Szabadságra ment a gyárból az izlandi játékos, hogy a vb-n lefocizza Messit

"Egész nap munka, utána edzés. Így van rendjén" - mondta Saevarsson. És nem ő az egyetlen, akinek van civil állása. A magyar focisták vajon bevállalnák?
Szeretlek Magyarország - szmo.hu
2018. június 18.

A szombati Argentína-Izland meccsen Lionel Messi klasszis mozdulattal lekapott a levegőből egy hosszú indítást, és már vágta is volna be a kapuba, ám egy jó ütemben érkező védő eltakarította a labdát.

A tisztázó játékos Birkir Már Saevarsson volt, az izlandi válogatott 33 éves hátvédje. Az Index azt írja: Saevarssonnak

a labdarúgás mellett civil állása is van, egy csomagolóüzemben dolgozik.

A sportoló elmondta, az átlagos izlandi futballisták számára teljesen természetes, hogy munkából járnak edzésre.

"Egész nap munka, utána edzés. Így van rendjén" - nyilatkozta.

Saevarsson ráadásul nem csak végigjátszotta a meccset, de egyenesen a védelem legjobban teljesítő tagja volt, 5 szerelés, 7 tisztázás és 2 blokkolt lövés szerepel a neve mellett a statisztikában.

Ám nem ő az egyetlen, akinek civil állása van a csapatban. Az izlandiak másik játékosa, a 34 éves Hannes Halldórsson privát életében filmrendező. Többnyire reklámfilmeket forgat. Az ő nevéhez köthető például a 2012-es Eurovíziós dalfesztivál izlandi klipje, vagy a Vulkán Belseje, avagy az izlandi futball felemelkedése.

Vagy ez az alábbi minimozi:

Izland legközelebb június 22-én lép pályára a világbajnokságon, a horvátoktól vereséget szenvedő Nigéria ellen játszanak majd.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

NULL
SPORT

Rakonczay hat nap után feladta a rekordkísérletét, mentőhelikopterrel vitték szárazföldre

Teljesen egyedül, kísérőhajó nélkül próbálta meg egy állva hajtott deszkával átszelni az Atlanti-óceánt.
Fotó: Rakonczay Expedíciók - szmo.hu
2021. január 16.

Rakonczay Gábor hat nap után úgy döntött, hogy befejezi az evezést. A kétszeres Guinness-rekorder egy speciális deszkán állva evezte volna át az Atlanti-óceánt.

Gábor jól van, nem történt sérülés, vagy baleset. Az esemény részleteiről hamarosan beszámolunk. Köszönjük az eddigi szurkolást, és támogatást! - olvasható a Facebook-bejegyzésben.

A hatszoros óceánátkelő hajós egy saját maga által tervezett és épített, 5,5 x 1,5 méteres, merev testű SUP-pal teljesen egyedül, kísérőhajó nélkül próbálta meg teljesíteni a különleges expedíciót, amelyet 55-65 naposra tervezett.

Rakonczay Gábor az első olyan hajós lett volna a világon, akinek állva hajtott deszkával sikerül áteveznie az Atlanti-óceánt.

NULL
SPORT

Tarkón vágta az ellenfelét: Messit akár 12 bajnoki meccstől is eltilthatják

Enyhítő körülmény az lehet a játékostársát tarkón ütő Messinél, hogy a Barcelona tagjaként most először kapott piros lapot bajnoki meccsen.
Fotó: MTI / MTI/EPA/EFE/Alejandro Garcia - szmo.hu
2021. január 18.

Lionel Messi, az FC Barcelona argentin csapatkapitánya akár tizenkét mérkőzésre szóló eltiltást is kaphat, miután a spanyol Szuperkupa vasárnap esti döntőjében kiállították - írta a madridi AS.

A sportlap szerint a kényszerpihenő hossza azon múlik, hogy az illetékes fegyelmi testület mennyire súlyosnak ítéli meg a Barca-sztár cselekedetét, aki a katalánok 3-2-es vereségével záruló finálé hosszabbításának legvégén, a 121. percben tarkón ütötte az Athletic Bilbao játékosát, Asier Villalibrét.

Enyhébb - 2-4 meccsre szóló - büntetés az újság szerint azért születhet, mert a 33 éves Messi a Barcelona első csapatának tagjaként most, pályafutásának 753. mérkőzésén kapott először piros lapot. Előzőleg, még a katalánok korosztályos csapatában játszva, 2005. február 27-én, a Pena Sport de Tafalla elleni fellépésén jutott a kiállítás sorsára - emlékeztetetett az AS.

Magyar vonatkozású érdekesség, ugyancsak 2005-ből: Messi Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban mutatkozott be az argentin válogatottban, de augusztus 17-i debütálása igen rövidre sikeredett. Miután a barátságos találkozón a 63. percben pályára lépett, alig két perc múlva távozott is onnan: az újonc az őt mezénél fogva ráncigáló Vanczák Vilmosnak könyökkel visszaütött, mozdulatát pedig a bíró kiállítással büntette.

NULL
SPORT

Újra Dárdai Pál lett a Hertha vezetőedzője

Az egyesület irányítói vasárnap menesztették az eddigi trénert, Bruno Labbadiát, valamint Michael Preetz menedzsert.
MTI, fotó forrása: Hertha BSC - szmo.hu
2021. január 25.

A berlini klub hétfőn a honlapján jelentette be, hogy a 44 éves Dárdai Pál veszi át az együttes irányítását, a stáb tagja lesz kapusedzőként Petry Zsolt.

