SPORT
A Rovatból

Keserű lett a svájci csoki - a helyzet nem jó, de egyáltalán nem reménytelen

A négy pont – pláne a hat – simán továbbjutást ér. A németekkel mostanában rendre jó meccset játszunk, skótokat pedig le fogjuk győzni, mert jobbak vagyunk.


A magyar válogatott kikapott Svájctól a labdarúgó Európa-bajnokság nyitányán. A 3–1-es vereség nem csoda kategória, az ellenkezője lett volna az, hiszen Szoboszlaiék a világranglistán 19. helyezett csapattal találkoztak (a magyar a 26.), de ennél is fontosabb adat hangzott el a közvetítésben Hajdu B. István szájából.

A svájci Manuel Akanji a Manchester City játékosaként megnyerte az angol bajnokságot (a világ egyik legerősebb pontvadászatát), miközben Nagy Ádám megúszta a kiesést az olasz második ligából a Spezia játékosaként. Ez sokkal nagyobb különbség, mint amit a FIFA rangsora mutat.

Akár ez is magyarázat lehetne arra, ami az első félidőben történt, vagyis arra, hogy a svájci gárda lefutballozta a magyar együttest. Bár rég volt ilyen jó csapatunk az nem fér bele, hogy Orbán Willi, Lang Ádám és Kerkez Milos egyszerre gyengélkedjen.

A védelem két oszlopa és a balszélső nem nagyon tudta merre van az előre, azt pedig kifejezetten rossz volt nézni, ahogy az első svájci gól előtt Kwadwo Duah faképnél hagyta a Orbánt és Langot. Ahogy azt is, amikor Kerkez elpasszolta a tizenhatos előtt a labdát, de az is csak a rémálmainkban jöjjön elő, amikor Orbán a harmadik kapott gól előtt az égbe fejelte a labdát, ami végül Breel Embolo elé került, aki nem is rontotta el a ziccert.

Persze nem az említett három játékoson múlt kizárólag ez a zakó. Az első félidőben a magyar válogatottban nem volt igazán értékelhető teljesítmény. Talán csak Gulácsi Pétert lehet dicsérni, hiszen a kapusnak több bravúrja is akadt – ez is sokat elmond a védekezésről.

Aztán jött a második félidő és Varga Barnabás gólja, ami visszahozta a reményt. Ezt követően sokkal jobb volt a magyar csapat, a svájci meg kifejezetten antipatikus, hiszen a játékosai, némi túlzással, percenként színleltek sérülést, hogy húzzák az időt.

Aztán a remény, az utolsó pillanatban elszállt, pont nélkül maradt a csapat.

„Én vagyok a felelős, én választom ki, hogy kiket küldök pályára” – mondta a meccs után Marco Rossi szövetségi kapitány. Szép dolog ez, de nem kell. Kétségtelen, hogy az olasz születésű szakember manapság hazánk legnépszerűbb ember, ilyen formán neki mindent (is) megbocsát a szurkoló, nem kell felmenteni a hibázókat.

Mert ez is benne van a fociban. Lehet az embernek rossz napja, lehet ideges, lehet zavart – előfordulhat mindenkivel.

A helyzet nem jó, de egyáltalán nem reménytelen.

Szerdán a németekkel, jövő vasárnap pedig a skótokkal találkozik a magyar csapat. A négy pont – pláne a hat – simán továbbjutást ér. A németekkel mostanában rendre jó meccset játszunk, az utolsó három találkozóból egyet megnyertünk, kettő döntetlen lett. A skótokat pedig le fogjuk győzni, mert jobbak vagyunk. Ráadásul három éve 3–0-s vereséggel kezdtünk és akkor is majdnem meglett a továbbjutás.

A svájci csokiból most keserű jutott, de a csapatunk semmivel sem rosszabb, mint amelyik miatt futball-lázban ég az egész ország. Erre lehet alapozni az optimizmust.

Meg arra, amit Szoboszlai Dominik mondott a meccs lefújása után: „Ilyen szinten semmit nem adnak ingyen, ezért meg kell dolgozni. Az, hogy idáig elértünk, nem véletlen, megdolgoztunk érte, ugyanúgy kell innentől kezdve folytatnunk, mert nem lesz olyan, hogy azt mondja majd a német vagy a skót válogatott, hogy nincs kedvünk, jussatok tovább ti. Elég sok dolgunk van még, rajta vagyunk.”

És a csapatkapitány még azt is hozzátette, hogy innen szép a győzelem. Az se baj, ha ronda lesz, csak legyen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Hell Boxing Kings: Istenes Bence és Varga Viktor csapott össze a címegyesítő mérkőzésen
A mérkőzés végén egyhangú pontozással Istenes Bence győzött. A két versenyző kezet fogott, majd meg is ölelték egymást.


Istenes Bence és Varga Viktor hónapok óta készültek arra a címegyesítő mérkőzésre, amelyet szombaton rendeztek meg a Hell Boxing Kings új évadában. A két ismert szereplő a nagy hőség ellenére sem hagyta abba a felkészülést, hiszen a tét két bajnoki öv volt.

A küzdelem előtt mindketten üzentek egymásnak. Varga Viktor úgy fogalmazott: „Ez a menet egyféleképpen tud véget érni, mégpedig úgy, hogy Bence a földön fekszik, én pedig felsegítem.” Istenes Bence erre így reagált: „Az lesz nagyon ciki neki, hogy egy műsorvezető fogja megverni (...) Mindenkinek addig van egy terve, amíg pofán nem verik, ez a Viktorral is így lesz.”

Az első menetben mindkettőjüknek volt tiszta találata, de a kommentátorok szerint „nem volt sok pontos találat, de ezt a menetet Bence vitte”. A második etapban is a műsorvezető irányította a küzdelmet, miközben Viktor egyre fáradtabbnak tűnt. A szakértők szerint az énekesnek okosabb és higgadtabb bunyóra lett volna szüksége.

A harmadik menetben Istenes jó erőben küzdött, Viktor viszont kevésbé bírta a tempót. A kommentátorok úgy értékelték, „szétesett” az énekes, és hozzátették: ez volt Bence legjobb menete. A negyedik körben a műsorvezető még inkább beleerősített, pontos ütéseket vitt be, és jól látszott, hogy taktikailag is sokat fejlődött a tavalyi döntő óta.

A mérkőzés végén egyhangú pontozással Istenes Bence győzött. A két versenyző kezet fogott, majd meg is ölelték egymást.

A győztes így nyilatkozott: „Nagyon kemény volt, pont olyan, amilyenre számítottam, tudtam, hogy ilyen elánnal fog jönni Viktor. Kemény edzőim vannak, szeretnék kihozni belőlem a maximumot, mindig fejlődni akarok.”

Varga Viktor pedig azt mondta: „Végre lehetett egy igazi mérkőzésem egy profival. Én mindent beletettem, amit megtanultam a másfél év alatt” – majd gratulált Istenesnek.

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
A Rovatból
Óriásit bukott a 18 éves magyar motorversenyző - félbeszakították a versenyt a Balaton Parkban
Varga Tibor a második sorból rajtolt, majd rögtön az élre állt, de a 14-es kanyarban elesett. A közönség megnyugodhatott, amikor kiderült, hogy eszméleténél van, vizsgálatokra vitték.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 23.



A Balaton Parkban rendezték meg a MotoE-kategória első magyarországi futamát, amely rögtön az elején ijesztő pillanatokkal indult. A hazai közönség kedvence, a mindössze 18 éves Varga Tibor bukott az első körben. A motorost azonnal ellátták, eszméleténél volt, majd vizsgálatokra vitték, írja a Nemzeti Sport.

Varga az időmérőn és az edzéseken is nagyszerűen szerepelt, a második sorból, a negyedik helyről rajtolhatott. Az első kanyarban az élre állt, később azonban ketten is megelőzték. A brazil Eric Granadót gyorsan visszaelőzte, miközben az élen haladó Lorenzo Baldassarri növelte az előnyét.

A 14-es kanyarban következett be a baleset.

A bukás helye miatt piros zászlóval félbeszakították a futamot. A nézők a pálya mellett és a kivetítők előtt is aggódva figyeltek, a rendező hamar elvette a képet.

Röviddel később a hangosbemondó mindenkit megnyugtatott: minden versenyző eszméleténél volt. A közönség hatalmas tapssal fogadta a hírt. Vargát mentő vitte a pálya orvosi központjába, majd további vizsgálatok várnak rá a veszprémi kórházban.

A versenyt körülbelül negyedóra múlva indították újra, immár négykörös távval. Az olasz Mattia Casadei győzött, mögötte Baldassarri és Granado ért célba.

Varga az előző hétvégén az ausztriai Red Bull Ringen érte el eddigi legjobb eredményét, negyedik helyen végzett. A Magyar Nagydíj előtt a világbajnoki pontversenyben a 11. pozícióban állt.

Az ijesztő balesetet itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
Meghalt Feleki Attila
A Kozármisleny FC tulajdonosa több mint harminc éven át volt a helyi futball motorja. Nevéhez fűződik a klub történetének legjobb eredménye, a negyedik hely a Merkantil Bank Ligában.


A Kozármisleny FC szomorú hírt osztott meg hivatalos oldalán: hosszan tartó betegség után elhunyt a klub tulajdonosa, Feleki Attila, írja a Sportal.hu. Az elmúlt évtizedekben az ő vezetésével élte fénykorát a kozármislenyi labdarúgás.

A csapat 2022-ben feljutott a másodosztályba, egy évvel később osztályozón harcolta ki a bentmaradást. A 2023–2024-es idényben az ötödik helyen végzett a Merkantil Bank Ligában, majd a legutóbbi szezonban története legjobb eredményét elérve negyedik lett. Az új idényben eddig két döntetlent és két vereséget könyvelhetett el a klub, jelenleg a tabella 14. helyén áll.

„Több mint három évtizeden át volt Kozármisleny labdarúgásának motorja és irányítója. Az ő kitartásának, munkájának és elhivatottságának köszönhetően vált a kisvárosi klub ismertté és elismertté, és élhettünk át együtt számtalan felejthetetlen sikert. Mindennap azért dolgozott, hogy ez a kisvárosi csoda folytatódjon, és most azon leszünk, hogy az általa hátrahagyott örökség tovább éljen. Hogy a csoda folytatódjon nélküle. De érte is.

A hír okozta döbbenet letaglóz bennünket, a felfoghatatlan tény összetörte szívünket! Nyugodj békében, Elnök úr!”

- írták a klub Facebook-oldalán.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Bárdosi Sándor felesége nem érti, hogy győzhetett újra Boráros Gábor a Hell Boxing Kings csúcstalálkozóján
A bírók egyhangú pontozással hirdették ki Boráros győzelmét. A mérkőzés szorosabb volt, mint tavaly, de az MMA-harcos ismét jobbnak bizonyult.
F. O. - szmo.hu
2025. augusztus 24.



Szombat este ismét megtelt a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, ahol a Hell Boxing Kings nemzetközi bokszverseny zajlott. A rendezvényen olimpikonok, Eb-érmesek, sztárok és MMA-harcosok léptek ringbe. A programban szerepelt Istenes Bence is, aki két bajnoki övvel térhetett haza, miután megszerezte Varga Viktor sztárboxos övét is.

A közönség nagy érdeklődéssel várta Bárdosi Sándor és Boráros Gábor visszavágóját. Tavaly kettejük párharcát Boráros nyerte meg a harmadik menet után, idén azonban Bárdosi sokkal felkészültebben állt ki ellene.

A mérkőzés szorosabb volt, mint egy évvel ezelőtt, de a bírók egyhangú pontozással ismét Borárost hozták ki győztesnek.

A helyszínen szurkolt férjének Bárdosi Ildikó is, aki a meccs után közös fotót osztott meg, és így fogalmazott: – Nekünk te vagy győztes. Végtelenül sokan szeretünk, és mindig ott leszünk neked. EZ A BÁRDOSI TEAM. Szeretlek.

Egy későbbi bejegyzésében hozzátette, hogy szerintük Sanyinak kellett volna nyernie. – Mondhat bárki bármit, Sanyi szíve különleges, és ezt csak azok tudják, akik igazán ismerik őt.

A meccs végén mindenki odajött hozzám, és nyugtatott: "Nyugi, ez a meccs Sanyié". Nem lett az. A mérkőzés utáni testbeszéde az ellenfeleknek sokatmondó volt, mindenki érezte legbelül, hogyan teljesített.

Nem mondom, hogy mindegy, mert nem az, de számomra a legfontosabb az volt, hogy Sanyi élvezze, és ne sérüljön meg. Élvezte, és nem sérült meg. Büszke vagyok rád! Nem most kezdtünk el szembenézni a kívülről jövő, ismeretlen fröcsögésekkel – és ahogy eddig, úgy ezután sem fogunk rájuk figyelni. Csak az számít, amit mi tudunk: hogy Sanyi szíve és küzdőszelleme páratlan.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk