ÉLET-STÍLUS

7+1 trükk, hogyan spórolhatsz az online vásárlásnál

Ha te is szeretnél tudatos online vásárló lenni, aki odafigyel a részletekre, akkor ez a cikk neked szól!

Link másolása

Az interneten vásárolni igazán egyszerű és kényelmes. Ha ismerered a különleges fortélyokat, nemcsak időt takaríthatsz meg, hanem pénzt és idegőrlő szaladgálást is.

Sokszor a netről megrendelni egy terméket olcsóbb, mintha ugyanazt a tárgyat a boltban vennéd meg személyesen. Arról nem is beszélve, hogy ha házhozszállítást választasz, ki sem kell mozdulnod otthonról. Vannak azonban olyan praktikák, amelyekkel a kedvező árak még tovább csökkenthetők.

1. Iratkozz fel a hírlevelekre!

Néhány webáruház azonnali kedvezményt biztosít, ha feliratkozol a hírlevelükre, amivel egyébként nemcsak emiatt járhatsz jól, hanem azért is, mert hamarabb értesülhetsz a leárazásokról, vagy küldhetnek kedvezményekre jogosító kódokat is.

Az igaz, hogy a sok hírlevél idegesítő, de ha egy külön e-mailcímre vagy egy külön mappába irányítod őket, akkor szabad perceidben gyorsan át tudod nézni őket, és törölni is tudod azokat, amelyeknek éppen nem veszed hasznát.

2. Keresd a kódokat!

Sok online bolt él azzal a lehetőséggel, hogy vásárláskor egy bizonyos kóddal csökkenthetsz az áron. Igen ám, de honnan jutsz hozzá ezekhez a kódokhoz? Az egyik út, hogy feliratkozol a hírlevelükre. De érdemes kedvenc márkáidat vagy webáruházaidat a közösségi oldalakon is követni, mert egyre népszerűbbek azok a kedvezmények is, amelyek kizárólag Facebookos vagy Instagramos követőknek szólnak.

Az is előfordulhat, hogy egy sokak által követett ismert ember - nevezzük influencernek - oszt meg olyan kódot, amivel az adott márkánál különleges kedvezményt kaphatsz.

3. Faragd le a szállítási költséget!

Van, ahonnan ingyenesen szállítanak, van, ahol csak akkor kapod meg ingyen a megrendelt árut, ha bizonyos összeg felett költesz. Ha egyébként is elérnéd ezt az összeget, akkor semmi gond, ha viszont jóval kevesebbért vásárolsz, akkor is tudsz a szállítási díjból faragni. Általában olcsóbb, ha nem közvetlenül a lakcímedre rendeled a terméket, hanem mondjuk egy közeli átvevőpontba vagy csomagautomatába. Ha kisebb csomagról van szó, akkor talán érdemesebb ezt a megoldást választani, főleg ha úgyis útba esik az átvevőpont, mikor éppen bevásárolni indulsz vagy a munkából tartasz hazafelé.

4. Hasonlítsd össze az árakat, nézd meg több helyen az adott terméket!

Előfordulhat, hogy a terméket amit kinéztél, jóval drágábban adják az egyik helyen, mint a másikon. Szerencsére nem kell végigjárod a várost, hogy összeírd az árakat, a csodálatos internet ebben is segít: pár perc alatt megnézheted, hol mennyiért adják azt, amit szeretnél. Vannak az árak összehasonlítására szakosodott oldalak is, ahonnan egy kattintással továbbjutsz a legkedvezőbb árat kínáló webáruházba - miután az ajánlások alapján meggyőződtél róla, hogy tényleg ott szeretnél vásárolni. Ne felejtsd el azt is bekalkulálni, hogy a szállítási költség különböző lehet az egyes online felületeken, érdemes ezt is lecsekkolnod.

5. Legyél klubtag/törzsvásárló, így nagyobb kedvezményekhez juthatsz!

Számos üzletnél elérhetők olyan tagsági kártyák, amelyeknek ha a birtokában vagy, sok-sok kedvezmény hullhat az öledbe. Ezt legtöbbször a kasszánál való fizetéskor tudod igényelni, de legtöbbjük online is felhasználható. Érdemes kedvenc boltodban érdeklődni erről a lehetőségről, hiszen a törzsvásárlóknak rendszeresen meghirdetnek extra kedvezményeket, speciális ajánlatokat, vagy ingyenes szállítást ajánlanak, esetleg pontgyűjtéssel kínálnak további akciókat.

6. Készülj a nagy akciókra (Black Friday, Glamour-napok, Joy-napok)!

A kuponos lehetőségek, mint amilyet a Glamour-, Joy-napok kínál, vagy akár a Black Friday akciók sokakat lázba hoznak. A nagy kedvezmények csábítóak, de ha nem a vásárlás élménye vezérel, hanem az is, hogy sprórolni szeretnél, akkor érdemes a nagyobb értékű vásárlásaidat az ilyen akciós napokra időzíteni. A legtöbb helyen legalább 20% kedvezményt kínálnak ilyenkor az akcióban résztvevő üzletek, és egyre többeknél válthatod be a kuponodat akár online is. Ezeknél az akcióknál minél többet vásárlunk, annál többet spórolunk – ami lényegében így is van, viszont nem szabad átesni a ló túloldalára. Csak azt vedd meg amire tényleg szükséged van, hiszen akkor spórolsz igazán.

7. Használd az inkognitó módot!

Ki ne találkozott volna már azzal a jelenséggel, hogy minél többet nézeget egy terméket, annál drágább lesz? Ez kifejezetten légitársaságok vagy a szállásoldalak trükkje, amit megpróbálhatsz kivédeni azzal, hogy a böngésződ inkognitó módjában nézegeted ezeket az oldalakat, vagy a tényleges vásárlás előtt megnézed például a telefonoddal, vagy az asztali, esetleg a munkahelyi gépeden, hogy ott milyen áron juthatnál hozzá.

+ 1 tipp, ha időt is spórolnál: vásárlásod során, használd az egygombos kártyás fizetést!

Online vásárlások alkalmával, minél többször élünk a kártyás fizetés lehetőségével, annál időrablóbbnak érezzük az adatok (kártyaszám, lejárat, CVC kód) felkutatását. Erre találták ki a kártyamentés funkciót, amikor a rendszer felajánlja, hogy elmentheted kártyád adatait. Ha élsz ezzel a lehetőséggel, a következő vásárlásodnál már csak egy kattintás kell a fizetéshez. Ezzel nagyon kényelmessé, gyorssá és biztonságossá válik az online folyamat. A felhasználók is egyre nyitottabbak a kártyaadatok mentésére, amely a tévhitekkel ellentétben teljesen biztonságos. Erről Mondovics Péter a Mastercard szekértője bővebben is beszélt nekünk:

"Az elmentett adataink miatt egyáltalán nem kell aggódnunk. Az adatokat a kereskedő bankja, de ha rendelkezik megfelelő tanúsítványokkal, akkor a kereskedő is tárolhatja. A bankok egyszer használatos tokent, vagyis egyszer felhasználható engedélyt adnak a kereskedőnek, a tranzakció elindításához, és ezt az egyedi tokent nem lehet máshol, máskor felhasználni. A szigorú tanúsítványokkal rendelkező kereskedőnél szintén teljesen biztonságos az adatok tárolása."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET: