbizottságot állított fel a baleset okainak felderítésére. A hatóságok folytatják az eltűntek keresését, miközben a sérülteket a főváros, Bogotá kórházaiba szállították.