A magyar szakember - akinek megbízatása 2022 nyaráig szól - 2015 és 2019 között már irányította a berliniek első csapatát. Akkor bennmaradt az együttessel az élvonalban, majd európai kupaindulást jelentő helyen végzett vele.

"Nem az volt a tervem, hogy a 16 évesek után a profikat vegyem át, de senkinek sem kell magyaráznom, hogy mit jelent nekem a Hertha, tehát nem volt kérdés, hogy segítek ebben a helyzetben"

- nyilatkozott Dárdai, aki 2014-15-ben magyar szövetségi kapitányként is tevékenykedett.

"Pál a Hertháért él és meg vagyunk győződve róla, hogy a tiszta stílusával megadja a csapatnak a szükséges lendületet" - mondta Carsten Schmidt ügyvezető utalva arra is, hogy Dárdai klubcsúcsot jelentő 297 mérkőzésen szerepelt a Herthában.

Dárdai egyik segítője a hozzá hasonlóan ex-Hertha-játékos Andreas Neuendorf lesz, aki az U23-asokat edzette.

Az egyesület irányítói vasárnap menesztették az eddigi trénert, Bruno Labbadiát, valamint Michael Preetz menedzsert. A Hertha a legutóbbi négy fordulóban mindössze egy pontot szerzett, és a 14. a Bundesligában, csupán két ponttal megelőzve az osztályozós helyen álló 1. FC Kölnt.

NULL
SPORT

Kijutott az olimpiára a női vízilabda-válogatott

A Bíró Attila által irányított csapat 13-10-re verte a házigazda olaszokat.
MTI / Fotó: Merész Márton - Magyar női vízilabda válogatott / Facebook - szmo.hu
2021. január 24.

A magyar női vízilabda-válogatott ott lesz a tokiói olimpián: Bíró Attila szövetségi kapitány együttese a trieszti selejtezőtorna szombati elődöntőjében 13-10-re nyert a házigazda olaszok ellen, ezzel kivívta részvételét az ötkarikás játékokon.

A találkozó legjobbja Keszthelyi Rita volt, aki hat góllal segítette a magyar válogatottat az olimpiai szereplés kivívásához. A magyarok vasárnap a torna döntőjében - már egy tét nélküli mérkőzésen - a hollandokkal játszanak.

Az olimpiai részvételről döntő összecsapáson Bíró Attila bátor húzással a rutinos Európa-bajnok Gangl Edina helyett a húszéves Magyari Aldával kezdett a kapuban.

A magyar csapat álomszerűen rajtolt, három perc alatt három gólt szerzett úgy, hogy egyet sem kapott, Magyari pedig emberhátrányban is védeni tudott.

A házigazda Arianna Garibotti révén még ötméterest is rontott. Az olaszok 45 másodperccel a negyed vége előtt lőtték első góljukat, egy szerencsés, blokkról lepattanó labdából.

A második negyed kivédekezett magyar hátránnyal, majd értékesített előnnyel indult, Szücs Gabriella talált be fórban (4-1). Az olaszok második ötméteresüket is elhibázták, ezúttal Magyari védte Claudia Marletta lövését, a túloldalon viszont Illés Anna nem hibázott. A második olasz találat után kimaradt a magyar fór, a rivális pedig azonnal büntetett és két gólra jött fel.

A harmadik negyed elején Keszthelyi Rita egy nagyszerű góllal nyugtatta meg csapatát, az olaszok szépen végig játszott fórral válaszoltak, majd egy remek ejtéssel minimalizálták a különbséget. Parkes Rebecca révén a következő magyar előny góllal zárult (7-5), de a másik oldalon Roberta Bianconi is betalált. Ezt követően Gyöngyössy Anikó harcolt ki fórt, Szilágyi Dorottya pedig messziről lőtt hatalmas gólt, sőt szinte rögtön ezután labdát szerzett, a megúszást pedig Keszthelyi Rita váltotta gólra (9-6). A hazaiak fél perccel a negyed vége előtt fórból szépítettek.

A záró felvonás elején újra Keszthelyi villant, ötödik találatával nőtt a különbség, az olaszok pedig két előnyt is elrontottak, kettős emberelőnyben viszont nem hibáztak. Négy és fél perccel a vége előtt a magyarok is kaptak hosszabb szünet után egy fórt, melyet Leimeter Dóra fejezett be gyönyörűen. Három perc volt hátra, amikor Illés Anna lövésre vállalkozott, a tökéletes kivitelezésű mozdulat pedig gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A végén még Keszthelyi Rita eljutott a fél tucat találatig.

A találkozót követően a helyi szervezők egy jelképes tokiói járatra szóló óriási beszálló kártyát is átnyújtottak a magyar csapatnak.

Bíró Attila a találkozót követően az M4 Sportnak adott online interjúban elmondta, a csapat egyetlen pillanatig sem ingott meg, ráadásul bejött az a taktika, hogy nekik esve meg akarták lepni az olaszokat, és ennek sikerességéhez nagyban hozzájárultak Magyari Alda remek védései is. Hozzátette, végig bízott tanítványaiban, az olaszoknál pedig ki tudták venni a játékból a legjobbakat, így "azokat lövették meg, akiket kellett". A hollandok elleni összecsapásról szólva a szakember megjegyezte, a két felszabadult válogatott presztízs mérkőzésére számít, amit szeretnének megnyerni, mert ez fontos lenne a fejlődés szempontjából.